Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה (בעברית) הנומג ולא יונימוג אבל אני יודע על שיתוף חלקים מסויים ביניהם.

וגם , לדוגמא, המנוע שלו משותף עם MG מסדרות מסוימות , כך לדברי קובי מילוא.

הנומג-הנשל, או בלעז Hanomag-Henschel, נמכרו בארץ בסוף שנות השישים - תחילת שנות השבעים של המאה הקודמת. למרות שזו חברה גרמנית, המנועים היו בנפח 1622 סמ"ק מסדרה B מתוצרת BMC, חברת האם של אוסטין, מוריס, MG וכו'. המנוע הזה היה מותקן גם ב-MGA. בישראל של שנות השבעים, לפני עידן האינטרנט והאספנות המסודרת, הותקנו מנועי הנומג גם ב-MGB כאשר המנוע המקורי (בנפח 1800) הלך פייפן. פשוט אי-אפשר היה להשיג בארץ משהו אחר. במכונית הראשונה שלי עשה את התרגיל המוזר הזה אחד הבעלים הקודמים, ואפילו טרח לשנות (כלומר להוריד) את הנפח ברשיונות. היו עוד כמה מקרים ידועים. כאשר חיפשתי ראש מנוע ל-MG לפני מספר חודשים, שקלתי לקחת ראש מהנומג, אבל שסתומי היניקה הרבה יותר קטנים והיו חונקים את מנוע ה-1800 היותר גדול.

להנומג היתה הנעה קדמית. המנוע למעשה ישב בתוך תא הנוסעים, בין הנהג לנוסע, והיה מכוסה במין אמבטיה הפוכה. בתחילת שנות השבעים קנתה מרצדס את הנומג, והחליפה מייד את המנועים ומערכות ההנעה לאלו של מרצדס.

מוכרות לי כמה מכוניות ששרדו, כולל דבל-קבינה יד-ראשונה במצב מקורי לגמרי, אבל לא ידוע לי על אחת שעוד נוסעת.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

בקיצור זו כן אותה חברה נכון?

בכל אופן ההנומג שטח קימות בועטות ומעלות מחירים......

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור זו כן אותה חברה נכון?
לא, זו לא אותה חברה:

אחת היא הנומג, והשניה היא יונימוג.

ובלועזית: Hanomag, לעומת Unimog.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא ידוע על אף הנומג הנשל ששרד, וזה נראה שלם משהו. אני מקווה שיימצא לו גואל, זה "נציג תקופתי" של ממש.

אין כמעט קשר בין הנומג ויונימוג למעט העובדה ששתי החברות גרמניות ושהיתה תקופה שהיו בהנומגים מנועי מרצדס.

הנומג הנשל דרך אגב היתה יצרנית משאיות ומנועים מכובדת, עד כדי כך שהיו דגמים של מאק B שהיה להם מנוע הנומג (וקראו להם "מאק הנשל")!

דב

תצפית מהקריות.

נראה כי הוא משמש כמחסן.

מדובר בהנומג הנשל מדגם קצר.

מעט מהם שרדו "שלמים" ושנים רבות לא ראיתי כזה

ישי

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בב"ש ראיתי שני משאיות ישנות של פורד, משאיות ממש יפות אחת מהן במצב טוב והשנייה פחות.

כדי להגיע אליהם צריך להיכנס בין תחנות הדלק שיש מול השוק להמשיך עד הסוף ולפנות ימינה, יש שם פירוקייה עם שני המשאיות ואתם תבחינו בהם כי הם בחוץ.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מהי מגבלת המשקל היום לרכב אספנות? האם זה עומד על 4 טון? ראיתי כאן תמונה של פאואר וואגון (שעד כמה שזכור לי משקלו הכולל עובר את ה-4 טון) עם לוחית רישוי של רכב אספנות. הייתכן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כזה יש בבת-ים... מחסן, של איזו מכולת! אפילו די שלם, מלבד חלודה! אני כל הזמן חולם לקחת אותו ולשפץ, אבל בלי "אספנות" - ....... הוא עומד לפחות 10 שנים. אבל איזה אוטו! :roll::twisted:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי מגבלת המשקל היום לרכב אספנות? האם זה עומד על 4 טון? ראיתי כאן תמונה של פאואר וואגון (שעד כמה שזכור לי משקלו הכולל עובר את ה-4 טון) עם לוחית רישוי של רכב אספנות. הייתכן?

נראה לי, ש"רשמית" הוא לא עובר... כמובן, שאפשר להעמיס יותר! אבל גם הוואנדורה אפשר, אתה יודע:wink:

אגב, ברוך הבא לפורום הזה! מה נשמע? אתה עדיין עם הוואנדורה?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דב הנה d400 ממלחמת ששת הימים זכרון מימים עברו.האתר שלי לכל חובבי המשאיות בארץhttp://community.webshots.com/user/isrulik500

כל הכבוד לאתר המושקע.

אתה בטוח שהאוטוקאר המוצב כאנדרטה הוא 1958? נדמה לי שהחל משנת 1956 הכנפים של הרכב היו מצולעות ולא עגולות...

דב, מה אתה אומר?

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 4 טון כולל.

המועדון פועל מול משרד התחבורה להרחבת ההגדרה, בינתיים מתקרבים למשהו בסביבות 12 טון כולל.

צריך רק לזכור שברגע שמשאית תוגדר כרכב אספנות, אי אפשר יהיה להוביל איתה שום דבר, ככה שמי שחולם להחזיק משאית ענתיקה לצרכי העסק שלו, עדיף לו שישיג משהו שעדיין נוסע עם רישוי ויחזיק אותו עם רישוי רגיל. אין ברירה.

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כל הכבוד לאתר הזה.

גם לי יש תמונות של משאיות - מיליונים, אבל רובן שיקופיות, ועדיין לא מצאתי פיתרון קל ולא יקר להעביר אותן למדיה אלקטרונית. אם יש למישהו רעיון, אשמח.

לגבי האוטוקאר - לא הצלחתי לראות אותו, לא כל התמונות נפתחות אצלי, אבל כנפיים "מרובעות" יש משנות השישים המוקדמות, ועגולות - בעצם עד היום...

אז זה לא אינדיקציה.

דב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי במשרד תמונה של אוטוקאר באילת עם כמפיים מרובעות באלבום משנת 1957....

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 4 טון כולל.

המועדון פועל מול משרד התחבורה להרחבת ההגדרה, בינתיים מתקרבים למשהו בסביבות 12 טון כולל.

צריך רק לזכור שברגע שמשאית תוגדר כרכב אספנות, אי אפשר יהיה להוביל איתה שום דבר, ככה שמי שחולם להחזיק משאית ענתיקה לצרכי העסק שלו, עדיף לו שישיג משהו שעדיין נוסע עם רישוי ויחזיק אותו עם רישוי רגיל. אין ברירה.

דב

הלוואי... כמה שיותר מיגבלות- אחזקה (ביטוח/טסט) יהיו יותר זולים! אספנות- זה אספנות, לא עסק!

נוווווווווו, מתיי כבר יקבלו את החוקקקקקקקקק..... (אם בכלל, בתיקווה):roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...