Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לבד לירושלים, מקריית גת

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 3745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי הנסיעה דרך עין כרם תחסוך הרבה זמן ופקקים. נכון שיש כמה קטעים פחות נעימים לנסיעה עבור נהג מתחיל,

אבל לדעתי זה שווה את זה. הכניסה הרגילה לירושלים מאוד עמוסה בשעות הבוקר, ונכון שגם בעין כרם לא הכי פנוי

אבל עדיין קצר יותר, ואתה נכנס לעיר בנקודה מאוד קרובה ליעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מכירה את המקום כי גדלתי בשכונה הזאת.

בדקתי עכשיו באתר וואלה ואני מקווה שהWAZE יתן לך את אותו המסלול מחר.

המסלול שהאתר הציג מוריד אותך לכביש 9 החדש לפני הכניסה לעיר ומעלה אותך לכביש בגין עד סופו (כביש דו סיטרי עם שני נתיבים לכל כיוון) שם אתה יוצא ימינה ועולה את העליה של גולומב (כביש עם הפרדה ולא עמוס) ומגיע ליעדך דרך הרחובות הראשיים של שכונת קרית יובל. זאת שכונה לא עמוסה בכלל, והתנועה שם לא קשה מידי.

אם הWAZE יפנה אותך דרך היציאה של גבעת מורדכי מכביש בגין, גם אין לך מה לדאוג, רוב הדרך אתה פשוט ממשיך ישר ויהיו לך כמה פניות בודדות וכולן מרומזרות.

אין לך מה לדאוג, הדרך לא קשה מידי ואתה לא צריך להסתובב במרכז העיר.

בהצלחה!

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנהל תיקי לקוחות ארצי וגר בירושלים.

יש לך את האפציה שהציעו לך פה שהיא לנסוע דרך כביש 6, ניתן להגיד שזו הדרך הרגילה דרך כביש מהיר.

בפועל אני עושה את הנסיעה הזאת באופן קבוע בדרך הרבה יותר מהנה וללא פקקים, סע לצור הדסה ומשם או שתרד לעין כרם דרך חלק מכביש נס הרים, או שתמשיך לכיוון כביש המנהרות ותכנס דרך שכונת גילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על ליסוע דרך מחלף הראל.

כמה נקודות שלא הועלו כאן ולדעתי חשוב להדגיש:

עליות בכביש המהיר- בדרך לי-ם יש לך עליות יחסית תלולות, כדוגמת קסטל והעלייה שלפני מחלף שורש. לא לפחד להשתמש בהילוך נמוך בכדי לשמור את המנוע בתחום היעיל שלו- אפשר ומותר לאפילו עדיף לשמור על סל"ד גבוה מהרגיל, במקרה שלך תהיה בתחום הסל"ד של 2500-3750 סל"ד בכדי שתוכל לשמור על קצב תנועה נאות. אם צריך- לא לחשוש להוריד הילוך בכדי לשמור על הכוח (רמז טוב למתי צריך להוריד הילוך- כשהאוטו בעליה, וגם כשלוחצים גז עד הסוף, המהירות יורדת. כמובן שהם היא יורדת ממש לאט כך שאפשר למשוך עד סוף העליה- אפשר לחיות עם זה בלי להוריד הילוך).

חשוב ועוד פעם חשוב מאוד! לשמור מרחק.

בעליות יש לפעמים פקקונים עקב נהגים שמתקשים בעליה, משאית שמטפסת לאט ומעבר הרכבים לנתיב השמאלי יוצר פקק נקודתי ועוד, ולכן צריך לשמור מרחק למקרה ותידרש לבלום.

בירידות- לשמור על הילוך נמוך בכדי שלא תטגן את הבלמים לאורך זמן. בירידה מהקסטל (אתה תזהה אותה- ירידה חדה למדי) תשלב הילוך יותר נמוך מהרגיל (אני מניח שהילוך 4 אצלך יספיק באם התנועה זורמת) ותנצל את בלימת המנוע לצורך שמירת המהירות. המצב הרצוי הוא שכאשר האוטו בירידה, נדרש תוספת קטנה של גז בכדי שהאוטו לא יאט מעצמו כשעוזבים את הגז. לא לפחד מהרעש, כל עוד האוטו בתחום הסל"ד הסביר (נניח עד 3750).

אם צריך- תבלום. אבל לא בלימה בלטיפה וארוכה (שמחממת את הבלמים) אלא יחסית קצרה ויותר מ"לטיפה" בכדי להוריד מ90 ל-70 ואז להרפות, עד שנדרש שוב פעם להאט. זה לא אמור לקרות כמעט אם תשמור על ההילוך הנכון. שוב פעם- לא לפחד לבלום כשיידרש! ואל תחשוב יותר מדי אם נדרש.

זו פעם ראשונה שלך בכביש הזה, אז אל תהסס ליסוע יותר לאט מהשאר, נניח 70-80 קמ"ש, על הנתיב הימני. בפעמים הבאות כבר תדע ותכיר יותר טוב את הכביש.

