Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, דובצע כתב:

אני פונה לועדת האן לייקים שיורידו לו את האן לייק.

😂 איזה, זה התחביב של סאבסט מסוים של משתתפים כאן. הם כנראה לא מספיק מפותחים בשביל להבין איך לוחצים על ׳התעלם׳ ולהמנע מקריאת ההודעות שבבירור לא מעניינות אותם או מייצרות להם ערך בשום צורה - וזה בסדר, אם הם לא מפותחים מספיק בשביל להתנגד לממשלת האסון הנוכחית אין לי ציפיות שיבינו ממשק משתמש של קארספורום 😅

לפני 4 שעות, Gosser1860 כתב:

כשמתכוונים לכך שאותו יחיד סגולה (ראית מה עשיתי פה? :) ) יילך, לא מתכוונים רק אליו, אלא גם להרבה מחדלי האישים שאופפים אותו, לרטוריקה, לחוסר הממלכתיות והחזון.

לפני 4 שעות, שביט כתב:

קיבלת דוגמא לזה בשנה של ממשלת בנט לפיד- הייתה הרגשה קצרה של שפיות ושל "אנשים באו לעבוד ולא לחמם את הכיסא המסריח שלהם".

תזכירו לי - כמה זמן הממשלה הזו החזיקה..?

מה קרה למי שישב בראשה?

הפואנטה שלי היא כזו: בעם ישראל יש אנשים סופר איכותיים ברמה האובייקטיבית, זה גם מוכח ברמה העולמית היות וישראלים מצליחים בקטע חריג יחסית לחלק שלהם באוכלוסיה. ההון האנושי של עשירונים 9-10 הוא מרשים הרבה יותר מההון האנושי של עשירונים כאלו במדינות מערביות אחרות, זו גם הסיבה שאתה לוקח פרט מעשירון 10 מנחית אותו בארה״ב והוא נהיה 1 פרסנטר למרות נתוני הפתיחה ההרבה יותר גרועים (שפה / נטוורק וכו׳).

אמהמה, פלח האוכלוסיה הזה עובר תנועת מלחציים היות ומצד אחד הוא אוכל קש ברמה הדמוגרפית ומצד שני יש סינון החוצה שאף אחד מאיתנו לא יודע מה הוא. אני לא יודע מה קצב ה inbound/outbound מבחינת רילוקייטורים, אבל יודע שהם מהעשירון העליון באוכלוסיה, וברור לי (למרות שאין לי דרך לתקף את זה כי הנתונים לא מפורסמים) שהנט שלילי והטרנד בצמיחה - יענו יותר עוזבים מחוזרים בכלליות, וקצב יותר גבוה משנה לשנה. סיכוי סביר שההגירה החוצה לא מספיק מדממת את ישראל, אבל הדמוגרפיה - היא ברורה ומוחלטת. ישראל 2050 תהיה חרדית ומשיחית יותר, הקבוצה הראשונה נמצאת בייצוג חסר אדיר במקומות שמייצרים איזשהו ערך מערבי. אין דרך לומר את זה בצורה PCית, אני מכיר מאות יזמים ויכול לספור על יד את כמות החרדים והמשיחיים ביניהם, זה לא מקרי ולא במקרה.

עכשיו שימו את כל זה בצד - החלק מהישראלים שהולך לפוליטיקה, הוא באמת סחלה ברמות מפוארות. עזבו את ביבי וממשלתו השישית המורכבת משילוב מנצח של מושחתים ומטומטמים ברמות שממיסות את השכל - תסתכלו על מי שחלקנו מייחלים שיחליפו אותו. מגיש חדשות שרמנטי עם נטיה לאובר דרמתיות ושגיאות עובדתיות, גנרל בדימוס שלא מצליח לראות מהלך אחד קדימה, ועבריין מושחת שכן/לא העלים עדים עם בת שהפכה למליונרית בלי שאף אחד יודע איזה עסק יש לה וואו היא בטח מומחית בSaaS!! את ההייטקיסט המשיחיסט ממגלן עמישראל הקיא לקיבינימט כי הוא ״בגד בימין״ כשחבר ל״סמולנים״ כמו ליברמן לפיד וסער על פני ביבי דרעי וסמוטצ׳יק, קטעים? קטעים.

