Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי גטס, צריכת דלק מניסיון [כ"ע]

גל סבג
שימו לב! השרשור הזה בן 5411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גל,

קודם כל ברור שהגטס היא לא הרכב החסכוני ביותר בקטגוריה. מכאן ועד להשוות אותה בבטיחות וצריכת דלק לאופל מנטה..

עזוב, לא צריך להתייחס לשטויות של כל אחד.

נתון של 1:12 ממוצע, הוא סביר לחלוטין, מה גם שרוב האנשים לא התייחסו כאן לכך שאתה כנראה נוהג עם רגל כבדה

ובמהירויות יחסית גבוהות (120 - 140 בבין עירוני). אני רוצה לראות מיני אחרות , שלא לאמר ספורטיביות שלוגמות 1:14

,1:15 במהירויות הללו.

ככלל, קח בחשבון שתמיד הדשא של השכן ירוק יותר:-o שמעת פעם על ישראלי שהפסיד בקזינו? כולם מרויחים. שמעת על מישהו שיודה שמכר את הרכב שלו באלפים מתחת למחירון כי אין לו שוק? תמיד כולם קונים פחות מתחת למחירון, אבל מוכרים הרבה מעל, עזוב.

מה רוצה לאמר, האמינות של הגטס מעולה, המזגן פנטסטי, הרכב נוסע היטב גם במהירויות גבוהות. מה שתשאיר בתחנת דלק יותר מאחרים (ואני מאד לא בטוח שיהיה הפרש, אולי קטן מאד,) הם יחזירו בריבית זה ריבית בתיקונים וטיפולים.

חזרה לנושא, נהגתי לא מעט על גטס, לא הרכב החסכוני ביותר בעשור הנוכחי, יחד עם זאת לדעתי רוב האנשים פה חיים באיזה אגדה אורבנית. הרבה יותר תלוי באופן וצורת הנהיגה, בעומס על הרכב וכו' מישפיע על צריכה זן או אחרת של כל רכב.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ערנוש, פעם הבאה שאתה נוסע בגטס המהממת שלך תעשה טובה ותעצור בבקשה למשה שקורא לך מהבלוקבסטר כדי שתחזיר לו את הסרט שאתה חיי בו.

א) איפה בדיוק ראית שרשמתי שהמנטה יותר בטוחה מהגטס? אני השוותי בניהם רק מבחינת התנהגות נטו.

ב) כדאי שתעשה סיבוב בכמה מוסכים שעברו להם כמה עשרות ומאות גטסים מתחת לידיים כדי לקבל קצת חוות דעת אמיתית ולא משוחדת שהגירים האוטומטים הולכים כמו פיצוחים וגם המנועים הם לא פאר היצירה.

כ) אני חזרתי לא מזמן מטיול לכנרת עם הקליאו ספורט שכלל 90% מהמזמן מהירויות וסל"ד שהגטס רק יכולה לחלום עליהם ועשיתי צריכת דלק של 1:14.2 הכל מגובה בקבלות אם אתה רוצה לבוא לבדוק. ואני מדבר על קליאו עם מנוע בנפח כמעט פי 2 מהנפח בגטס. בנוסף הנסיעה שנסעתי הייתה בדיוק ההפך מנסיעה חסכונית. אני בכלל עדיין מתגלגל על הרצפה שרשמת באותו משפט "גטס" ו"המהירויות הללו", כבר ב-100 קמ"ש הרכב מרגיש כאילו הוא מתאמץ מדיי.

ד) בניגוד אלייך אני נסעתי בהמון רכבים ולכן אני יכול בלב שלם לצאת בהצהרה שההתנהגות כביש של הגטס פשוט זוועתית.

ה) אני לא יודע מה גילך אבל כולנו היינו ילדים וגם אני בעבר חשבתי שטויוטה קורולה זה פאר היצירה (אתה יכול לחפש הודעות ממש ישנות שלי, אני פה בערך מהרגע שהפורום הוקם) אבל אני בניגוד אלייך נסעתי אח"כ ברכבים נורמליים ואז הבנתי את גודל הטעות.

לסיכום, מה יש לנו? למנוע אין כח בכל סל"ד (חוץ מיציאה סבירה מהמקום בגלל הילוך ראשון ושני קצרים), הרכב שותה דלק כל עוד אתה לא נוסע כמו סבתא, הרכב לא נוח (בולמים פשוט קרש ואומר את זה בחור שנוסע בקליאו ספורט עם קוילאוברים, הנמכה של 70 מ"מ, באקט וצמיגים רחבים), הרכב לא מאובזר (אין ABS) והרכב לא בטיחותי (כרית אוויר אחת). מה כן טוב בו? אה כן, המזגן והעובדה שהוא זול.

