Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת מזגן - רנו קליאו ספורט 2001

wil
שימו לב! השרשור הזה בן 6115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה על התשובה המושקעת! :-)

עכשיו נשאר רק להבין אם 480 שקל עבור מייבש ועוד 480 עבור שסתום, הם מחירים הגיוניים (חלקים תחליפיים, לא מקוריים של רנו).

ראיתי בשרשורים אחרים מחירים שמגיעים לחצי מהנ"ל, אבל מדובר היה ברכבים אחרים. מצד שני בחלקים תחליפיים מהסוג הזה אני בכלל לא בטוח שסוג הרכב רלוונטי כל עוד מדובר בתפוקת קירור דומה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחרי שיחות עם המוסך המרכזי בת"א ועם מחסן החלפים של רנו בדרום אלו פרטי המדחס:

פרטים מלאים:

מיוצר ע"י חברת Sanden

Serial Number 1941609045

Model 1422A

R134a

6000073500

והמחיר (!!!) - 1,386 ש"ח כולל מע"מ ומשלוח למוסך הקרוב לביתך.

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסן חלפים אני לא יודע, אבל בכל מוסך מורשה ישמחו להזמין לך מה שאתה רוצה, וזה מגיע יום אחרי. (כמובן כאשר החלק קיים בארץ)

---

היום התקשרתי ל"צנטרל" בעניין מייבש+שסתום תחליפיים, והוא אמר שייתכן שיוכל להתאים לפי דוגמה, ונקב במחירים (בלי נדר) של כ-100 למייבש (!!!) ו-210 לשסתום.

אם מישהו מכיר חנות חלפים או משווק שמחזיקים חלקים של sanden או delphi או סתם מחזיקים חלקים תחליפיים למיזוג אוויר - אני מאוד מאוד אשמח למידע, אני רוצה לסגור את עניין התיקון הזה כבר, באיזשהו שלב אני אצטרך לעשות נסיעות ארוכות בצהריים וזה לא עסק בלי מזגן :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסן החלפים הרמכזי של רנו ממוקם בסמוך למושב בני עי"ש וליד חצור.

Wil, מחיר המדחס "שפוי" יחסית, בעיקר כשמדובר במדחס חדש (ובחלפים מקרסו).

עם זאת, מה דעתך על אפשרות רכישה בחו"ל דרך e-bay?

חיפוש מהיר שביצעתי העלה תוצאות שלדעתי שווה לבדוק: מדחס חדש מהדגם שצויינת (R134a) ניתן להשיג ב-125 דולר, לא כולל משלוח.

אני לא אומר שזו האפשרות העדיפה (משיקולי התקנה, אחריות והתאמה), אך קח בחשבון שקיימת אפשרות זולה יותר לרכישת מדחס.

אפרים.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מחיר המדחס אין לי בעיה - זה סביר ביותר עבור מדחס חדש ומקורי. 125 דולר זה לא כזה שוס, זה אומר 550 שקל לפני מע"מ מכס ומשלוח, זה לא יהיה רחוק מה-1200 של קרסו ולא תהיה אחריות. (וזה יקח זמן)

יש לי בעיה עם המחירים ה(כנראה) מופקעים של החלקים הנלווים - מייבש ושסתום התפשטות. מקוריים עולים 1000 ו-1200 בהתאמה, וחלופיים (בקרסו) 480 כ"א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

היום בוצעה העבודה (החלפת מדחס, מייבש, שסתום התפשטות) במוסך מנור בפ"ת.

הורכב מדחס מקורי (מחירו סביר, 1200 לפני מעמ, אז העדפתי לא לנסות לחסוך)

והורכבו שסתום התפשטות+מייבש תחליפיים שקניתי בעצמי אצל "א.ד.צ חלפים" ברח' המסגר 58 בת"א. טלפון 03-5621719

ההחלטה על החלפים הנ"ל היתה עקב מחיר לא שפוי של המקוריים, ומחיר גבוה בהרבה של תחליפיים במוסך.

שני החלקים עלו יחד 350 ש"ח כולל מע"מ וחשבונית (!!!) במקום 2280 ש"ח אחרי מע"מ והנחה עבור חלפי רנו מקוריים.

בסכום שנחסך אפשר כמעט לבצע את כל הטיפול שוב (!!!)

בנוסף כמובן הוחלפה רצועת האביזרים לחדשה. (חבל, הרצועה שהוצאה בת 10 חודשים בקושי. נו שויין)

סה"כ כל העלויות 2815 ש"ח כולל מע"מ.

אה, ואגב - התקלה במדחס היתה בציר, ולא היתה גריסה פנימית שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיפור?

המדחס עכשיו עושה את העבודה?

בעבר: יאריס TS , פולו GTI , לאון 4 20VT , קליאו ספורט MK1.

היום​: טסים לחו"ל כדי "לנהוג" מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאתה עדיין מטפל במנור, יפה.

הייתי בטוח שהם כבר שכחו איך נראית קליאו ספורט :roll:

בכל מקרה, תתחדש על המזגן ושלא תדע ימים חמים לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לבצע טיפולים מהסוג הזה במוסך שכבר יצא לו לראות פעם קליאו 3 דלתות שאינה 1200.

מדובר בין היתר בפירוק פגוש קדמי והחלפת רצועת אביזרים, ואפילו במנור קצת הסתבכו עם הרצועה, אז מזגניסט כללי בטח היה מסתבך יותר.

עלות העבודה לא היתה היסטרית, כמה כבר הייתי חוסך ע"י הליכה למזגניסט כזה או אחר?

המזגן עובד, אם כי נדמה לי שתפוקת הקירור שלו פחות טובה ממה שהיה לפני התקלה.

או שיכול להיות שאני מדמיין ופשוט אתמול והיום היה חם במיוחד בצהריים.

מה טמפ' יציאת אוויר מפתחי האוורור שנחשבת תקינה? ראיתי 14-15 מעלות בבדיקה שבוצעה לרכב שלי לאחר התיקון. תקין או חלש?

ועוד שאלה - האם המכונה של המזגניסטים (שממלאת ומרוקנת גז) משתמשת שוב בגז שנשאב מהמערכת?

ומה עם השמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...