Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4912

• SlowRide

4782

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 43 דקות, Renaultrap כתב:

הציונות הדתית זה "הם שמחכים למשיח" ומייחלים לרצח עם, תומכי הליכוד הם "פרימיטיבים", פולחן אישיות... לא נראה לי שיש כאן פוטנציאל לדיון קונסטרוקטיבי של החלפת דעות. גם לא אחד על משמעותה של דמוקרטיה.

אם בכל זאת תוכל להפנות אותי למקורות על שתי מדינות לשני עמים, כשאחת המדינות היא מדינה יהודית, אודה לך מאד. אני באמת מעוניין בקצה חוט. אפילו סרי נוסייבה התייאש לפני 15 שנה.

1. למה לא? אתה טוען שלא הצבעת בבחירות האחרונות. אתה חולק על משהו שכתבתי? לדעתך קואליציה שמבוססת על 25-6 מנדטים של חרדים - אלו שלא נותנים לנשים שלהן להתמודד לכנסת בכלל, רואים במדינה ארנק ומעדיפים למות מלהתגייס לצבא - זו הוכחה לזה שבבחירות בישראל הרוב מצביע עם מה שטוב למדינה ולזה שהדמוקרטיה פה עובדת טוב? אתה לא חושב שיש פולחן אישיות אצל ביביסטים? לא ראית את התמונות של הסבתות מלקקות לו את הידיים? לא נתקלת בפייסבוק ושות׳ בעמודים ברמה של ״יאיר נתניהו - יורש העצר שלנו״? לא שמעת את גלית דיסטל, לפני שנעלו אותה במרפסת לשעשע את המלך כנראה, מדברת עליו כ״אבי האומה״? 

אני אשמח לנהל על זה דיון קונסטרוקטיבי. ואני עומד מאחורי מה שכתבתי: אני עוד יכול לשים בצד את הציונות הדתית ובן גביר. יש להם אידיאולוגיה כלשהי, שאני לא שותף לה. אבל לפחות הם ציוניים. אני לא יכול להגיד את זה על החרדים (אתה יכול?). ואני לא יכול להגיד שמעניין את הביביסטים משהו חוץ מביבי, אבי האומה, האיש שאף פעם לא יודע כלום כי לא מושכים לו בדש המעיל, ולכן לא מסוגל לטפל בכל הבעיות כאן.

ובשביל הקונסטרוקטיביות אני מציע לחזור אחור ובאמת לשאול מה מטרתה של המדינה, למה המודל הדמוקרטי עובד איפה שעובד, מה הוא משיג וכו׳, ואחכ לחזור ולתהות יחדיו האם אתה מזהה את זה בישראל. אני, מה לעשות, לא.

2. לא הבנתי למה אתה מצפה שאפנה אותך. הרעיון של שתי מדינות מת די מזמן. נראה לי שהיחידי שדיבר על זה בערך בעשור האחרון, חוץ מביבי בנאום בר אילן, היה יאיר לפיד. אני לא מכיר אף אחד שמתייחס אליו ב״משיחיות״ שאתה מייחס לזה. כבר הסברתי גם למה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Renaultrap כתב:

היתה מחלוקת בין המדינות על קו הגבול הימי. ההסכם הוא קבלה מלאה של העמדה הלבנונית. לא לוטו ולא בטיח.

הויכוח היה על מים כלכליים (מים שכל אחד יכול לשוט בהם והם לא טריטוריה של אף אחד. רק המשאבים הכלכליים כמו גז וכו' שייכים לאותה המדינה).

בגלל הויכוח אף אחד לא נהנה מפירות הגז שחשבו שישנו שם ווההסכם אמר שחברה זרה תפתח אותו במימון לבנון ואם יימצא משהו ישראל תהנה מהתמלוגים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

איזה דעות אתה מביא? מיחזור של טענות ממיטב המוחות של ערוץ 14?

מה הקשר עכשיו למנדלבליט והסכם הגז, חוץ מלהגיד ״תראו ציפור״?

אתה מכיר יותר מדעה אחת מהערוצים האחרים, או שכמו במטכ"ל אתה מעדיף פיצוחים ותמימות דעים?

הקשר למנדלבליט ולהסכם הגז הוא שבשם המאבק להצלת הדמוקרטיה נרמסים כל היסודות הדמוקרטיים של המדינה. אני בטוח שאתה משוכנע שאתה אדם ליברלי, וכמו רוב הליברלים היום אתה מגלה אפס נכונות לשמוע דעות שונות משלך.

