Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוריאה Ad Blue ונוזל DPF למנועי דיזל פיז'ו יורו 6

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן קשה לשים לב לתהליך. בנסיעה אתה לא תשים לב בכלל.

בחניה: מאוורר מנוע עובד, סל"ד סרק טיפה יותר גבוה, וריח גזי פליטה שונה - הרבה יותר חזק מהרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בחנות חלפים, בתחנות דלק.

כשעבדתי כמתדלק מכרתי תוסף אוריאה. אני לא מומחה בנוזל הזה, לכן אם אתה מגיע לתחנה, בקש לראות קודם את הנוזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל הוא תמיסת אוריאה.

כ70% מים מזוקקים ו30% אוריאה.

חשוב להקפיד ברכישה על 2 דברים:

1. לנוזל תוקף של עד 3 חודשים מיום הייצור. שימו לב לתאריך היצור לפני הקניה.

2. קנייה של מוצר תוצרת יצרן ידוע. סאסאטק, דור, גת-בלו ועוד. לא כל היצרנים מקפידים על שימוש במים מזוקקים או אוריאה ייעודית לייצור המוצר.

בהצלחה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קראתי עד כה בעניין.

בטיפול 15,000 לפיג'ו 208 דיזל המוסך הציע למלא אוריאה עכשיו, במקום לחזור עוד 3-2 ק"מ במיוחד.

לשאלתי מתי צריך הסבירו שכל 18-17 אלף ק"מ. נראה לי לא הגיוני שבתכנון של הרכב זה לא מסונכרן עם הטיפול, אבל נניח.

ביקשו תמורת השרות 350 ש"ח - אני מבין שזה מעט מוגזם.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפול 15.000 שעשיתי לא מלאו לי, עכשיו אני ב קצת יותר מ 20.000, עוד לא נדלקה נורת אוריאה.

החלטתי להמתין עד שהנורה תידלק ואז למלא עצמאית, מעניין אותי לכמה זמן המיכל (17 ליטר) מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי עד כה בעניין.

בטיפול 15,000 לפיג'ו 208 דיזל המוסך הציע למלא אוריאה עכשיו, במקום לחזור עוד 3-2 ק"מ במיוחד.

לשאלתי מתי צריך הסבירו שכל 18-17 אלף ק"מ. נראה לי לא הגיוני שבתכנון של הרכב זה לא מסונכרן עם הטיפול, אבל נניח.

ביקשו תמורת השרות 350 ש"ח - אני מבין שזה מעט מוגזם.

מה דעתכם?

בחישוב מקורב רצו לגבות ממך 20 שח לליטר אוריאה, כאשר המחיר הריאלי הוא סביב 2.5 שח לליטר.

אישית אני לא רואה סיבה להילחץ, כמו שבוקי אמר חכה שהנורה תידלק ומלא בעצמך (תוכל לקנות בתחנת דלק או בחלק מחנויות החלפים).

זה לא הרבה יותר מסובך מאשר למלא דלק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי משפך יספיק, זה לא מסובך מדי.

הנוזל לא רעיל למגע ולא שורף, מניסיון.

בנוסף הוא לא מלבין אלא מתקשה לכדי אבקה לבנה. אין בעיה לנקות שאריות שנשפכו גם אם התייבשו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות השאלה מהמוסך, קראתי גם את ספר הרכב. יש שם הוראות למילוי עצמי. הפתח נמצא מתחת לגלגל הרזרבי, ונראה שפשט צריך לשפוך את הנוזל פנימה.

בדקתי בתחנות הדלק בסביבתי - רק בדור יש אוריאה, מיכל של 10 ליטר ב-40 ש"ח.

אמתין עד לסביבות 20 אלף ואז אוסיף לבד. מקוה שלא נדרש ציוד מיוחד כדי לשפוך אל המיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי: אל תוסיף ב 20.000 ק"מ אלא תסע ותמתין עד שתופיע התראה.

אחרי שההתראה נדלקת, יש לך 4000 ק"מ לנסוע עד שהמנוע לא יניע. מספיק זמן כדי להתארגן ולהוסיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 שח לליטר זה יקר.

אם אתה מאזור טבריה אמכור לך בכיף במחיר שאני קונה, בערך 2.4 לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...