לא מזמן אמרתי לחבר שלי משפט מאוד נכון על הגטס, אני פשוט לא מאמין שעד לא מזמן עדיין יצרו את הזבל הזה. בזמנו כשחברה שלי לשעבר התלבטה לגבי סופרמיני חדשה הלכנו לראות את הגטס, היא אומנם הייתה זולה בכ-10K ש"ח מהמתחרות אבל סיבוב קצר ומבט אל מפרט הבטיחות הסגיר את הסיבה למחיר הזול. אני בחיים לא אצליח להבין אנשים שקונים כזה רכב וחושבים שהם עשו את עסקת חייהם.

עכשיו רצה הגורל ולחברה הנוכחית יש גטס 06 אוטומטית ואני רק מחכה לרגע שיהיו לה 2 וחצי שקל פנויים כדי לשדרג את הזוועה הזו.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להסכים איתך יותר.

כשלקחתי את הגטס, אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שהיא נוראית כמו שעושים ממנה. היא היתה גרועה יותר.

פשוט לא האמנתי איך נמכר רכב ב 2009 (קיבלתי אותה עם 11000 ק"מ) ברמה נמוכה כ"כ. האיביזה בת ה 7 שלי היתה פשוט יותר טובה בהכל.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערנוש, פעם הבאה שאתה נוסע בגטס המהממת שלך תעשה טובה ותעצור בבקשה למשה שקורא לך מהבלוקבסטר כדי שתחזיר לו את הסרט שאתה חיי בו.

א) איפה בדיוק ראית שרשמתי שהמנטה יותר בטוחה מהגטס? אני השוותי בניהם רק מבחינת התנהגות נטו.

ב) כדאי שתעשה סיבוב בכמה מוסכים שעברו להם כמה עשרות ומאות גטסים מתחת לידיים כדי לקבל קצת חוות דעת אמיתית ולא משוחדת שהגירים האוטומטים הולכים כמו פיצוחים וגם המנועים הם לא פאר היצירה.

כ) אני חזרתי לא מזמן מטיול לכנרת עם הקליאו ספורט שכלל 90% מהמזמן מהירויות וסל"ד שהגטס רק יכולה לחלום עליהם ועשיתי צריכת דלק של 1:14.2 הכל מגובה בקבלות אם אתה רוצה לבוא לבדוק. ואני מדבר על קליאו עם מנוע בנפח כמעט פי 2 מהנפח בגטס. בנוסף הנסיעה שנסעתי הייתה בדיוק ההפך מנסיעה חסכונית. אני בכלל עדיין מתגלגל על הרצפה שרשמת באותו משפט "גטס" ו"המהירויות הללו", כבר ב-100 קמ"ש הרכב מרגיש כאילו הוא מתאמץ מדיי.

ד) בניגוד אלייך אני נסעתי בהמון רכבים ולכן אני יכול בלב שלם לצאת בהצהרה שההתנהגות כביש של הגטס פשוט זוועתית.

ה) אני לא יודע מה גילך אבל כולנו היינו ילדים וגם אני בעבר חשבתי שטויוטה קורולה זה פאר היצירה (אתה יכול לחפש הודעות ממש ישנות שלי, אני פה בערך מהרגע שהפורום הוקם) אבל אני בניגוד אלייך נסעתי אח"כ ברכבים נורמליים ואז הבנתי את גודל הטעות.

לסיכום, מה יש לנו? למנוע אין כח בכל סל"ד (חוץ מיציאה סבירה מהמקום בגלל הילוך ראשון ושני קצרים), הרכב שותה דלק כל עוד אתה לא נוסע כמו סבתא, הרכב לא נוח (בולמים פשוט קרש ואומר את זה בחור שנוסע בקליאו ספורט עם קוילאוברים, הנמכה של 70 מ"מ, באקט וצמיגים רחבים), הרכב לא מאובזר (אין ABS) והרכב לא בטיחותי (כרית אוויר אחת). מה כן טוב בו? אה כן, המזגן והעובדה שהוא זול.

לא מזמן אמרתי לחבר שלי משפט מאוד נכון על הגטס, אני פשוט לא מאמין שעד לא מזמן עדיין יצרו את הזבל הזה. בזמנו כשחברה שלי לשעבר התלבטה לגבי סופרמיני חדשה הלכנו לראות את הגטס, היא אומנם הייתה זולה בכ-10K ש"ח מהמתחרות אבל סיבוב קצר ומבט אל מפרט הבטיחות הסגיר את הסיבה למחיר הזול. אני בחיים לא אצליח להבין אנשים שקונים כזה רכב וחושבים שהם עשו את עסקת חייהם.

