Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר בחירות רביעי ואחרון [14 מפלגות בסקר כולל הרב אמנון יצחק]

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 4111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

במי תבחרו?  

239 הצבעות

1. 1. במי תבחרו?

• הליכוד ביתנו
      29
    • העבודה
      25
    • הבית היהודי
      37
    • ש"ס
      5
    • התנועה
      3
    • עלה ירוק
      33
    • ארץ חדשה
      18
    • יש עתיד
      47
    • מרצ
      15
    • קדימה
      3
    • האיחוד הלאומי
      0
    • עוצמה לישראל
      18
    • עם שלם
      4
    • כח להשפיע
      2

פוסטים מומלצים

שמר הלכתי הכי שמאלה שאני יכול עם עלה ירוק. להפיל את נתניהו זה לא יעזור, אבל אולי בבחירות האלה יהיה שינוי מגמתי של מצביעים נוספים, כבר עכשיו מצביעי ליכוד רבים הלכו על אלטרנטיבות אחרות (בנט,שלי,יאיר,ציפי).

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 570
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מדבר על כך שהגרעון הוא לא הסיבה לכל הבעיות שכבר היו לנו עוד לפני שביבי הגיע לשלטון (ע"ע ועדים,חברת חשמל,מועצות,מים אוכלוסיות נזקקות של פרזיטים וכו). ושוב אני גם בעד להחליפו, אבל האלטרנטיבות לדעתי מסוכנות לא פחות.

אם אתם רוצים להתמקד לסיבות הגרעון, אז יש גם עוד צד , ולא הכל סובב סביב ישראל בלבד.

חזי שטרנליכט כתב על זה כמה מילים

הטענות האלה של "מה אתם רוצים, אפילו שלי ואנשי המחאה דיברו על הגדלת הגירעון" - יש הבדל בין הגדלת הגירעון (שזה בעצם ללוות כסף או ליצור אינפלציה) למען השקעה בתשתיות, בכלכלה, ביצירת מקומות עבודה וכו' לבין הגדלת הגירעון בגלל התנהלות לא אחראית ופיזור כספים לכל דורש ולכל רוח.

זה כמו ההבדל בין לקחת הלוואה בשביל להקים עסק או לימודים, לבין לקחת הלוואה למימון סגנון חיים ראוותני. (אני מודה, ההשוואה לא שלי במקור) וביבי לקח הלוואה בשביל לממן סגנון חיים ראוותני.

וכמובן, זה שאיציק שמולי וסתיו שפיר הצטרפו למפלגת העבודה זה עניינם. הנה עובדה, דפני ליף לא הלכה לפוליטיקה - מרוצים?

ולנסיך, אכן תשובה מנומקת היטב. רואים שהשקעת מחשבה וקראת את המצע של המפלגות, למדת מה העמדות שלהן, ראית מי האנשים בכל אחת מהן ומה פועלם ואז החלטת.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

12345 תוים

תגובה מנומקת להפליא. באותה מידה אני לא רוצה שאיזה ליצן עם תסרוקת הלוואה וחסכון ינהיג אותנו... זו הרמה של מצביעי ביבי.

לגבי הטענה המטומטמת שעולה (גם כאן) חדשות לבקרים - אבל זה לא רק ביבי, אלא גם אלה שלפניו.

נניח שזה נכון, ולא נתווכח על זה יותר.

אתם באמת רוצים שבארבע השנים הקרובות ימשיך אותו קו של הגדלת הגירעון והרעת מצב המשק?

עזבו מה היה - תחשבו על העתיד - אתם רוצים עוד מאותו דבר במשך ארבע השנים הקרובות?

תהיו רציניים. :?

הצבעה.jpg

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ביקשתי ממך ללכת ימינה או שמאלה. הצעתי לך (ולאחרים) לנסות להבין מה אמור להביא עימו כל מועמד (או, יותר נכון, מה תביא איתה כל מפלגה) אם וכאשר יהיו בעמדת החלטה עבורך ועבורי.

אם מופע האימים של הליכוד ביתנו מתאים לך ואתה רוצה עוד ממנו עוד ארבע שנים - לך על זה.

אם אתה חושב שבנט וחבורתו (עבורי האיש הוא אניגמה, אבל חבורתו די מפחידה) טובים למדינה - לך על הבחירה הזו.

אם נראה לך שהפקרת המשק לחסדי חברות ענק שהשיקול העיקרי בהתנהלותן הוא מיקסום הרווח לבעלי המניות, תוך התעלמות מוחלטת מהיות העובדים אנשים ולא רובוטים - לך על כ"א מאבירי הקפיטליזם.

