Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנחנו לא ברחובות?! [כי אנשים כותבים כותרות מסתוריות, אז לא מבינים אותם]

עירא מורסטין
שימו לב! השרשור הזה בן 5666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גישה חיובית נדרשת ואני מבין את זה. אני חדש בתחום ועוד לא מיואש לגמרי מהעניין. ויש מה לעשות לדעתי.

מה לדעתך ניתן לעשות שעדיין לא נעשה?

אשמח לשמוע רעיונות שחשבת עליהם?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שתוכנית ארוכת טווח צריכה להבנות. אני מדבר על טווח של חצי שנה אפילו.

אני חושב שלתוכנית הזאת צריך להיות אופי שיווקי. אנחנו צריכים להעביר לעם שזאת בעיה חמורה מאוד ושיש לשים אותה על סדר היום. ואנחנו צריכים להשיג לחץ על הגורמים הנכונים, משרד התחבורה, מע"צ ומי עוד, כדי לשנות דברים. בעניין סדרי העדיפויות ד"א, מע"צ לא מטפלת בשלום, מלחמה, מחלות וכו'. היא מטפלת בכבישים.

אני מאמין שבתכנון נכון ייתכן איחוד כוחות בין אנשי הספורט המוטורי לאנשי הארגונים שעוזרים לנפגעים בדרכים במטרה להביא יותר ביטחון לכבישים. זאת המטרה שלנו.

אני לא יודע כבר מה נעשה, אני רק יודע שזה לא עזר ולא שינה דברים. אז אני מוכן לנסות ולעשות דברים עכשיו כדי לנסות לשנות דברים. אני מקווה שאת תצטרפי. אני מקווה שכמה שיותר נדבר על זה תהיה מוכנות לדבר בהמשך. ועוד אנשים יצטרפו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואנחנו צריכים להשיג לחץ על הגורמים הנכונים, משרד התחבורה, מע"צ ומי עוד, כדי לשנות דברים.

אני מאמין שבתכנון נכון ייתכן איחוד כוחות בין אנשי הספורט המוטורי לאנשי הארגונים שעוזרים לנפגעים בדרכים במטרה להביא יותר ביטחון לכבישים. זאת המטרה שלנו.

1. משרד התחבורה ומע"צ אינם גוף לחיץ, יתרה מזאת, הם לא רואים את השר שלהם ממטר אז אתה תלחץ עליהם? איך?

ראית פעם "כן, אדוני השר"? אם אתה לא נחש פתלתל וארסי ו/או שחקן שח משובח ו/או פוליטיקאי משופשף ורב קשרים אין שום סיכוי "ללחוץ" אותם.

2. רעיון לא רע רק בלי ספורט מוטורי בארץ ובלי מסלול בארץ איך תביא יותר בטחון לכבישים? תדבר על זה בטלויזיה?

אם היה מסלול וספורט מוטורי היה אפשר לנדב את המסלול, המדריכים היו מתנדבים, מיחצנים את העניין בתקשורת וככה מעבירים ימי נהיגה מתקדמת בחינם או במחיר סמלי ביותר (כמו שנהוג בבלגיה למשל) אבל בארץ? איפה ואיך תעשה אתץ זה?

דרך אגב, אתה מוזמן להתנדב למשטרת התנועה, ככה גם תעשה שינוי בכביש, גם שינוי באיכות דוחות התנועה וגם שינוי באיכות השוטרים (מה לעשות, חלקם באמת ובתמים חושבים שכשעוצרים נהג על 115 קמ"ש הם הרגע הצילו את חייו ומצד שני מרביתם מזלזלים בדו"ח חשוב ואיכותי כמו נהיגה תוך שיחה בנייד כשהוא מוחזק ביד).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני היחצ"נות בכלל, אני חושב (שלמרות שבפעמים הקודמות לא צלח), שאנחנו צריכים להקים מפלגה מוטורית.

שלב ראשון זה בכלל להתאגד מספר אנשים שאחראים על המפלגה, משם נעשה מסע יחצ"נות אינטרנטי, על מנת לאסוף אנשים למפלגה.

אין לי מושג מה המינמום להקמת המפלגה, אבל אנחנו מסוגלים לאסוף כמה שדרוש.

צריך רק אופטימיות וסבלנות, מגיעים לשם בסוף.

