Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך הייתם מתמודדים עם הילד שלכם היה מעשן סמים קלים בהגזמה?

tamirh
שימו לב! השרשור הזה בן 3148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המקרה אבוד לדעתי. מה שנבנה ב 20 שנה לא ישתנה ביום וההורים אחראים לזה יותר מהילד. להסגיר אותו למשטרה עם כמות סמים פלילית נשמע הכי פשוט.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תשמע, אני מכיר בחור שלמד איתי והיה דומה למה שאתה מתאר (אבא שנפטר ואימא שלא יכלה להחזיק אותו מבחינת משמעת). הבחור היה סופר מוכשר ומאוד חכם אבל בגלל חוסר הכיוון נשר בסוף כיתה ט מהלימודים. לא הייתי איתו בקשר די הרבה שנים ולאחרונה שמעתי ממנו. הוא אחרי כמה גמילות מסמים, חי בארה"ב (הוא יליד ארה"ב ובעל אזרחות), מתפרנס מציור על המדרכה ולמעשה במקום להפוך לאדם מוצלח ומצליח הפך לשבר כלי.

הואים צריכים לפעמים לעשות את הצעדים הקשים ולא את הצעדים הקלים. הוא צריך לשלם על מעשיו ואם הבת שלי כשתגיע לגיל הזה תיקח ממני כסף בצורה כזו היא תצטרך למצוא סידור מגורים אחר. אצלי בבית מכבדים אחד את הרכוש של השני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו מקרה די אבוד,

התקווה היחידה היא שבפוקס נדיר כלשהו הילד יתבגר בשלב מסויים של חייו,

אבל נשמע שהפוטנציאל השלילי גדול בהרבה. יש לפעמים דפוסים בעיתיים

שאדם מתקשה מאוד לנטוש והם יהפכו את חייו וחיי משפחתו לקשים.

* אמא שלי עשתה לי בילדותי טריק דומה לזה שתאר דיסקו עם אבל משטרת שווא כלשהי.

זה הצליח להטיל בי אימה קלה. שזכורה לי בחדות.

אם יש לכם ילד פרוע והנסיבות מתאימות, אני ממליץ בכל פה.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב החכם באדם

• מקור הפתגם במקרא: "חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ, שׂוֹנֵא בְנוֹ; וְאֹהֲבוֹ, שִׁחֲרוֹ מוּסָר" (משלי יג כד)

עצוב לקרוא והעצה היחידה שלי היא , עירוב אנשי מקצוע , כדי שהתדרדרות תיעצר ואח"כ יבוא השיפור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן זוית קצת שונה,

אחד מחבריי בבית הספר היסודי היה כנראה מאוד דומה לאותו בחור שסביבו מתנהל הדיון, ילד שמנת שבעזרת מניפולציות והעובדה שלהוריו לא היה חסר כסף עשה פשוט ככל העולה ברוחו בתור ילד- לבית ספר היה מגיע כשהתחשק לו, הסתובב עם סלולרי בתקופה שבארץ אנשים לא ידעו שיש בכלל המצאה כזאת (מוטורולה עלית, זה היה הטופ בזמנו ורק למי שטס לחו"ל).

בתקופת התיכון זה כבר התגלגל לסמים קלים מחוץ ובתוך הבית ולי באופן אישי היה ברור לאן זה יתקדם.

באחת החופשות שלי בארץ לפני איזה 4-5 שנים התעוררתי בבית הוריי ואמא שלי בישרה לי ש-X, האמא של הילדה בה היא מטפלת ובת כיתתנו ביסודי, ביקשה לעדכן אותי שבן כיתתנו המתואר פה נפטר והלוויה תיהיה בשעה X.

טלפנתי לאותה X ושאלתי איך זה קרה- הבחור יצא לבלות, צרך סמים ואלכוהול שבשילוב עם איזשהם כדורים שנטל גרמו לכך שהלך לישון ופשוט לא התעורר בבוקר.

