Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה קורה לרכב שפוגש קיר ב193 קמ"ש

bmw ricer
שימו לב! השרשור הזה בן 4634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנה קיבלתם מדריך איך להפוך רכב משפחתי לרכב מיני.

בנימה רצינית מי שנוסע במהירויות הללו הוא רוצח בפוטנציה.

למה רוצח? כי אסור להגיע בארץ למהירויות כאלה? או כי לדעתך זה מהר מידי?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה נכון אם יש לך זמן בלימה מספק,אך אם אתה נוסע בכזאת מהירות ופתאום צריך לבלום,סאלמת.

מותר להגיע לכאלה מהירוית אם אתה במירוץ,אבל אם אתה נוסע בכביש עם עוד מכוניות,אז כן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם שכשדברים עפים לכיוון הפרצוף שלך ב193 קמ"ש יהיה לך קשה יותר להגיב, אבל משהו שיכול לגרום לנזק כזה (כמו שכבר אמרו, תצטרך מינימום משאית בשביל זה) יהיה גם קל יותר לזהות.

Way down the lane away, Living for another day

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיראז, אתה צודק באופן חלקי.

התנגשות חזיתית (עם פגיעה מלאה) של שתי מכוניות שכל אחת נוסעת ב80 קמ"ש אפשר לתרגם להתנגשות של מכונית "כפולה" (טנדם פורד פוקוס) בקיר, במהירות של 160 קמ"ש. הבדל, אבל לא מה שיציל אותי.

אתה טועה. התנגשות חזיתית של שתי מכוניות שנוסעות ב-80 קמ"ש אחת מול השניה אפשר לתרגם למכונית שנוסעת ב-80 קמ"ש לעבר קיר.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שמיראז רשם לך ואני מצטט "במקרה השני המכונית תאלץ לספוג את כל האנרגיה לבדה" (במקרה שהיא מתנגשת בקיר).

היה פה בעבר שרשור דיי דומה כשהעלו סרטון מתוך תוכנית מסוימת, שבדקו את זה לא תיאורתית אלא מעשית. וזו הייתה התוצאה. אני רק לא מוצא את השרשור =\

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו לראות את זה קורה עושה לי צמרמורת.

בחברת ליסינג בישראל היו מתקנים את הרכב :lol:

ומוכרים אותו תחת הערה פגיעת מרכב נמוכה\שולית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שמיראז רשם לך ואני מצטט "במקרה השני המכונית תאלץ לספוג את כל האנרגיה לבדה" (במקרה שהיא מתנגשת בקיר).

היה פה בעבר שרשור דיי דומה כשהעלו סרטון מתוך תוכנית מסוימת, שבדקו את זה לא תיאורתית אלא מעשית. וזו הייתה התוצאה. אני רק לא מוצא את השרשור =\

לפי מה שאני יודע, הקיר סופג את אותה אנרגיה שהאוטו סופג פשוט לא רואים עליו ..

ככה שכמו שאמרו התנגשות חזיתית כששנים נוסעים על 80 קמ"ש שווה ערך ל160 בקיר.

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת, בגלל זה רשמתי שיש הבדל בזמן שיקח לרכבים להגיע לעצירה. הכפלתי את הזמן שלקח לפוקוס לעצור מול קיר, כי אם יש שתי מכוניות, יש שני גופים סופגים. אני בטוח שזה לא מדוייק לחלוטין, אבל אני מאמין שזה כלל אצבע רלוונטי.

ואם כבר נכנסנו לאנרגיות:

מסת הרכב (נגיד M) כפול מהירות הרכב (V) = אנרגיה קינטית.

אם יש לך שני רכבים המתנגשים חזיתית במהירות 100 קמ"ש כל אחד, האנרגיה של כל אחד מהם היא 100*M, וביחד 2M*100=200M.

אם אתה לוקח רכב אחד אל מול קיר, ורוצה להגיע לאותה אנרגיה קינטית, אתה צריך או להכפיל את המסה שלו, או להכפיל את המהירות.

מ.ש.ל (ר"ת - משהו שאפאחד לאזוכר).

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נעשה סדר בפיזיקה שלנו. פגיעה חזיתית של שני כלי רכב הנוסעים בכיוונים מנוגדים תהיה שווה לסכום המהירויות של שני הרכבים, לדוגמה, שני רכבים ב-80, המהירות של התאונה תהיה 160, אבל בקיזוז של התאוצה ש"מתבזבזת" על קריסת החלק הקדמי של שני הרכבים (עקב קיומו של אזור קריסה בקדמת הרכב). בנוסף תאונות אלו קורות לרוב בהיסט שגם הוא משפיע על עוצמת הפגיעה. פגיעה בקיר בטון שכזה, לעומת זאת, מתרחשת במהירות הנסיעה הנתונה של הרכב (במקרה זה, 193 קמ"ש), אבל ישנה קריסה פחות משמעותית כיון שקיר הבטון אינו נמעך וגם לא נדחף, וכן הפגיעה היא חזיתית מלאה.

בעצם ניתן לומר כי ככל שרגע התאונה מתארך, התאוצה תהיה קטנה יותר (שכן היא מוגדרת כשינוי מהירות במסגרת זמן נתונה, A=(u-v)t) כאשר קדמת הרכב קורסת, תא הנוסעים ממשיך לנסוע קדימה בזמן שתא המנוע הופך ל"סנדוויץ" ולכן ההאטה הפועלת על גוף הנוסעים תהיה קטנה יותר (ולכן תקטן גם עוצמת התאונה לפי הנוסחה הניוטונית F=MA). בתאונה עם שני כלי רכב יש פי שניים מהירות, אבל גם יותר קריסה ודחיפה כיון שיש שני רכבים (ולכן רגע התאונה נמשך, נגיד, 0.45 שניות). בתאונה עם קיר בטון - רק הרכב הוא בעל תנע, אבל הוא גם היחיד שקורס ונמעך, ורגע התאונה נמשך בערך 0.2 שניות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל89, אתה מתבלבל בין תנע (MV) לאנרגיה שהיא יחסית למסה כפול ריבוע המהירות. אם בלוק הבטון שוקל מספיק, או יצוק באדמה, התנע שיקבל לא ישנה לו הרבה, ולא תועבר אליו כמעט אנרגיה (רוב האנרגיה הקינטית של הרכב תעבור בעקבות ההתנגשות למעיכת הרכב ויצירת חום).

חן - לא ברור לי מאיפה הנתונים!

בתחילת הסרטון נאמר שההתנגשות מדמה התנגשות חזיתית של שני רכבים דומים שכל אחד מהם נוסע במהירות ההתנגשות (120 מייל לשעה) וזו גם האינטואיציה שלי (בתוספת מה שנכתב - התנגשות רכבים לעולם לא תהיה חזיתית לחלוטין וכו', אבל מדובר בכל זאת באנרגיות בסדר גודל דומה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאורטית, התנגשות בקיר בטון ב-193 קמ"ש תהיה שקולה להתנגשות חזיתית של שני כלי רכב שנוסעים כל אחד במהירות של 81.5 קמ"ש, אבל בפועל היא מעט יותר חזקה מכך כיון שהיא חזיתית מלאה וגם כיוון שקיר הבטון, להבדיל מרכב אחר, אינו קורס ואינו נדחף.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמצע את הסרטון שאני מדבר עליו, ותיווכחו לדעת שמה שאתם רושמים אינו נכון (הוכחה מעשית).

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...