Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

רוני, לפחות בויקיפדיה השם פורשה אינו מוזכר בהקשר של שעוני Skagen.

ד"א - לפי מה שהבנתי בחנות, ההיגוי אינו "סקאגן" אלא משהו דומה ל"סקיין".

לגבי ה-Danish Design - קניתי לאשתי שעון מתוצרת זו עם הבטחה כי העמידות למים "5 אטמוספירות" פירושה שתוכל להתקלח אתו. לאחר המקלחת הראשונה השעון התמלא מים. אמנם תוקן באחריות, אבל כבר שנתיים נח בקופסא, והגברת עונדת איזה סייקו פחות אלגנטי אבל הרבה יותר עמיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמבון שהוא לא עיצב בשבילם, הרי הייתה לו חברה משלו Porsche design

דיברתי על שפה עיצובית בשעונים שמאפיינת אותם. הוא התחיל עם הקוים המעוגלים עוד סוף שנות ה70.

pdchrono.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעון מעל 10k... איך זה מגיע למחירים כאלה?

כמה שונה\כמה יקר יותר כבר יכול להיות מנגנון או עיצוב (אלא אם כן הוא עשוי כולו מזהב) או שפשוט רוב התשלום הוא על הלוגו?

מזכיר לי את הכתבה שעשו בbbc, אם אני לא טועה, על המותגים אוקלי ורייבאן. אנשים משלמים אלפים רק על שם המותג, כולם תחת חברה איטלקית 'עלומת שם', לוקסוטיקה.

סתם סמל סטטוס.

היום לדוגמא שעון סלולרי חכם כמעט הכל יותר טוב מהשעון הכי יוקרתי של כל מותג שוויצרי ועולה שבריר מהמחיר שלו.

הדבר היחידי שהוא חלש בו זה השופוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה זה אומר "יותר טוב". אתה משווה אלקטרוניקה למיכאלאנג'לו. האם יש באפל או מוטורולה מישהו שיודע לבנות משהו שנראה ככה?

Jaquet-Droz-The-Charming-Bird-2015-aBlogtoWatch-13.jpg

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה זה אומר "יותר טוב". אתה משווה אלקטרוניקה למיכאלאנג'לו. האם יש באפל או מוטורולה מישהו שיודע לבנות משהו שנראה ככה?

Jaquet-Droz-The-Charming-Bird-2015-aBlogtoWatch-13.jpg

כן, משווה.

הבנייה של שעון אלקטרוני דורשת ידע הרבה יותר מסובך מאשר שעון כמו זה שבתמונה.

אם בסעיף האומנתי הם נכשלים - זה בהחלט בעיניי המתבונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעון זה תכשיט וסמל סטטוס.

כל הדיבור על המנגנונים הסופר משוכללים נועד להכשיר את המחירים המגוחכים שמשלמים עבור השעונים האלה.

גם אם המנגנון מיוצר בטכנולגיה של אצטקים שקיבלו הארה מ72 חוצנים בתולים, swatch ב300 שקל יעשה בדיוק את אותו דבר אם לא יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש לקנות שעון יד ,ומה שחשוב לי זה לדעת את משקלו (כמה שיותר קל) וכמה שיותר דק, ובלי כפתורים בולטים , בקיצור רוצה ,שיפריע מה שפחות לפעילות.. אשמח להמלצה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשוות בין SISTEM51 לשעון אלקטרוני מבחינת עבודה מושקעת. אתה לא יכול להשוות שעון, חכם ככל שיהיה, לשעון שבבנייה שלו הושקעו מאות שעות של עבודה ידנית, חלקן של אומנות מכאנית וחלקה אמנות של ממש. כשאתה אומר סוואטש יעשה את אותו דבר, מה זה "אותו דבר"? אם "דבר" זה "להראות את השעה" אז נכון, אם כי בשביל לא צריך אפילו את הסוואטש, מספיק טלפון. אם "דבר" זה להעניק ללובש או למתבונן הנאה ויזואלית, ובמקרה של שעונים יקרים באמת (ואני לא מדבר על אלה שיקרים כי דחפו להם מלא יהלומים... אלה יקרים בזכות העבודה) הערכה אמיתית לכשרון שיצר אותם, אז לא, אתה טועה, הסוואטש לא עושה אותו דבר ואפילו לא דומה. בוא נגיד שהדמיון בין הסוואטש שאתה מתאר לז'אקה דרו "CHARMING BIRD" לדוגמא כמו בתמונה - שיודע להשמיע ציוצי ציפורים אמיתיים להפליא בלי שום עזרים אלקטרוניים - קטן בכמה סדרי גודל מאשר הדמיון בין הקטנוע של שליח הפיצה שלך לפרארי 488.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איילי - הוצעו לי דגמים יותר עמידים למים, אבל משקלם הפריע לי.

