Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לי אין בעיה.

אבל ימני ישראל אהדו את טראמפ לא בגלל מה שיכול או לא יכול לעשות לכלכלת ארה״ב (את מי זה מעניין בכלל?), אלא כי ציפו ליחס מסוים, קצת שונה מקודמו. והנה, מסתבר שגם הוא מנסה להוביל להסדר כאן. והנה, גם הוא כבר ביקש לרסן בניה בהתנחלויות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף, מעבר לים כל הפרספקטיבה על הסכסוך הישראלי-פלסטיני היא שונה לחלוטין, בגלל עומק האמונה של האמריקנים (והאירופאים) בערך החירות. לכן, גם אוהדי ישראל הגדולים שבאמריקנים, לא בהכרח יתייחסו בביטול כנגד זכותם של הפלסטינים לעצמאות.

באותה מידה, גם התנגדות להתנחלויות לא בהכרח נתפסת במערב כעוינות לישראל, בניגוד לתפיסת חלקים מהימין הישראלי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשטראמפ אומר "אנחנו רוצים ליצור שלום בין ישראל לפלסטינים. אנחנו נגרום לזה לקרות. אנחנו נעבוד קשה מאוד להשיג את זה. אני חושב שיש סיכוי טוב מאוד שנצליח". וגם "זה משהו שאני חושב בכנות שאולי הוא לא כל כך מסובך כמו שאנשים חשבו לאורך השנים", אני חושב שלא מסובך להבין שאין לו מושג מהחיים שלו. כמו רוב הדברים (ביטוחי בריאות, תקציב, החומה, יחסים דיפלומטיים וכן הלאה).

https://www.theatlantic.com/international/archive/2017/05/trump-middle-east-peace-is-not-as-difficult-as-people-have-thought/525267/

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הנגיסה האיטית והמתמשכת ביסודות הדמוקרטיה. זה קורה גם אצלנו כבר שנים אבל אנשים בוחרים להתעלם.

אני מניח שאתה מתכוון אצלנו לאקטיביזם שיפוטי למשל, או לעובדה שיועצים משפטיים מכתיבים מדיניות נכון?

חאלס לא כל פעולה שלטונית של מישהו מהמחנה הנגדי היא קץ הדמוקרטיה, הטיעון הזה לעוס ושחוק.

אם בסמכותו של נשיא ארה"ב לפטר את קומי, אז טוב שהוא עשה את זה במקרה הזה, וזה בטח לא צעד אנטי דמוקרטי.

כשסגנית התובע הכללי (מינוי של אובמה-רק מזכיר), אמרה לעובדים שלה במשרד המשפטים שהם לא יגנו על הצו הנשיאותי של טראמפ רק כי הוא היה מנוגד למדיניות שלה, זה גם היה מחוץ לסמכותה וזה הרבה יותר פגיעה בדמוקרטיה, לא שמעתי את הדמוקרטים יוצאים נגדה על הצעד הזה (וטוב עשה טראמפ שפיטר גם אותה).

או בקיצור, כשפקיד שאיננו נבחר חורג מסמכותו, זה הצעד האנטי דמוקרטי, לא זה שמעיפים אותו אחרי זה (במדינה נורמלית כמו ארה"ב..). בוא לא נבלבל.

לגבי טראמפ ויחסו לישראל-די לי בתור ימני שהוא נבחר ולא קלינטון, כי גם אם הוא רוצה לקדם מו"מ והכל (כמו כל נשיא אמריקאי בערך) והוא בא עם ניסיון לעשות דיל/וואטאבר, לפחות הוא לא מגיע עם אג'נדה פרוגרסיבית, שמכתיבה עמדה מוטית מראש על כמה שהפלסטינים הם המוחלשים וישראל היא הכובש האלים והחזק ולכן צריך בכל מקרה לכופף אותה כדי להשיג פתרון (או שקר אחר בסגנון הזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין בעיה.

אבל ימני ישראל אהדו את טראמפ לא בגלל מה שיכול או לא יכול לעשות לכלכלת ארה״ב (את מי זה מעניין בכלל?), אלא כי ציפו ליחס מסוים, קצת שונה מקודמו. והנה, מסתבר שגם הוא מנסה להוביל להסדר כאן. והנה, גם הוא כבר ביקש לרסן בניה בהתנחלויות.