אותי מעניין שהמדינה תתערב כמה שפחות בחיי האזרחים, אבל עם זאת צריכה להבין שיש לה אחריות לחייהם, לא רק במובן של לגייס צבא בכדי לצאת למלחמה, אלא גם בשמירה על רמת חיים סבירה, חינוך הולם והגנה מפני כאלה שרואה את שורת הרווח בלבד לנגד עיניהם.

יכול להיות ש"עלה ירוק" היא כזו (מודה שטרם קראתי את המצע שלהם עד תומו), אבל ממה שאני יודע עד כה - זו לא נראית המפלגה להצביע עבורה.

לו ההצבעה הייתה רק לפי קריאת המצע - אין לי ספק שהייתי מצביע (שוב) "מרצ". לצערי, אלה שיושבים היום מטעמה לא מייצגים את המצע נאמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מרגיש שמרצ מייצגת נאמנה את האינטרסים הכלכליים שלך? או שאתה מצביע עבורם מתוך טוב לב ואלטרואיזם?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה מנומקת להפליא. באותה מידה אני לא רוצה שאיזה ליצן עם תסרוקת הלוואה וחסכון ינהיג אותנו... זו הרמה של מצביעי ביבי.

לגבי הטענה המטומטמת שעולה (גם כאן) חדשות לבקרים - אבל זה לא רק ביבי, אלא גם אלה שלפניו.

נניח שזה נכון, ולא נתווכח על זה יותר.

אתם באמת רוצים שבארבע השנים הקרובות ימשיך אותו קו של הגדלת הגירעון והרעת מצב המשק?

עזבו מה היה - תחשבו על העתיד - אתם רוצים עוד מאותו דבר במשך ארבע השנים הקרובות?

תהיו רציניים. :?

היית רוצה. יהיה גרוע אף יותר.

באשר לעלה ירוק, הבנתי שיש מצע אטרקטיבי- על הנייר.

באשר לרכב סיני, הבנתי שיש מיפרט אטרקטיבי- מנייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאלה אצלי = השמאל הכלכלי, מבחינה בטחונית/סכסוך לא השתנה אצלי הרבה, אבל אם וכאשר יקום פרטנר תחת התנאים המתאימים (שלא יפגעו בנו גם כלכלית), אולי אתמוך ב2 מדינות עם דגש שהמימון לצד השני יגיע מאחיהם היקרים.

מצע עלה ירוק- מאוד הרפתקני עם לא מעט סיסמאות שחלקן ריקות מתוכן לצערי (קשה עד בלתי אפשרי ליישום)-בדיוק כמו אצל יאיר(פירוק ועדים,צמצום מועצות,הפרדה מלאה של דת ומדינה,העברת החינוך לקהילה ולא שמשרד החינוך בוחר עבורנו,מצמצמים את הריכוזיות במשק/תמיכה בעסקים קטנים ועוד קצת חלומות).לדעתי החופש והליברליזם עלה להם קצת יותר מדי לראש , אבל התכנית הכלכלית (הודעה 69 שלי נתתי קישור לדיון שהתנהל בעקבות ביקורת על התכנית) זה הדבר הכי ריאלי שהופיע שם. האג'נדה של חופש הבחירה, אך במידתיות הכרחית שתקבע ע"י הממשלה מתאימה לעקרונות שלי.

http://aleyarok.org.il/agenda/

בסקר של רשת, העלה הירוק אף למעלה ועקף גם את לפיד

http://reshet.tv/Shows/Elections2013/

בסקר שנעשה בוואלה- עלה ירוק עם 13 מנדטים

http://news.walla.co.il/elections/?w=%2F2785%2F2599590

פייסבוק כבר כמעט 60K לייקים.

עוד הודעה נחמדה שתפסה את תשומת ליבי (אולי קצת נאיבית אבל מותר לנו לחלום על ליברליזם)

בבחירות הקרובות אצביע לעלה ירוק - הרשימה הליברלית. אני בת 33, נשואה+2, מרצה ודוקטורנטית לכלכלה ומדריכה לשחיית פעוטות. לא מי שעולה בראש עם הסטיגמה של עלה ירוק, נכון? אבל היום עלה ירוק היא הרבה מעבר לעלה הירוק. העלה הירוק הוא הסמל לחופש. החופש להיות, החופש לבחור, החופש להחליט את ההחלטות החשובות בחיים שלנו.

