Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ישן לשימוש יום יומי

SlowRide
שימו לב! השרשור הזה בן 409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

יש קישור לאמזון למוצר מומלץ?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 397
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • חברי המעגל הראשון

הזמנתי. אבדוק שוב כשיגיע אבל אני די בטוח בבדיקה שעשיתי.
הרכב התחדש בשבוע שעבר בזוג צמיגים לסרן האחורי מתוצרת NEXEN, העלות 1000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

לפני חודש בערך בעמידה בפקק התחילה תופעה של גמגומים כאילו מדי פעם אין ניצוץ. בדקתי קודי תקלה ב"מחשב" של מערכת ההזרקה ולא היה כלום, מה שחיזק את ההשערה שלי שמדובר בבעיה בהצתה. נזכרתי שבגלל ההערה של עמוס לבדיקת חופש בציר המפלג אמנם ראיתי שאין חופש אבל זה היה בלילה ולא ראיתי מה הולך בפנים, רק מיששתי. אז לקחתי יום חופש, פתחתי שוב את המכסה של המפלג וראיתי שהוא מלא בפיח שמנוני כאילו טיגנו בפנים פלאפל והפינים מפוחמים ואכולים. ניסיתי למשוך את הרוטור החוצה והוא התפרק לי ביד... מסתבר שהמחזיר שמן/אטם של המפלג היה גמור. למזלי הכינותי מראש והיה לי כבר רוטור חדש, מפלג משופץ (כל השיפוץ זה ניקיון, החלפת מחזיר שמן ו2 גומיות) ומכסה מפלג חדש. החלפתי הכל והבעיה נפתרה. גם הנסיעה מרגישה חלקה יותר בהאצות. 

היום אחרי 10 ומשהו שנים הרכב עבר טסט לשנה שלמה ולא חצי שנה. גם קיבל טיפול החלפת שמן, פילטרים ופלאגים.

IMG_20220514_140723.jpg

IMG_20220514_140639.jpg

IMG_20220512_123847.jpg

IMG_20220512_124627.jpg

• אהבתי 7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

אחרי מלא זמן בלי עדכונים ובלי דרמות, נעדכן שלפני חודש בערך שמעתי רעש מוזר, פתחתי את מכסה המנוע וגיליתי ש2 בושינגים שמחזיקים את האלטרנטור התפוררו להם אחרי שנתיים בערך. בושינגים מפוליאוריתן, לא סתם גומי. מזל שזה לא קרה באמצע נסיעה, אחרת הרצועה של האלטרנטור היתה נופלת והיינו נתקעים. הזמנתי חלק משופר מאלומיניום, החלפתי אותם והבעיה נפתרה. 

אבל אחרי הרבה התלבטויות, הוחלט לבסוף להעמיד את הוולוו למכירה. 

המשפחה מתרחבת וצריך מקום לעוד כיסא ילדים ובגאז' שיכיל תיקים של טיולים ולא חלקי חילוף וכלי עבודה. קיבלנו במתנה מכונית מההורים שקנו לעצמם רכב חדש, ואין לנו מקום להעמיד את הוולוו שלא לדבר על לנסוע בה, כי גם ככה אנחנו בקושי נוסעים פעם בשבועיים לאנשהו. להעמיד סתם את הרכב שירקב זה ממש חבל, עדיף שמישהו יהנה ממנה.

IMG_20230224_154547.jpg

IMG_20230224_153714.jpg

IMG_20230224_153718.jpg

• אהבתי 2
  • מבאס 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • חברי המעגל הראשון

מעדכן עידכון אחרון, בשישי הרכב עבר לבעלים החדשים שלו. הופתעתי מכמות ההתעניינות, בסך הכל פוסט לקוני בפייסבוק עם 4 תמונות וקיבלתי מיליארד הודעות. לרובן לא הספקתי לחזור. אפילו לא הספקתי לפרסם בפורום מודעה מפורטת עם כל מה שיש ברכב.

נראה שהרכב לא רצה להימכר כי בנסיעת מבחן עם הקונה המזגן החליט לא לעבוד. כנראה משהו חשמלי, לדעתי פיוז. איזה סבא עצר אותנו בנסיעת המבחן והתחיל לספר לנו איזה רכבים מצויינים הוולוואים האלה, כך שהמזימה של הרכב להישאר אצלי לא הצליחה.

יש משהו מאד מדכא לשבת כנוסע ברכב שלך ולדעת שזאת הפעם האחרונה, אבל אין מה לעשות. צריך להיות פרגמטי בחיים. 

העיקר שהרכב ימשיך לנסוע בכבישי ישראל והבעלים החדש שלו יהנה ממנו, הוא הגיע לידיים טובות של אדם רציני ונחמד מאד. 

עכשיו יש לנו פלואנס דיזל.

צריך להתרגל לנהוג בסבוניה אנונימית שלא מעניינת אף אחד. הבן שלי שואל אותי כל הזמן איפה הוולוו. קניתי לו דגם של 740 שיהיה לי מה לתת לו.

מצד אחד זה מאד מבאס, מצד שני צריכת הדלק והביצועים ממתיקים במעט את הבאסה. 

זה מדהים כמה הרכב הזה מרגיש יותר יעיל חסכוני ו"מדוייק" בתפעול שלו מהוולוו, ובו בזמן מרגיש יותר זול וספרטני. צרפתיות אמורות להיות נוחות, אבל הוא כמו קרש גיהוץ לעומת המושבים והמתלים בוולוו כיסאות עם תמיכה מינימלית, ריפוד עם תחושה של כורסא בחדר המתנה לרופא שיניים. גם תא הנוסעים מרגיש כמו פלסטיק של ציוד משרדי. 