מזכיר את "חופש העיתונות" של ג'ורג' אורוול, ואת מי שיצא להילחם בפאשיסטים בספרד אי אפשר להאשים במשיחיות

https://www.the7eye.org.il/50299

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

הויכוח היה על מים כלכליים (מים שכל אחד יכול לשוט בהם והם לא טריטוריה של אף אחד. רק המשאבים הכלכליים כמו גז וכו' שייכים לאותה המדינה).

בגלל הויכוח אף אחד לא נהנה מפירות הגז שחשבו שישנו שם ווההסכם אמר שחברה זרה תפתח אותו במימון לבנון ואם יימצא משהו ישראל תהנה מהתמלוגים.

זאת אומרת שויתרנו "רק" על משאבים כלכליים בגלל איומי חיזבאללה.

איך היו מחולקים התמלוגים לפי ההסכם? חצי חצי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ויתרנו על כלום אלא בחרנו באפשרות לקבל אם נמצא משהו ולפתח את כריש שלא פותח בגלל שאף חברה לא הסכימה לפתח אותו בלי הסכם מול לבנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

1. למה לא? אתה טוען שלא הצבעת בבחירות האחרונות. אתה חולק על משהו שכתבתי? לדעתך קואליציה שמבוססת על 25-6 מנדטים של חרדים - אלו שלא נותנים לנשים שלהן להתמודד לכנסת בכלל, רואים במדינה ארנק ומעדיפים למות מלהתגייס לצבא - זו הוכחה לזה שבבחירות בישראל הרוב מצביע עם מה שטוב למדינה ולזה שהדמוקרטיה פה עובדת טוב? אתה לא חושב שיש פולחן אישיות אצל ביביסטים? לא ראית את התמונות של הסבתות מלקקות לו את הידיים? לא נתקלת בפייסבוק ושות׳ בעמודים ברמה של ״יאיר נתניהו - יורש העצר שלנו״? לא שמעת את גלית דיסטל, לפני שנעלו אותה במרפסת לשעשע את המלך כנראה, מדברת עליו כ״אבי האומה״? 

אני אשמח לנהל על זה דיון קונסטרוקטיבי. ואני עומד מאחורי מה שכתבתי: אני עוד יכול לשים בצד את הציונות הדתית ובן גביר. יש להם אידיאולוגיה כלשהי, שאני לא שותף לה. אבל לפחות הם ציוניים. אני לא יכול להגיד את זה על החרדים (אתה יכול?). ואני לא יכול להגיד שמעניין את הביביסטים משהו חוץ מביבי, אבי האומה, האיש שאף פעם לא יודע כלום כי לא מושכים לו בדש המעיל, ולכן לא מסוגל לטפל בכל הבעיות כאן.

ובשביל הקונסטרוקטיביות אני מציע לחזור אחור ובאמת לשאול מה מטרתה של המדינה, למה המודל הדמוקרטי עובד איפה שעובד, מה הוא משיג וכו׳, ואחכ לחזור ולתהות יחדיו האם אתה מזהה את זה בישראל. אני, מה לעשות, לא.

2. לא הבנתי למה אתה מצפה שאפנה אותך. הרעיון של שתי מדינות מת די מזמן. נראה לי שהיחידי שדיבר על זה בערך בעשור האחרון, חוץ מביבי בנאום בר אילן, היה יאיר לפיד. אני לא מכיר אף אחד שמתייחס אליו ב״משיחיות״ שאתה מייחס לזה. כבר הסברתי גם למה.

25 מנדטים של חרדים? גיירת את הערבים או שהחזרת בתשובה את ליברמן? אתה חושב שהערבים מצביעים למה שטוב למדינה? לאיזה? זה מנע ממך לתמוך ב"ממשלת השינוי" שנשענה על תומכי חמאס? התנגת לדף החלק שגנץ רצה להעביר לחרדים למילוי?

הייתי עוזר להעלות את ביבי לספינה לאי השדים אם היית מצביע לי על אלטרנטיבה שאינה נגועה בזוהמה הלא מוסרית שעלתה על גדותיה בפוליטיקה שלנו. אין גרם של יושרה בטיעונים על שחיתות מאלה שאחראים לאנרכיה שאנחנו נמצאים בה כבר שנים. כולם שקרנים ורמאים ולכן אנחנו בצרה גדולה. הכל אישי ונטול אידיאולוגיה. כל הדיבורים על פולחן אישיות, נישוק מזוזות ומנטרת "קהלת" הם אחיזת עיניים של כת שנאה רל"ביסטית. לא היית מהסס לשניה לשתף פעולה פוליטית עם מנסור עבאס, שמצביעיו (וחבריו לסיעה) לא רק שלא מתגייסים אלא משתפים פעולה עם המאבק האיסלמיסטי בישראל.