אז תגידו (ובצדק) שזה לא רק בישראל, גם אצל הדוד סאם יש חבורה של דפקטים - כולל נשיא דמנטי כרגע ונשיא עבריין ומטורף לגמרי עוד שנה. ואתם צודקים, רק שארה״ב (ושאר העולם המערבי) מורכבת ממדינות עם חוסן כלכלי ומשאבי גדול בסדרי גודל, ללא חלק מסכסוך דמים מתמשך, ועם מערכות בלמים ואיזונים שמאפשרות לנהל אחלה חיים גם כשהנשיא הוא דגנרט/דמנטי. 

ישראל קטנה יותר בסדרי גודל, עם אתגרים מורכבים יותר בסדרי גודל, ועם השחתה מערכתית של כמה עשורים. העשרים אחוז שמממנים את השבעים חלשים מפולגים ועייפים (אני לא טועה בחשבון, יש עשר שמחזיק את עצמו). למציאות יש קטע כזה שלא מעניין אותה מהדעה שלי, שלכם, ואפילו לא של קארספורום. היא סתם מציאות, לעתים סתוכסטית אבל בד״כ ברת חיזוי. ביבי לא גנב את הבחירות וההפתעה היחידה היתה בנט, הציבור באמת ובתמים בחר ובוחר ברובו לו לבנ״ג לסמוטצ׳יק דרעי גולקנופף וכו׳ - הם משקפים את הלך הרוח ברחוב, אותו רחוב שלא מגיע לבועה ההייטקיסטית שלי ושל רבים אחרים כאן וברובו אפילו לא לקארספורום, למרות שיש פה ושם הבלחות.

ועל מה כל החפירה?

על זה שגם אם איכשהו יקרה נס והציבור היצרני יתעשת ויבין שהם לא אמורים לריב על מי שונא יותר ערבים אלא מי אוהב יותר מדינה מערבית מתוקנת - שזה לכשעצמו far fetched אחושרמוטה - גם אז הנציגים של(נ)ו הם די פח, והנזק המצטבר הוא מטורלל לגמרי. בשביל לתקן את כמות ההרס האסטרונומית של עשורי ביבי (שממש לא נגמרו, #ספוילר לממשלת ביבי השביעית) צריך מנהיג חכם וציבור מאוחד, ואין לא את זה ולא את זה.

קיצר צריך שילוב בין best case scenario פוליטי, יחד עם סוסטיינביליות ממש חזקה של ציבורים לא הטרוגנים בייצוב המערכות במשך זמן, איזשהו נס גיאופוליטי, וספרינקל של הזנק כלכלי. אפשרי? לגמרי. סביר? תגידו לי אתם :( 

ומסיים בדיסקליימר הרגיל: הלוואי הלוואי הלוואי הלוואי שאני סתם נביא זעם חייב״ס טמבל שטועה לגמרי בכל הערכות המצב שלו. הלוואי בחזקת מאתיים. אין כובע שאשמח לאכול יותר. אין בי פרומיל של שמחה לאיד, אני פשוט בשלב ה acceptance של האבל הפרטי שלי כאשר רוב הסובבים בשלבי הdenial--depression. 

ואם כבר אבל - התקרבתי עוד יותר ל40 היום, איזה דכאון. כל היום מסתובב עם החולצה של מר״ן ברקוני: יום זוועה, ביי.

• אהבתי 6

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4853

• SlowRide

4693

• פינדר

3724

• m3x7r3m3

2926

נו, אכפת לישראל מהחטופים או לא?

שאפו לצה"ל, שב"כ וימ"מ. הגיע הזמן לפשוט על רפיח, וזאת ההוכחה לכך שאפשר לחלץ עוד חטופים ולפרק את חמאס לגמרי.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, יובל .מ. כתב:

שאפו לצה"ל, שב"כ וימ"מ. הגיע הזמן לפשוט על רפיח, וזאת ההוכחה לכך שאפשר לחלץ עוד חטופים ולפרק את חמאס לגמרי.

נקודתית מבצע מדהים. לצה"ל, ימ"מ, מוסד ושב"כ יש לוחמים ומפקדים מדהימים. ברמה הגבוהה ביותר שיש.

סטטיסטית תצליח לחלץ ככה 5-10% והשאר לא יוחזרו בחיים.

