Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים כשחסמו את הרכב שלכם ולא השאירו מספר?

serginho
שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודשיים אחי ואשתו הטריה עברו לגור ביחידה השייכת לבעל בית (שדירתו נמצאת 2 קומות מעליהם) אשר חי בחו"ל ומגיע לעיתים רחוקות לדירה. אבא שלי מטפל מול בעל הבית בכל הקשור לדירה שבה גרים אחי ואשתו.

לדירה של בעל הבית ישנה חנייה פרטית בטאבו בתחתי הבניין, ובעל הדירה מאשר לשוכרים שלו להשתמש בחניה כאוות נפשם, כחלק מחוזה השכירות, שכן הוא לא נמצא בארץ 95% מהזמן.

בימי שישי אני נוהג להגיע עם הילד שלי אל אחי לשעה-שעתיים ומשם נוסעים כולנו לאבא שלי, וכך הייתי נוהג להחנות באותה החניה (לאחי אין רכב).

ביום שישי לפני שבועיים הגעתי כהרגלי לביקור, ולהפתעתי ראיתי מיצובישי אאוטלנדר מחנה בחניה הפרטית, הסקתי שאולי מדובר בבעל הבית או במכר שלו והחניתי בחניה ציבורית על הכביש.

שאלתי את אחי לפשר העניין והוא לא ידע במה מדובר, הוא בתורו שאל את אבי האם ידוע לו מי בעל הרכב וכמובן שגם הוא לא ידע במי מדובר.

החלטנו לכתוב מכתב יפה ונעים, ביקשנו לא להחנות בחניה מכיוון שזוהי חניה פרטית, ושמנו את הפתק על שמשת האאוטלנדר הסוררת.

עובר שבוע, אני מגיע לאחי, שוב אותה האאוטלנדר.. שואל את אחי, מכיוון שאין לו רכב הוא לא שם לב בכלל, שמים שוב פתק, הפעם טיפה יותר "לעניין".

ואת שאר הסיפור מספר לי אחי: ביום ראשון, שוב האאוטלנדר בחניה, אחי מתקרב לרכב ורואה את הפתק, אותו הפתק, על הרצפה במושב הנוסע, ועל המושב פתק עם שמה של הבייביסיטר ומספר טלפון. התקשר למספר, שאל את השמרטפית האם היא יכולה לנדב את מספר הטלפון של בעלי הרכב מאחר והם חוסמים חניה, נתנה לו את המספר והוא התקשר.

-"הלו"

-"שלום, אני מדבר עם בעלת רכב מיצובישי אאוטלנדר לבנה שחונה ברחוב XX?"

-"כן מי זה?"

-"אני הדייר שגר בדירה מספר XX, את חונה בחניה הפרטית של בעל הדירה וגם לא התייחסת פעמיים לפתק ששמתי לך על השמשה, את מוכנה בבקשה להזיז את הרכב שלך ולא להחנות שם יותר? אם לא לא תהיה לי ברירה לערב משטרה"

-"מי אתה שתגיד לי להזיז את הרכב?"

-"אני הדייר שגר בדירה של בעל החניה, הפרטית.."

-"אבל אף פעם לא מחנים שם אז מה אכפת לך?? מה זה הצרות עין הזאת??"

-"טוב, אם כך, אין לי ברירה אלא להתקשר למשטרה"

-"תתקשר למי שאתה רוצה מה אתה חושב שאתה מאיים עלי חוצפן, השיחה הזאת נגמרה פה ועכשיו" *ניתוק.

אחי, חשב לרגע, התקשר לאבא שלי, לא ישר למשטרה, אבא שלי בתורו הרים טלפון לאותה הגברת:

-"שלום, אני מנהל המשק של בעל הבית, הזיזי בבקשה את הרכב שלך, מדובר בחניה פרטית ואת עובר על החוק"

-"אבל אף אחד לא מחנה שם אף פעם מה אכפת לכם??"

