Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו כתחליף לפולקסווגן גולף

Tom87856
שימו לב! השרשור הזה בן 4380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמע, אני יכול להגיד לך מנסיון עם בראבו שהיתה לחבר עד לפני שלושה חודשים(והוא שמח להיפטר ממנה),

מדובר בגיר לא פחות גרוע מהגיר של קורולה רובוטית.

לא רק שהעברות לא היו חלקות ונעימות, הרכב היה זקוק לשיפוץ גיר כבר ב-58 אלף ק''מ בעלות של 10אלף ש''ח.

גם הDSG7 לא כזה אמין וטוב, ככה שאני לא ממליץ כאן על שום דבר אם הוא לא ידני.

שקר וכזב! עד לפני שלושה חודשים הרכבים האלו עוד היו תחת אחריות יצרן, הדגם הראשון שנחת בארץ היה בדצמבר 09 והאחריות היתה עד סוף פבואר, מה שאומר שלא יכול להיות שהוא שילם על שיפוץ גיר כי היתה אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות!

אני חושב שאני באמת אלך על הפיאט פראבו.

בינתיים יצרתי קשר עם חברת אלדן, שהציעו לי בראבו שנת 09 אוטו' (גרסא מאובזרת עם חישוקי מגנזיום), קילומטרג' 60k מהשכרה, ב- 73,000 ש"ח (וב 58,000 תמורות טרייד אין לפורד פוקוס שנת 2000). נשמע לכם כמו עסקה הוגנת?

ועבור המשתמש bravo09: כמשתמש חדש אני לא יכול לשלוח לך הודעה פרטית - אז צור איתי בבקשה קשר.

נראה לי מחיר מוגזם וגבוה. לפי לוי יצחק המחירון מתחיל מ 68 אלף.

תכניס שקלול של השכרה במשך שנתיים וחצי ותקבל מחירון של כ 55 אלף.

באתר יד 2 יש כמה בראבו למכירה שנת 2009 סביב 70 אלף - פרטיות. ישנה אפילו אחת שנת 2011 מליסינג ב 75 אלף ( דגם רגיל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, סקירה יפה וברורה מאוד. נהניתי לקרוא.

לגבי ה-DSG, אחרי אלפי ק"מ על הגיר, לא מבין ממה יש להתאכזב.:shock:

שומדבר שאני מכיר לא מעלה ומוריד הילוכים חלק ומהר כמו DSG, בטח שלא אני. אני אשמח לפירוט שלך לגבי הגיר.

קודם כל, הדגשתי שלגבי הגיר ההתרשמות היא שטחית ותלויה במידה רבה בציפיות.

נהגתי על ה-DSG קודם כל במצב אוטומטי, כמו שאני בד"כ על רכב חדש שאני קודם מתמקד בהתנהגות שלו ולא רוצה להתעסק בתפעול של גיר "שונה", ציפיתי במיוחד ב-GTI לגיר שיהיה "שקוף" עבורי, כלומר מגיב בצורה הכי נכונה בכל סיטואציה ולא הופך לגורם שצריך לחשוב עליו, ולא היה ככה - העברה אמנם חלקה יחסית אבל עדיין מורגשת, ולא תמיד מתבצעת בנקודת הזמן האידיאלית.

אח"כ עברתי לתפעול ידני - ופה, זה די פשוט, לא ה-DSG ולא שום גיר אחר עדיין לא גרם לי לרצות לוותר על הדוושה השלישית.

אז בקיצור מכיוון שהאוטומט לא היה מספיק טוב כדי שיהיה אפשר להתעלם מעניין העברת הילוכים לחלוטין, והידני לא היה מספיק טוב כדי להחליף העברה ידנית עם קלאצ' - אז בסה"כ לא ראיתי את היתרון של המוצר הזה. אני מניח שכאלטרנטיבה ביצועיסטית לגיר אוטומטי, זו אופציה טובה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חודשיים עם dsg, הגיר כמעט מושלם. לא יודע בדיוק איך להסביר את זה, אבל בשבוע-שבועיים הראשונים לפעמים הרגשתי אותו, מאז - כלום. למעט כמובן, בעלייה, בה צריך לחכות להתחברות הקלאץ׳, וברכבים נטולי מערכת הסיוע לזינוק (אצלי יש, ונראה לי שברוב רכבי הקונצרן החדשים), יש גם דרדור.

מעבר לזה, הגיר תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בקיצור מכיוון שהאוטומט לא היה מספיק טוב כדי שיהיה אפשר להתעלם מעניין העברת הילוכים לחלוטין, והידני לא היה מספיק טוב כדי להחליף העברה ידנית עם קלאצ' - אז בסה"כ לא ראיתי את היתרון של המוצר הזה. אני מניח שכאלטרנטיבה ביצועיסטית לגיר אוטומטי, זו אופציה טובה.

אני חושב שפספסת את הפואנטה של הגיר, אבל נתחיל ממצב ידני.

במצב ידני הגיר עדיף על כל מה שנהג יכול לעשות עם גיר ידני. ההעדפה של גיר ידני היא לצורך העניין של הנהג, נטו. יש גם לשימוש ב-DSG יתרון בכך שלא צריך להרים את רגל שמאל התומכת להחלפת הילוך, מה שאומר שאפשר להוריד תוך כדי בלימה חזקה (ולמעשה בכל מקום ושלב).

אבל לא בגלל זה פספסת את הפואנטה.