אני לא יכול להגיד לכם מה ההשפעה של המפלגה על איכות הנהיגה והכבישים תהיה, מרוב שיהיה שינוי גדול.

לא לחכות שבוע ואז להכריז על פשיטת רגל :?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הקדמה ושאלה אליך, בשיא הרצינות הפעם.

אני בפורום הזה כבר מעל 5 שנים, נדמה לי שקראתי חלק גדול מאוד מכל ההודעות שפורסמו כאן אי פעם.

מעולם לא ראיתי כאן מישהו שמטיף להשתולל בכביש וקיבל במה חופשית. להיפך. מיום ש-CF הוקם - הקבוצה שהובילה אותו קדימה תמיד ניסתה לפעול (רוב הפעילות מעל גבי האינטרנט, אבל גם בחיים האמיתיים, ואני עד לכך, כולל מעורבות אישית) לשינוי תרבות הנהיגה בארץ. אני באמת מאמין שהפורום הזה שינה לא מעט את צורת המחשבה של הרבה אנשים - בעיקר ילדים בני 17-20 שהגיעו לכאן חסרי הבנה מוטורית כלשהי, ובזכות הידע וההכוונה שקיבלו כאן - רכשו לעצמם ידע ותרבות נהיגה טובים בהרבה מארשר היו להם כשהגיעו.

בסך הכל, אנחנו רוצים בבטיחות ובמניעת נפגעים (הרוגים ופצועים) לא פחות ממך או מכל צדקן אחר.

כמוך, רובנו מסכימים גם שהנהג הישראלי הממוצע הוא יצור דפוק למדי (שים לב, כתבתי נהג, ולא אדם) עקב מגוון סיבות.

ההבדל הגדול בינינו הוא שאתה מקובע על שיטת המקל והגזר, בה דוחפים לבן אדם גם את המקל וגם את הגזר לתחת, בתקווה שהכאב יחזיר אותו למוטב (ואם לא, אז נביא מקל יותר גדול, שיכאב יותר).

לעומת זאת, רוב האנשים כאן טוענים שהשיטה הזו פשטה את הרגל, ושצריך לחשוב על דרך אחרת - בה אמנם יש אכיפה, אך היא מתמקדת בנקודות שעל פי כל המחקרים (לא רק נתונים מגמתיים שמפורסמים ע"י המשטרע) שבאמת גורמות לתאונות - ובד בבד עם אכיפה זו - יש לשנות את כל מערכת לימוד הנהיגה לאחת שמתאימה למאה ה-21.

כמו כן - להוריד מעט את עניבת החנק שהממשלה והרשויות שמות לכל נסיון התארגנות של הספורט המוטורי בארץ.

בכל העולם כמעט זה עובד - נותנים לילד אפשרות לעלות על מכונית שנראית כמו צעצוע (היא לא), וללמוד את רזי השליטה הבסיסיים ברכב, ומשם הדלת פתוחה לאלה שבאמת רוצים להתקדם הלאה.

בכל העולם מאפשרים לאנשים בכל הגילאים לטפח את האהבה שלהם למוטוריקה, מתוך הבנה שזה תחביב וספורט לגיטימי ככל ענף אחר (רק יקר יותר), רק כאן מגבילים ומענישים אותך על כל צעד ושעל.

למה המדינה מרשה לך לשחק כדורגל במתקן הספורט הקרוב (שהיא עצמה(באמצעות הרשויות המקומיות הכפופות לה) הקימה !), בעוד שכל מסלול מוטורי נחרש ונהרס כמעט בו במקום ?

בבקשה אל תביא לי את התירוץ של : "במירוצי רחוב נהרגים, בכדורגל לא". חלק גדול מאלה שעורכים מירוצי רחוב היו שמחים לעשות זאת במסלול סגור ומסודר, ובאלה שיבחרו בכ"ז לחסוך את כמה עשרות השקלים שהמסלול עולה - טפל בחומרה ככל שיעלה על רוחך מצידי.

ועכשיו לשאלה -

אם אתה כ"כ נגד כל מה שהפורום הזה מנסה לעשות - למה לעזאזל אתה כותב כאן ? לך תתבטא כאוות נפשך באתר "אור ירוק", שם זה בדיוק מתאים לדיעות החשוכות שאתה מבטא.