-"את יודעת, גם בעל הבית נמצא רוב הזמן בחו"ל, את רוצה אולי לעבור לדירה שלו? יש אחלה נוף משם"

-"ניתוק"

לא עברה דקה, שיחה נכנסת, בעלה של הגברת המלומדת:

-" שמע אחי, אני מצטער על מה שקרה, אין צורך להתקשר למשטרה, אני אזיז את הרכב ולא נחנה שם יותר"

-" אין בעיה בסדר גמור, תודה".

- תגיד, אני יכול להשכיר ממך את החניה אולי?".

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וואו.. אין גבול לחוצפה של אנשים - פשוט לא יאומן... רק בישראל מרשים לעצמם לעשות מה שהם רוצים, אין חוקים והכל מותר.

זה גועל נפש ישראלי.

אני באופן אישי לא הייתי מעלה על הדעת לחנות בחניה פרטית של מישהו ללא ידיעתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים היינו בסינמטק (בירושלים). כשחזרנו לרכב גילינו שמישהו חנה וחסם כביש שהוא בעצם היציאה היחידה מאיפה שחנינו (ולמעשה היציאה היחידה מכל החניה התחתונה של שכונת ימין משה). היינו מספר בעלי רכב שפשוט לא היה להם איך לצאת מהחניה.

התקשרנו למשטרה והם ניסו להשיג את בעל הרכב בטלפון, ללא הועיל (היה בסרט בסינמטק ולא ענה..). לבסוף הגיעה ניידת, ולהפתעתנו השוטרים פשוט חיכו איתנו עד שבעל הרכב הגיע (ניסו להשיג אותו בטלפון במשך כל הזמן).

בסופו של דבר בעל הרכב ואשתו הגיעו, והאמת שהמצב היה מאוד נפיץ (הזכיר אווירה של לינץ׳). תירוץ טוב לא היה להם (אה, חונים גם למטה? אבל חשבנו..). כמובן הזיזו מיד את הרכב. השוטרים עוד נזפו בהם כשאנחנו עזבנו, ודי ברצינות (הם ממש עמדו שם כמו שני ילדים נזופים עם העיניים ברצפה), והבטיחו לנו שהם יקבלו דוח.

אבל ההרגשה האישית שלי שאם השוטרים לא היו נאלצים לחכות להם כ״כ הרבה זמן, העונש והנזיפה היו חמורים הרבה פחות (אם בכלל). כשהשוטרים הגיעו הם בכלל לא התייחסו לעניין כחמור, ההתייחסות הלכה והחמירה ככל שעבר הזמן והם המשיכו לחכות איתנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, מה אם להזיז את הרכב עם עגלת משטחים? ככה לאמצע הכביש שכולם יחגגו עליו? גם ככה כמעט כולם הנעה קידמית.

image.jpg

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעמיים קרה לי שחסמו אותי. פעם אחת חסם את היציאה מחניה רכב ובערך 20 רכבים נתקעו,פשוט עמדתי פגוש אל פגוש ודחפתי אותו בעדינות ("לצערי" הורדתי אותו לתוך תעלה קטנה עם המון חול רך) פעם שניה תקעתי בעדינות את החרא של הכלב שלי מתחת לידיות הדלתות...

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדחוף עם הפגוש הקדמי אפשר רק ברכבים ישנים. בחדשים הם בנויים לספוג אנרגיה ומאבדים צורה או יוצאים מהקליפסים. רעיון לא הכי חכם.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

הרבה תגובות כאן יש אבל לצערי הרב אין ממש התייחסות לעניין החוקים.

מזה מספר חודשים אני מתמודד עם ישראלים "צדיקים" שכאלה. אז ברשותכם לעניין.

אתם תסלחו לי על כך שאיני יודע את מספר החוק אבל קיים חוק בישראל. אסור בשום פנים ואופן לחסום רכב ולמנוע ממנו לצאת מהחניה. לא משנה אם זו חניה שלך בטאבו או לא. ברגע שמישהו גנב לך את החניה אסור לחסום אותו.

מה עושים?

אם החניה לא שייכת לכם או לבלוק בו אתם גרים ואין לכם נוסח טאבו שמאשר זאת אז אין הרבה מה לעשות. רק לחכות שהחלאה יואיל בטובו לפנות את החניה.