בשנים האחרונות התחזקה המגמה של הפקעת אחריות מידי החברה והקהילה ועיגונה בחוק. אפילו הדאגה לזולת כבר אינה באחריות הקהילה אלא באחריות המדינה. הצעות להפחתת קיצבאות נתקלות בהתנגדויות כה רבות, בטענה כי אם המדינה לא תדאג לענייה, אף אחד לא ידאג להם. בבסיס הטענה הזו למעשה קיימת הנחה שהקהילה עצמה אדישה לענייה. קשה לי להאמין שאנשים חושבים על עצמם דבר כזה. אבל חונכנו וגדלנו על הרעיון שיש מישהו מלמעלה שדואג לעני, אז בטח אם ה"הוא" לא יהיה אז העניים יעזבו לאנחות.

וזה ממשיך באחריות לחינוך, גם חינוך בבתי הספר וגם חינוך בבית. כאילו שאם המדינה לא תהיה האחראית הבלעדית על בתי הספר, אז כל הילדים בישראל יסתובבו חסרי מעש. כאילו שאם המדינה לא תפקח על המשקל של הדוגמניות בפרסומות אז כל הילדות תהיינה אנורקסיות. כאילו שאם המדינה לא תרדוף את צרכני הקנאביס כראשוני הפושעים אז כל הנוער יעשן מבוקר ועד לילה.

והרי על כל האיסורים צריך לפקח, ואת כל הדאגות צריך לממן. ואין ארוחות חינם. פשוט אין. כל מוצר או שירות שאנחנו מקבלים מהמדינה עולה כסף. הרי כדי לספק חינוך צריך לממן מורים ומנהלים ומבנים. כדי לאכוף את חוק הדוגמניות צריך מערכת פיקוח. כדי לאכוף את האיסור על צריכת קנאביס צריך הקצאת כוח משטרה. והכל עולה כסף. ואת הכל אנחנו משלמים. המדינה אינה ישות בפני עצמה, אלא אנחנו. מימון המדינה נעשה מכיסנו. אז נכון, בשנה הבאה אשלח את בתי לגן מסובסד ואהנה מהנחה של כ-1000 ש"ח לחודש למשך 3 שנים. אבל המע"מ שעלה מקזז לי את ההנחה הזו. והמיסים על הדלק מחסלים אותה לגמרי. ובעצם, אני לא יכולה להחליט דבר בנוגע לתוכן ולערכים ולאיכות החינוך שבתי תקבל.

כאן בדיוק נכנסת עלה ירוק - הרשימה הליברלית. עם מצע עקבי וסדור שבבסיסו עומד החופש. החופש לבחור מה לעשות עם החיים שלנו, מה לעשות בגופנו, ומה לעשות עם הכסף שלנו. המצע מציב את האדם הפרטי במרכז. ולאלו החוששים מה יקרה אם לרגע נחשוב קודם כל על עצמנו ורק אחר כך נדאג לאחרים - זכרו "אף אדם אינו אי" (ג'ון דאן). תמיד יהיה לנו חשוב מה קורה בסביבתנו, אך כדי לעזור לאחרים עלינו קודם כל לעזור לעצמנו (אפילו בטיסות בהוראות הבטיחות נאמר כי במקרה חרום קודם כל עלינו לחבוש את המסכה לעצמנו, ורק אחר כך לעזור לאחרים).

הגיע הזמן להקטין את מעורבות המדינה ולהחזיר לעצמנו את האחריות על חיינו.

עלה ירוק - הרשימה הליברלית: החופש לבחור.

36

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני מרצה ודוקטורנט לכלכלה ומדריך לשחיית פעוטות. מכאן שאיני מצביע לעלה ירוק.

נ.ב אני כן ממליץ לכל מי שהוא מרצה ודוקטורנט לכלכלה ומדריך לשחיית פעוטות להצביע עלה ירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עושים סקר בחירות, אחרי שכבר נסגרו הרשימות לכנסת, בלי לכלול את כל הרשימות שרצות?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

milanista23, אם יורשה לי לצטט חלק מהציטוט שלך.

"אפילו הדאגה לזולת כבר אינה באחריות הקהילה אלא באחריות המדינה. הצעות להפחתת קיצבאות נתקלות בהתנגדויות כה רבות, בטענה כי אם המדינה לא תדאג לענייה, אף אחד לא ידאג להם. בבסיס הטענה הזו למעשה קיימת הנחה שהקהילה עצמה אדישה לענייה. קשה לי להאמין שאנשים חושבים על עצמם דבר כזה. אבל חונכנו וגדלנו על הרעיון שיש מישהו מלמעלה שדואג לעני, אז בטח אם ה"הוא" לא יהיה אז העניים יעזבו לאנחות."