ולמי שחיפש להקים מפלגה, הנה תזכורת מהבחירות הקודמות. זה כ"כ בוער בעצמות של כולם, עד כדי כך שיש מספר מדהים של פחות ממאה איש שהיו מוכנים לתמוך. :?

מפלגה בלי בסיס של פחות מכמה אלפי אנשים פעילים - לא תגיע לשום מקום. עד שלא תהיה התארגנות כזו - חבל על הזמן.

על איזה מקל אתה מדבר ? מתי ובאיזה תחום הופעל כאן מקל ? על בסיס איזה ניסוי בטבע האדם אתה מתבסס ?

מעולם לא הפעלנו כאן שום מקל בשום תחום. לא בכבישים,- נהגים הורגים ויוצאים בעבודות שירות אליהן הם מגיעים מהבית בנהיגה באוטו עם הרשיון הנשלל.

לא בסכינאות בבתי ספר,לא בסמים (למה מי שנדון בפלורידה מבקש לשבת כאן ?) ומעל הכל לא במלחמה עם הערבים שבית סוהר בשבילם הוא רמת חיים הרבה יותר הבבית תו"כ השגת מעמד של לוחם שמשפחתו מקבלת סיוע.( למה לו לצאת לעבודה ב-3 בלילה ולחזור ב10 בלילה אם הוא מעלה את רמת חיי משפחתו בישיבה במלון )

אין בארץ שום מקל וזאת הבעיה. לא מקל של רוסיה/סין/תאילנד/ סינגפור. אין כאן מקל של אירופה ואר"הב אפילו.

ככה אנחנו נראים ונמשיך להיראות אם לא יעלה מנהיג. יש כמה מועמדים. השאלה איך יעלה. כולנו מקוים שלא במלחמת אחים שתגרום לסוף .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שנמסה לפעול בתחום מכמה כיוונים, כולל מקצועי (אני קצין בטיחות בתעבורה) הבנתי כבר שהמערכות השילטוניות מסורבלות ואיטיות מאוד. - כוונות טובות יש לכולם, באמת לבצע, גם דברים מצילי חיים קשה מאוד.

הפגנות לא יעזרו.

לפי הבנתי יש כמה דברים שיכולים להשפיע מאוד על תרבות הנהיגה ובסופו של דבר יקטינו מאוד את היקף תאונות הדרכים:

• מתן דוגמא אישית על ידי התנהגות אדיבה ומתחשבת בכל מצב
  • חיזוק תחושת הניראוּת של הנהגים האחרים על ידי דיווחים מתאימים - או לקצין הבטיחות בתעבורה, אם זה רכב חברה, או למשטרה אם יש רק מס' רישוי.
    צריך קצת לדעת איך עושים זאת (אשמח לפרט אם אתבקש) אבל מנסיון אישי אני יודע שהדיווח למשטרה מקבל התייחסות מכובדת.
    אם אנשים ידעו שברוב העבירות שלהם - במיוחד אלו שהשוטרים נמנעים מלתת דוחו"ת בגלל חשש מחובת ההוכחה בבית משפט - הדברים מגיעים לרשויות ובסופו של דבר אליהם, אפילו בפורמט של אזהרה, אם זה יקרה הרבה התרבות תשתנה. (למשל אדם שנוהג בקביעות לעקוף תורים בפקקים. אחרי שיגיעו כמה תלונות כאלו לגביו במשטרה הם יתחילו לטפל בו ברצינות).
    קציני הבטיחות מטפלים ביסודיות בתלונות ענייניות של אזרחים על נהגים שלהם. החברות מאוד לא רוצות שרכביהן יצרו תחושה שלילית בציבור.
  • שכל אחד ידאג שעל אחורי מכוניות יהיה שלט כזה שמזמין "תלונות" - לא תאמינו כמה מעט תלונות קנטרניות מגיעות! ואז, אם הבן משתולל בשבת בלילה ומישהו מתלונן...
  • בכל הזדמנות בה אתם מוצאים את עצמכם מקטרים על נהג אחר - כן, גם זה שנוסע 70 בנתיב שמאלי של כביש מהיר!, תדווחו. גם תשחררו קיטור, וגם יש לפחות 50% סיכויים שהנושא יוסבר לאותו נהג. לא צריך עונשים, צריך שהאנשים ירגישו שרואים אותם, שאם יש להם הרגל נהיגה שלילי מישהו יסביר להם פעם ופעמיים מה המשמעות...