אבל, באם כן יש לכם נוסח טאבו המוכיח כי החנייה פרטית השייכת לכם או לבלוק בו אתם מתגוררים אז היידה מתקשרים למשטרה.

הם מנסים קודם כל ביפה למצוא את הבן אדם ולבקש ממנו לזוז.

עוברים 10-15 דקות, אין תשובה? תתקשרו אליהם או הם יתקשרו אליכם ויגידו שאין תשובה.

מתקשרים למוקד 100. יש לזכור שהמוקד הזה משוייך לאזור שלם ולא רק לעיר מסויימת. לכן צריך לציין באיזה עיר מדובר ובאיזה רחוב התבצעה העבירה.

מסבירים למוקדנ\ית שרכב חסם אתכם או שרכב לקח לכם חניה הרשומה בטאבו.

הם פותחים אירוע ושולחים ניידת.

השוטר בניידת ינסה שוב פעם לאתר את הבעלים, לא יצליח? הוןא יכרוז ברמקול לנהג שיבוא להזיז את הרכב,

לא עזר? קנס של 250 שקלים במתנה על החלון.

קורה עוד כמה פעמים עם אותו בן אדם? קנס וגרירה.

ישנה בעיה קטנה עם רכבי חברה, אי אפשר לאתר את הנהג שהרי הרכב רשום על חברה. במקרה הזה, השוטרים הגיעו, כרזו לנהג ביום שישי בשעה 8 בבוקר. לא רק שאיחרתי לעבודה טוב באותו יום, הנהג סירב לתת לשוטר את הרשיונות רכב ושלו.

החמוד הזיז את הרכב, קיבל קנס של 250 שקלים ומאז הוא לא מעיז לחנות יותר אצלי אבל הוא עכשיו עושה את אותו קטע למישהו אחר.

למרבה הצער, אנשים עדיין מסרבים להבין.

אני מתכוון לתלות שלטים שמדובר בחנייה פרטית של הבלוק.

לפרסם מכתב ולתלות אותו על לוח המודעות של הבלוקים מסביב בכדי להבהיר ולאזהיר שמדובר בחניה פרטית וכל החונה שם ללא אישור יישא בתוצאות.

ואז, המשטרה תבוא כל פעם ותתפלאו, הם בהחלט באים. הם מאוד עיקשים בקטע הזה.

הכי חשוב זה להצטייד בנוסח טאבו אשר מוכיח שמדובר בחנייה פרטית אחרת המשטרה לא יכולה לעשות כלום אלא אם כן, כמו שרשמתי בהתחלה, חסמו אתכם ומנעו מכם לצאת לאן שהו אזי אז לשוטר יש סמכות לטפל בעניין.

אני לוקח את כל עניין החסימה ברצינות רבה. אני לא מוכן שיחסמו אותי ולו אפילו לשעה. מה אתה עושה אם באמצע הלילה אתה צריך דחוף להקפיץ את אשתך או הילד למיון בגלל מקרקה חרום ואיזה שמוק חוסם אותך?

לכן אסור להניח למצב בו חוסמים אותך בלילה.

חשוב ביותר, לא לחצות את הגבול של פגיעה ברכוש כי אז השמיים הם הגבול. אתה עלול לבוא ולראות שכמו שהתנקמת למישהו ברכב התנקמו בך. ואז אין גבולות לאן שזה יכול להוליך.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הזמנתי שלט מיוחד וגדול יחסית (מטר רוחב על חצי מטר גובה בערך) שאומר נא לא לחסום את הכניסה לחניה וכו'.

עדיין לא תליתי אותו כי רציתי שיהיו מצלמות אבטחה לפני כן כך שאם מישהו ישחית אותו, לפחות שאוכל לראות זאת.

לפחות לנסות ולתרום מהצד שלי קצת יותר מרק לצפות שהם חוסמים 2 רכבים מולם בחניה.

ובאמצעות מצלמות אבטחה אני יכול לראות בזמן אמת אם מישהו חוסם אותי או לא ואז יוצא אליו ומבקש שלא יחסום ואז בגלל זה פחות היה לי דחוף לתלות את השלט אבל בהחלט צריך.

