Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח תנועה על אי-מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה עירוני

שימו לב! השרשור הזה בן 4254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני סופר לפחות 5 מסלולים

אני רואה תמרור גבוה מאוד כדי שתראה כי קיים מעבר חציה

מעבר החציה לא נראה היטב לפחות באמצע הכביש בניגוד לאמור בדברי השוטר .

כפי שאמרתי הולך רגל בפס ארבע לך אין מצב לראות אותו ביחוד עם מדובר במשאית גדולת מימדים

רק מדידות יוכיחו זאת

מאחר והרשות מודעת לעובדה שמעבר החנייה הנוכחי בעייתי. היא דאגה להעמיד תמרור גבוה למען יראו כולם שיש מעבר חצייה לפניהם. בנוסף, הציבה הרשות, רמזור מהבהב לפני מעבר החצייה, המתריע באור כתום, עם ציור של הולך רגל, שמעבר חצייה לפניך. (ניתן לראות את חציו בתמונה שצרף וולברין). למרות כל ההתראות, נהגים ממשיכים לזלזל בהולכי הרגל ולא נותנים להם לחצות בבטחה. משטרה ישראל הבינה שיש כאן פוטנציאל למילוי קופת המדינה הריקה והציבה שוטר שירשום דוחות. ניתן ליעל את הפיקוח על זכויות הולך הרגל בהצבת רמזור שיחייב נהגים לעצור באור אדום, כשהולך רגל ילחץ על הכפתור, אבל ברור שהעלויות גבוהות וזה לא ראלי.

עכשיו כמה דברים לאורי,

כמעט בלתי אפשרי להענות לבקשתך לייעוץ, (רק לישה יש את היכולת), כאשר אתה משנה את גרסתך בהתאם לצרכיך.

אתן מספר דוגמאות:

בהודעתך הראשונה ובעוד הודעה בהמשך, ציינת, שרכב שחנה בחנייה כפולה, הסתיר לך את הולך הרגל. רק בהודעה 23 נזכרת לשתף אותנו שהרכב הוא בעצם משאית. (כמה נוח).

אתה טוען שלא הבחנת בהולך הרגל עד שהיית במרחק כל כך קצר ממעבר החצייה כך שאם היית בולם זה היה על מעבר החצייה או לאחריו (הודעה 23) ובכל זאת, הספקת להתבונן בהולך הרגל מספיק זמן כדי לתאר אותו במדוייק. (תאילנדי צעיר כבן 30-40,לבש מכנס חאקי וחולצה לבנה). (הודעה 20).

ע"פ מיקום השוטר באיור שלך, הוא עומד במקום המאפשר לו לראות את מעבר החצייה לכל אורכו וגם את הרכבים הרלוונטיים ובכל זאת, אתה שוקל להשתמש בטיעון, שהרכב החונה, הסתיר לשוטר את שדה ראייתו.

לא שלחתי אותך לרופא עיניים, באחת מההודעות הקודמות, כי יש לי חשבון איתך או כי בא לי לריב, (למרות שאני מודה שיש לי בעיה עם אנשים שלא יודעים לקחת אחריות על מעשיהם), פשוט איך שאתה מתאר את התגובות שלך, זה לא נראה לי תקין. לא לוקח שנייה כדי להתבונן שמאלה ועוד שנייה כדי להתבונן ימינה ועוד שנייה כדי להתבונן שוב שמאלה (הודעה 61). מדובר בעשיריות שנייה כדי לקלוט מה קורה בסביבת הנהיגה שלך, (בפרט שאתה מרוכז בנהיגה ולא סומך על המזל), מה שכן, באמת לוקח זמן להסתכל על בן אדם שצץ לך על מעבר החצייה ולתאר במדוייק איך הוא נראה ומה הוא לובש.

אני משוכנע שישה ימצא דרך לחלץ אותך מהדו"ח הזה, אבל זה יחייב אותך לפעול בדיוק לפי ההנחיות שלו. (ולא, זה לא יהפוך אותך לנהג טוב יותר או לאחד שיודע לקחת אחריות על מעשיו. זה כבר עניין שלך עם עצמך)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וזו בדיוק הסיבה אדוני שלא נהגת עפ"י תנאי הדרך.