החוכמה ב-DSG היא כן לנהוג במצב אוטומט, אבל להעביר ידנית בכל רגע נתון שרוצים. אני, כמוך, עדיין לא מצאתי את הגיר שינחש מה אני רוצה ומתי, אבל עם ה-DSG זו לא בעיה, כי כשהוא לא עונה על הציפיות, אני מתקן.

היום זה כבר טבע שני בשבילי (כשאני נוהג ברכב עם DSG).

במכונית נהיגה פרופר הייתי מעדיף גיר ידני תמיד, בגלל העניין שהוא נותן והמיומנות הנדרשת להפעילו (מכונית נהיגה=מכונית שה-ESP מתנתק לגמרי, כדרישת סף). בכל מכונית אחרת, אני לוקח DSG. גם במכונית נהיגה עם DSG, התיבה לא מבאסת (שוב, כי מבחינת ביצועים אין לה תחרות), ואפשר להנות מהיתרונות שלה.

נ.ב. אני גם מעדיף ידני במכונית שהאוטומטי מסרס אותה לחלוטין, כאמצעי לסחוט עוד קצת ביצועים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפספסת את הפואנטה של הגיר, אבל נתחיל ממצב ידני.

במצב ידני הגיר עדיף על כל מה שנהג יכול לעשות עם גיר ידני. ההעדפה של גיר ידני היא לצורך העניין של הנהג, נטו. יש גם לשימוש ב-DSG יתרון בכך שלא צריך להרים את רגל שמאל התומכת להחלפת הילוך, מה שאומר שאפשר להוריד תוך כדי בלימה חזקה (ולמעשה בכל מקום ושלב).

אבל לא בגלל זה פספסת את הפואנטה.

החוכמה ב-DSG היא כן לנהוג במצב אוטומט, אבל להעביר ידנית בכל רגע נתון שרוצים. אני, כמוך, עדיין לא מצאתי את הגיר שינחש מה אני רוצה ומתי, אבל עם ה-DSG זו לא בעיה, כי כשהוא לא עונה על הציפיות, אני מתקן.

במכונית נהיגה פרופר הייתי מעדיף גיר ידני תמיד, בגלל העניין שהוא נותן והמיומנות הנדרשת להפעילו (מכונית נהיגה=מכונית שה-ESP מתנתק לגמרי, כדרישת סף). בכל מכונית אחרת, אני לוקח DSG. גם במכונית נהיגה עם DSG, התיבה לא מבאסת (שוב, כי מבחינת ביצועים אין לה תחרות), ואפשר להנות מהיתרונות שלה.

נ.ב. אני גם מעדיף ידני במכונית שהאוטומטי מסרס אותה לחלוטין, כאמצעי לסחוט עוד קצת ביצועים...

את זה אתה גם מקבל בפיאט, וזה השילוב הכי מוצלח לדעתי! (מצב אוטומט+אפשרות לשליטה ידנית שרוצים)

בכל מקרה כבר כחצי שנה אני נוהג רק במצב ידני בגרנדה שלי- אין יותר כיף מזה :-)

וגם במצב ידני ההורדת ההילוכים מתבצעת אוטומטית שיורדים במהירות עד לעצירה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומדבר שאני מכיר לא מעלה ומוריד הילוכים חלק ומהר כמו DSG, בטח שלא אני. אני אשמח לפירוט שלך לגבי הגיר.

האמת שיש, הTCT בג'ולייטה. לדעתי הוא קצת יותר חלק בפעולתו בהשוואה לDSG ובנוסף הגיר באלפא מתערב פחות במצב ידני.

אח"כ עברתי לתפעול ידני - ופה, זה די פשוט, לא ה-DSG ולא שום גיר אחר עדיין לא גרם לי לרצות לוותר על הדוושה השלישית.

אני איתך. אגב, הסיבה כאן ברורה, גיר אוט', לא משנה עד כמה הוא טוב, מבחינת הממשק תמיד ישאר אוטומטי.

+1. סיבה נוספת לכך טמונה בכך שגם במצב אוטומטי, הDSG יתערב. לכן, עדיף להסתגל מראש ולקחת גם את המצב הידני בערבון מוגבל ולמעשה לשתף פעולה עם הגיר, לתת לו לעשות את שלו כשזה מתאים ולתקן כשזה נדרש.

נ.ב. אף בן אנוש לא יוכל לעמוד בקצב של הDSG/TCT. יתרון הביצועים הנובע מכך רלוונטי לגבי כל נהג.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתדל לא 13-241-67, ובעיקר לא 13-075-67 - ממש ממש לא. כאילו באמת תתרחק כמו מאש מהמספר הזה.

לגבי הרכב - רכב מצוין , אמין מאוד (כן - אמין מאוד) חזק מאוד, (הכל יחסי) ומגרגר היטב מעבר ל 6000 סלד עם החלפת הילוך מההגה :)

לגבי המחיר: רק אגיד שהמחיר רכישה נמוך מאוד ממחירון, לדוגמא: מחירון 78K קניה 60K לצורך העניין 09 , 60K.(השכרה - סנסיישן)

בלי טרייד אין, אלא מזומן \תשלומים.

לגבי הגולף - רכב מעולה, נוח מאוד - איכותי מאוד, מתנהג מעולה (הרבה יותר טוב בסעיף ההיגוי מהפיאט) אבל המנוע פחות טוב. הגיר יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1. סיבה נוספת לכך טמונה בכך שגם במצב אוטומטי, הDSG יתערב.

מתי יתערב?

תשתדל לא 13-241-67, ובעיקר לא 13-075-67 - ממש ממש לא. כאילו באמת תתרחק כמו מאש מהמספר הזה.

פרשן...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...