Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה להשקעה בחריש - 4 חדרים מול 5 חדרים

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 3221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברצוני לקנות דירה להשקעה בחריש והשאלה היא האם לקנות דירת 4 או 5 חדרים.

כעיקרון דירת 4 חדרים עדיפה בד"כ להשקעה כי קל יותר להשכיר ולמכור אותה, אך בחריש, ממה שאני מבין, רוב הדירות הן 4 חדרים ולכן 5 חדרים נותן יתרון על פני השוק שחלק גדול ממנו הוא משקיעים כמוני (כ-30%). הפער כיום הוא 150K ש"ח.

ההשקעה היא לטווח ארוך.

אשמח להתייחסות ממביני עניין.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ערך הדירה? 150K מתוך כמה?

הרי אם דירת 4 חדרים עולה 150K שקל(סתם בהגזמה לשם הדיון), ו5 חדרים עולה 150K יותר, הרי ברור שזה לא כדאי.

בעיקרון, ברוב חלקי הארץ, הדירות המבוקשות יותר הן 3 חד' ו 5חד', למרות שרוב הדירות הנבנות הן 4 חד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת , ה 150K יבואו מהגדלת המשכנתא ? או שיש לך את כל הכסף נזיל ?

אני למשל לא הייתי מגדיל סתם משכנתא ב 150K לצורך מינוף גדול יותר של השקעה.

בנוסף לרוב התשואה על דירות קטנות יותר גדולה יותר לרוב. (לרוב שכ"ד שתקבל בממוצע לחדר גדול יותר ככל שמספר החדרים יורד )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר ממש בצמוד לחריש, מקום שבמשך עשרות שנים היה עיר רפאים נטושה שהיית יכול לקנות בה דירת 4 חדרים ב 200K ש"ח ועכשיו פתאום מנסים לשווק אותה (למען האמת ללא הצלחה יותר מידי גדולה) כמשהוא חדש ובמחירים שאולי זולים לכלל הארץ אבל מיצגים פקטור של פי 4-5 ממחירים עד לאחרונה (שים לב, אני לא מדבר על מחירים לפני 10 שנים כשכלל הארץ הייתה במחירים נמוכים).

לדעתי האישית (וכך גם פעלתי), אין פה השקעה טובה כי אתה קונה ביוקר והשקעה טובה זה לקנות במחיר נמוך, לא במחיר שיא.

אלא היו 2 האגורות שלי בנושא.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה - חריש היא כיום שכונה די עלובה של כמה משפחות לא מבוססות ועכשיו הופכת לעיר עם כל התנאים של עיר, כולל מבני ציבור וחנויות, ופארקים וגישה ישירה לכביש 6 ואולי גם רכבת בעתיד. ברור שכל עוד זה היה חור המחיר היה ברצפה אך עכשיו כשיש תוכנית מתאר לעיר, לא חרדית, זו נראית דווקא הזדמנות כי המיקום הוא טוב. אותו דבר נאמר על מודיעין לפני 15 שנים והשאר הסטוריה. אני לא חושב שחריש זו מודיעין, אך בכל זאת.

מחיר של 4 חדרים מקבלן מתחיל ב-850K ש"ח ו-5 חדרים החל ממיליון ש"ח. מכיוון שזו דירה להשקעה אז אני נדרש להון עצמי של 50% ואין לי כוונה להשכיב יותר הון עצמי כי זו השקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבת נכון, רק שהכל כבר מגולם במחיר (היה 200K, היום 850K) ואני לא רואה פוטנציאל גדול לעליית מחיר (מעבר לעליות מחייר הנדל"ן הכללית).

אפילו הפוטנציאל העתידי לעליית מחיר כתוצאה מהגעת רכבת לחריש (לא אם אלא כאשר) מגולם כבר בתוך המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן לקוח מחיר של 200K, אך אין ולא היתה בשנים האחרונות דירת 4 חדרים בישראל שעולה סכום שקרוב לזה. אני מניח שרק עלויות הבניה לדירת 4 חדרים בגדול 95 מ"ר זה יותר מ-400K ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס ליד2 תחת חריש ותראה שכיום, לאחר ההייפ המטורף שחריש עוברת ולאחר כל עליות המחירים שעברו עלינו, הדירות הותיקות נמכרות (או יותר נכון, מוצעות למכירה) בכחצי מליון ש"ח.