לפני שעתיים, oryo כתב:

את ההייטקיסט המשיחיסט ממגלן עמישראל הקיא לקיבינימט כי הוא ״בגד בימין״ כשחבר ל״סמולנים״

שלא לדבר על השמאל המטומטם שיכל להצביע בפריימריס של העבודה לאראל מרגלית, שמגלם את כל מה שכולם חושבים בטעות שביבי טוב בו אבל הוא בעצם גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

חדשות טובות יחד עם עצובות אבל למרות שברור לכולנו שלמבצעים כאלה יש אחוזי הצלחה נמוכים ומחיר כבד חייבים תמיד לנסות.

ולכל חובבי תיאוריות הקונספירציה שצהל מסכן חיילים בשביל לא לפגוע בבלתי מעורבים שיבדקו כמה פלסטינאים בלתי מעורכנים נהרגו הלילה (ובצדק) בפעולת ההסחה והחיפוי לכוחות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

למדת בתואר שלך סטטיסטיקה והסתברות?

את המושג תוחלת?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

חדשות טובות יחד עם עצובות אבל למרות שברור לכולנו שלמבצעים כאלה יש אחוזי הצלחה נמוכים ומחיר כבד חייבים תמיד לנסות.

ולכל חובבי תיאוריות הקונספירציה שצהל מסכן חיילים בשביל לא לפגוע בבלתי מעורבים שיבדקו כמה פלסטינאים בלתי מעורכנים נהרגו הלילה (ובצדק) בפעולת ההסחה והחיפוי לכוחות.

זה לא משנה. 

בימים האחרונים כולם מדברים על כמה ישראל ויתרה על החטופים, כולל גיל תמרי שטען שביבי רוצה אותם מתים.

ישראל בחרה בגישה צבאית ולא עסקת כניעה עם ארגון טרור, אפשר להסכים עם הדרך ואפשר שלא, אבל מפה ועד לטעון שישראל לא רוצה לשחרר אותם, או שהיא מוכנה לוותר עליהם בשביל לחזור לגוש קטיף, המרחק גדול מאוד.

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

למדת בתואר שלך סטטיסטיקה והסתברות?

את המושג תוחלת?

קרא את התגובה לנהג לילה. אין פה שום קשר לסטטיסטיקה.

לפני 40 דקות, פריג'י כתב:

נקודתית מבצע מדהים. לצה"ל, ימ"מ, מוסד ושב"כ יש לוחמים ומפקדים מדהימים. ברמה הגבוהה ביותר שיש.

סטטיסטית תצליח לחלץ ככה 5-10% והשאר לא יוחזרו בחיים.

אבל חילוץ או 2 כאלה, בשילוב עם הפעלת לחץ צבאי ברפיח, יכול להוביל לעסקה של 2 מחבלים נאצים על כל חטוף ולא 1500. אפשר להסכים עם הגישה ואפשר שלא, אבל חייבים להפסיק עם השיח של "ביבי יהרוג אותם בשביל הכיסא".

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יובל .מ. כתב:

ישראל בחרה בגישה צבאית ולא עסקת כניעה עם ארגון טרור, אפשר להסכים עם הדרך ואפשר שלא, אבל מפה ועד לטעון שישראל לא רוצה לשחרר אותם, או שהיא מוכנה לוותר עליהם בשביל לחזור לגוש קטיף, המרחק גדול מאוד.

כל גישה היא לגיטימית, גם להגיד שימותו.

רק צריך להחליט.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יובל .מ. כתב:

שישראל לא רוצה לשחרר אותם, או שהיא מוכנה לוותר עליהם בשביל לחזור לגוש קטיף, המרחק גדול מאוד

זה לא "ישראל לא רוצה לשחרר אותם".

ביבי לא רוצה עסקה, כי היא תסיים את המלחמה בכשלון שלו. הוא מת לשחרר את את כל השבויים במבצע צבאי כדי שיציג את עצמו כמנצח הדגול.

המשיחיים לא רוצים עסקה כי היא תעצור את החלום שלהם על גוש קטיף המחודש.

גם ביבי וגם המשיחיים ישמחו מאוד לשחרר חטופים במבצע צבעי, אבל יעדיפו להקריב אותם מאשר לוותר על החלומות שלהם.

