Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ישן לשימוש יום יומי

SlowRide
שימו לב! השרשור הזה בן 381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

אם אתה מרגיש שהאוטו וההתעסקות בו יחסרו לך, אז להשאיר. 

לגבי הפיברגלס, תראה מה נדרש לעשות ואעזור לך.

• אהבתי 2

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 397
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

תודה! המטרה להתאים את זה כמו שרואים בתמונה האחרונה, רק בלי הרווח באמצע בין שני החלקים ובזוית נכונה. בערב אנסה לעשות הדמיה בפוטושופ.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התלבטות בהחלט קורעת לב. לדעתי הפתרון הזול יהיה למצוא חניה ברחוב מרוחק יותר אבל זה אומר להיות חשוף לפגיעות ברכב (אם אבק, חרא, אופניים חשמליים ופיאט 500).

הפתרון היקר והרגשי יהיה להשאיר את הרכב, לך תדע למי הוא יגיע אחריך ומה יעלה בגורלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.8.2020 בשעה 14:45, SlowRide כתב:

וכאן מגיעים לדילמה שרציתי להיוועץ בכם.

אשתי לא נהגה מהיום שהוציאה רישיון. בפסח הקודם שכרנו יונדאי I10, לקחתי אותה למגרש חניה ריק בלילה כדי להתנסות בנהיגה - סכנת נפשות.  
היא רוצה לחזור לנהוג ותתחיל לקחת שיעורי נהיגה עד שתחזור לה השליטה ברכב.
אני לא מוכן שהיא תנהג בוולוו עם הילד, וגם היא לא. הגענו למסקנה שצריך לקנות רכב מודרני בגלל הבטיחות. 
יש לנו רק חניה אחת בבית וברחוב שלנו יש יותר סיכוי לזכות בלוטו מאשר למצוא חניה על בסיס יומי.
האופציות הן או לשכור חניה במבנה משרדים שנמצא בערך 1.5 ק"מ מהבית בכמה אלפים טובים לשנה, לשים שם את הוולוו ולצאת איתה רק בסופי שבוע, כשבחניה של הבית יעמוד איזה דיכאון בן 3 ממגרש ליסינג, או פשוט למכור את הוולוו ולחזור לתחביב הזה בעתיד הרחוק בזמן לא ידוע, כשנעבור לבית עם יותר מחניה אחת.
צריך לציין שעוד שנה הוולוו תיכנס לקטגוריית אספנות והביטוח והטסטים שלה יהיו הרבה יותר זולים מעכשיו.
מה אתם הייתם עושים?
כל הכבוד למי ששרד את החפירה הענקית הזו, הנה כמה תמונות.

מבחינת בטיחותית , ברור שעדיף לנהוג ביום יום ברכב מודרני עם מערכות בטיחות אקטיביות.

לגבי החניה של הוולבו במקום מעט מרוחק, זה גם שאלה כספית. 

קח בחשבון ביטוח / טסט / טיפול שנתי / חניה / תקלות שוטפות כל זה עולה כסף. ולא מעט.

אם אתה יכול להרשות לעצמך, אז לדעתי לשמור. 

רק להקפיד לנסוע לפחות פעם בשבוע. בכדי למנוע תקלות ברכב שנוצרות ברכב שעומד. 

(תמיד אפשר לקחת קורקינט חשמלי ל1.5 ק"מ עד הרכב ובחזרה לבית 

אם זה מכביד על התקציב המשפחתי , לדעתי ,  עם כל הצער וכאב הלב צריך למכור. 

לקנות בעתיד , תמיד אפשר , רק שכנראה תאלץ לבצע את כל השרשור הזה מחדש.. :)

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אפשרות כלכלית לשלם על החניה והביטוח/רישוי של האספנות, אז תשאיר את הוולוו.

יהיה לך מאוד קשה לחזור לתחביב בעתיד אם תוותר עליו.

מעבר לכך, אני מקווה שאשתך תלמד לנהוג (שתעשה שיעורי נהיגה אם צריך) וייתכן ששניכם תצטרכו בו זמנית רכב לעבודה, או לחוגים או מה שלא יהיה. הוולוו יכולה לעזור לך.

הרכב השני שתקנה לא חייב להיות ליסינגומטית מדכאת. תוודא רק שהוא יהיה נוח לאשתך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תודה על העצות.

