Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משאית קלה שנבנת במפעל פורד בקנדה (מכאן שמה) בזמן מלחמת העולם השנייה, עבור הצבא הבריטי.

למשאית מנוע V8 בנזין.

בזמן המנדט הבריטי הגיעו הרבה משאיות כאלה לארץ וחלקם התגלגל מאוחר יותר לצהל.

חלקן אף שוריין והשתתף בשיירות לירושלים.

בארץ הן נקראו פורד בולדוג בגלל האף הפחוס.

11740550835123.jpg

Picture%20060.jpg

A_P_144122_0.jpg

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

משאית קלה שנבנת במפעל פורד בקנדה (מכאן שמה) בזמן מלחמת העולם השנייה, עבור הצבא הבריטי.

למשאית מנוע V8 בנזין.

וככל שאני זוכר מילדותי, משאיות אלה הופיעו גם כ"שברולט". נראה שנבנו עפ"י אותו מפרט ואותם שרטוטי ייצור עבור הצבא .

אגב - רק עבור הצבא הבריטי? אני זוכר אותן בד"כ עם הגה ימני.

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה, הסיפור דומה לסיפורו של הג'יפ, שיוצר גם במפעלי קרייזלר, וגם במפעלי פורד לצרכים הצבאיים, באותה הצורה בדיוק!

אפרופו משאיות- למי, שמכיר- בפ"ת, קצת אחרי משרד הרישוי, יש איזה מגרש, רואים מהכביש מלא משאיות (חדשות יחסית) למכירה. אז, יש במיגרש שמאחורה סקאניה ישנה מיכלית, בצבע ירוק, שנראית במצב מעולה! פעם המיגרש הזה היה מלא, אבל עכשיו נראה, כי עומד להסגר, נשארה שם פחות או יותר רק את הסקאניה, ועוד 3 ענתיקות-פרייבטים: בריסקה טנדר, לארק, ועוד משהו לא מזוהה שעומד עם התחת, אז אני לא מזהה מה זה... הכל עומד, וכנראה הרבה זמן...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Genadi, I have a question for you, for a change: What exactly is checked during an Israeli (truck) test? How on earth something like this Mack (pictured by Israel - see earlier on the thread) gets a test? Well, it would not have a reg. no. otherwise, right? Do they only check for brakes/steering/suspension/no chassis cracks/lights? Thanks, T

B61fromhell.2jpg.jpg

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בענין ה"פורד קנדה" חלק מהיצור הופנה לקנדה פשוט כדי לעמוד בכמויות הנידרשות.

משאיות אלה -CMP -כך CANADIAN MILITERY PATTERN

לא כל כך יודע איך לתרגם pattern אני חושב ש"דמוי" או דומה.

מכל מקום, המשאיות הללו יוצרו גם ע" שברולט וגם ע"פורד, ובאנגליה ע" פורדסון. אכן ניבנו ע" תכנית בריטית. בדומה ל bren carier שגם יוצר בקנדה

הפורד צוידו במנוע פורד8v ואילו השברולט במנוע 6 טורי. רובן עם הנעה 4X4

היו כמה מירכבים, אני חושב 3 שניבדלו באורך הארגז. רוב הכילים שנשארו בארץ היו של הצבא הבריטי. חלקן הוסך להגה שמאלי, מיעוטן נותר עם הגה ימני.

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Genadi, I have a question for you, for a change: What exactly is checked during an Israeli (truck) test? How on earth something like this Mack (pictured by Israel - see earlier on the thread) gets a test? Well, it would not have a reg. no. otherwise, right? Do they only check for brakes/steering/suspension/no chassis cracks/lights? Thanks, T

תשמע... קודם כל- בודקים תקינות מכנית, ברקסים, היגוי, אורות וכ"ד. על החיצוניות מסתכלים פחות, במיוחד, שמדובר בחברה גדולה, ושכולם יודעים, כמה בדיוק נוסעות (או שלא נוסעות, ליתר דיוק) המשאיות האלה, ושהן חייבות את הטסט בעיקר בגלל, שחברה כנראה לא רוצה להסתכן ולעבוד גם בשטח עם כלים ללא ביטוח! אבל הן לעולם לא יוצאות ולא ייצאו לכביש, עד כמה שאני יודע, לפחות לא לנסיעה הארוכה- תמיד מובילים אותן עם הגרר, ראיתי בעצמי! אגב, אותו הסיפור עם הליילנדים של סנו- הם מסתובבים אך ורק בתוך המפעל, ולעולם לא יוצאים יותר, מלעבור בכביש בין שני צידי המפעל, ועדיין יש להם ביטוח וטסט בתוקף, אפילו, שלמוסך לעשות טיפול הם מגיעים עם הגרר! וטוב, שהם עדיין מצליחים לעשות לכלים האלה את הטסט- ככה יש עוד סיכוי, שבבוא היום אשים על אחד מהם את היד- אני עוד לא וויתרתי על החלום על ה-B61!8) ללא טסט וניירת אין לי מה לעשות עם המשאית, לצערי...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, שמזה זמן מעניינת אותי: למה יש לסוגי משאיות מסויימים נטיה לעבודות מסויימות, לפחות בארץ, ולאחרות לא? סתם דוגמה: מערבלי בטון בארץ כמעט ולא תראו וולוו FH, אלא בעיקר: MAN, DAF, אמריקאיות למיניהן. בהייברים הפוך: חלק מאד מכובד של ההיברים- וולוואים, כמעט אין מאנים, או אמריקאיות. וזו רק דוגמה אחת! יש עוד הרבה, שלא עולות לי לראש כרגע. מה הסיבות לכך, מעניין!:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשאית מנוע V8 בנזין.