את הדירות האלה עד לפני כארבע שנים פרסמו סביב ה 250 ומכרו סביב ה 200.

כשהעיר שלך היא עיר רפאים וכשהשכן שלך היא חמולת קראג'ה (עובדה שמוסתרת יפה מאוד מעיני כל), דירות נמכרות במחירי פח.

הנה כתבה מעניינת מלפני כשנתיים שמשקפת נאמנה את המצב בחריש, אז (ב 2012 הדירות עלו 400K ש"ח בעקבות המכרזים וכו').

http://www.themarker.com/markerweek/1.1860519

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, אם אני יכול לתת לך חומר למחשבה, באור עקיבא מקימים עכשיו שכונה חדשה שתהפך ל"מרכז החדש" של אור עקיבא עם מגדלים וקניון וכל מיני בנייני ציבור, דירת 4 חדרים במגדל מפורסמת של ב 990K ש"ח, לדעתי האישית, התשואה תהיה גדולה יותר מאשר דירה בחריש.

אם יש בך איזה יצר הרפתקני, קח את מלוא הסכום האמור, קנה 2 דירות שיכון באור עקיבא הישנה, ישאר לך עוד כסף לשיפוץ קל ואז בטוח שהתשואה על 2 דירות כאלה תהיה גדולה יותר מדירה בודדת במגדל.

חושב ששוב אני מגזים במחירים? הנה דירה ברחוב עליזה יאנסן, שלך תמורת 330K ש"ח!!!

http://www.yad2.co.il/Nadlan/hotPictivsales.php?CatID=2&SubCatID=5&RecordID=1283173&Code=86196a4df94b4fde86fb03549f492660

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה שלא הייתי קונה דירה להשקעה - רוב הדירות שנמכרו שם הן דירות להשקעה.

כמה דירות נראה לכם שישארו ריקות ?

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

לתשומת ליבכם, כולכם...

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3662772,00.html?dcRef=ynet

תזכרו מה סחבק אומר לכם, מרבית המשקיעים ישארו בלי שוכרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתשומת ליבכם, כולכם...

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3662772,00.html?dcRef=ynet

תזכרו מה סחבק אומר לכם, מרבית המשקיעים ישארו בלי שוכרים!

הנדל"ן זה שוק לא צפוי - אי אפשר לנבא לאן ילך השוק.

אני עדיין חושב שנדל"ן הוא גל הדף. ברגע שהמחירים במרכז טסים, כך גם בפריפריה וכנראה גם בחריש.

אגב, מחירי המינימום שנקבעים על ידי השמאי הממשלתי בכתבה גובלים בשערורייה.

זה ממיט אסון על שוק הנדל"ן ויותר מזה על זוגות צעירים.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, אם אני יכול לתת לך חומר למחשבה, באור עקיבא מקימים עכשיו שכונה חדשה שתהפך ל"מרכז החדש" של אור עקיבא עם מגדלים וקניון וכל מיני בנייני ציבור, דירת 4 חדרים במגדל מפורסמת של ב 990K ש"ח, לדעתי האישית, התשואה תהיה גדולה יותר מאשר דירה בחריש.

אם יש בך איזה יצר הרפתקני, קח את מלוא הסכום האמור, קנה 2 דירות שיכון באור עקיבא הישנה, ישאר לך עוד כסף לשיפוץ קל ואז בטוח שהתשואה על 2 דירות כאלה תהיה גדולה יותר מדירה בודדת במגדל.

חושב ששוב אני מגזים במחירים? הנה דירה ברחוב עליזה יאנסן, שלך תמורת 330K ש"ח!!!

http://www.yad2.co.il/Nadlan/hotPictivsales.php?CatID=2&SubCatID=5&RecordID=1283173&Code=86196a4df94b4fde86fb03549f492660

מסכים איתך מאוד לגבי אור עקיבא. חינוך טוב, דקה מקיסריה. ביום שמישהו בעיר הקדמונית הזאת ישכיל לשווק אותה תהיה שם עליית מחירים מטורפת.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...