רוני - ההבנה שלי בעיצוב אפסית (הכשרון הלך לאחותי). אבל דבר אחד אני יודע - בכל מקום בו ביקרתי בדנמרק היה עיצוב בקוים חלקים ופשוטים, שמאד מדברים אלי. מתחיל בתאורה בשרותים במלון ונגמר במוזיאון בגובה 10 קומות. וה-Skagen יושב טוב בגישה הזו. את הקוים האלה אני מכיר עוד מימי Danish Interiors לפני 40 שנה ויותר (שהתגלגלו לטולמנ'ס המוכר היום), אם כי, כמובן, הזמן עשה את שלו.

לגבי התכשיט וסמל הסטטוס - אני לא זקוק לסמלי סטטוס. אישית גם לא נזקק לתכשיטים, אולם שעון מהווה מבחינתי כלי שימושי, בדיוק כמו מכונית או טלפון. לכן אבחר את השעון המתאים לצרכי ולתקציבי, ואת העיצוב אבחר במסגרת זו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחוקים, אנשים שחברים בפורום של תחביב אחד (רכב) מתייחסים בחוסר הבנה לתחביב אחר (שעון).

הרי אם הפונקציה המרכזית של הרכב היא A-->B, אין שום הגיון לשלם פי 10 על מרצדס כשאפשר לרכוש קיה.

כשנכנסים ל"חשוב לי המראה של הרכב" (חשוב לי המראה של השעון), "חשוב לי בניה עמידה ואיכותית" ואפילו דיבורים על ביצועים, אפשר להקביל זאת לחיבה לשעונים - לפעמים אחד לאחד ולפעמים לא.

אני גם לא רואה את עצמי רוכש שעון ב50,000 שקלים, גם אם אהיה עשיר מאוד.

מצד שני אני לא אבקר/אזלזל באנשים שעושים את זה, זה כנראה התחביב שלהם, זה כנראה עושה להם טוב - ואם זה עושה להם טוב, שיהנו.

לא רואה הבדל גדול בין חיבה למכונית משופרת (למרות שביום יום אתה זוחל בפקקים כמו שאר עמישראל) לבין חיבה לשעון שוויצרי יוקרתי (למרות שביום יום הוא מציג שעה כמו קסיו). שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oryo - אני מתיחס לרכב בדיוק כמו לשעון. בגלל זה קניתי סויפט ולא חיפשתי משהו אחר, הרי הנהיגה בכבישי ישראי היא סבל כך או כך, וכפי שכתבתי קודם, איני זקוק לסמלי סטטוס. זה לא קשור לקמצנות אלא לסדרי עדיפות. השקעתי בדירה גדולה ושיפצתמ אותה לעילא ולעילא כדי שתהיה נוחה למשפחה עם ילדים בוגרים, ואני משתדל לצאת לנופשים בארץ ובחו"ל, כאשר גם בהם אני שם את הכסף במקומות שנראים לי חשובים (ביקור באתרים רבים ומעניינים ככל שהזמן מתיר בעומס סביר, לא בשכירת רכב ראוותני או בילוי במסעדות יוקרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oryo - בגלל זה קניתי סויפט ולא חיפשתי משהו אחר, הרי הנהיגה בכבישי ישראי היא סבל כך או כך

לא מדויק.

אני נוסע המון ברכב וההבדל בין נסיעה ברכב שלי לבין סוייפט הוא עצום בסוף יום העבודה.

ולא, החלפת הריפודים אצל הרפד ב-500 שקל שיהיה נוח בסוייפט, זה ממש לא אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...