Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, SlowRide כתב:

זה או להכניס משקיעים ולנצל את הפוטנציאל של הכפר או להישאר כפר של עניים שגרים בחירבות, רק טיפה יותר גדול. מה עדיף?

הבעיה במדינה שיש כמה רמות של אפליה.

בא נראה מה קורה עם עוד ישובים על הים, ששפר גורלם והם מוגדרים כקיבוצים.

אז בקיבוץ פלמחים כשיש הרחבה, רק בנים ממשיכים יכולים לקנות, אומנם בהרבה כסף, אבל במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק.

ובקיבוץ שפיים חלק מההרחבה הוך לבי הקיבוץ וחלק נמכר בשוק החופשי, כשהרווחים הולכים לקיבוץ.

עכשיו ג'סר א זרקא הוא לא קיבוץ, אז אין בנים ממשיכים.

מצד שני גם צריך לזכור שהמדינה די חנקה אותם כשהקרקעות מסביבם שויכו למעגן מיכאל מצפון, לישוב יהודי מדרום וכביש החוף ממזרח, כך שלא נשאר להם לאן לגדול.

האם אפשר למצוא פתרון כך שכל בני המקום יוכלו להמשיך לגור שם? כנראה שלא.

כנראה שהתוכנית למשתכן היא הכי טוב שהם יכולים לקוות לו. השאר יצטרכו "להגר" לערים אחרות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

@יבגניפ, אני חושב שכל התכניות האלה נעשות קודם כל במטרה לפתור בעיות לתושבים. במקרה בג'סר יש פנינת טבע מדהימה והדבר הנכון מקצועית זה לפתח ספציפית שם עבור אוכלוסיה אמידה שיכולה לשלם כדי לשמור על זה, אבל במקביל מקודמות המון תכניות בינוי ערים בכפרים וערים ערביות (בין היתר גם באום אל פחם) אך ורק בשביל לפתור את הבעיות של המקומיים כי בתכלס לא אני ולא אתה נלך לגור שם בעתיד הקרוב. לומר שהמדינה מזניחה את המגזר ושמשקיעים בו כסף רק איפה שרוצים להכניס יהודים עשירים זה לא נכון בכלל (לא אומר שאלו הדברים שלך , אלא של כל אותם בכיינים שאוהבים להגיד רק למה רע).

אני חושב שדווקא תכניות כאלה זה מה שעוזר להוציא את המגזר מהעוני ולא ההפך. כערבי איפה היית מעדיף לחיות, ביפו או בכפר כנא? בחיפה או בדיר אל אסד? המקומות המעורבים הם אלה שמעודדים צמיחה. יש הרבה פוליטיקאים וארגונים שיאבדו כח אם במגזר הערבי יפסיקו להתקרבן ויתחילו לראות בעצמם חלק מהמדינה הזו, הם אלה שכל הזמן מטפטפים להם שדפקו אותם.

@פינדר, זה נכון וזה לא הולך להשתנות בקרוב, מהרבה סיבות. אבל אי אפשר לבכות כל הזמן שמזניחים אותך גם כשמנסים להשקיע בך. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2021 בשעה 00:01, Pika007 כתב:

קבל קטע.

אשאיר לך לנחש מאיפה לקחתי את זה.

רמז: לא מ "מניפסט ה0מול של מדינת תל אביב"

"לאור חזונם של נביאי ישראל"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים לקרוא את הדיווחים והפרשנויות סביב מה שקרה אתמול בהר מירון. כבר שנים מתריעים שאירוע כזה זה רק עניין של זמן. אבל מה אפשר לעשות מול קבוצת לחץ, שהמדינה בשבילה זו לא חקיקה ורגולציה, אלא עץ כסף, שבמקרה הזה נועד לספק תחבורה ציבורית ושוטרים למקום?

האירוע אתמול הוא המשך ישיר של מה שגם ראינו במהלך שנת הקורונה. וכמובן ששוב לא יהיה שום רב שאולי יבקש לגלות אחריות ולהגיד שמי שאשם זה מי שמנהל את המתחם ולא רוצה להעביר אותו לניהול המדינה, מי שרגיל שבלוויות, חתונות, שמחות, מה לא, עושים מה שרוצים - ולא מעניין הרגולטור. ולא משנה מה. חבל.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רגולטור? נושא הדוחק והצפיפות לא מעניין את הרגולטור, רק הקורונה מעניינת. הסיבה היחידה שזה לא קרה לפני שנתיים או חמש או עשר היא רק מזל, שום דבר מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 20:09, SlowRide כתב:

אני חושב שכל התכניות האלה נעשות קודם כל במטרה לפתור בעיות לתושבים. במקרה בג'סר יש פנינת טבע מדהימה והדבר הנכון מקצועית זה לפתח ספציפית שם עבור אוכלוסיה אמידה שיכולה לשלם כדי לשמור על זה

בתאריך 29.4.2021 בשעה 20:09, SlowRide כתב:

אבל במקביל מקודמות המון תכניות בינוי ערים בכפרים וערים ערביות (בין היתר גם באום אל פחם) אך ורק בשביל לפתור את הבעיות של המקומיים כי בתכלס לא אני ולא אתה נלך לגור שם בעתיד הקרוב. לומר שהמדינה מזניחה את המגזר ושמשקיעים בו כסף רק איפה שרוצים להכניס יהודים עשירים זה לא נכון בכלל (לא אומר שאלו הדברים שלך , אלא של כל אותם בכיינים שאוהבים להגיד רק למה רע).