בסופו של דבר כל המומחים מסכימים שבני אדם הם בני אדם, וככאלה אנחנו טועים לאמעט. לפעמים קורה שטעות כזו מסתיימת באופן טראגי. את הטעויות האלה (למשל לעבור באור אדום מחוסר תשומת לב. זה הרבה יותר מסוכן מאשר לעשות זאת במכוון, תוך בדיקת מצב התנועה החוצה! או ההיפך - לעצור כשהאור ברמזור ירוק כהה. חבר נורמטיבי לחלוטין סיפר לי שנהג משאית כימעט גיהץ אותם מכיוון שבטעות הוא עצר כשהיה ירוק ברמזור...) אי אפשר להדביר, לא יעזור כלום.

לעומת זאת הנהג האחר, אם הוא עירני ומונע יכול אכן למנוע שמצב כזה יהפוך לתאונה.

אשמח לראות עוד ראיונות בענייין!

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונה שווה אלף תווים.

room_of_those_who_care.jpg

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה מקל אתה מדבר ? מתי ובאיזה תחום הופעל כאן מקל ? על בסיס איזה ניסוי בטבע האדם אתה מתבסס ?

מעולם לא הפעלנו כאן שום מקל בשום תחום. לא בכבישים,- נהגים הורגים ויוצאים בעבודות שירות אליהן הם מגיעים מהבית בנהיגה באוטו עם הרשיון הנשלל.

לא בסכינאות בבתי ספר,לא בסמים (למה מי שנדון בפלורידה מבקש לשבת כאן ?) ומעל הכל לא במלחמה עם הערבים שבית סוהר בשבילם הוא רמת חיים הרבה יותר הבבית תו"כ השגת מעמד של לוחם שמשפחתו מקבלת סיוע.( למה לו לצאת לעבודה ב-3 בלילה ולחזור ב10 בלילה אם הוא מעלה את רמת חיי משפחתו בישיבה במלון )

אין בארץ שום מקל וזאת הבעיה. לא מקל של רוסיה/סין/תאילנד/ סינגפור. אין כאן מקל של אירופה ואר"הב אפילו.

ככה אנחנו נראים ונמשיך להיראות אם לא יעלה מנהיג. יש כמה מועמדים. השאלה איך יעלה. כולנו מקוים שלא במלחמת אחים שתגרום לסוף .

ועוד איך יש כאן מקל, מקל אכיפת המהירות בכבישים שאין בינם לבין שיפור הבטיחות או הקטנת מספר הנפגעים ולא כלום.

המקל מתבטא בעיקר בצורת קנסות ושלילות סיטוניות - על עבירה שהערך המוסף שלה למניעת תאונות הוא אפסי.

אספר לך סיפור שפעם סבא שלי ז"ל נהג לספר לי:

אחד היה בסין, הלך למגרש כדורגל.

רצה הגורל, והמשחק נסתיים בתיקו אפס, אבל מלא החטאות מסמרות שיער.

אחרי כל החטאה, צרח הקהל באקסטזה - "חָבָּקוּק קָבָּקָק, חָבָּקוּק קָבָּקָק"

נתמלא האיש פליאה, יען כי לא דובר השפה המקומית הוא, וגם לא מצא מתרגם.

באותו לילה מצא לעצמו נערה עובדת, לסיפוק יצריו הלוהטים.

אבל בלילה, בעודו עוסק בפעילות נמרצת, צעקה הגברת בלהט "חָבָּקוּק קָבָּקָק, חָבָּקוּק קָבָּקָק !"

התפלא האיש עוד יותר, ובבוקר אץ-רץ לחפש לעצמו מתורגמן.

שאל את המתורגמן : "מה זה חָבָּקוּק קָבָּקָק?"