אם אין סימון ברור (אבל ברור שיש סימון) ואם הנתיבים חסומים ומוסתרים בחלקם למה לא לנהוג במהירות שמתאימה לתנאי הדרך ולא לחוקי התנועה?

חשוב להבין, אני לא שופט אותך ואני לא בטוח שהייתי מתנהג בשונה ממך, אני פשוט עונה לך את התשובות שהשופט יענה לך!

תקן אותי אם אני טועה אבל בעיר מהירות מותרת הינה 50 (ברור ש0 עד 50 כתלות בדרך, בוא נמשיך).

הייתי על סביבות 40 (מד מהירות חוגתי ולכן גם לא בטוח) וכשהתקרבתי למעבר החצייה האטתי והסתכלתי לצדדים.

המצב כרגע שהתקרבתי למעבר החצייה אולם אני לא רואה הולך רגל - האם היית עוצר? ואם כן, למה בדיוק? הרי לא נראה כל הולך רגל ואתה כבר כמעט הגעת למעבר החצייה.

כבוד השופט, יש לקחת בחשבון מספר נקודות:

1.את עדות השוטר בדוח שלא הייתה קיימת כל סכנה להולך הרגל.

2.טענתי הייתה ונשארה שבשדה הראייה עם התקרבי למעבר החצייה לא ראיתי כל הולך רגל אלא רק עם הגיעי מספר מטרים בודדים למעבר עצמו. לו הייתי בולם לא הייתי עוצר לפני מעבר החצייה ובכך הייתי מסכן את חציית הולך הרגל.

3.בדוח השוטר לא מתואר מצב התנועה, מספר הנתיבים, שדה הראייה של הנהג ועוד עובדות החשובות להבנת המצב.

4. מיקום השוטר היה על המדרכה כך שלא יכל ממקומו לדעת מהו שדה הראייה אותו היה לי כנהג בזמן ההגעה למעבר החצייה.

" ! The fender bender bent more than just your fender "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והרשות מודעת לעובדה שמעבר החנייה הנוכחי בעייתי. היא דאגה להעמיד תמרור גבוה למען יראו כולם שיש מעבר חצייה לפניהם. בנוסף, הציבה הרשות, רמזור מהבהב לפני מעבר החצייה, המתריע באור כתום, עם ציור של הולך רגל, שמעבר חצייה לפניך. (ניתן לראות את חציו בתמונה שצרף וולברין). למרות כל ההתראות, נהגים ממשיכים לזלזל בהולכי הרגל ולא נותנים להם לחצות בבטחה. משטרה ישראל הבינה שיש כאן פוטנציאל למילוי קופת המדינה הריקה והציבה שוטר שירשום דוחות. ניתן ליעל את הפיקוח על זכויות הולך הרגל בהצבת רמזור שיחייב נהגים לעצור באור אדום, כשהולך רגל ילחץ על הכפתור, אבל ברור שהעלויות גבוהות וזה לא ראלי.

אין ויכוח!

עכשיו כמה דברים לאורי,

כמעט בלתי אפשרי להענות לבקשתך לייעוץ, (רק לישה יש את היכולת), כאשר אתה משנה את גרסתך בהתאם לצרכיך.

אתן מספר דוגמאות:

בהודעתך הראשונה ובעוד הודעה בהמשך, ציינת, שרכב שחנה בחנייה כפולה, הסתיר לך את הולך הרגל. רק בהודעה 23 נזכרת לשתף אותנו שהרכב הוא בעצם משאית. (כמה נוח).

מכיוון שלא צילמתי בשעת המעבר אין לי יכולת להוכיח - לא רלוונטי.