חניה ברחוב לא בא בחשבון, גם לא ברחוב רחוק כי כל השכונה סיוט מבחינת חניה. יש הרבה בתים שאין להם חניות פרטיות והאנשים חונים ברחוב. אם אני מעמיד שם רכב שזז פעם בשבוע זה די מתנגש עם הניסיון לשמור על האוטו, כי בטוח מישהו ישחית אותו. גם לחנות את הליסינגומט העתידי ברחוב זה די מקשה על החיים, במיוחד עם ילד. 

הרכב לא יקר לאחזקה ואנחנו נוסעים בו בערך פעם בשבוע נסיעה ארוכה. אני הולך לעבודה ברגל ואשתי היתה נוסעת באוטובוסים, למרות שעכשיו היא עברה למקום רחוק יותר והיא לא תרצה להיות תלויה בתח"צ. עוד שנה האחזקה שלו תהיה משמעותית זולה יותר בגלל האספנות. אם כבר מה שיכביד על התקציב המשפחתי יהיה לרכוש עוד רכב חדש יותר שגם יסע יותר, אבל יתן לנו שקט נפשי בכל מה שקשור לבטיחות.

נעשה חישוב הוצאות רכב נוסף פלוס השכרת חניה 1.5 ק"מ מהבית ונראה מה הנזק. 

עמוס, אני חושב שתמיד אפשר לחזור לתחביב. אפשר לקנות מכונית אספנות משופצת או אפילו לייבא מחו"ל. אמנם זה לא אותו דבר כמו רכב שקנית בגרושים, תחזקת בעצמך במשך שנים והבאת אותו למצב שאתה מכיר כל פיפס שלו, אבל זה עדיף מלוותר לגמרי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם אני זוכר נכון, אתה במקור ממקום קטן יחסית בצפון.

אין אפשרות להשאיר אותו ליד ההורים שלך (או של אשתך)?

בעבר הקפאתי את הרישיונות של הסוד כי הבנתי שאין לי זמן להשתמש בה ויכאב למכור ובאותה תקופה גרתי במקום

עירוני וצפוף (עם חניה פרטית אחת) ולא רציתי לסכן אותה שם.

ההורים שלי גרים ברחוב שקט וקטן והייתי רגוע להשאיר אותה שם מכוסה ומדי פעם באתי להניע ולטפל.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במחשבה ראשונה זה נשמע רעיון טוב, אבל ככל שאני חושב על זה לעומק אני מבין שהרכב סתם יעמוד שם ויצבור אבק וכל מיני תקלות שיכלו להימנע בשימוש תדיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, רכב שנמצא רחוק מהבית, אתה לא מזיז אותו. לא פעם בשבוע ולא פעם בחודש.

לגבי למכור או לא למכור, זו שאלה שאין תשובה עליה. למכור זה בגדול לתת למישהו מתנה, כמה אלפי שקלים שתקבל יתבזבזו על הוצאות שותפות ולא ממש יקדמו אותך לשום דבר.

כל עוד זה ניתן, הייתי משאיר על תקן רכב שני. אם אתה רואה שחודשים אתה לא מזיז את האוטו, אז תמכור. זה מודל 1991? אם כן אז ב 1.1.2021, עוד 4.5 חודשים אתה יכול לרשום אותו כאספנות ולקבל את ההנחות של רכב אספנות. לא צריך להמתין לטסט שבאמצע השנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מסתמן שהרכב לא ימכר. 

בהתחלה חשבנו למכור ולקנות מכונית משפחתית חדשה עם זיקה להנאה מנהיגה כמו מאזדה 3 כדי לא לוותר לגמרי על הכיף. לכאורה יש להם תנאים מאד נוחים לרכישה עם תשלום חודשי ללא מקדמה ובסוף אפשרות לטרייד, אבל רק הביטוח המקיף שנצטרך לעשות עולה יותר מכל עלויות האחזקה של הוולוו בשנה.

בנוסף, אשתי לא מומחית בנהיגה וכמו כל נהג מתחיל היא תשרוט ותגרד את הרכב על עמודים ואבני שפה של מדרכות, ברכב חדש זה מבאס מאד.

הגענו למסקנה שהכי משתלם לרכוש רכב משומש משעמם כמו סוזוקי sx4 או קיאה סיד, לבטח רק חובה וצד ג' ולחפש לוולוו חניה להשכרה בבניין מגורים בסביבה ואם לא יהיה משהו במחיר סביר אז נשים אותה אצל ההורים שלי ונבוא לשם פעם בשבוע לעשות סיבוב. 

זה עדיין יצא יותר זול מלקנות רכב חדש.