עכשיו רצה הגורל ולחברה הנוכחית יש גטס 06 אוטומטית ואני רק מחכה לרגע שיהיו לה 2 וחצי שקל פנויים כדי לשדרג את הזוועה הזו.

בכללי בגטס GLF חוץ מכרית אוויר יש את אותו איבזור בטיחות של המנטה 70.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המנומקת,

רק הוכחת שאתה יודע לצעוק לא יותר מזה, זה שאתה פה ב"פורום מאז שהוקם" מה קשור? עושה אותך חכם יותר?

מה הקשר טויוטה קורולה? האם אתה מתכוון להודעות אחרות שלי? רואים שהדברים נכתבו מתוך כעס, חבל, אני לא אשפוט אותך בשעת צערך.

בניגוד אלי נהגת בכלי רכב רבים ,וקיבלת דעות ממוסכים? יש לך מושג במה אני נהגתי? האמן לי כמעט בכל השקה שקיימת אני משתתף, כלי רכב שבחיים כנראה לא תנהג עליהם,ובנהיגות לא קצרות, אז מה? אני קופץ כאילו אני יודע הכל?

"גם שאתה היית צעיר?" אתה יודע מה גילי? מה נסיוני בחיים? יש קשר ענייני לתצרוכת הדלק של היונדאי גטס" אולי? ישפטו הקוראים.

מה הקשר ל"אופל מנטה" שהעלת קודם? אתה באמת חושב שרכב משנות ה70 עולב במכלול התכונות על רכב ממודל 2003?

מה קפצת עם הקליאו שלך? מישהו השווה? מישהו דיבר עליה בכלל? אני בהחלט טוען שבמהירות כזאת ובטורים כאלו כל מיני תגלה תצרוכת דלק גבוהה יותר.

בניגוד אליך אני לא יורה לכל הכיוונים, רק שלעיתים קל לזרוק חרא ובוץ ממרומי "מעלתך", האמן לי יש מספיק אנשים שבמקל לא היו נוגעים בתוצרת שאתה נוהג עליה, אז מה? זה עושה אותם צודקים יותר? פשוט יש להם העדפות אחרות.

בשורה התחתונה, לא תרמת כלום לנושא, בן אדם אמר פה כי הוא עושה ממוצע 1:13 , ואני חושב שבנהיגה תובענית (עד כמה שניתן) הנצתון הרבה הוא לא סוף העולם. זכותך לחשוב אחרת, זאת בדיוק מהות הפורום.

אם נפגעת, אנא קבל התנצלותי, אני שמח שלפחות גרמתי לך לחייך.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של שתי גטסים, שהאחרונה שבהם הוחזרה לחברה לפני כשעה, הספקתי לגבש דיעה על המכונית.

כמכונית, הגטס רחוקה מלהיות מבריקה, וגם כחדשה היא היתה די ממוצעת, אבל בטוח לא גרועה ולא איומה, ווהשוואה לקליאו ספורט למשל, ממש אינה במקומה.

ברגע שמיתייחסים לגטס בהתאם ליעודה - כלי תחבורה בסיסי - מגלים שהיא עושה את המוטל עליה ביעילות, כשהצדדים החזקים שלה הם אמינות גבוהה מאד ותחזוקה זולה ופשוטה.

אלו הם הסיבות שהגטס הפכה לחביבתן שם ציי רכב, ולמעשה פשוט מחקה את פיאט מהשוק הישראלי.

אף אחד לא מצפה ממכונית בעלת מנוע 1.35 להפוך לחורכת אספלט או להתנהגות כביש של אלפא 159.

ב 6 שנותיה בארץ הפגינה הגטס אמינות יוצאת דופן, כולל במכוניות שעברו התעללויות אכזריות ע"י צה"ל ששכר אותן, והתקלות, שכבר קורות, נובעות ברובן המכריע מהזנחה פושעת של ציי רכב.

יצא לי להתקל בגטס שלא החליפו לה שמן תיבת הילוכים 145K!

שוב, הגטס אינה פאר היצירה, אך רחוקה מהתדמית שנוצרה לה כאן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הפח זבל הממונע הזה עשה 1-10 ב 70% בינעירוני בנסיעה מאוד רגועה.

הפח זבל הזה גטס טוב ואמין יותר מכל אוסף הפחים שיש היום בשוק,אין לו מתחרה באמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, ירדת בדיוק לסוף דעתי.

אין לי גטס, ולא היתה לי.אם תהיה בעתיד? NEVER SAY NEVER.

הנקודה היא פשוטה, בהתחלה הושוותה לצריכת דלק של ספארי, טוסון, השד יודע מה עוד..., אח"כ ללא כל בסיס השוו את היכולות הדינאמיות שלה לגולף, לקליאו ספורט ואלוהים יודע מה עוד. הרכב הוא תחבורה בסיסית ואמינה מנקודה לנקודה נטו.