בושה וחרפה. אם המדינה לא תדאג לעניים אף אחד לא ידאג להם. בטח לא העשירים שעושים "מצווה" ותורמים לעמותה כזו או אחרת.

למעשה צריך להוציא את כל העמותות מחוץ לחוק ולדאוג שהאחריות לעניים תחזור לידי המדינה. רק כך יהיה למדינה אינטרס להשקיע בעניים שמעוניינים לקדם את עצמם.

הנ"ל לא חל על עניים מרצון. מי שלא הולך לעבוד שיישאר רעב.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בושה וחרפה. אם המדינה לא תדאג לעניים אף אחד לא ידאג להם. בטח לא העשירים שעושים "מצווה" ותורמים לעמותה כזו או אחרת.

למעשה צריך להוציא את כל העמותות מחוץ לחוק ולדאוג שהאחריות לעניים תחזור לידי המדינה. רק כך יהיה למדינה אינטרס להשקיע בעניים שמעוניינים לקדם את עצמם.

הנ"ל לא חל על עניים מרצון. מי שלא הולך לעבוד שיישאר רעב.

ומה לגבי מי שעשה יותר ילדים ממה שהוא יכול לכלכל? יש מיתאר מאוד משמעותי בין עוני ובין משפחות מרובות ילדים, למרות שההגיון שלי חל גם על מי שעשה ילד אחד ומשתכר שכר מינימום.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי - תיאורטית (כלומר מבחינת מצע) כן.

אני יכול לחיות היטב גם בלי סממני "שופוני".

לא הבנתי מה הם סממני "שופוני". רווחה למשפחה שלך זה שופוני? כסף בבנק זה שופוני? חיים במדינה עם התנהלות כלכלית אחראית זה שופוני?

אתה בעד פריצת מסגרת הגרעון? בעד ביטול החובה בהון עצמי לנטילת משכנתאות? זה גם שופוני?

צחוק הגורל הוא שהטמבלים שמצביעים לביבי מונעים מאנשים אינטליגנטיים לצעוד אל התהום, בחסות האספסוף הסוציאליסטי של העבודה, מרצ וחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסקר של רשת, העלה הירוק אף למעלה ועקף גם את לפיד

http://reshet.tv/Shows/Elections2013/

בסקר שנעשה בוואלה- עלה ירוק עם 13 מנדטים

http://news.walla.co.il/elections/?w=%2F2785%2F2599590

פייסבוק כבר כמעט 60K לייקים.

ככל הנראה עלה ירוק ייכנסו הפעם לכנסת, לראשונה. יש כאן שילוב של שני גורמים לדעתי:

1. סוף סוף הם מציגים מצע רלוונטי ליותר אנשים מאשר אלו שרק מריחואנה מעניינת אותם.

2. מערכת הבחירות הזאת, אולי יותר מכל מערכת מהעבר, לא מספקת מפלגות/מועמדים רלוונטיים להרבה מאוד אנשים.

נותרת השאלה כמה מנדטים היא תקבל. לא הייתי מאמין לסקרים האינטרנטיים, שיש לזכור כי יכולים להצביע בהם גם צעירים מתחת לגיל 18 שבקרבם עלה ירוק בוודאי זוכה לתמיכה רחבה בגלל ש:

1. סמים זה מגניב. אנחנו כאלה רעים. אמא ואבא יכעסו, חחחח

2. "שמעתם שלעלה ירוק יש עכשיו כאילו, נו איך קוראים לזה, מצא רציני כזה?"

אבל נחייה ונראה. האמת, שאלה יותר חשובה היא מה יעשו הח"כ הבודדים מעלה ירוק שיכנסו לכנסת, ב-4 השנים הבאות...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מי שעשה יותר ילדים ממה שהוא יכול לכלכל? יש מיתאר מאוד משמעותי בין עוני ובין משפחות מרובות ילדים, למרות שההגיון שלי חל גם על מי שעשה ילד אחד ומשתכר שכר מינימום.

אני גם נגד קצבאות ילדים רק שאת אלה צריך להוריד בהדרגה. ברגע שאנשים יבינו שהם אחראים לכלכל את הילדים שהם מביאים לעולם הילודה תפחת. מי שיביא יותר ילדים מאשר הוא יכול לכלכל שיעבוד ב-3 עבודות. הגיע הזמן שהמדינה תפסיק לקחת אחריות על טעויות של אנשים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...