Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ישן לשימוש יום יומי

SlowRide
שימו לב! השרשור הזה בן 401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו כמובן שיטה חאפרית וגרועה מאוד.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 397
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 22.10.2021 בשעה 08:50, amosbmw כתב:

לגבי הגובה הנכון. תסתובב עם מטר באוטו (מאוד שימושי בלי קשר) וכשאתה רואה 740 חונה פשוט תמדוד את הגובה שלה בציר האחורי. עדיין רואים אותן ברחובות, למרות שרואים יותר 940. תנסה למדוד יותר מאקזמפלר אחד

מדדתי היום בדרך לעבודה 2 מכוניות מדגם 940. משום מה, החלק האחורי באותו גובה כמו אצלי, אבל החלק הקדמי נמוך יותר. אולי בעצם הבעיה היא מקדימה? למרות שזה מאד מוזר, מה יכול לגרום לרכב להתרומם? או שזה בעצם תקין ואני סתם אוכל סרטים.

ומדוע מונרו נחשבים תוצרת גרועה? בדקתי שוב אצלי ברכב, מאחורה יש בולמים מקוריים של וולוו (לא מקוריים שבאו עם הרכב אלא החלפתי לפני כמה שנים). רק מקדימה יש מונרו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

אז כצפוי לפני חודש הרכב הפך לאספנות סוף סוף. גם עבר טסט בלי שום בעיה. אולי אחפש לו סט ג'אנטים סגסוגת בשביל המעמד.

מאז שהרכב אצלי, קיימת תופעה מוזרה של רטט קל ומתמשך בסל"ד מסויים. זה לא כזה הפריע לי אבל אין לי במה להתעסק עכשיו ובא לי להבין מה גורם לזה. עד 2500 סל"ד האוטו נוסע חלק כמו חמאה. בין 2500 - 2700 סל"ד יש ויברציה עם זמזום עמום כזה, עולים ל3000 ושוב הכל חלק. גם ב4000-5000 הכל חלק, אין רעידות. 

זה קורה גם בנסיעה וגם בעמידה בN. התחושה בערך כמו שהאגזוז נוגע בגוף אבל עברתי על כל הצנרת ואין מקום שזה יכול לקרות.

מה זה יכול להיות? תושבות מנוע וגיר חדשות. גם תושבות גומי של מדחס ואלטרנטור חדשות.

הסתכלתי בתא מנוע בסל"ד הזה, לא רואים משהו מיוחד שלא אמור לזוז. יש רעיונות מה לבדוק?

IMG_20220221_082005.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה, יש לאוטו מפלג?

בגלל שאתה אומר שזה קיים גם בעמידה, הייתי שולל כל מה שקשור למערכת ההנעה (דרייבשאפט ציריות בלמים מתלים וכדומה). 

הייתי עובר בסבלנות עם סטטוסקופ מכונאים על כל הרכיבים בתא מנוע.

שלא תעיז לשים ג'נטים סגסוגת שאינם מקוריים ושייכים לדגם.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש מפלג. מה אני אמור להרגיש אם הבעיה במפלג? להחליף בו רוטור? מכסה?

בג'אנטים, גם אם אני ממש רוצה אין זבל סיני לאוטו הזה. תכננתי לקנות ג'אנטים של 940, או של 850 ולשים ספייסרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם יש חופש בציר של המפלג, ושהטיימינג מכוון פיקס.

תשתדל להימנע מספייסרים כי אחר כך תשאל למה יש רעידות בנסיעה..

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יש חופש זה היה צריך לרעוד בכל סל"ד לא?

אבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי c5 שנת 02 שבסל''ד מסויים היה זמזום ורטט.

בסופו של דבר התברר כממיר תקול שהלוחות זזו והתחככו בפנים בסל''ד מסויים, כך לדברי המוסך.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פירקתי את מכסה המפלג, אין חופש בציר. גם אין הרבה לכלוך. אפילו הרוטור נראה די חדש, לא זוכר שהחלפתי את זה בכלל.

לפני 18 דקות, - XM - כתב:

בסופו של דבר התברר כממיר תקול שהלוחות זזו והתחככו בפנים בסל''ד מסויים

ברכב הזה אין ממיר. אבל התחושה מאד מזכירה אגזוז שנוגע בגוף הרכב בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כבר לפחות 7 שנים ככה, אם היה נזק פנימי במנוע קשה להאמין שהחזיק מעמד כ"כ הרבה זמן. 

אולי הבלנסר של הרצועות מקדימה? הבנתי שיש בו חלק מגומי וכשהוא מתבלה זה יכול לגרום לרעידות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

מעדכן שבדקתי בשיטה פרימיטיבית שמצמידים מוט מתכת לאוזן ולאזורים בתא המנוע. מה מסתבר? הרעש מגיע מתושבות המנוע החדשות. 

בדקתי את תושבות המנוע הישנות שהחלפתי, גם הן לא היו מקוריות. דיברתי עם כמה אנשים, כולל אחד שבנה רכב כזה למסלול. לכולם יש תופעה דומה וחיים עם זה. אם לא אמצא חלק מקורי במחיר סביר כנראה אוותר.

חוץ מזה, היום שברתי שיא בצריכת דלק 1:11.5. טירוף.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על קניית סטטוסקופ מכונאים.

כלי זול ויעיל מאוד, מאפשר להאזין לכל רכיב בנפרד ולוודא את פעולתו.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...