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

לא ויתרנו על כלום אלא בחרנו באפשרות לקבל אם נמצא משהו ולפתח את כריש שלא פותח בגלל שאף חברה לא הסכימה לפתח אותו בלי הסכם מול לבנון.

לקבל כמה? בחרנו באפשרות להיכנע לסחיטה של ארגון טרור. אכן פתרון הסטורי.

• משעמם 2
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Renaultrap כתב:

אתה הרי מסוג האנשים שאם ביבי היה עושה את ההסכם ואומר שהוא מצוין, היית אומר אמן. עבורך לא ההסכם חשוב אלא מי עשה אותה, כי אתה כמו ביביסט טוב לא אכפת לו מהמדינה באמת. 

עריכה אחרונה על ידי Supertigre
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Renaultrap כתב:

אני בטוח שאתה משוכנע שאתה אדם ליברלי, וכמו רוב הליברלים היום אתה מגלה אפס נכונות לשמוע דעות שונות משלך.

הערצה עיוורת למנהיג כושל, זו לא דיעה. בטח לא כזו שמעניינת אותי.

ליברליזם לא מחייב אותי לשמוע את כל הדיעות של כל האנשים ובטח שלא לתת לכל הדעות משקל שווה.

לפני 26 דקות, Renaultrap כתב:

הייתי עוזר להעלות את ביבי לספינה לאי השדים אם היית מצביע לי על אלטרנטיבה שאינה נגועה בזוהמה הלא מוסרית שעלתה על גדותיה בפוליטיקה שלנו

לא הבנתי. ביבי לא נגוע בזוהמה לא מוסרית?

לפני 27 דקות, Renaultrap כתב:

גרם של יושרה בטיעונים על שחיתות מאלה שאחראים לאנרכיה שאנחנו נמצאים בה כבר שנים. כולם שקרנים ורמאים ולכן אנחנו בצרה גדולה. הכל אישי ונטול אידיאולוגיה. כל הדיבורים על פולחן אישיות, נישוק מזוזות ומנטרת "קהלת" הם אחיזת עיניים של כת שנאה רל"ביסטית. לא היית מהסס לשניה לשתף פעולה פוליטית עם מנסור עבאס, שמצביעיו (וחבריו לסיעה) לא רק שלא מתגייסים אלא משתפים פעולה עם המאבק האיסלמיסטי בישראל.

זה למשל, בלבול מח, במסווה של ״דעה״.

אם כולם שקרנים, אז למה להתעקש דווקא על ביבי?

אתה טוען שאין פולחן אישיות סביבו? שקהלת הם לא אוסף של חרטטנים במסווה של ״מכון מחקר״?

עשית פה גיבוב של טענות והאשמות כדי לצייר את כל מי שחושב שנתניהו מושחת וכושל, כרל״ביסט.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Renaultrap כתב:

הגעת להסדר על משהו שאחרת לא היה בכלל שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Supertigre כתב:

אתה הרי מסוג האנשים שאם ביבי היה עושה את ההסכם ואומר שהוא מצוין, היית אומר אמן. עבורך לא ההסכם חשוב אלא מי עשה אותה, כי אתה כמו ביביסט טוב לא אכפת לו מהמדינה באמת. 

אבל אפילו לא הצבעתי בשבילו, אז אתה נופל כאן.

למה במקום תשובה על שאלה פשוטה על פרטי ההסכם, ממי שהוא באמת חשוב לו מאד (ולא מי שעשה אותו), אני מקבל מכם עלבונות אישיים? לא מטרידה אותך הדרך הזו להתמודדות עם ויכוח ענייני?

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

הגעת להסדר על משהו שאחרת לא היה בכלל שלך.

לא, זה היה תיאור תמציתי אם המשהו הזה היה קודם של לבנון.

השטח היה במחלוקת. תסכים איתי שהסדר ראוי אובייקטיבית הוא ששטח המריבה יחולק חצי חצי? פחות מזה יהיה ויתור, ואם זה נעשה תחת איומים יתפרש בצדק כסחיטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענייני? אתה תקליט שבור על ערוץ 14. 

הסכם על כלום בערך שנחתם כאשר הייתה כאן אופוזיציה שלא היו לא כאבי בטן על המדינה ותושביה רק כדי שהם יוכלו להמית עלינו את האסון הגדול ביותר מאז השואה. אתה מדבר איתי על ענייני? תסתכל במראה ותגיד סליחה לכל עם ישראל שתמכתי בביוב. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

הערצה עיוורת למנהיג כושל, זו לא דיעה. בטח לא כזו שמעניינת אותי.