אתה טוען שלא הבחנת בהולך הרגל עד שהיית במרחק כל כך קצר ממעבר החצייה כך שאם היית בולם זה היה על מעבר החצייה או לאחריו (הודעה 23) ובכל זאת, הספקת להתבונן בהולך הרגל מספיק זמן כדי לתאר אותו במדוייק. (תאילנדי צעיר כבן 30-40,לבש מכנס חאקי וחולצה לבנה). (הודעה 20).

לא מסכים.

המוח שלנו מורכב ומסובך עד כדי כך שיש דברים שקשורים לחוויה אותה אנו עוברים אשר משפיעים על הזיכרון.

תפריד בבקשה בין 2 דברים - אני לא טוען שלא ראיתי אותו אלא שלא ראיתי אותו בהתקרבי.

ע"פ מיקום השוטר באיור שלך, הוא עומד במקום המאפשר לו לראות את מעבר החצייה לכל אורכו וגם את הרכבים הרלוונטיים ובכל זאת, אתה שוקל להשתמש בטיעון, שהרכב החונה, הסתיר לשוטר את שדה ראייתו.

מה לעשות, כשיש משהו בשדה הראייה אז שדה הראייה אינו נקי.

לא שלחתי אותך לרופא עיניים, באחת מההודעות הקודמות, כי יש לי חשבון איתך או כי בא לי לריב, (למרות שאני מודה שיש לי בעיה עם אנשים שלא יודעים לקחת אחריות על מעשיהם),

אם תסתכל אחורה תראה שתגובת ה1 הייתה שטעיתי ולאחר מחשבה לא.

פשוט איך שאתה מתאר את התגובות שלך, זה לא נראה לי תקין. לא לוקח שנייה כדי להתבונן שמאלה ועוד שנייה כדי להתבונן ימינה ועוד שנייה כדי להתבונן שוב שמאלה (הודעה 61). מדובר בעשיריות שנייה כדי לקלוט מה קורה בסביבת הנהיגה שלך, (בפרט שאתה מרוכז בנהיגה ולא סומך על המזל), מה שכן, באמת לוקח זמן להסתכל על בן אדם שצץ לך על מעבר החצייה ולתאר במדוייק איך הוא נראה ומה הוא לובש.

חוזר ואומר - ראיתי אותו אולם בטווח מרחק של מטרים בודדים. אל תבין לא נכון - לא יודע להגיד אם היה לו עגיל באוזן השמאלית אלא בכלליות בלבד.

אני משוכנע שישה ימצא דרך לחלץ אותך מהדו"ח הזה, אבל זה יחייב אותך לפעול בדיוק לפי ההנחיות שלו. (ולא, זה לא יהפוך אותך לנהג טוב יותר או לאחד שיודע לקחת אחריות על מעשיו. זה כבר עניין שלך עם עצמך)

מסכים אבל גם כאן כתבתי שרק העיסוק בנושא תרם לי אישית איך שלא יסתיים עניין זה.

מכיוון שמדובר בתחום אפור מניח שהתשובה בכל מקרה לא תהיה חד משמעית.

עד עכשיו הסתכלת מהצד של השופט - האם תוכל לנתח את המקרה כאילו מדובר בחבר שלך?

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שמדובר בתחום אפור מניח שהתשובה בכל מקרה לא תהיה חד משמעית.

עד עכשיו הסתכלת מהצד של השופט - האם תוכל לנתח את המקרה כאילו מדובר בחבר שלך?

:wink:

כן, אבל רק אחרי שתכתוב במילותיך את הדברים הבאים:

חטפתי דו"ח משוטר שארב לי במקום בעייתי מבחינת הנהג. אני לוקח על עצמי את האחריות, אך בכל זאת שואל, האם יש דרך למזער את הנזק. (500 ש"ח וארבע נקודות) :-)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבקש מחכמי הפורום עזרה בהבנת החוק.

האם במצב בו הולך רגל מתחיל לחצות בצד המרוחק ואילו אני בכניסה למעבר החציה האם עלי לעצור? אני מדבר על מצב בו אין בהמשך נסיעתי שום סכנה או גרימת עיכוב או סטייה להולך הרגל (האין זו ההגדרה של אי מתן זכות קדימה?