ולגבי חסימה, אני בהתחלה לא התייחסתי לזה ברצינות רבה אבל אחר כך כן כי שמים עליך ז*ין ועד שהייתי צריך לצאת דחוף וחסמו אותי - נדפקתי וממש התעצבנתי וזה מעצבן להתעצבן סתם.

ולגבי משטרה, אני גר בכפר, וכשפרצו אלי ביום הולדת ורוקנו אותי,אפילו המשטרה לא הגיעה אלי אז לרכב חוסם אני מאוד בספק אם הם לא יתנתקו לי בפנים...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הזמנתי שלט מיוחד וגדול יחסית (מטר רוחב על חצי מטר גובה בערך) שאומר נא לא לחסום את הכניסה לחניה וכו'.

עדיין לא תליתי אותו כי רציתי שיהיו מצלמות אבטחה לפני כן כך שאם מישהו ישחית אותו, לפחות שאוכל לראות זאת.

לפחות לנסות ולתרום מהצד שלי קצת יותר מרק לצפות שהם חוסמים 2 רכבים מולם בחניה.

ובאמצעות מצלמות אבטחה אני יכול לראות בזמן אמת אם מישהו חוסם אותי או לא ואז יוצא אליו ומבקש שלא יחסום ואז בגלל זה פחות היה לי דחוף לתלות את השלט אבל בהחלט צריך.

ולגבי חסימה, אני בהתחלה לא התייחסתי לזה ברצינות רבה אבל אחר כך כן כי שמים עליך ז*ין ועד שהייתי צריך לצאת דחוף וחסמו אותי - נדפקתי וממש התעצבנתי וזה מעצבן להתעצבן סתם.

ולגבי משטרה, אני גר בכפר, וכשפרצו אלי ביום הולדת ורוקנו אותי,אפילו המשטרה לא הגיעה אלי אז לרכב חוסם אני מאוד בספק אם הם לא יתנתקו לי בפנים...:?

נניח לרגע ולו לרגע קט אחד בלבד שהמשטרה כן "נהנית" לתת דוחות. דוח של 250 שקלים על חסימה זה דוח רווחי ביותר. לא צריך להעמיד שוטר עם מצלמה, לא צריך להעמיד שוטר שיערוב לאיזה חלאה שלא עוצר בתמרור עצור, לא כלום. יש בעיה, מתקשרים אליהם, הם באים. הם מנסים והם באמת מנסים ואת זה אני אומר לזכות המשטרה, הם באמת מנסים קודם לאתר את הבן אדם בכדי שיזיז את הרכב ביפה ללא כל בעיות וללא כל קנס. אבל אם כל המסיונות לא צלחו אז הם נותנים קנס ואז זה באמת מוצדק כי הם ניסו את כל שביכולתם קודם. אני חייב לציין שכל פעם שהזמנתי משטרה אבל כל פעם, ב 100% מהמקרים הם הגיעו.

הערה חשובה ביותר.

אסור בתכלית האיסור להגיע למצב שבו אתה בתור האזרח שבוצעה נגדו העברה עומד אל מול מבצע העברה או מתעמת איתו כאשר שוטר לא נמצא לידך. זה עלול להגיע למצב של אלימות מילולית או פיזית קשה ואף מוות. למרבה הצער, היו בישראל מקרים שאנשים נדקרו ומתו בעקבות וויכוח על חניה. אתה יכול להיות צודק ב 100 אחוז אבל הצדק לא יעזור לאף אחד בבית קברות.

אנחנו חיים במדינת חוק ואסור לאף אחד לקחת את החוק ליידיו. אל תהיו אנשים טובים ואל תלכו לחפש את הבן אדם שיזיז את הרכב. חסמו אתכם, תמתינו, לפעמים זה מישהו שקפץ רגע להביא משהו. אם הוא עדיין חוסם אחרי כמה שעות ואתם צריכים לצאת אז קדימה, משטרה.

