Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוטוס סופר 7 החיפאית עושה עליה למרכז וזוכה לבעלים חדשים

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 3712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאלפא יש כאלה אתה יכול גם 40 וגם 45 הלועות זהים.

ה-45 יהיה בזבזן יותר ויתן מהירות סופית טיפה גבוה יותר

ה-40 יתן קצת יותר גמישות ומומנט.

אישית אני מעדיף את ה-40....

אגב גם סולקס יכול להתאים-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 924
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם אני מעדיף את ה40 מהסיבה שנכתבה לפני.

יש גם דלורטו שאותם אני מעדיף אישית, יותר נוחים לתפעול וכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אפשרויות להתמודד עם המצב שאתה מתאר : 1) הלוטוס 7 מגיעה במקור עם צמיגים במידה 165/70/13 כאשר היצרן איפשר לשדרג ל-185/70/13 . אם לא תהיה ברירה אנסה ללכת על 175/70/13 (נפוץ יותר) ולנסות ולאשר את הדבר ברשיון הרכב והאפשרות הנוספת היא כמו שאתה ממליץ ,פשוט לעבור ל-"14 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

היום סוף-סוף התחלנו את השיפוץ על הלוטוס סופר 7 של קובי, אחרי חודשים לא מעטים שהצמד ירד מתחת לראדאר. האמת קצת יותר מורכבת. קובי החליט כבר בשלב מוקדם שהוא רוצה לשפץ את הלוטוס שלו מצמיגים ועד הנקודה הגבוהה ביותר במכונית, שזו בעצם קשת ההתהפכות. לפיכך, הוא הלך והשקיע, הלך ולמד, הלך ורכש וצבר את רוב החלקים שדרושים למגה שיפוץ שכזה - וזה כידוע לוקח לא מעט זמן - עד שלפני כחודש וחצי לערך, הוא ואמר לי: זהו, אני מוכן, אפשר להתחיל. הבעיה שאני לא הייתי מוכן... אז קובי התאזר בסבלנות, כמו גם הלוטוס והיום סוף סוף הגיע הזמן! גם הסופר 7 נכנסה למוסך "דרך השטח" - מה שהופך את המוסך הזה כנראה למקום בו יש הכי הרבה לוטוסים במדינת ישראל תחת קורת גג אחת: סופר 7 ושתי אירופה. וזה אומר גם שמהיום והילך תחלוק הסופר 7 את זמנה עם הטנדר שלי וזה אומר שמשך השיפוץ שלו ימשך יותר זמן מהצפוי. לפחות הם יוכלו להעביר ביניהם טיפים על פיברגלס וחלקי מתלה וחשמל של טריומף אותם הם חולקים יחדיו...

בניגוד לשיפוץ על הטנדר שלי, שנעשה בלי כל ספרות מסודרת, המקרה של הלוטוס שונה לחלוטין. לא חסר חומר ולא חסרים ספרים המפרטים ב ד י ו ק מה צריך ואיך צריך לפרק את המכונית הזו ואת רובם יש לקובי. אז אחרי קצת שיעורי בית וקריאה מעמיקה, הגיע הרגע: הבוקר קובי הגיע אחר כבוד עם הלוטוס, בנסיעתה האחרונה במצבה הנוכחי. בעצם, לא נסיעתה האחרונה, את הכבוד הזה, משום מה, הוא נתן לי. "סיבוב פרדה, לפני שמתחילים לפרק", הוא אמר והושיט לי את המפתח. אלא ששוב הייתי עם נעלים גדולות ורחבות מדי, ומי שקרא את סיפור הנהיגה שלי בלוטוס סופר 7, מוקדם יותר בשרשור זה יכול להבין מדוע העדפתי להסתפק בסיבוב קצר ולא מחייב, לפני שאתחייב למפגש אישי צמוד עם העמוד החשמל הראשון שיצוץ לי לפתע בנתיב...

אז הנה כמה תמונות של הגעת המכונית למוסך. מכאן והילך, נעבור להסברים צמודי צילומים ואשתדל לעשות כן באופן הקרוב ביותר לסדר הפירוק - כפי שעקבנו אחריו בקפדנות בספר.

26072011027.jpg

26072011028.jpg

26072011029.jpg

26072011031.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה, כאמור, לפי הספר:

1. ניתוק המצבר, הנמצא בתא המטען, והסרתו מהמכונית

2. הסרת מכסה המנוע, המחובר עם שני ברגים (שגם הם - רובם כמו כולם - די סרבניים)

3. המכונית ללא מכסה המנוע. נראית קצת כמו באגי...

4. ברגי השמשה הקדמית אותם יש לפרק. מכוערים משהו...

5. לא רק הם, גם השמשה והנה ההוכחה. קובי ואני שוברים את הראש במה להחליף אותה - את המסגרת שלה, בעצם. היא ממש מכוערת...

6. וככה זה נראה בלי השמשה. רעיון מעניין בלי... טוב, לא יקרה.

7. ניתוק צינורות הדלק מהמיכל לבודי

8. ובלי קשר: הסרת הקרבורטור המקורי, שלא הספיק להתקרר וכבר מצא בית חם חדש. הוא, אגב, לא חוזר למקומו בסיום

26072011030.jpg

26072011032.jpg

26072011033.jpg

26072011035.jpg

26072011037.jpg

26072011038.jpg

26072011034.jpg

26072011036.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הספקנו היום:

1. להסיר את ידית בלם היד. פיתרון מוזר ומעצבן. יש מצב שיוחלף במשהו אחר.

2. פירוק הכבלים של בלם היד, שרצים קדימה עד קצה המכונית ואז... כל הדרך אחורה

3. התחלת שחרור צמת החשמל מבית המנוע וסימון כל קצה מהיכן הוסר. אמנם יש סכמת חשמל מפורטת וסביר להניח שהצמה רובה ככולה תשופץ, אבל בכל זאת. שיהיה.

4. עוד קצת על החשמל

5. הסרת משאבת הבלם המרכזית, ושלל הקומבינות שנוספו סביבה במהלך השנים

6. משאבת הבלם והמצמד בחוץ

7. המשאבות ממוקמות בנקודה בה השלדה והבודי נפגשים, אז חייבים להסיר אותם בשלב זה

8. עכשיו ניתן להסיר את מכלול הדוושות. שימו לב כמה הן קרובות, לא פלא שכל פעם אני מסתבך בצרות שאני נוהג במכונית כזו...

חשבנו שנספיק היום לפרק את כל הדרוש בכדי להסיר את הבודי מהשלדה ולא היינו רחוקים מכך, אבל מספר ברגים סרבניים במיוחד עיכבו אותנו. לא נורא, בפעם הבאה.

26072011042.jpg

26072011041.jpg

26072011039.jpg

26072011043.jpg

26072011044.jpg

26072011045.jpg

26072011046.jpg

26072011047.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מארגן לנו מכאן ואילך עוד סאגת הזלת ריר. זה כמעט לא הגון מצידך.

צודק לגמרי, ממש לא בסדר מצידנו. להפסיק? :wink:

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...