הוולוו שנתון 92 אז עוד שנה העלויות שלה באמת יקטנו משמעותית. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני חושב שהבחירה נכונה

החזקתי בשנים האחרונות את הסובארו שלי ולא חסכתי ממנה מאומה

גם בחלק המכני וכמובן בחלק הקוסמטי

ברגע משבר "העפתי" אותה ולאחר חודש כבר צפים לי רגשות החרטה 

ואני מוצא את עצמי מעלעל במדור האספנות אחרי הרכב שהיה לי 

המלצתי היא לך אפילו על מקום מרוחק, חניון של מרכז מסחרי, או מושב קרוב 

עוד תקופה כשתרצה להתרפק על הנוסטלגיה לא תצטרך הרבה להתאמץ כדי להגשים את החלום

אל תשכח כמובן להקפיא את הרשיון לתקופה המדוברת.....

שבוע מצויין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, מוטי אלתר כתב:

המלצתי היא לך אפילו על מקום מרוחק, חניון של מרכז מסחרי, או מושב קרוב

עדיף שלא, אחרת הרכב יכול להיגנב, או שסתם יבואו ילדים משועממים, יראו אוטו ישן, וישברו אותו.

ואם זה מרכז מסחרי, הנהלת המרכז בסופו של דבר תגלה שחונה שם רכב במשך הרבה זמן, תגרור אותו ותגיש לבעלים את החשבון. וזה נכון פי כמה במרכז הארץ, איפה שיש מצוקת חניה, ואנשים נוטים לבוא למרכזים מסחריים, לזרוק שם את האוטו, וללכת לעבודה או לסידורים בחוץ, בלי להכניס כסף למרכז מסחרי עצמו, אז בטח שהנהלת המרכז לא בדיוק תמות על זה.

הכי טוב זה באמת או בחניה פרטית של מישהו שמסכים לזה (בחינם או בתשלום), או בחניון של מקום עבודה.

בתקופה האחרונה עשיתי את זה עם הרכב הפרטי שלי, עד שהחזרתי את הליסינג - החנתי את ההונדה שלי בחניון תת קרקעי בעבודה, והייתי בא פעם בשבוע, מניע ועושה סיבוב, עד שהחזרתי את הרכב ליסינג, וההונדה הפכה לרכב הדיילי שלי.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 שעות, מוטי אלתר כתב:

אל תשכח כמובן להקפיא את הרשיון לתקופה המדוברת

הקפאת הרישיון והעמדת הרכב ללא שימוש פחות לא אידאלי כי אני מעדיף שיהיה זמין לנסיעה תמיד. גם אחרי תקופה ארוכה לא פשוט להניע את הרכב ולנסוע, צריך להביא מצבר חדש, למלא אוויר בגלגלים, לרענן נוזלים ועוד כל מיני דברים שלא נח לעשות בחניה של מישהו אחר.

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

הכי טוב זה באמת או בחניה פרטית של מישהו שמסכים לזה (בחינם או בתשלום), או בחניון של מקום עבודה.

נכון. חניה פרטית זה פינוק שצריך לשלם עליו. או שזה בארנונה או שזה בשכירות. חניה ציבורית זה שלל צרות החל משכנים מעצבנים שמדווחים למוקד העירוני על גרוטאה שלא זזה כבר שבוע עד לסתם ילדים שמשעמם להם בקורונה אז משחיתים לכל דבר שנראה טיפה לא במקום ברחוב.

אם כבר אני פה, אז מעדכן שלפני שבועיים הרכב עבר טסט לעד אמצע 2021, עבר החלפת שמן ופילטר והתחדש בזוג צמיגים קדמיים ובמאותתי צד מקוריים כתומים (במקום השקופים).

יש בריחת גז מהמזגן שאני משער שנובעת מוויברציה של המדחס בגלל תושבות גומי קרועות. הזמנתי תושבות כאלה וכבר קיבלתי אותן אבל לא לחוץ לי כרגע בחורף להתעסק בזה. הוזמנו גם תושבות מנוע הידראוליות חדשות מאחר והישנות כבר עייפות והמנוע יושב טיפה נמוך ממה שצריך להיות. עלויות של הטסט והטיפול היו 900 שקל וכל התושבות עלו בסביבות 150$ כולל המשלוח.

נכנס לי ג'וק בראש להתקין סוג של מגן חזירים עם אורות ראלי עגולים גדולים כאלה בחזית של הרכב, נראה מה יצא מזה.

יש עוד טסט "רגיל" אחד ואחרי זה כבר יהיה ניתן לרשום כאספנות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגן חזירים זה לא חוקי לפי מה שאני יודע

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...