הנה דוגמה, 20 שנים בכלא על דקירה למוות בעקבות ויכוח על חניה.

http://www.mako.co.il/news-law/legal/Article-eb3a4f4410ca921004.htm

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מנסים והם באמת מנסים ואת זה אני אומר לזכות המשטרה, הם באמת מנסים קודם לאתר את הבן אדם בכדי שיזיז את הרכב ביפה ללא כל בעיות וללא כל קנס.

העניין הוא, שאפילו אם הם מצליחים לאתר את החונה הסורר והוא מגיע ומזיז את הרכב, עדיין בעל הרכב החסום נאלץ להתקשר למשטרה, לחכות שיתפסו את בעל הרכב, לחכות שבעל הרכב יואיל בטובו להגיע ולהזיז את הרכב. הזלזול הזה בזמן של מישהו אחר הוא בעיני בלתי נתפש. מה מונע מחוסם סדרתי כזה לעשות את אותו הדבר שוב ושוב? הרי הוא יודע שבמקרה הגרוע יקבל טלפון מהמשטרה, יקפוץ בזריזות ויזיז את הרכב (אולי אפילו לחסום מישהו אחר) ו-no harm done.

לדעתי המשטרה צריכה לתת בכל מקרה כזה של חסימה (אחרי וידוא ע״י שוטר כמובן) אזהרה לנהג החוסם, ובמקרה שכבר יש לו אזהרה קודמת (או דוח קודם) - לתת לו אוטומטית דוח. רק כך יש איזשהו סיכוי למגר את התופעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חסימה ויש חסימה,

אם אני מגיע הביתה ומישהו עומד בחניה שלי (כנראה אורח) אבל חניה משותפת אחרת פנויה, לא קרה כלום. שם את המכונית שלי שם. מקסימום אחר כך מזיז אותה. מגיע לבניין ואין מקום, מתחיל בדרדור אמצעים. הודעה בווטסאפ של המתחם עם צילום הרכב. סבב אינטרקומים. כל אלו לא הועילו? מחנה לפניו, ומשאיר מספר טלפון שלי במכונית. כשיצא יקבל הטפת מוסר ארוכה ואכילת ראש כדבעי.

יותר מזה, כאשר בנו בסמוך אלינו, אפשרנו למנהלי העבודה ובעלי המקצוע לחנות אצלנו במשך היום כאשר אנחנו לא בבית. בשבתות שאנחנו לא נמצאים אני מזמין את הדיירים האחרים לאפשר לאנשים לחנות אצלנו. כי כאשר אפשר להיות בן-אדם - בשמחה. אין מצווה להיות שמוק.

א-ב-ל, כאשר חסימת החניה היא מובהקת. מעשה של חוסר התחשבות נטו, של זלזול - זו בריונות וסוג אלימות שאינה פיזית או מילולית אבל בריונות. גם אם חסמת, תשאיר טלפון, משהו. אני אתקשר וגם אם תגיד לי ״אחינו, 5 דקות אני בא״ אהלן וסהלן. אבל אם אפילו זה לא נעשה, אני לא מבזבז אפילו את שיחת הטלפון למשטרה.

פגיעה ברכוש? למה, הזמן שלי לא שווה כסף? הרכבת שאחמיץ, הילדה שאני אאחר להוציא מהחוג בגלל שלגברת לא היה נאה ללכת 50 מטרים ברגל?

תסלחו לי אבירי התקינות הפוליטית - יש שלב שבו אני אומר - בתחת שלי.

יש קו שבו בריונות צריכה להיענות באותה מטבע, מי שלא יכול להתמודד עם זה שלא יתחיל ללכת בשביל הזה.

לפני שנים, ביום חורף אני הולך על המדרכה עם התינוקת בעגלה, מכונית יוקרה מסגמנט הפאר חונה בלי להתבלבל על כל רוחב המדרכה, אין מעבר, אני צריך לרדת לכביש ולצעוד ב-15 ס״מ של מי שלולית עם עגלה על הידיים. מקיף את המכונית, חוזר ומשחרר בעיטה שהעיפה לו את מראת הצד עד אמצע הכביש.

יש קו שממנו ואילך אנשים לא ראויים ליחס של חברה תרבותית

Sent from my iPhone using Tapatalk

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...