Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

חיפשתי על זה מידע ומצאתי כתבה שמתנגדת לתכנית ב"הארץ" אבל שם צריך לשלם כסף כדי להתעצבן אז לא תודה.

יש כתבה גם ב"ישראל היום", שלא תתעצבן.

זה ממש צידי, אבל העניין הוא שתוכנית בניה שלא מאפשרת לבני המקום לקנות דירות כי היא יקרה מדי לא פותרת את מצוקת הדיור בכפר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

לא חושב שמישהו אי פעם טען את זה.

סתם לצורך הדוגמה - שכונת גבעת טל בראש העין, כשנבנתה, אף אחד לא חשב על תושבי ראש העין המקוריים (התימנים) שלא יוכלו לקנות וילה בגבעת טל (שהיום וילות שם נמכרות ביותר מ-3 מיליון שקל בקלות)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ני בעצם סמוטריץ' תחת שם בדוי, נו באמת.

בצלאל, אולי תחזור להיות שר תחבורה במקום לריב כל היום?

בינתיים בתקשורת מפרסמים שרגב סנדלה פרויקט של הוספת מסילת רכב פה, והוא נדחה בשנה, כי סרבו ברכבת לקדם איזה מקורב שלב (פעיל התסדרות מהליכוד או משהו - מראה עוד קצת כמה זו מפלגה "ימנית")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

בצלאל, אולי תחזור להיות שר תחבורה במקום לריב כל היום?

יאללה תמנה אותי, תמנה אותי.

האמת סוג של איזה חלום-בלתי-מושג (יש לזה מונח? לא יודע) להיות שר תחבורה עם יד חופשית.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

בינתיים בתקשורת מפרסמים שרגב סנדלה פרויקט של הוספת מסילת רכב פה, והוא נדחה בשנה, כי סרבו ברכבת לקדם איזה מקורב שלב (פעיל התסדרות מהליכוד או משהו - מראה עוד קצת כמה זו מפלגה "ימנית")

שאני אבין - אחרי סיפור ה"פנקס הכחול", עוד מישהו חושב שהליכוד זו מפלגה ימנית?

לחילופין מישהו בכלל חשב שרגב היא ימנית? היא אופורטוניסטית מוחלטת.

ואם היית צריך עוד משהו שיראה כמה הליכוד היא מפלגה "ימנית" אז קבל את זה

חס וחלילה שהליכוד יעלה הצעות חוק ימנית לצורך מימוש אידיאולוגיית ימין

57lr1c.jpg

• אהבתי 2
  • מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההבדל ביניהם אינו רלוונטי לצורך הדיון הספציפי, ולא תסגור את הדיון איתי ב"זה לא אותו דבר"

מבחינתך זה לא רלוונטי מבחינתי זו מהות הדיון.

ואם סיכמנו שבחיים יש גוונים של אפור, אז גם באפליה יש גוונים ויש דרגות.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה מקובל עליי - גם הגוונים וגם הדרגות.

השאלה שלי היא מה התנאים כדי שאחד יהיה מקובל עליך והשני לא

כלומר מה סט החוקים שמאפשר בתפיסה שלך למלגה לערבים בלבד להתקיים, אבל למכירת קרקעות ליהודים בלבד לא.

בינתיים בהיעדר תשובה ממך, אני זורק ניחושים ומחכה לשמוע "כן"

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהייתי שמח להיות שר התחבורה גם. במצב הנוכחי חייבים לעשות איזה all in קיצוני על תחבורה ציבורית. לא ברמה של פרויקטי מטרו לעוד 30 שנה, אלא משהו הרבה יותר מוחשי ומידי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא הזה אני משתעשע ברעיון לנצל את מערכת "עין הנץ" לצורך ניתוח, לא ספציפי על רכב מסוים, אבל על כמות נוסעים, מאיפה, לאיפה, ולהחליף אותם בשאטלים מתאימים.

סתם לדוגמה אם מפסגות אפק לקריית אריה יש 2000 מכוניות בממוצע ביום, שמכילות 1.1 בני אדם בממוצע, כלומר 2200 בני אדם, אז להחליף את זה בשאטלים לפי שעות דומות שיעשו את המסלול של הרכב, אבל להחליף 50 מכוניות באוטובוס בודד.