ענה המתורגמן - "על יד! על יד !" :roll:

כמו בבדיחה, גם אותנו המשטרה מזיינת במקום הלא-נכון, ולא ממש מבינה למה צועקים כנגדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם, אצטט את עצמי:

...וכל הנותרים האחרים שהם נורמלים לפי תפיסתי, נאלצים "ליישר קו" בהתאם (ואני מודה שאני אחד מאלו שאימץ את הרעיון המנחה ב"אם אתה לא יכול לנצח אותם, הצטרף אליהם"). מדוע? ובכן, אין בכוחם של אלה להצית מהפכה, לאו דווקא בגלל היותם מיעוט חסר מעוף או בשל חוסר נכונות ליטול יוזמה מתוך עצלות, אלא מהסיבה שהעם הזה חלש מאד ביכולת שלו "לקחת את העיניינים לידיים" (בדיוק מאותה סיבה שזה אינו עם המסוגל "לעלות" על בית הנבחרים שלו. אתם מסוגלים לדמיין את זה קורה? I rest my case...). אנחנו, כאזרחים, בעלי מעורבות וראייה חברתית מנוונות;
:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הטובה ליצור תרבות כיבוד החוק מתחילה מהבית,הורים,סבים....

מכיון שהחוליגנים הקובעים לנו את "התרבות" הם בנים ונכדים למפירי חוק כדרך חיים (אתה מוכן להגיד לי כמה שנים/דורות ייקח לנו כאן עד שכל אלה במכוניות סביבך ייתקעו בך מבטי רצח ויירשמו את המספר שלך כי לא הבנת את השלט- BEI ROTE LICHT MOTOR ABSCHALTEN וכולם רואים את האדים מהאגזוז שלך בהמתנה לירוק ?,- כך צריך להתייחס לחוק.)

אז אנחנו לא בשלים לשיטות אכיפת החוק הרכות הקיימות ולפולמוס ביניהן לבין חירויות הפרט למיניהן בדמוקרטיה. בן גוריון היה דמוקרט ? שיהיה. כמוהו צריך. אני מאמין שהוא היה נוקט בימינו עמדות יותר קשות מכהנא,גם בפנים.כדי שעם ישראל בארץ ישראל קודם כל ימשיך להתקיים. אור לגויים נהיה אח"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הטובה ליצור תרבות כיבוד החוק מתחילה מהבית,הורים,סבים....

מדינת ישראל הצעירה פירקה לחלוטין את התרבות בשנות ה-50. כאשר העלתה את יהודי עדות המזרח (בעיקר מרוקו, אבל לא רק) תוך שהיא שוברת את כל המבנה ההיררכי שהיה נהוג בניכר, ובלי לתת סיוע לאנשים מבוגרים שעברו פתאום למדינה זרה ובלי לדעת את השפה, בנוסף לאובדם מקום עבודה וחוסר קשרים כדי לקבל עבודות נורמליות (רוב העבודות במימסד היו תפוסות בידי התושבים הוותיקים, רובם המוחלט אשכנזים) - היא למעשה טיפחה את הפשיעה וחוסר התרבות בקרב העולים הצעירים. כמו בגינה - כאשר אתה עוזב שטח ללא השגחה - אתה מקבל גידולי פרא ועשבים שוטים.

כאשר אתה מפרק דור אחד מכל תרבות, הדורות הבאים רק יהיו גרועים יותר. כשאתה מנטרל את היכולת מההורים והסבים - ובנוסף על כך הרחוב עצמו מלמד אותך להיות אלים וחסר תרבות, אתה מקבל את המצב הגרוע שיש היום.

כדי להוסיף חטא על פשע - ממשלות ישראל לא למדו כלום - ואת העליות הבאות הזניחו בדיוק באותה דרך (ע"ע העלייה הרוסית, ובעיקר העלייה האתיופית (את השחורים הרשתה לעצמה הממשלה לזרוק לשכונות הכי נחשלות, כדי שייעלמו לתושבים הוותיקים מהעיניים ולא יפריעו).

אתה לא יכול לצפות מהורים שניטלו מהם יכולת הפרנסה הראוייה, עולם המושגים הקודם שלהם והשפה בה דיברו - לחנך איכשהו את הילדים/נכדים שלהם (אמנם יש כאלה שכן הצליחו להוציא ילדים לתפארת - אבל אלה החזקים יותר באותה קבוצה. את אלה שהיו חלשים מלכתחילה - המדינה דנה לאובדן שליטה, ואח"כ מתפלאים שהצאצאים מדרדרים לפשע).

ועדיין - על זה לא יכול לשמש למשטרה תירוץ ל(חוסר) הביצועים שלה. בכל מקום מתוקן - היו ראשי המשטרה ושר התחבורה עפים קיבינימאט, על שלא השכילו לבצע את תפקידם (שמירה על בטחון הציבור, במיוחד בכביש) והם מתעלמים בבירור מהגורמים לתאונות, תוך העדפה של מרדף פופוליסטי במקום אכיפה עפ"י הגורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הקדמה ושאלה אליך, בשיא הרצינות הפעם.