😂

אתה מכיר את ג'אסר? היית שם פעם? כלא זה תאור טוב של המקום.
מה שקורה שם הוא מאוד פשוט, ג'נטריפיקציה. החומה בינם לבין קיסריה הייתה רק זמנית, המטרה היא להתפשט צפונה.
הפרוייקט הנוכחי הוא אולי פרטי ולא בהובלת המדינה, אבל המדינה לא נתנה למקום הזה סיכוי, היא כלאה וחנקה אותו. הקיבוץ מצפון קיבל ים קרקעות להתפתח, על היישוב מדרום אנחנו לא צריכים לדבר. אותם כלאו ונתנו להם להירקב. עכשיו אפשר לאסוף קרקע יחסית בזול ולמכור ליהודים עשירים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון כי המקום נראה כמו סלאמס, אבל אל תדאג כשהיהודים יגיעו הוא כבר יראה טוב.
אם יש לך עדיין ספק תציץ בתוצאות הגרלת מחיר למשתכן, יש שם לא מעט יהודים שנרשמו להגרלה (רק ניחוש, מסומן "לא תושב המקום"). יש גם לא מעט זוכים שהם תושבי המקום.
נראה מה יקרה בעתיד שם... אני מהמר שיותר ויותר לא תושבי המקום יגיעו לשם כי רוב הדירות שיבנו הם לא חלק מהתוכנית.

האתר של הפרוייקט. האמת שנראה טוב. חבל שלא נירשמתי להגרלה בעצמי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

מדהים לקרוא את הדיווחים והפרשנויות סביב מה שקרה אתמול בהר מירון. כבר שנים מתריעים שאירוע כזה זה רק עניין של זמן. אבל מה אפשר לעשות מול קבוצת לחץ, שהמדינה בשבילה זו לא חקיקה ורגולציה, אלא עץ כסף, שבמקרה הזה נועד לספק תחבורה ציבורית ושוטרים למקום?

האירוע אתמול הוא המשך ישיר של מה שגם ראינו במהלך שנת הקורונה. וכמובן ששוב לא יהיה שום רב שאולי יבקש לגלות אחריות ולהגיד שמי שאשם זה מי שמנהל את המתחם ולא רוצה להעביר אותו לניהול המדינה, מי שרגיל שבלוויות, חתונות, שמחות, מה לא, עושים מה שרוצים - ולא מעניין הרגולטור. ולא משנה מה. חבל.

הכי מדהים אותי שיש כתבים שכותבים שעכשיו זה לא הזמן למצוא את האשמים אבל יש כאלה שישר מאשימים את המשטרה, מכבי אש, מהנדס שאישר את זה, אבל לא את בעלי המקום שבעצם מתפעלים את כל הקומפלקס המטורף הזה.

אני נוטה בחשיבה שצריך לעשות כמו שעשו בקבר בנתיבות, השקעה מטורפת והנגשה יפה, למרות שאני חושב שזה מוגזם אבל לפעמים צריך פשוט לבוא ולעשות מעשה בעלים.

נקודה חשובה אחרונה, אם אנחנו רוצים להשליט סדר בצפון ובנגב כמו שחלק מסיסמאות הבחירות שנזרקו לאוויר, אנחנו צריכים גם להשליט סדר בחלקים ששייכים כבר לנו, עוד לפני שמתחילים להשליט סדר בנגב ובצפון.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהחלקות בהר מירון לא בבעלות מדינה. בעלות פרטית.
אני מעריך שכמו שבוטל בזמנו פסטיבל ערד , יבוטל פסטיבל מירון. או שלא.
למעשה יותר פשוט להפקיע את הר הבית מהוואקפ מאשר את הר מירון משליטיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, farkash7 כתב:

נכון כי המקום נראה כמו סלאמס, אבל אל תדאג כשהיהודים יגיעו הוא כבר יראה טוב

הוא לא רק נראה כמו סלאמס, הוא באמת סלאמס. בקטע של ירי ורציחות על בסיס קבוע. 

יהודי שעובר לגור שם שם את עצמו בסכנת חיים. זה לא צפון תל אביב, אין שם משטרה שתגן עליו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, save כתב:

חלק מהחלקות בהר מירון לא בבעלות מדינה. בעלות פרטית.
אני מעריך שכמו שבוטל בזמנו פסטיבל ערד , יבוטל פסטיבל מירון. או שלא.
למעשה יותר פשוט להפקיע את הר הבית מהוואקפ מאשר את הר מירון משליטיו.

מזל שאפשר להפקיע אדמות בארץ בגרושים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...