מהבנתי את המקרה נשוא השרשור דומה כי לא היתה הפרעה להולך הרגל

אודה לכם מאד באם תאירו את עיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם במצב בו הולך רגל מתחיל לחצות בצד המרוחק ואילו אני בכניסה למעבר החציה האם עלי לעצור?

כן! אתה חייב לעצור.

אם לא שמת לב, הדוח המדובר בשרשור התקבל בדיוק במצב הזה, כאשר הולך רגל התחיל לחצות בצד המרוחק.

ובגלל שזה היה הצד המרוחק,ולא נשקפה סכנה של ממש להולך רגל, סעיף האישום פחות חמור.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם במצב בו הולך רגל מתחיל לחצות בצד המרוחק ואילו אני בכניסה למעבר החציה האם עלי לעצור?

עליך לעצור במידה ואין אי תנועה בין הנתיבים.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח מצב היפוטטי כמו של פותח השרשור מצב של ראות לקויה:

אתה בנסיעה בתוך העיר רואה את הולך הרגל ולא עוצר לו.

הרכב מאחוריך לא רואה את הולך הרגל ולפי ההתנהגות שלך מבין שאין הולך רגל במעבר.

ממשיך לנסוע כרגיל מה שלא היה קורה אם היית מאט כי הוא בטוח היה מאט.

מכאן אתה יכול להמשיך לבד בתרחישים האפשריים.

נכון לא כולם צדיקים אבל שכל אחד ייקח אחריות על מעשיו\נהיגתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עצרתי ל2 ילדות במעבר חציה (רחוב צדדי בשכונה שקטה בזכרון יעקב).

אמא שבאה ממול עם ילדים באוטו נתנו להם צפצוף עצבני וחתכה אותם על מעבר החציה ! :shock:

בחיים לא הייתי מצפה להתנהגות כזאת מאשה עם ילדים ברכב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שבאה ממול עם ילדים באוטו נתנו להם צפצוף עצבני וחתכה אותם על מעבר החציה ! :shock:

כאשר אמא רואה סוטה עוצר לילדות קטנות בטח שהיא תזהיר אותם מפניו שינוסו על נפשם:-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הכל הרבה יותר מובן!

זאת כנראה גם הסיבה שהסבתות מרביצות לי על הראש עם המטריה כשאני פותח להן דלת.

רגע, שאני אבין, אתה קורא לי סוטה? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני?

צ'מע אתמול היה כבר אחד שכתב בשרשור של לובינסקי שהוא ידווח להם שיגישו נגדי תביעה על הוצאת לשון ....הרע

אז מאז אני נזהר שבעתיים.

ותפסיק לפתוח זקנות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותפסיק לפתוח זקנות

זקנות, עיוורות, פיסחות, חיגרות, THERES NO GOOD SEX LIKE GREATFUL SEX!

:roflmao: :roflmao: :roflmao:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הגעתי למסקנה שהחולי נפש הכי גדולים על הכביש הן נהגות.

נהגת אחת צעקה עלי אחרי שהיא נכנסה בי. נהגת אחרת קיללה אותי אחרי שצפרתי לה כשהיא נסיתה לעבור לנתיב שאני מאכלס אותו.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מפחיד !

מעבר להולכי רגל שאתה לא רואה (ללא קשר לשרשור הנוכחי - ילדים רצים לכביש אחרי כדור או בורחים מחבר, יוצאים מאחורי רכבים חונים, חוצים שלא במעברי חצייה מוסדרים ועוד ועוד) יש גם את האחריות שאם משהו קורה ויכולת למנוע.

לא רוצה לדמיין מה היה עובר עליך לו הייתה דורסת אותם מול עיניך !

(ובטח ובטח מה היה עובר על המשפחות האחרות-מיותר לציין)

לא מכיר סטטיסטיקות - אבל יש לי הרגשה שבדרום ובצפון יש פחות תאונות מהסוג הזה.

קשור אולי לקצב החיים השונה?

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...