ליברליזם לא מחייב אותי לשמוע את כל הדיעות של כל האנשים ובטח שלא לתת לכל הדעות משקל שווה.

לא הבנתי. ביבי לא נגוע בזוהמה לא מוסרית?

זה למשל, בלבול מח, במסווה של ״דעה״.

אם כולם שקרנים, אז למה להתעקש דווקא על ביבי?

אתה טוען שאין פולחן אישיות סביבו? שקהלת הם לא אוסף של חרטטנים במסווה של ״מכון מחקר״?

עשית פה גיבוב של טענות והאשמות כדי לצייר את כל מי שחושב שנתניהו מושחת וכושל, כרל״ביסט.

אני אנסה שוב לעזור לך להבין.

אתה מוזמן להקשיב או לא להקשיב למה שבא לך, אבל כשאתה מקטלג דעות שונות משלך כלא לגיטימיות אתה לא ליברל. לא נורא, זו עדיין לא עבירה.

ביבי שקוע בזוהמה מוסרית עד צוואר כמו חבריו לפוליטיקה. אני לא מתעקש על ביבי (שוב, לא הצבעתי עבורו) אבל מתקשה להשתכנע להצביע לחלופות ריקות מאידיאולוגיה שלא מציעות שום יתרון על הקיים. אחרי שנים של האשמות על גלידת פיסטוק, חמגשיות, צעקות של שרה, קאיה שנשכה אורחים, בקבוקים לפקדון, צוללות וחשמלאי מאור עקיבא נעשיתי קהה לזעקות השחיתות של הרל"ביסטים.

ההעדפה שלי לנתניהו כיום נובעת בראש ובראשונה מזה שאני סבור שהסכנה הכי גדולה למדינת ישראל היא הקמפיין המטורף, ארוך השנים להחליף את השלטון שלא באמצעות הקלפי. באופן פרדוקסלי, הליכתו של ביבי אחרי בחירות או מסיבות טבעיות תסיים את מחול השדים הזה, אבל אם המהלך האנטי דמוקרטי של סילוקו באמצעים אחרים ייצלח זה יהיה כתם על הדמוקרטיה הישראלית לא פחות מרצח רבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

נתחיל מזה שמישהו בכלל נהנה מהגז שמצאו לפני כמה שנים? כבר שנים שאני שומע על הוזלה במחירי החשמל, כבר שנים אני שומע על אנרגיה ירוקה. בתכל'ס? כלום.

ממשלת ביבי עבדה עלינו טוב טוב.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Renaultrap כתב:

א, זה היה תיאור תמציתי אם המשהו הזה היה קודם של לבנון.

השטח היה במחלוקת.

לפי קו הגבול הבינלאומי המוכר השטח לבנוני ולפי קו הגבול הלא מוכר על ידי אף אחד הוא שלנו. משאיר לך לחשוב לבד איך היו פוסקים בבית המשפט, לפי הרשמי או לפי מה שלקחת בכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Supertigre כתב:

ענייני? אתה תקליט שבור על ערוץ 14. 

הסכם על כלום בערך שנחתם כאשר הייתה כאן אופוזיציה שלא היו לא כאבי בטן על המדינה ותושביה רק כדי שהם יוכלו להמית עלינו את האסון הגדול ביותר מאז השואה. אתה מדבר איתי על ענייני? תסתכל במראה ותגיד סליחה לכל עם ישראל שתמכתי בביוב. 

נראה שאתה צופה נלהב של הערוץ. אתה מתחבא בשירותים ורואה בטלפון? שלא יסמנו אותך בכת.

הסכם מדיני על ידי ממשלת מעבר שהוקמה בעזרת תומכי חמאס ומוסרת שטח לאויב? אין מחילה גם למי ששתל יועמ"שית פושעת וגילה באיחור שהוא היה באותה עגלה עם החמאסניקים, קפץ ממנה וגילה שהוא לא עובר את אחוז החסימה. מעניין איזה קוניוקטורה פוליטית תאפשר לאדם השפל הזה להמשיך ולחיות ע"ח הציבור בבחירות הבאות.

כפי שכתבתי, היות וזיהיתי את הזוהמה הזו לפני הסיבוב האחרון נמנעתי מלהצביע. אגב, אתה התנצלת כבר על תמיכתך בהסכם אוסלו ובהתנתקות? יש אלפי משפחות שמחכות להתנצלות

• רעיון גרוע 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...