אני בפורום הזה כבר מעל 5 שנים, נדמה לי שקראתי חלק גדול מאוד מכל ההודעות שפורסמו כאן אי פעם.

מעולם לא ראיתי כאן מישהו שמטיף להשתולל בכביש וקיבל במה חופשית. להיפך. מיום ש-CF הוקם - הקבוצה שהובילה אותו קדימה תמיד ניסתה לפעול (רוב הפעילות מעל גבי האינטרנט, אבל גם בחיים האמיתיים, ואני עד לכך, כולל מעורבות אישית) לשינוי תרבות הנהיגה בארץ. אני באמת מאמין שהפורום הזה שינה לא מעט את צורת המחשבה של הרבה אנשים - בעיקר ילדים בני 17-20 שהגיעו לכאן חסרי הבנה מוטורית כלשהי, ובזכות הידע וההכוונה שקיבלו כאן - רכשו לעצמם ידע ותרבות נהיגה טובים בהרבה מארשר היו להם כשהגיעו.

בסך הכל, אנחנו רוצים בבטיחות ובמניעת נפגעים (הרוגים ופצועים) לא פחות ממך או מכל צדקן אחר.

.

מסכים ב-,100% למדתי כל כך הרבה פה אומנם אני בן 22, אבל העיקר הכוונה:lol:

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון מאוד מאוד.

יתרה מזאת, משה דיין, המצביא הגדול, ייסד לנו תרבות של להיות "מעל לחוק" תרבות שהתעצמה עם תופעת ההתנחלויות ה"לא חוקיות", עם האוכלוסיות המיעוטים, שבצדק מרגישה מקופחת, מתמרדת בכל מיני אופנים מבלי שהדברים ייענו בזמן ונכון (דיכוי קשה של הפגנות אלימות תוך מתן מענה לצרכים)...

הכל נכון, אבל המבנה החוקי של הדמוקרטיה לא מאפשר לדברים להשתנות אלא מתוך מערכות השילטון, והן לא רוצות... תנועות בנוסח "מושחתים, נמאסתם!" היו והצליחו לא רע, אבל ההצלחה שלהן התמסמסה במציאות השילטונית שלנו, שעדיין לא השתנתה.

כנראה המצב צריך עוד להחמיר הרבה, ואם לא ניכחד לפני זה, מתישהו יקום מנהיג "חזק" שיניף אותנו החוצה. לאן? גם זו שאלה, מכיוון שבאווירה כזו, לדיקטטור יש את הכי הרבה סיכויים לעשות זאת!

לא מאמין ש"לצאת לרחובות" יעזור, לכל דעה שסוחפת חצי אוכלוסיה, יש חצי אוכלוסיה שמתנגדת לאותה דעה, היושבים בכס השילטון, לא חשוב באיזו מפלגה לא יכולים לשנות את השיטה שהעלתה אותם לשם...

דב עצוב

מדינת ישראל הצעירה פירקה לחלוטין את התרבות בשנות ה-50. כאשר העלתה את יהודי עדות המזרח (בעיקר מרוקו, אבל לא רק) תוך שהיא שוברת את כל המבנה ההיררכי שהיה נהוג בניכר, ובלי לתת סיוע לאנשים מבוגרים שעברו פתאום למדינה זרה ובלי לדעת את השפה, בנוסף לאובדם מקום עבודה וחוסר קשרים כדי לקבל עבודות נורמליות (רוב העבודות במימסד היו תפוסות בידי התושבים הוותיקים, רובם המוחלט אשכנזים) - היא למעשה טיפחה את הפשיעה וחוסר התרבות בקרב העולים הצעירים. כמו בגינה - כאשר אתה עוזב שטח ללא השגחה - אתה מקבל גידולי פרא ועשבים שוטים.

כאשר אתה מפרק דור אחד מכל תרבות, הדורות הבאים רק יהיו גרועים יותר. כשאתה מנטרל את היכולת מההורים והסבים - ובנוסף על כך הרחוב עצמו מלמד אותך להיות אלים וחסר תרבות, אתה מקבל את המצב הגרוע שיש היום.