אגב ביבי, זו לא פרודיה:

IMG_8650.jpeg

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • רעיון גרוע 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על צה״ל והחיילים שלנו, פעולה ברפיח הכרחית ביותר יש הרגשה שזה הלב הפועם של המחבלים והם בלחץ מזה וגם החטופים שם ככל הנראה, מנגד בתל אביב מתארגנים כבר בטח להפגנת תמיכה בחמאס, אחרי הקפה ב׳פינה של שני׳ או איך שקוראים למסעדות שם. 

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Mikelt89 כתב:

מנגד בתל אביב מתארגנים כבר בטח להפגנת תמיכה בחמאס, אחרי הקפה ב׳פינה של שני׳ או איך שקוראים למסעדות שם. 

פשוט איבדת את זה לחלוטין.

השנאה שלך לכל מי שלא חושב בדיוק כמוך העבירה אותך על דעתך.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

ביבי לא רוצה עסקה, כי היא תסיים את המלחמה בכשלון שלו. הוא מת לשחרר את את כל השבויים במבצע צבאי כדי שיציג את עצמו כמנצח הדגול.

IMG_8650.jpeg

זה טיעון לא סביר בעיניי, הן משום ששחרור החטופים דווקא יירשם כהישג לטובתו והן כי ביבי הודיע (בצדק) ששום עסקה כזו או אחרת לא תהיה סיום הלחימה, אלא הפסקת אש לכל היותר. 

התנאים הנוכחיים של חמאס לעסקה הם הפסד של כולנו, לא רק של ביבי ויהפכו את ה-7.10 הבא רק לעניין של זמן, לכם אני לא רואה אדם בר דעת שיכול להיות בעד עסקה כזו לצעט משפחות החטופים עצמם, שזה מובן וברור. אין מה לעשות, למלחמה הזו יש השלכות בטחוניות עצומות לעתיד הקרוב והרחוק של המדינה שלו, לאו דויקא מבחינת חמאס, אלא מבחינת ההמשך. 

לפני 5 דקות, Mikelt89 כתב:

אין על צה״ל והחיילים שלנו, פעולה ברפיח הכרחית ביותר יש הרגשה שזה הלב הפועם של המחבלים וגם החטופים וכל המחבלים בלחץ מזה, מנגד בתל אביב מתארגנים כבר בטח להפגנת תמיכה בחמאס, אחרי הקפה ב׳פינה של שני׳ או איך שקוראים למסעדות שם. 

בתל אביב יש אנשים שעשו למען המדינה ובטחונה דברים, שגם אם תגייס כל תא במוח שלך, לא תצליח לפנטז אותם. 

@oryo מזל טוב. מאחל לך שתמשיך בשלך ומאחל לכולנו שאכן תאכל את הכובע. מקןוה שנזכה לראות את היום הזה עוד בתקופת חיינו. ט.ל.ח.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ניקו פ. כתב:

התנאים הנוכחיים של חמאס לעסקה הם הפסד של כולנו, לא

אני לא התייחסתי לעסקה ספציפית. אני גם לא בעד "עסקה בכל מחיר". גם מבחינתי התנאים הנוכחים הם בלתי קבילים.

אני שמח מאוד על שני החטופים שחולצו, אבל אני חושש שהמבצע הזה חרץ את גורלם של רוב החטופים האחרים. מתנגדי העסקאות יביאו את המבצע הזה כהוכחה לכך שאפשר לחלץ חטופים בלי עסקה ויתעלמו מאחוזי ההצלחה הנמוכים של מבצעים כאלו.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז גם אני בעד שכל החטופים יחזרו בריאים ושלמים ושכל המחבלים ימותו ושביבי יעוף מפה עם המשפחה שלו למיאמי או משהו. אבל זה לא ישים (בעיקר האחרון) אז מבחינה פרקטית כרגע יש לך או הסכם שיחרב את הבטחון של ישראל לדורות קדימה או מלחמה שממנה כן או לא תצליח להשיג הישגים. אני יודע מה אני הייתי בוחר וכך גם רוב העם. הרעיון שלחץ צבאי משפיע הוא לא רעיון מופרך (בלשון המעטה) וזו הדרך להשיג עסקה. עכשיו דמיין לך סיטואציה שיש היתכנות לחלץ שני חטופים. אז מה? נגיד לא? בוא נשאיר אותם שם עד שאולי חיילי הצנחנים יגיעו לבית בטעות? או בכלל להתעלם מהאזור עד שתגיע עסקה? 

אלו שיקולים לא קלים ואני לא חושב שיש בהם זדון. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...