ימני ישראל אהדו (ואוהדים עדיין) את טראמפ בשל יחסו השונה לא רק מקודמו אלא גם מכל קודמיו בשנים האחרונות.

והנה, מסתבר, שהם לחלוטין צדקו והשינוי ביחס כלפי ישראל מורגש לא רק בממשל האמריקאי אלא כבר מחלחל גם באו"ם וגם ביחס בעלות הברית (בריטניה עם תרזה מיי וכו').

והנה, מגיע שריף חדש במערב עם אותה מטרה להוביל להסדר כזה שלא כופה או דורש כניעה, פשרות וויתורים מצד ישראל כשהיא מודבקת עם גב לגיר מול המון אירופאי/ערבי/מערבי "ליברלי" ו"מודאג" אלא אולי אף נותן לה להכתיב את הקווים האדומים והלחץ לפשרות מצד הפלסטינאים.

ההיסטוריה מוכיחה שיש כאן עם אחד שסבל בכל שנותיו ללא מדינה ריבונית משלו ובעל ניסיון רב בניסיונות השמדתו ויש כאן עם אחר שאין לו היסטוריה כלל והוא חלק זעום משטח מוסלמי-ערבי עם 22 מדינות מוסלמיות ומליארדים שעדיין לא מכירים בזכותה של ישראל להתקיים.

אז כן, אם הסכם שלום, רק בתנאים שישראל תציב ובתמיכה אמריקאית (והיא קיימת! למרות הצקצוקים של השמאל) ובסיוע מדינות ערב המתונות. מי שהגיע זמנו להתפשר ולהראות נכונות זה הפלסטנאים, שסירבו גם להצעת ברק וגם להצעת אולמרט בטיפשותם ולמזלנו.

אגב, ריסון בניה בהתנחלויות? כי זה מה שהוא אמר על הפודיום ליד נתניהו במסיבת עיתונאים מול המצלמות?

מול התקשורת לחוד ומול המציאות לחוד- הבניה בשטחים גדלה בקצב מאז כניסתו של טראמפ לתפקיד והמגמה ממשיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו, אני מתכוון שההנהגה בוחנת את גבולות הדמוקרטיה, כל פעם קצת יותר, ומתי שאפשר - "מרחיבה" אותן. זה תהליך מתמשך ונורא קל לומר "שטויות, זה סתם קונספירציה", אבל אם בוחנים בעין ביקורתית ולא אוכלים את מה שביבי או טראמפ (לדוגמא) מאכילים אותנו, אז רואים שהמצב רק נעשה יותר גרוע.

ברמה הכי בסיסית - טראמפ משקר באופן גלוי לציבור שלו על בסיס יומי. שקרים קטנים, שקרים גדולים, שקרים לבנים ושקרים שחורים משחור. רבים מאוד מהם הם שקרים בוטים לחלוטין - שבאופן כמעט מיידי ברור שהם לא נכונים. זה לא התחיל ביום שהוא נבחר, כשהוא התעקש שהקהל שלו הכי גדול על אף המציאות. זה התחיל הרבה-הרבה לפני, ואנשים בחרו להתעלם כי הם שנאו את הילארי. וזה ממשיך עמוק לתוך הנשיאות שלו.

אם אתה מנתק את הפיטורים של קומי מהחקירה כנגד הקמפיין של טראמפ, אז הגיוני שאתה לא רואה כאן בעיה. קומי בעצמו אמר - הנשיא יכול לפטר את ראש ה-FBI עם סיבות כלשהן או אפילו בלי שום סיבה. טראמפ עשה את זה כי הוא חשב שכולם יהיו בעדו - מכיוון שגם הדמוקרטים לא אהבו את קומי. בפועל הוא קיבל backlash גם מרפובליקנים. קל לו לתת סיבה כמו "קומי לא עשה עבודה טובה" והוא בדיוק מקווה שאנשים, כמוך, לא יקשרו את הנושא לחקירה על רוסיה. והנה עוד נגיסה קטנה באחד מיסודות הדמוקרטיה.

