Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I30 2008 נכבה בעצירות

bennyye1
שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

כבר שאלתי על זה בעבר, אבל טרם הגעתי לפתרון.

אני תקופה ארוכה עם I30 2008 שנכבית לסירוגין בעצירה מלאה, יכול לקרות כמה פעמים ביום או אפילו פעם אחת בכמה ימים, באופן אקראי.

בעיקר קורה לאחר שנמצאים במהירות גבוהה ולוחצים על ברקס עד לעצירה, אך לפעמיים גם במהירויות נמוכות.

בדרך כלל קורה אחרי שהרכב כבר נסע באותו יום (נגיד בנסיעה חזרה מהעבודה) אך לא תמיד.

לאחר הכיבוי, אין צורך להקיש קודנית מחדש, אין תקלת מנוע, מעביר לP ומניע כרגיל וממשיך נסיעה.

לפעמים אפשר כשמרגישים שזה עומד לקרות לנסות כזה לפמפם עם ברקס גז ואז "להציל" את המצב.

התחושה היא כמו ברכב ידני שלא לוחצים על קלאצ בסוף העצירה.

הייתי במספר מוסכים, ניסו להחליף חיישן קראנק, ניקוי בית מצערת, החלפת פלאגים. לא מצאו ולא ראו בעיה בכלל בלייב ולא עלו על משהו..

לקחתי למוסך מורשה שטענו ישר שזה מהגיר, לא ממש היה להם דיגנוסטיקה שמוכיחה שזה הגיר..

הלכתי למכון גירים שהומלץ לי כאן בסגולה (יניב נראה לי), היה עם הרכב יום שלם ולא ראה בעיה מהגיר..

מה יכולה עוד להיות הבעיה? זה ממש מטריד. איך אני יכול לאתר את הבעיה?

נ.ב

לא יודע אם קשור (כנראה שלא) הבוקר במקרה הרכב לא הניע לי, אז הנעתי עם כבלים ולאחר מכן דלקה נורת ESP, לאחר כיבוי הכל המשיך כרגיל. שוב אבל זה רק היום ואני סובל מהתופעה הנ"ל כבר מעל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול להיות מהגיר, נעילת ממיר מומנט לא משתחררת לקראת עצירה.

בדיוק כמו בגיר ידני, כשאתה עוצר בהילך ללא לחיצה על הקלאץ. מנוע נשאר מחובר לגלגים ולכן כשגלגלים נעצרים הוא נכבה מחוסר ברירה.

שמעתי כבר על תקלה כזאת בינדאי, אם כי לא בטוח שזה היה באותו דגם כמו שלך.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על זה גם, אבל כשלקחתי למומחה הגירים הוא לא אמר לי כלום על הנעילת ממיר מומנט.

ד.א. איזה בדיקה אני יכול לעשות כדי לבדוק מתי הוא ננעל (מרגישים/ רואים משהו) ומתי משתחרר מנעילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו שהייתה לו בעיה דומה לשלך, ברכב אחר לגמרי, ובסוף התברר שזו תקלה בחיישן של מנוע צעדים,

לגבי נעילת מומנט אצלי בc5 זה ממש מורגש, וגם רואים זאת בטורים אם אתה עדיין באותו הילוך ויש ירידה בסל''ד ללא ירידה במהירות פירושו שהוא ננעל. ד''א אצלי זה רק בשני כי בראשון הוא לא ננעל בכלל ושלישי רביעי תמיד נעולים לא יודע איך זה אצלך.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך מרגישים שחרור נעילת מומנט?

ובכלל איך אתם מייעצים לי להמשיך מכאן? מה עוד אני יכול לעשות / ללכת לבדיקה מסויימת שעוד לא עשיתי?

במוסך לא רואים את התקלה בלייב, המחשב לא רושם תקלה על זה, לא נדלקת נורה.

אני אובד עצות. אשמח לשמוע את דעת המומחים כאן

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך מרגישים שחרור נעילת מומנט?

תודה

אצלי זה מורגש כך נגיד אני עוזב גז בהילוך שני (או שלישי רק אצלי הוא לבד מוריד הילוכים) מרגישים את בלימת המנוע,

ממש כאילו הוא מאט את הרכב, ואז באיזור 20 קמ''ש הוא משתחרר ויש הרגשה כאיו אתה מדרדר בנוטרל,

שוב אם אצלך הנעילה היא רק בהילוכים מסוימים ובאחרים לא כנראה לא תרגיש כלום, כי מעבר ההילוך יבלע הכל.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את המוסכניק למה הוא לא הציע...לא אותנו! אתה יכול להזמין חיישן כזה באיביי לדעתי בכמה דולרים אחדים. אם תרצה אבדוק לך איפה שאני גר בחדרה כמה זה עולה. מאיפה אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...