בזמן המנדט הבריטי הגיעו הרבה משאיות כאלה לארץ וחלקם התגלגל מאוחר יותר לצהל.

חלקן אף שוריין והשתתף בשיירות לירושלים.

בארץ הן נקראו פורד בולדוג בגלל האף הפחוס.

אגב, חלק נכבד מהמשוריינים שפזורים ברחבי הארץ הם למעשה דגמים ולא כלי רכב מקוריים (בעיקר האוטובוסים שבניהם).

PEUGEOT 205 XR 1992

חבר במועדון רנו 4 הישראלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, שמזה זמן מעניינת אותי: למה יש לסוגי משאיות מסויימים נטיה לעבודות מסויימות, לפחות בארץ, ולאחרות לא? סתם דוגמה: מערבלי בטון בארץ כמעט ולא תראו וולוו FH, אלא בעיקר: MAN, DAF, אמריקאיות למיניהן. בהייברים הפוך: חלק מאד מכובד של ההיברים- וולוואים, כמעט אין מאנים, או אמריקאיות. וזו רק דוגמה אחת! יש עוד הרבה, שלא עולות לי לראש כרגע. מה הסיבות לכך, מעניין!:roll:

רוב מערבלי הבטון, נרכשים על ידי החברות העוסקות בנושא. כל חברה מקושרת למוסך/יבואן/ספק חלקים מסוים ואין כל כך כדאיות להתפזר על כל מיני דגמים שונים. כך הגודל הופך לכוח מול המוסך/יבואן/ספק חלקים, מה שכמובן מביא תמיד להורדת מחירים.

לחילופין, ישנן חברות אשר "מערבבות יצרנים" בשביל לא להיות "שפוט" של אף מותג. בדרך כלל, מה שקובע את סוג המשאית הנרכשת זה המחיר והמלאי אצל היבואן. מאחר ובשביל מעבל בטון צריך מרחק סרנים ספציפי, שונה מאשר בשביל רכינה, לא לכל יבואן יש רכב במלאי, באורך מתאים, בזמן הרצוי וכך שהקניה הופכת לאימפולסיבית.

לרוב האמריקאיות יש "אף ארוך" ושלדה חזקה, מה שנותן משקל עצמי גבוה. הדבר מצוין למשאית אבל לא כל כך לנהג...וכמובן שהמשקל שמותר להעמיס על המשאית, נמוך יותר מהמשאיות האירופאיות. יש נטיה לחשוב שהמשאית האירופאית מפהקת את הנהג יותר מהמשאית ה"ספרטנית" האמריקאית. אבל בדיוק כמו באספנות הרכב, יש אנשים שלא יחליפו רכב אמריקאי בשום דבר אחר...:wink:

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב האמריקאיות יש "אף ארוך" ושלדה חזקה, מה שנותן משקל עצמי גבוה. הדבר מצוין למשאית אבל לא כל כך לנהג...וכמובן שהמשקל שמותר להעמיס על המשאית, נמוך יותר מהמשאיות האירופאיות.

אם אני לא טועה אז לאמריקאיות החדשות T-800 וכ"ו משקל עצמי יותר נמוך מאירופאית מקבילה!

!you ate today? thanks to the farmer

חימושניק פנתר הוא חימושניק מאלתר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה, לפחות זה מה שיבואן מפרסם, והאמת- זה גם נראה הגיוני, כי, למרות הגודל- קודם כל: באמריקאיות השלדה והבולמים יותר פשוטים (לפחות ככה זה ברכבים הצבאיים, לא בטוח לגבי האזרחיים), וגם חסר כל המנגנון של הקבינה המתוממת, ולכן גם המבנה יתר בסיסי ופשוט. ככה לפחות נראה לי, תקנו אותי, אם אני טועה. מה שכן- רוב המשאיות האמריקאיות משנות ה-90 היו בניגוד לאירופאיות עם 3 סרנים, ולא 4, מה שאומר, שיכלו לקחת פחות עומס. כיום ישנן גם אמריקאיות עם שני סרנים מקדימה, או, לדוגמה בקנוורטים החדשים- 3 סרנים מאחורה, כשהראשון מתרומם, דבר, שלא היה בארץ עד לא מזמן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שייכת לבחור עם עסק לגיזום עצים, שדווקא מחזיק אותה במצב טוב ומשתמש בה, לפחות ללפני כמה חודשים שראיתי אותה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...