יש עוד כמה רעיונות, אבל כאמור זה השתעשעות ב"נדמה לי"

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

יש כתבה גם ב"ישראל היום", שלא תתעצבן.

זה ממש צידי, אבל העניין הוא שתוכנית בניה שלא מאפשרת לבני המקום לקנות דירות כי היא יקרה מדי לא פותרת את מצוקת הדיור בכפר.

זאת לא תכנית בניה, זאת תכנית מתאר :)

אי אפשר לבנות כלום מהתכנית הזו.

התכנית הזו מציעה להרחיב מזרחה את הכפר ולהנות לגובה באזור של הבניה הקיימת אז היא כן מאפשרת לבני המקום לקנות דירות, רק לא על קו החוף.

גם תכניות בת"א לא מאפשרות לרוב מי שנולד שם לקנות דירות על החוף, אז? 

זה או להכניס משקיעים ולנצל את הפוטנציאל של הכפר או להישאר כפר של עניים שגרים בחירבות, רק טיפה יותר גדול. מה עדיף?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

כלומר מה סט החוקים שמאפשר בתפיסה שלך למלגה לערבים בלבד להתקיים, אבל למכירת קרקעות ליהודים בלבד לא.

אז זהו שאין פה חוקים מתמטיים של שחור לבן, טוב ורע.

העיקרון הוא שבדיפולט הכל צריך להיות שיוויוני, אלא אם מזהים הטיות שאנחנו בתור חברה רוצים לתקן (וכמובן שפה יש הגדרה שונה לכל אחד).

ספציפית לדוגמאות שהבאת:

מכירת קרקעות - האם אנחנו מזהים מצב שבו הציבור היהודי מקופח בבעלות הקרקע? האם אחוז הקרקעות שבבעלות יהודית נמוך משמעותית מאחוז האוכלוסיה היהודית. אם התשובה היא כן (והיא לא) אז נשאל אם זה מצב שרוצים לתקן ואיך אפשר לתקן.

מלגות לערבים - האם אני כמדינה מזהה שלאוכלוסיה הערבית, או למגזר מסויים מתוכה, יש תת יצוג בלימודים אקדמיים? אם התשובה היא כן, אני אשאל למה זה קורה (סיבות כלכליות, חברתיות..) והאם יש לי אינטרס לשנות את המצב. אם החלטתי שאני רוצה לשנות את המצב, אני יכול לחלק מילגות לאותה אוכלוסיה.

אגב, אשתי במהלך לימודיה לתואר שני קיבלה מילגה מתורם פרטי, שהחליט לתת מילגות ליהודים יוצאי אירן. לא רואה בזה שום בעיה. מקווה שלא תאשים אותי בצביעות. 

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אז זהו שאין פה חוקים מתמטיים של שחור לבן, טוב ורע.

לא מצפה לחוקים מתמטיים, אלא לקווים מנחים.

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

העיקרון הוא שבדיפולט הכל צריך להיות שיוויוני, אלא אם מזהים הטיות שאנחנו בתור חברה רוצים לתקן (וכמובן שפה יש הגדרה שונה לכל אחד).

ספציפית לדוגמאות שהבאת:

מכירת קרקעות - האם אנחנו מזהים מצב שבו הציבור היהודי מקופח בבעלות הקרקע? האם אחוז הקרקעות שבבעלות יהודית נמוך משמעותית מאחוז האוכלוסיה היהודית. אם התשובה היא כן (והיא לא) אז נשאל אם זה מצב שרוצים לתקן ואיך אפשר לתקן.

מלגות לערבים - האם אני כמדינה מזהה שלאוכלוסיה הערבית, או למגזר מסויים מתוכה, יש תת יצוג בלימודים אקדמיים? אם התשובה היא כן, אני אשאל למה זה קורה (סיבות כלכליות, חברתיות..) והאם יש לי אינטרס לשנות את המצב. אם החלטתי שאני רוצה לשנות את המצב, אני יכול לחלק מילגות לאותה אוכלוסיה.

מה זה אומר הטיות? זה אומר שאם יש לנו 20% ערבים אבל 10% מרצים ערבים רוב פוליטי יכול להכריח אוניברסיטה שיהיו לה 20% מרצים ערבים?