זהו, סטו.

היא לא פאר, לא הוד, ולא הדר. היא מה שהיא, אוטו קטן , חמוד, שניתן לסמוך עליו. אין ערכים מוספים מלבד זה.

מסופקני כמה מהמשמיצים כאן באמת נהגו מרחקים ומדדו תצרוכת דלק לרכב (שאני אומר שוב, אינה נמוכה במיוחד, אך אינה מפלצתית כמו שמתארים כאן).

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהגטס הידנית היא אוטו מאוד נחמד בשימוש היא המכונית הכי כיפיית שאני נהגתי עליה ההילוכים עוברים ברכות וקלות והגה תענוג אוטו ממש חמוד(שירשם בפרוטוקול שחוץ מגטס GLS אוטומטית לא ניסיתי שום קומפקטית אחרת).

אבל ממה שאני נהגתי ההיגוי והגיר ממש קליל הנהיגה באוטו מאוד זורמת ומאוד נעימה נכון שהיא כרית אוויר אחת ועם מנואלות לסגירת החלונות מאחור(לדעתי המכונית הפרטית היחידה מהשנים הנ"ל עם המערכת הזאת) אבל משנת 2006 הידני נמכר גם הוא כGLS ובא עם 6 כריות אוויר(אחרי תאונה היא נראית כמו מחלקת כלי בית באייס קנה ובנה בטח) ABS וESP.

אני מבקש - אם אתה לא מבין כלום במכוניות והגטס היא המכונית היחידה מסוגה עליה נהגת - עדיף שלא תגיב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם הGLS האוטומטי מגיע עם 4 כריות אוויר,ABS, מנוע ה-1.6 חסכוני יותר ומוצלח יותר מהמנוע הנפוץ 1350 (גם עם התיבה האוטומטית).

הדגם הנ"ל נמכר משנת 03 אם אני לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, ירדת בדיוק לסוף דעתי.

אין לי גטס, ולא היתה לי.אם תהיה בעתיד? NEVER SAY NEVER.

הנקודה היא פשוטה, בהתחלה הושוותה לצריכת דלק של ספארי, טוסון, השד יודע מה עוד..., אח"כ ללא כל בסיס השוו את היכולות הדינאמיות שלה לגולף, לקליאו ספורט ואלוהים יודע מה עוד. הרכב הוא תחבורה בסיסית ואמינה מנקודה לנקודה נטו.

זהו, סטו.

היא לא פאר, לא הוד, ולא הדר. היא מה שהיא, אוטו קטן , חמוד, שניתן לסמוך עליו. אין ערכים מוספים מלבד זה.

מסופקני כמה מהמשמיצים כאן באמת נהגו מרחקים ומדדו תצרוכת דלק לרכב (שאני אומר שוב, אינה נמוכה במיוחד, אך אינה מפלצתית כמו שמתארים כאן).

כל מילה בסלע,קצר נכון ולעניין ! :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבקש - אם אתה לא מבין כלום במכוניות והגטס היא המכונית היחידה מסוגה עליה נהגת - עדיף שלא תגיב.

אני מחזק את דברי המשבחים של הגטס גם זו עם כאמשפט אחד וגם עם כפול,ותומך נלהב בחופש הביטוי לכאן ולכאן בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי מנטות A זה באמת לא יכול לעמוד ליד הקלילות והזריזות של הגטס,שלא לדבר על אמינות לטובת הגטס ובגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מי שמחבב את הרכב מוכן להודות כי מדובר בזללן דלק,

כנראה שמחיר נמוך,שנתון חדש יחסית, אמינות גבוהה ופשטות מיכנית,

נותנים תוצאה סופית מספיקה למי שצריך לנסוע מנק' א ל-ב.

אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר ברכב מיני עם תצרוכת של משפחתית אוטומטית,

גם פוקוס 2007 ליסינג מגיע ל9 ליטר ל100 ק"מ.

A simple prop to occupy my time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק וזה מה שמחפשים רוב הצרכנים ,לא לראות מוסך,הקטע של נהיגה בכייף הולך ונעלם ורכבים משמשים להגעה בלבד עם מיזוג אויר והגה כח ובעיקר אמינות...!

מ2007 עם כאמשפט כפול הצריכה מאוד מפתיעה,בקיצור רכב משגע בנסיעה עירונית ובולע מרחקים אמין וטוב.

בתנאים בהם מתוחזקים הרכבים הללו שום יצרן אחר בנפח הזה לא היה מחזיק מעמד,הגטס מפתיע ובגדול באמינותו.

מגיעה מילת שבח לקוריאנים בקטע של הגטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...