תתעלם מהצפירות מסביבך ובדגש כאשר אתה ברמזור. תתנהל בקצב שלך.

באיזה יום ושעה אתה צריך להיות שם?

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג חדש במאזדה - זה בסדר, אתה לא בוטה, אתה אומר את זה כי אכפת לך, תודה רבה.

זו גם הסיבה שפתחתי את הנושא.

זה באמת נושא שקצת מפחיד אותי, אני קצת חושש ממנו.

תמיד המחשבה היא: כשאני באוטו לבד, זה בסדר. אם אני אתקע, שטויות. אקרא למישהו, אנסה להסתדר.

אבל אם אני עם אחי באוטו, אני מעדיף כמה שפחות הפתעות, כמה שפחות דברים לא נעימים, שתהיה נסיעה נעימה ורגועה.

~

razmel - רז, היי חבר!

התגעגעתי לכינוי ולתמונת פרופיל, שמח לראות אותך פה.

הצלחת להצחיק אותי כשקראתי את התגובה שלך :-D תודה!

אני אצליח להגיע לכותל? עם האוטו הגדול שלנו? במקום הכי צפוף שיש? חחח זה כנראה לא יקרה :wink:

~

inon.salman - היי ינון, כל הכבוד לך על הגישה.

הגישה ההפוכה ממני. כמו שאתה יכול לראות, אני חושש לפני כל דבר, חושב, מתכנן.

אני מקנא באנשים שפשוט חיים את החיים. בלי לחשוב יותר מדי כשלא צריך, פשוט לזרום.

כל הכבוד לך.

~

DJI - תודה חבר. לנהוג לאט זה הכי חשוב, תודה.

~

הספגטי המעופף - היי חבר!

איזה כיף לראות אותך פה, מקווה שעוד נזכה לראות אותך שוב ספגטי מעופף.

אתה לא שוכח כהרגלך להמליץ לי מסלול לטיול, להתחבר קצת אל הטבע, אל המקומות היפים שיש בארצנו היפה.

תודה.

~

אושרי - שלום שלום איש יקר!

כמה אנשים נפלאים אני רואה כאן, זה פשוט נפלא.

אנחנו אכן נוסעים בשעות הבוקר, כנראה שלהימנע מהעומסים לא תוכל, אבל אם נחליט לנסוע, נתפלל לטוב.

תודה חבר.

~

Murzilka - איזה כיף לך, אני מאוד אוהב את השכונה הזאת.

הייתי מטייל בה, כשהייתי ילד קטן, והיינו מביאים את אחי כל שנה לשם.

יש משהו קסום באווירה שם, במיוחד בירושלים, אני הקטן לא אצליח להסביר זאת במילים.

תודה על הטיפים, תודה רבה. צריך לקוות שגם Waze יעשה את העבודה.

~

Yossim - היי יוסי, תודה חבר.

יש לי פה המון טיפים והמלצות לדרכים בהן אוכל לנסוע, אם יוחלט לנסוע, אני חושב שכדאי להדפיס על דף את כל ההמלצות.

תודה.

~

ya_pl - שלום, תודה לך על ההתייחסות והתגובה המאוד מפורטת.

אני חייב להודות, אכן נלחצתי לאחר הקריאה.

יש כל כך הרבה דברים שצריך לשים לב, להיזהר, להיות ערני, לא לעשות טעויות.

לכל הילוך יש חשיבות.

כשאני בדרך כלל עובד עם מחשב הרכב, הוא כותב לי איזה הילוך להעלות / להוריד.

אני אראה עוד מה עושים.

כרגע אני מדמיין לעצמי שאם אני אנהג, עוד שלא אסע אחורה בטעות ואפגע ברכב.

עוד נראה מה יהיה. שמח שלפחות זכיתי להתייעץ עם האנשים הנפלאים פה. ואתם פשוט הגעתם ועוזרים לי בשמחה - ממש תודה לכם!

הנסיעה היא ביום ראשון, שבוע הבא, צריך להיות שם בשעה 10:00, אנחנו נצא כנראה 08:45/09:00

שאלתי כמה ימים לפני, בכדי לדעת האם לבטל את הנסיעה מחברת ההסעות, כי זה לא יפה לבטל רגע לפני, אבל עוד נראה מה יהיה.

תודה לכולם!

מברך את כולכם בשבוע טוב ומודה לכם מקרב לב :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה, אין פה בכלל שאלה.

אתה תסע ואולי קצת תפחד בהתחלה אבל מהר מאוד אתה תגלה שהשד לא כזה נורא.

אולי תגלה בפעם הראשונה מה המשמעות שהרכב לא סוחב בהילוך גבוה, אז פשוט מאוד מורידים הילוך או אפילו שניים ואז הרכב יסחב, כשתגיע שוב לישורת תחזיר להילוך גבוה.

זה ממש לא נורא, וגם אני פחדתי מהנסיעה הראשונה שלי למיקום רחוק, אך אחרי הנסיעה הזו כל הפחד נעלם וקיבלתי את כל הביטחון הדרוש לנהג.

