Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה נקרא דודג' "ביג הורן" והוא הכי גדול שלהם. לא משהו? אני רוצה כזה!a1037.jpg

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסם בתפוז:

אוטובוס פורד 49 ,שישה צילינדרים ,נוסע ,באק אקאס שורק ,ממשלתי לשעבר.

יש עיניין ?

אם כן אשמח לקשר את המעוניין והאיש.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, יש חוק, ש"מוריד" אוטומטית את המשאית מהכביש, אם היא מעל השנתון המסויים? - אם כן, זה מסביר את העקשנות של אלה, שלא רוצים למכור לי את הפורד "D" שנת 76- יכול להיות, שהוא פשוט הורד מהכביש? ועדיין, אם כן, מה אפשר לעשות במצב כזה? נניח, ואני רוצה לקחת אותו איכשהו, ולשמור עד ל"אספנות" (בהנחה, כמובן, שייצא משהו מניסיונות להעביר את החוק)?

ושוב השאלה, שהיא מ א ד רלוונתית - מה קורה עם ה"אספנות" של משאיות? יש "אור בקצה המנהרה"??? מישהו, משהו? אף אחד לא יודע?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:roll::?:|:?::conf: רק אותי זה מעניין???:silly::loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, יש חוק, ש"מוריד" אוטומטית את המשאית מהכביש, אם היא מעל השנתון המסויים? - אם כן, זה מסביר את העקשנות של אלה, שלא רוצים למכור לי את הפורד "D" שנת 76- יכול להיות, שהוא פשוט הורד מהכביש? ועדיין, אם כן, מה אפשר לעשות במצב כזה? נניח, ואני רוצה לקחת אותו איכשהו, ולשמור עד ל"אספנות" (בהנחה, כמובן, שייצא משהו מניסיונות להעביר את החוק)?

ושוב השאלה, שהיא מ א ד רלוונתית - מה קורה עם ה"אספנות" של משאיות? יש "אור בקצה המנהרה"??? מישהו, משהו? אף אחד לא יודע?

אכן כן

לא יחודש רישיון לרכב מיושן אם חלפה שנה מיום שפג רישיונו.

(לא יחול על רכב פרטי , פרטי דו שימושי, אופנוע ורכב מיסחרי שמשקלו הכולל לא עולה על 6000 ק"ג....) תקנה 281 ג+ד לת"ע

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כמו שאומר ירון, רכב מיושן (אין לי את ספר התקנות כדי להעלות כאן את ההגדרה המדוייקת לרכב מיושן, אבל זה משהו מעל 20 שנה, לא?) שמשקלו הכולל מעל 4 טון - ששנה לא חודש רשיונו, מורד מהכביש באופן סופי ומוחלט.

זאת אומרת שאם מצאת משאית שמוצאת חן בעיניך אבל רשיונה אינו תקף יותר משנה (גם אם הופקד במשרד הרישוי), תשכח מלהעלות אותה לכביש - בינתיים לפחות.

מועדון החמש פועל להרחבת הגדרת "רכב אספנות" למשקלים כוללים גבוהים יותר (בשלב ראשון מדברים על 12 טון כולל), אבל זה יקח זמן.

העניין הוא שלרוב משאית כזו שתוקף רשיונה פג, יותר קל וזול לרכוש... אם יש לך מספיק מקום וסבלנות, אני מאמין שעד שתגמור לשפץ כבר אפשר יהיה להעלות אותה לכביש.

מי שיכול, עדיף לו למצוא משאית כזו ממשש לקראת תום השימוש השוטף בה, לרכוש אותה ולהחזיק אותה עם רשיון תקף (לא רק תשלום אגרות, אלא טסטים, כולל אישורי בלמים ואישורי מוסךך והכל).

זה לא פשוט ולא זול. הכי טוב אם יש למישהו הצדקה כלכלית כלשהי להחזיק משאית, שתשלם את ההוצאות הקבועות שלה לפחות, ואז יותר קל לבלוע גלולה יקרה כזו.

הדבר היחידי שיקשה עליך לקחת ולשים בצד משאית כזו, מעבר לעניין המקום, זה שלא תוכל להעביר בעלות אם אין לה רשיון בתוקף...

לצרכי אספנות עתידיים, זה יספיק אם תקבל את הניירות ומכתב המאשר את המכירה (או המסירה) לך.

חשוב כמובן לזכור שאחד התנאים המוצבים בדרך לאישור רישוי אספנות למשאיות הוא שהן בשום פנים ואופן לא ישמשו לביצוע שום עבודה ו/או להוביל שום דבר (היה זמן שחשבתי שאפשר יהיה, עם משאית כזו למשל, להוביל רכבי אספנות אחרים, אבל לא).

עדיין, למי שיש מקום וחזון, שווה לשים בצד משאיות. אפילו פורד D (דרך אגב, אתה מוכן להוסיף על איזה דגם מדובר? זה ה- 1614 הידוע לשימצה, או ה 1211 המעולה?) שלכאורה היה הכי "רגיל" ולא מעניין, יהיה, בעוד 20 שנה מעניין ללא מעט אנשים!

אמנם הנושא עדיין בחיתולים בארץ, אבל בעולם יש הרבה מאוד משאיות אספנות, יש פעילות ענפה בתחום, תמיד יהיה צורך במשאיות כאלה לסרטים ואירועים, ובכלל...

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דב, דיברת על עלויות. אפשר לדעת כמה עולה טסט (אגרה)למשאית? וכמה הביטוח? (אני מבין שאם אני רוצה להסיע אותה פעמים בשנה למוסך ולטסט אני חייב ביטוח...)

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כמו שאומר ירון, רכב מיושן (אין לי את ספר התקנות כדי להעלות כאן את ההגדרה המדוייקת לרכב מיושן, אבל זה משהו מעל 20 שנה, לא?) שמשקלו הכולל מעל 4 טון - ששנה לא חודש רשיונו, מורד מהכביש באופן סופי ומוחלט.

רכב מיושן: -

1 רכב למעט טרקטור ,גרור ואוטובוס, שבמועד חידוש רישיונו מלאו 19 שנים משנת ייצורו

2 אוטובוס שבמועד חידוש רישיונו מלאו 15 שנים משנת ייצורו

ברשותי אוגדן תקנות התעבורה מעודכן כל הזמן

אשמח לעזור בכל זמן

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לבני: מה עלויות "השוטפות": ביטוח/סטט מינימליות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי דיווחו בעבר, כחצי ק"מ צפונית לתחנת רכבת בלוד, מסחרית שחורה ישנה עם שילוט של חברה קדישא. סמל עם רישום של TRAMM או משהו דומה (אני לא רואה 6:6).

אשמח לזיהוי.

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצפית מהקריות.

נראה כי הוא משמש כמחסן.

מדובר בהנומג הנשל מדגם קצר.

מעט מהם שרדו "שלמים" ושנים רבות לא ראיתי כזה

ישי

Hanomag.jpg

Hanomag1.jpg

Hanomag2.jpg

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנומג כמו המשאיות שטח של מרצדס?

זו אותה חברה?

יש שיתוף חלקים?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה (בעברית) הנומג ולא יונימוג אבל אני יודע על שיתוף חלקים מסויים ביניהם.

וגם , לדוגמא, המנוע שלו משותף עם MG מסדרות מסוימות , כך לדברי קובי מילוא.

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...