על ההורים מוטלת הרבה אחריות ואשמה למצב אליו הגיע הילד, גם זה מהמקרה של פותח השרשור וגם במקרה של חבר שלי ז"ל, כהורה אני רוצה להאמין שלא הייתי נותן לילד שלי ליפול בצורה כזאת.

כרגע מאוחר ומיותר להתעסק במי אשם במקרה שמביא פותח השרשור, מה שבטוח זה שכדאי מאוד שמישהו בסביבת אותו בחור יתעורר ומהר ויתחיל לטפל במצב בצורה אגרסיבית ונחושה אחרת יש סבירות לא נמוכה בכלל שסופו יהיה כסופו של אותו חבר מבית ספר יסודי- הם בדיוק אותו טייפקאסט.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב משפחתי בן 20 בן להורים די מבוססים שלא יודעים להגיד "לא" אף פעם.

כבר בגיל 14 החליט הילד שהוא לא הולך ללימודים יותר, וההורים שניסו להתמודד לא הצליחו וויתרו לו.

הילד לא ניסה יותר מדי לחפש עבודה וחי על חשבון ההורים שמזרימים לו כספים.

אתה מבין שעישון מאסיבי של סמים זו לא הבעיה, זו התוצאה של "החינוך" שלהם. הם גידלו אדם שמשעמם לו, אז זה מה שהוא עושה.

איך הייתם מתומדדים עם ילד חרא שכזה?

שייזרקו אותו מהבית ושיילך לחיות בבסיס.

אם ייזרקו אותו מצה"ל, שיממנו לו חדר איפשהו ודמי מחייה בסיסיים, שלא יהיה ברחוב.

מקסימום, להסכים לממן לו טיפול, אם יהיה מוכן ללכת.

אין דרך אחרת.

את מה שהם בנו, הם כבר לא יתקנו.

אולי הוא ייתיישר עם השנים וייבנה איתם קשר חדש, אבל כרגע הם צריכים להבין שבשבילם הוא אבוד, כי הם מקור הבעיה שלו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שעישון מאסיבי של סמים זו לא הבעיה, זו התוצאה של "החינוך" שלהם. הם גידלו אדם שמשעמם לו, אז זה מה שהוא עושה.

יכול להיות שהסמים הם חלק מהבעיה. כל עוד הסמים הקלים לא בפיקוח, אין לדעת מה הוא מעשן.

הכרתי מישהו שעישן בצורה אינטנסיבית וזה יצר/עורר אצלו מחלת מניה דיפרסיה.

בדיעבד הגורם המקצועי שטיפל בו טען שהוא נתקל במספר מקרים כאלו מכיוון שלפעמים "מעשירים" את הסמים בזבל שמעורר הזיות.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בטח ובטח בעיה, ואפילו חמורה מאד - מהיכרות שלי עם חובבי קנאביס - זה מהר מאד הופך להיות הסטייק, ולא התבלין, וכנראה שסביב זה סובב עולמו, זה שההורים הסכימו לזה זה מחדל לא פחות קטן.

שייזרקו אותו מהבית ושיילך לחיות בבסיס. משפט שמאד קל לומר, קל וחומר לכתוב ע"ג פורום.

אם ייזרקו אותו מצה"ל, שיממנו לו חדר איפשהו ודמי מחייה בסיסיים, שלא יהיה ברחוב. ומה האופק בשיטה הזו?

מקסימום, להסכים לממן לו טיפול, אם יהיה מוכן ללכת.

אין דרך אחרת.

את מה שהם בנו, הם כבר לא יתקנו.

אולי הוא ייתיישר עם השנים וייבנה איתם קשר חדש, אבל כרגע הם צריכים להבין שבשבילם הוא אבוד, כי הם מקור הבעיה שלו.

לדעתי רק טיפול אגרסיבי, פניה למשטרה "לאיפוס" במקרה של גניבה, והתניית כל הפריוולגיות - בטיפול פסיכולוגי.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לקרוא והעצה היחידה שלי היא , עירוב אנשי מקצוע , כדי שהתדרדרות תיעצר ואח"כ יבוא השיפור.

אילו אנשי מקצוע? סיזאר מילאן?