זה אומר שאת מלגות הלימודים לערבים אי אפשר לאשר במסלולים של רוקחות או סיעוד או אח מוסמך רפואי?

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אגב, אשתי במהלך לימודיה לתואר שני קיבלה מילגה מתורם פרטי, שהחליט לתת מילגות ליהודים יוצאי אירן. לא רואה בזה שום בעיה. מקווה שלא תאשים אותי בצביעות. 

זה עבר דרך גורם ממשלתי כלשהו בדרך איפשהו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה זה אומר הטיות? זה אומר שאם יש לנו 20% ערבים אבל 10% מרצים ערבים רוב פוליטי יכול להכריח אוניברסיטה שיהיו לה 20% מרצים ערבים?

זה אומר שאת מלגות הלימודים לערבים אי אפשר לאשר במסלולים של רוקחות או סיעוד או אח מוסמך רפואי?

הרי אמרנו שאין חוקים מתמטיים.

יושבים בני אדם ומחליטים לגופו של עניין.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה עבר דרך גורם ממשלתי כלשהו בדרך איפשהו?

לא חושב, אבל אני לא באמת יודע. הרבה שנים חלפו מאז.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

הרי אמרנו שאין חוקים מתמטיים.

יושבים בני אדם ומחליטים לגופו של עניין.

מצד אחד לא חוקים מתמטיים, שאני מבין כשאנחנו מדברים על משהו שדומה להתפלגות באוכלוסיה (נניח 17%-25%) אבל מה הדין למשל ללימודי רוקחות ששם למיטב ידיעתי יש רוב לסטודנטים ערביים?

ומצד שני אם בני אדם יושבים ומחליטים לגופו של עניין, מה הקו המנחה שפוסל מבני האדם לשבת ולהחליט שהם רוצים לאפשר אפליה במכירת קרקעות?

אתה מבין לאן אני הולך עם זה? כי תכף אני יוצא לחופשת סופ"ש.

אני זורק ניחוש לאוויר תגיד אם כן או לא, לפי התפיסה שלך, אפליה כנגד מיעוט תמיד תהיה אסורה גם אם יש לה 61 אצבעות בכנסת, אפליה בעד מיעוט תהיה מותרת אם יש לה רוב (61? רוב יחסי?) ומאושרת ע"י בית המשפט (בג"צ?)

לפני 23 דקות, פינדר כתב:

לא חושב, אבל אני לא באמת יודע. הרבה שנים חלפו מאז.

נו אם לא עבר דרך שום גורם ממשלתי אז זה בכלל לא רלוונטי לדיון, שתהנה מהמלגה ומהתואר.

לצורך העניין זה באותה רמה שיהודי ירצה למכור בית, אבל ירצה למכור ליהודי ולא לערבי והכל באופן פרטי. חוץ מהארץ וערוץ 12 לא חושב שזה מעניין מישהו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

האמת שהייתי שמח להיות שר התחבורה גם. במצב הנוכחי חייבים לעשות איזה all in קיצוני על תחבורה ציבורית. לא ברמה של פרויקטי מטרו לעוד 30 שנה, אלא משהו הרבה יותר מוחשי ומידי.

אני חושב שאם לא הייתה פה בעיה לסגור את המדינה לעוד כמה ימים בעלות של מיליארדי שקלים, אז באמת מישהו צריך לתת בעיטה לכמה פרוייקטים שנגררים + להוסיף חדשים.

בסופו של דבר גם המצב כפי שהוא עכשיו עולה למשק סכום מסויים.

עריכה אחרונה על ידי David32
וואו מה זה נשוא נושא
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, SlowRide כתב:

זאת לא תכנית בניה, זאת תכנית מתאר :)

נכון

לפני 51 דקות, SlowRide כתב:

התכנית הזו מציעה להרחיב מזרחה את הכפר ולהנות לגובה באזור של הבניה הקיימת אז היא כן מאפשרת לבני המקום לקנות דירות, רק לא על קו החוף.

גם תכניות בת"א לא מאפשרות לרוב מי שנולד שם לקנות דירות על החוף, אז? 

אם התכנית מציעה פתרון כלשהו לתושבי הכפר - מה טוב. אם לא - לדעתי זו בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...