ובנוגע לסכסוך המקומי הקטן שלנו - טראמפ לא מגיע עם שום אג'נדה כי הוא לא מבין כלום בכלום. הוא הפגין את זה כשנפגש עם ביבי. הוא הפגין את זה כשנפגש עם אבו מאזן. הוא הפגין את זה כשנפגש עם מנהיגים אחרים בנושאים אחרים - נאט"ו, אוסטרליה, גרמניה, סין וכדומה. הוא הפגין את זה עם כל מיני הבטחות בחירות שלו שבינתיים לא מגיעות לשום מקום - ביטוח הבריאות, NAFTA ועוד.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bmw, אני מוכרח להודות שאני לא עוקב אחרי כל אבן שבונים בשטחים - בין אם ״חוקית״, לבין אם לאו.

אולי זה דורש לחזור לויכוח על מה זה ״ימין״ בישראל, אבל מי שמכתיב את הטון בימין - בנט וחבריו - לא רוצים שום הסכם עם הפלסטינאים. ה״תנאים של ישראל״ שאתה מדבר עליהם, זה שום ויתור טריטוריאלי. נדמה לי שטראמפ לא בדיוק בנקודה הזו.

כל השאר - אם יצליח לגשר טוב יותר מקודמיו - מה טוב, כולנו רק נרוויח.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנט וחבריו לא בנו את הקואליציה בממשלה. הליכוד שכן בנה כבר הצהיר שהוא מוכן לשבת למשא ומתן ולדבר.

איזה תנאים, איזה גבולות ומי יתן את הטונים? לא יודע, אין לי מושג, אבל כן הייתי רוצה לראות פגישה משולשת כלשהי שתהיה אבן דרך חדשה ממנה אפשר ללמוד קדימה, לחיוב או שלילה.

מסכים לחלוטין עם המשפט האחרון שרשמת וזאת גם הייתה נקודת הפתיחה לתגובה שלי כשטענתי שאין בעיה- קודם שישבו , אח"כ נראה הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש כאן עם אחר שאין לו היסטוריה כלל.

וואלה, כנראה שדמיינתי את 1400 שנות השלטון המוסלמי בסהר הפורה במהלך תשעת השנים האחרונות שחקרתי אותו. איך לא שמתי לב?

אפשר לצטט אותך במסגרת הבקשה להחזר כספי מפרופסור מגן?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דמוקרטי מצד טראמפ... צייץ שהוא "מאוד פעיל ולכן לא אפשרי שהאנשים שלי יעמדו על הפודיום כל יום וידווחו בדיוק מושלם. אולי הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לבטל את הדיווחים היומיים לעיתונאים ולחלק תגובות כתובות למען הדיוק".

הצעד הבא יהיה בטח לפטר את ספייסר, לא שזה באמת משנה. הבעיה הרבה יותר חמורה. מעניין מתי מצביעי טראמפ יתחילו להבין שמשהו לא בסדר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כייף שיש אותך רוני, בזכותך אני יודע שקורה משהו, אתה יודע, כאמריקאי אני יותר עסוק בשגרה ופחות בשטויות.

Sent from my Alcatel 6055U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק מה שטראמפ בונה עליו.

שאנשים יפסיקו להתעסק במה שהוא עושה ויתנו לו לעבוד בשקט, אה?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כי הבית הלבן זאת תכנית ריאליטי, וחייבים להישאר מעודכנים 24/7, נכון?

אני לא מעודכן אם מסיבות העיתונאים בבית הלבן מתקיימות על בסיס יומי, אבל אני ממש לא רואה סיבה לכך שיקיימו יותר ממסיבת עיתונאים אחת בשבוע (אלא אם ארה"ב נתונה תחת מתקפה של זומבים מהירח).

ובינינו, מה זה משנה אם הבית הלבן יעביר את העדכונים בכתב או בעל פה? הרי גם ככה כלי התקשורת ידווחו את מה שנראה להם ומסתדר להם טוב עם שטיפת המוח (ע"ע "אג'נדה").

אגב, לא יזיק אם פוליטיקאים יתחילו לעבוד באמת, במקום לזיין את השכל בפייסבוק, או בטוויטר או בכל מדיה אחרת (וזה נכון שבעתיים לפוליטיקאים בארץ).

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...