לא חושב שפסיכולוג כלשהו יצליח לתקן נזק של 20 שנות חוסר חינוך

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת וואחת דילמה.

כמו שדיסקו רשם כנראה שבתור הורה הייתי חושב לעשות משהו אחד אבל בפועל אני לא בטוח שהייתי יכול לממש את זה.

לדעתי חייבים פה בעלי מקצוע שיתערבו,לקחת מס' דעות של בעלי מקצוע שונים ולראות אם הפתרונות שלהם זהים פחות או יותר ומשם להיתקדם בעצתם ובליווי שלהם.

אני מאוד מקווה שההורים מבינים לפחות שהם כנראה האשמים העיקריים במצב הנורא הזה ופתרונות יהיו חייבים בקבלת החלטות קשות שהם ייצתרכו להיתמודד איתם.

בהצלחה.

לרזה שמעלי..

אף פעם לא התמודדתי עם סוגיה כזאת אבל אני מניח שיש אנשי חינוך,פסיכולוגים, רווחה , אנשי חוק.

מתייעצים, מה אתה מעדיף, שיוותרו ויראו את הילד יורד יותר נמוך מאיפה שהוא היום ?

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהסמים הם חלק מהבעיה. כל עוד הסמים הקלים לא בפיקוח, אין לדעת מה הוא מעשן.

הכרתי מישהו שעישן בצורה אינטנסיבית וזה יצר/עורר אצלו מחלת מניה דיפרסיה.

אין לך איך לפקח על עישון סמים של בגיר בן 20, שיש לו אמצעים (כסף, מקום ודילר).

הם יכולים לפנות למשטרה, אבל למערכת אין אמצעים או רצון לטפל בסטלנים (להעניש, זה עניין אחר).

ההורים צריכים להכיר בעובדה "שהילד" לא בשליטתם יותר, ולהפסיק לתת מסגרת ולספק אמצעים לסגנון חיים שהם מתנגדים לו.

לזרוק אותו מהבית, שלשום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפולין היה ידוע כי הצוענים מחנכים ביד חזקה את ילדיהם.

היהודי פוננה לצועני שייחנך את ילדו

בן כמה הילד שואל הצועני

בן 9 ימים

מאוחר מדי עונה הצועני.

לא הייתי זורק את הילד מהבית, אבל לא הייתי מאפשר לו את אורח החיים שהיה רגיל בו עד היום, וכל זה תוך היעזרות באנשי מקצוע.

כל פתרון אחר , עלול רק לדרדר את הילד לגיהנום, וכבר כתבו כאן לאן זה עלול להגיע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה אבוד לדעתי. מה שנבנה ב 20 שנה לא ישתנה ביום וההורים אחראים לזה יותר מהילד. להסגיר אותו למשטרה עם כמות סמים פלילית נשמע הכי פשוט.

במצב כזה הוא יכול רק ליפול יותר.

תחשוב, במשך תקופה לא קצרה הוא יהיה מוקף באנשים שעישנו, רצחו, אנסו או לא יודע איך מחלקים את זה בכלא. הוא יכיר אותם טוב מאוד, הם יהיו חבריו החדשים ואז כשהוא יצא... מי יהיו החברים שלו? בדיוק. אלו אותם אנשים מהכלא.

לדעתי, ההורים צריכים לגשת לטיפול לבד. קודם כל הם צריכים להתעורר שאם הם לא יעשו משהו קיצוני (אפילו אם זה רק מבחינתם), ייתכן ולא יהיה להם ילד בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעוקב אחר הודעותיי יודע שאני לא שש להשתמש בפסיכולוגים ושאר אנשי מקצוע אלא אם זה המוצא האחרון.

במקרה הנ"ל אני חושב שחייבים לערב אנשי מקצוע כיוון שזה ברור שההורים כשלו וצריך מישהו שיתווה את צורת הטיפול וילווה את הבחור ולא פחות את הוריו עד שהמצב יתחיל להשתפר.

וזה צריך להיות טיפול אגרסיבי כי זה לא הולך להיות קל לשנות הרגלי מחייה של מישהו שכל חייו גדל בצורה הפוכה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...