לפחות יש תא מטען ענק.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה לכתוב אפילו...

תתחדש?

חבל שמכרת?

זו חתיכת תקופה, אני חושב שכולל הגולף זה משהו כמו 10 או 12 שנה עם הענתיקות כרכב יומיומי, כבוד...

אבל מתישהו מגעים לשלב שזהו, אין לזה יותר מקום. 

אני הגעתי לשם לפני כשנתיים, אבל לא הצלחתי להניף את הדגל "למכירה", האאודי שלי עמודת ולא נגעתי בה כבר שנה וחצי. 

מאחל לך שמתישהו בעתיד הקרוב או הרחוק תוכל לחזור לתחביב הזה "רכב ישן לשימוש  מזדמן כשממש מתחשק ויש מצב רוח, לא יומיומי" 😁

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כן, מ2011 כמעט 12 שנה.

אנחנו עם הרנו כבר איזה חודש, והיה קשה לראות את הוולוו עומדת כמו פסל. צריך לדעת לשחרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חיפשתי 740 (סטיישן) לפני כמה חודשים ומה שיש בשוק (מה שעוד נוסע על הכביש) גרוטאות שרק אם אני רוצה לסדר את הפלסטיקה בתוך האוטו זה פרוייקט יבוא עוד לפני פחחות, מכניקה וכו.

ככה שלא מפתיע שקיבלת הרבה הצעות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שקונים רכבים כאלה למטרת שימור המצב של הסלון זה אפילו יותר חשוב מהמצב החיצוני. כי צבע ופחחות אפשר לעשות כל עוד אין רקבונות וחורים. למצוא פלסטיקים חדשים זה הרבה יותר קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Buki כתב:

אבל מתישהו מגעים לשלב שזהו, אין לזה יותר מקום. 

At some point you stop being a car guy and become a life guy

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כמה ימים אני חושב מה לענות לך ואני פשוט לא יודע מה לומר.

עצוב.

אני קונה כל 10 שנים מכונית בת 20 ונוסע בה כדיילי. לאחר מכן לא מוכר את הקודמת. 

אבל ברור לי שלא אוכל להמשיך ככה לנצח כי בסוף יהיו יותר מדי מכוניות שאני לא מספיק לנסוע בהן.

זה הפרדוקס של מעבר לסטטוס אספנות - מצד אחד חיסכון גדול באגרת רישוי וביטוח, טסט אחד במקום שניים. וזה מה שמאפשר לך לשמור את הרכב. מצד שני ברגע שהיא אספנות היא כבר לא מתאימה לדיילי. ואז צריך עוד פעם רכב מיושן "חדש"..

בתור מינימום, כדי לשמר את התחביב, מציע לך לטפל ברכב הדיילי בעצמך, גם אם הוא חדיש.

בהצלחה.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אם היה לי מקום מסודר להשאיר את הוולוו, היא כנראה היתה עומדת שם כאבן שאין לה הופכין.

אנחנו בקושי נוסעים, אולי 1000 ק"מ בחודש. להחזיק בשביל זה 2 מכוניות זה פשוט מוגזם, וזה לעשות "עוול" לאוטו. למה שיעמוד וירקב? 

לעבור ליד הרכב ולראות כל יום את האבק טיפה יותר עבה ואת האויר בצמיגים יורד, זה גם מבאס. 

כנראה שאין תרופה למחלה הזאת כי כבר מצאתי את עצמי מזמין כמה חלקים לרנו. מעצור הדלת של הנהג לא קיים ופנס אחורי סדוק וכנראה יהפוך לאקווריום בחורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

כנראה שאין תרופה למחלה הזאת

בטח שיש

תעשו עוד ילדים

תתחיל תואר ראשון/שני/שלישי

תעשה עוד משהו שייקח ממך את כל הזמן והאנרגיות

אם גם זה לא עוזר, תחליף את הרנו במיצובישי אטראז'

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני שעתיים, SlowRide כתב:

גם אם היה לי מקום מסודר להשאיר את הוולוו, היא כנראה היתה עומדת שם כאבן שאין לה הופכין.

אנחנו בקושי נוסעים, אולי 1000 ק"מ בחודש. להחזיק בשביל זה 2 מכוניות זה פשוט מוגזם, וזה לעשות "עוול" לאוטו. למה שיעמוד וירקב? 

לעבור ליד הרכב ולראות כל יום את האבק טיפה יותר עבה ואת האויר בצמיגים יורד, זה גם מבאס. 

כנראה שאין תרופה למחלה הזאת כי כבר מצאתי את עצמי מזמין כמה חלקים לרנו. מעצור הדלת של הנהג לא קיים ופנס אחורי סדוק וכנראה יהפוך לאקווריום בחורף.

ואולי זה לא רק זה. אתם משפחה צעירה, עבודה, ברור לאן הלו"ז נושב והראש שלך פחות ופחות במכוניות.

דברים מתייצבים בהמשך, אתה רואה שיש לך טיפה לשחרר, אולי תקנה עוד אחת.

סה"כ תקופת מעבר.

בשלב דומה לשלך החלטתי להקפיא את הסוד שהיתה לי לכמה שנים, במקביל נסעתי בליסינג מעפן ובהמשך חזרתי אליה ולשאר התחביב בפול גז.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...