כדי להוסיף חטא על פשע - ממשלות ישראל לא למדו כלום - ואת העליות הבאות הזניחו בדיוק באותה דרך (ע"ע העלייה הרוסית, ובעיקר העלייה האתיופית (את השחורים הרשתה לעצמה הממשלה לזרוק לשכונות הכי נחשלות, כדי שייעלמו לתושבים הוותיקים מהעיניים ולא יפריעו).

אתה לא יכול לצפות מהורים שניטלו מהם יכולת הפרנסה הראוייה, עולם המושגים הקודם שלהם והשפה בה דיברו - לחנך איכשהו את הילדים/נכדים שלהם (אמנם יש כאלה שכן הצליחו להוציא ילדים לתפארת - אבל אלה החזקים יותר באותה קבוצה. את אלה שהיו חלשים מלכתחילה - המדינה דנה לאובדן שליטה, ואח"כ מתפלאים שהצאצאים מדרדרים לפשע).

ועדיין - על זה לא יכול לשמש למשטרה תירוץ ל(חוסר) הביצועים שלה. בכל מקום מתוקן - היו ראשי המשטרה ושר התחבורה עפים קיבינימאט, על שלא השכילו לבצע את תפקידם (שמירה על בטחון הציבור, במיוחד בכביש) והם מתעלמים בבירור מהגורמים לתאונות, תוך העדפה של מרדף פופוליסטי במקום אכיפה עפ"י הגורמים.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך שהיא שוברת את כל המבנה ההיררכי שהיה נהוג בניכר,

עם איזה מבנה היררכי עלו ניצולי השואה מארופה?

זה שכן גורש לקפריסין וזה שלא גורש או מי שיש לו מספר הכי גבוה על היד הוא השליט?

ובלי לתת סיוע לאנשים מבוגרים שעברו פתאום למדינה זרה ובלי לדעת את השפה, בנוסף לאובדם מקום עבודה וחוסר קשרים כדי לקבל עבודות נורמליות (רוב העבודות במימסד היו תפוסות בידי התושבים הוותיקים, רובם המוחלט אשכנזים) - היא למעשה טיפחה את הפשיעה וחוסר התרבות בקרב העולים הצעירים.

אתה סובל בדיוק מאותו סימפטום כמוני (עריכה-אני רואה שגם דב נדבק בחיידק הזה) והוא סמפטום האשכנזי שמלקה את עצמו.

בתי הכלא לא התמלאו בעבריינים מורשעים מעדות המזרח בגלל שהאשכנזים חארות אלא בגלל בחירה שלהם ללכת בנתיב הזה!

אז למה בכל מקום שאני הולך (סופר,משרדי ממשלה,בנקים) אני פוגש מלא רוסים?

למשנתך הם אמורים להיות עבריינים נחשלים, לא?

בקשר לאתיופים, אכן בעיה קשה ואכן הזנחה משוועת מצד ממשלות ישראל לדורותיהן.

אני רואה מהנדסים ורופאים רוסים שמנקים רחובות ועדיין מטפחים בית וילדים לתפארת מדינת ישראל.

נס? יכול להיות שיש פה איזה עניין אחר שהמחקר שלך מתעלם ממנו?

שמר ידידי היקר והמלומד (והרהוט),

תרשה לי ,ברשותך האדיבה ובטוב לבך להגיב (במטוטא) על מה שכתבת ולהגיד לך לא מסכים בכלל.

אבא שלי עלה לארץ בלי חינוך ובלי הורים ומשפחה שנספו בשואה, הוא טיטא רחובות, ייצר בלוקים, וכו'.

הכיר את אמא, התחתנו, תוך כדי עבודה למד חשמל ופתח לו בבית מעבדה קטנה לתיקון מכשירי חשמל שלימים נהפכה לעסק גדול ומשגשג.מה בדיוק עזר לו שבן גוריון היה בשלטון וגם הוא אשכנזי?

אז בא נראה מה הנתונים במחקר שלך,

יש לנו עליה אירופאית ורוסית שהשתרשה ונקלטה יפה מאוד בארץ.

יש לנו עליה מזרחית ואטיופית שלא נקלטה ועדיין לא נקלטת בארץ.