שיהיה בהצלחה ואל תפחד להמשיך ולצבור ניסיון בנהיגה, רק ככה לומדים.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש עיר שאני שונא לנהוג בה זאת ירושלים, משום מה גם עם תוכנת ניווט לא מסתדר לי.

לפות"ש, מבחינת עליות וכו' אין לך מה לחשוש, לא תפגש בירושלים שיפוע של כביש שלא נתקלת בו בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעות הבוקר אני חושב שעדיף לנסוע דרך נס הרים / עין כרם ולא דרך כביש 1, הפקקים שם קטסטרופה שמוציאה את החשק לחיות.

אני למזלי רואה את הפקקים כשאני נוסע בכיוון ההפוך, עד כמה שאני רואה בד"כ בבוקר הפקק מתחיל לפני שער הגיא, בד"כ הוא מגיע לפחות עד שורש.

דווקא אני מסתדר עם ניווט בירושלים, אבל אני קצת משוחד, למדתי שם 3 שנים אז אני קצת מכיר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סע וזהו, מה יש לך להפסיד.

קשה או לא, זה עניין של מיומנות.

אם לא תנסה לא תרכוש ניסיון.

ברגע שתנהג לשם, תעבור הכל בהצלחה, אתה תרגיש טוב עם עצמך.

בגלל שאין לך ניסיון כל כך, צא שעה לפני השעה שצריך לצאת לשם, סע לאט, בלי לחץ, שים מוזיקה, כמה עצירות שירותים וקפה, פשוט תראה את זה כיום כיף.

הgps בעייתי קצת בירושלים, עדיף שתדפיס מפות מהאינטרנט לאיזור שאתה צרי.ך

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי כדאי שתסע, אבל מאחר שאתה כותב שבחודשים האחרונים לא יצא לך לנהוג כל כך, תתאמן לפני כן על עליות וזינוקים ליד הבית. בירושלים זה יהיה יותר קשה אז כדאי שתהיה מוכן.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנה יש לנו רכב, וחשבתי ברצינות אולי כדאי לנסות לבד.

ההתלבטות שלי היא בגלל שעוד לא ביצעתי נסיעה כזאת. עוד לא נסעתי למקומות כמו ירושלים.

אל תתלבט - סע בגישה חיובית והכל יהיה בסדר.

אתה צריך ללמוד, וזו בדיוק ההזדמנות המתאימה לכך.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואי ואי, הפכתם את זה ליותר מסובך מהמסע של קולומבוס לאמריקה.

כנס לאוטו, שים ג'יפיאס וסע לשלום, הכל יהיה בסדר. למצוא חניה לא כזה מסובך, מה גם שבד"כ יש הרבה חניות נכים (הרבה יותר מת"א, למשל).

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את הנסיעה הזאת כמה פעמים, אני מעדיף לנסוע דרך בית שמש. אין שם יותר מדי תנועה, והכביש יותר מעניין. כביש 35, 38, 396 ו386. בכל אופן, תתעדכן בwaze או גוגל מאפס לפני שאתה יוצא.

116i

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה היא ביום ראשון, שבוע הבא, צריך להיות שם בשעה 10:00, אנחנו נצא כנראה 08:45/09:00

נראה לי כדאי שתצאו ב8:00-8:15 גם בגלל הפקקים וגם כדי שלא תהיה בלחץ.

לכל החברים שהמליצו על כבישי עין כרם\בית שמש\ נס הרים כי הם יותר מעניינים ופחות עמוסים.

נראה לכם הגיוני לשלוח נהג לא מנוסה, שלא מכיר את האיזור לכבישים האלה?

לכל מי שיגיד שיש WAZE, גם הוא לא תמיד קולט באיזורים האלה.

במצבים כאלה, עולים על כביש ראשי וזורמים עם התנועה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים -

אתם צודקים שזה הופך מנושא פשוט, לנושא מסובך.

לכן אולי באמת אני צריך להודות לכם חברים, ופשוט לעשות חושבים עם כל מה שהוצע לי פה.

כל העצות, הטיפים, הנקודות החשובות שהועלו שיש לזכור.

יש מספיק ימים עד הנסיעה, הנסיעה בשבוע הבא, יום ראשון, בבוקר.

בינתיים אני יכול להתאמן, לנסות לנסוע למקום שעוד לא הייתי בו (לא הכי חכם), לחפש מקומות לצורך אימון זינוק בעלייה.

ואם ארגיש שאני בטוח בעצמי, אז פשוט ללכת על זה.

אם לא, אז נשאיר את הרעיון המקורי, נסיעה עם חברת הסעות כמו בכל שנה.

תודה רבה לכולכם חברים.

מסכים אתכם שזה לא אמור להיות נושא מסובך.

אם יש לך רישיון, אתה לא צריך להתלבט בשאלות כאלה. זה כנראה סוג של אופי, אולי יעלם עם השנים.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...