אתה באופן אוטומטי זועק חמאס על גזענות ואפליה של המדינה ושל האשכנזים אבל יכול להיות גורם אחר (כולם להרגע, אני לא גזען ולא מרמז להבדל שכלי/יכולתי) שלא חשבת עליו? אולי תרבותי? אולי חשיבות הכבוד העצמי?

אולי גאוות הגבר המזרחי הממוצע נפגעת מאי הערכת כבודו ויכולתו ולכן הוא מוותר על העניין מלכתחילה בתקווה להתקיים מדמי האבטלה?

שים לב שמהנדס רוסי עובד בשטיפת כלים ואילו דוקא מיוצאי אפריקה והמזרח שומעים את הביטויים בסגנון "בשביל 2900 ש"ח בחודש אני לא קם בבוקר".

הרי בא נסכים שאם יש בשדרות (שוב, רק דוגמא אז להפסיק להתנפל) מובטל נשוי עם 4 ילדים, למה שהוא לא יעלה על האוטובוס לת"א, ימצא עבודה בשטיפת כלים (אני מבטיח לך שזה יקרה תוך שעה מההגעה לת"א)יתבסס, ישלח כסף לאשתו ויצא מהעוני, תראה כמה עובדים זרים ברחבי העולם נודדים ליבשות אחרות בתקווה לפרנסה למשפחתם ורק מגזר קטן בארץ הקודש יושב על התחת במרכז המסחרי, שותה קפה, משחק שש-בש ומאשים את האשכנזים שדפקו את סבא שלו לפני 80 שנה ועד היום הוא נחשל באשמתם.

ללא ספק יש כזה דבר שנקרא "תרבות של עוני" ו " תרבות של אבטלה".

אני לא מסכים עם הסיבות שאתה מציג (ויכול להיות ששנינו טועים) אבל ללא ספק נפלא מבינתי למה אנשים בסיטואציה הזאת לא עושים מעשה בכדי לצאת ממנו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מלקה את עצמי על שום דבר. שני ההורים שלי סבלו ממחסור לא פחות מכל מזרחי, למרות אשכנזיותם, כולל לינה באוהלים ויציאה לעבודה כדי לחיות עוד בהיותם קטינים.

(אמנם יש כאלה שכן הצליחו להוציא ילדים לתפארת - אבל אלה החזקים יותר באותה קבוצה. את אלה שהיו חלשים מלכתחילה - המדינה דנה לאובדן שליטה, ואח"כ מתפלאים שהצאצאים מדרדרים לפשע).

להערכתי (לא ביצעתי שום מחקר, אבל על סמך מה שלמדתי מקריאה של מקורות שונים), בגלל מבנה המשפחה בקרב עדות המזרח - ברגע שסמכות האב נוטרלה (ללא עבודה, ללא מוטיבציה וללא שפה), והילדים (ידוע שילדים מתערים בחברה זרה מהר מאשר מבוגרים) הפכו לעצמאים, אך ללא יד מכוונת - הם פנו לדרכים שליליות ואף לפשע.

שלא תהיה טעות - למזרחיים לא היה מונופול על הפשיעה - היו המון אשכנזים בבתי הכלא, אבל למיטב הבנתי התופעה הייתה נפוצה יותר בקרב המזרחיים, עקב הסיבות שציינתי למעלה.

עם העדה האתיופית זה בכלל פשע. כל אותן טעויות שעשו עם העולים ממרוקו/לוב/תוניס וכו' - עושים איתם. אפשר לראות ילדים מסתובבים בשכונה מוכת עוני, באפס מעש, כאשר להורים אין מילה מולם. מרוב רצון לחקות את אמריקה אנחנו לוקחים את כל החרא (במקרה הזה - ההזנחה של האפרו-אמריקנים, אפשר לקחת את הארלם כדוגמא אחת מני רבות), בלי לקחת שום דבר מהדברים הטובים.

אגב - לדעתי הפאול הכי גדול של בן גוריון היה אחד - העובדה שלא דאג להעביר חוקה כתובה למדינת ישראל - אלא כמה חוקי יסוד.

היסוד של ארה"ב הוא החוקה שלה, ועל פיה נגזר אורח חייהם של כל תושבי המדינה. לנו אין חיה כזו (יש כמה חוקי יסוד, אבל הם רק עבודה חלקית), ובלי יסודות הבניין יהיה רעוע, גם אם נבנה מחומרים מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...