Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת רובר, תודה

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 6410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב כולם!

אני בן 18 ויש ברשותי (רכב פרטי שלי) פיג'ו 306 שנת 95 מנוע 1.4 דגם XN אבל מאובזר (אזעקה, חלונות חשמל ושטויות אחרות).

אני מעוניין להחליף את הרכב וחשבתי על האוטו ROVER 214

מנוע 1400 , שנת 97-99 בסביבות ה13-15 אלף שקל,

אני יודע שאין הרבה כאלה בארץ , רציתי לדעת ממי שבאמת מבין איך הרכב הזה והאם שווה להחליף אותו בתמורה לפיג'ו שלי?

איך הוא מבחינה מכנית? אני מדבר על הדגם הידני בלבד (לא יודע אם יש אוטומאט ולא כזה מעניין)

מה לגבי אחזקה? דלק? חלקים? מוסכים?

תודה מראש לכל מי שיענה

אוחנה אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרובר כנראה תהיה יקרה יותר לאחזקה מבחינת טיפולים, אבל אם היא שמורה, לא בהרבה.

לטעמי, היתרון של הרובר על הXN הוא שמנוע ה1.4 ברובר הרבה יותר חזק מאשר בפיגו. חוץ מזה, אני מעדיף את הפיזו בכל פרמטר אפשרי (ובעיקר התנהגות).

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של רובר 216 משנת 96, וכאחד שעשה עליה בחודש שעבר 9000 קילומטר בנסיעות בין עירוניות בצ'ילה, אני ממליץ בחום.

אולי התיקונים יותר יקרים (לא בטוח), אבל החוויה שווה את זה.

תהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, איזה חוויה בדיוק נתנה לך הרובר שהפיג'ו לא נותנת?

לפותח השירשור, אם מה שנמצא לנגד עינייך זה העליה בשנתון, אז תפדל, החלף, אבל קח בחשבון שיהיה לך קשה למכור את הרכב ושירידת הערך שלו גדולה.

בנוסף, הרובר לא תיתן לך כלום שהפיג'ו לא נותנת לך כבר כיום.

אם האוטו שלך מטופל ואמין, תישאר איתו כי אין לך מושג איך טיפלו ברובר ומה תצתרך להשקיע עליו ליישור קו.

יכול להיות שכלום, יכול להיות גם שסכום ששווה למחיר האוטו.

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, איזה חוויה בדיוק נתנה לך הרובר שהפיג'ו לא נותנת?

בנוסף, הרובר לא תיתן לך כלום שהפיג'ו לא נותנת לך כבר כיום.

אם האוטו שלך מטופל ואמין, תישאר איתו כי אין לך מושג איך טיפלו ברובר ומה תצתרך להשקיע עליו ליישור קו. יכול להיות שכלום, יכול להיות גם שסכום ששווה למחיר האוטו.

יניב

לא מדוייק. לרובר מזגן עדיף בהרבה (אם מדובר על מקורי, כמובן - שחזק יותר מהפיג'ו המקורי מה שלא נדמה לי שהותקן בכלל בדגמי ה- 1.4 של ה- 306), אם לרובר הספציפית יש כיוונון של התמיכה בגב התחתון אז גם המושבים טובים יותר, אם כי הנסיעה מעט קשיחה יותר. הרובר זריזה יותר משמעותית (!) ומאובזרת יותר (במיוחד בדגמים עם הסאן-רוף). לטעמי הרכב גם יפה יותר אבל זו שאלה של טעם.

הניסיון שלי הוא בעיקר עם 25 ומעט עם 216 - את ה- 214 אני לא מכיר מקרוב. לעומת זאת, את ה- 306 אני מכיר. דגמי ה- 1.8 וה- 1.6 אכן לא רעים, אבל בואו נודה באמת: ה- 1.4 עם המזגן המקומי היא די מאפנה. וסליחה על השימוש בשפה פשוטה ;-)

לגבי מה שתצטרך להשקיע ברובר: רכוש רק רכב שמטופל במוסכים מורשים ובזמן, משום שהם היחידים שיודעים לטפל ברכב כמו שצריך. ראה הודעות קודמות שלי על יתרונות, חסרונות, כשלים ופלאים. אם יש לך שאלות נוספות תוכל לפנות אלי בה"פ.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ויכוח איתך, את החויות שאני חווה כטובות, אחר חווה כרעות.

את מה שאני מרגיש רע, אחר חושב שזה מדהים, זה טבע העולם.

הדבר היחידי שאני לא מבין זה איך אתה נותן כזה פירוט וחוות דעת נחרצת ובסוף אומר שאתה לא מכיר את הדגם?

איך הרובר זריזה משמעותית אם אתה לא מכיר אותה?

איך המזגן עדיף אם אתה לא מכיר את האוטו?

אם יש תמיכה/ אם יש סאן רוף/ אם,אם,אם, והיא יותר מאובזרת?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, זה מאוד פשוט:

חלק ניכר מהרכיבים והעיצוב משותפים, לא רק ל- 214 ול- 216, אלא גם ל- R25 (אף שישנו שוני במנוע, בכיול השלדה וחלקיה, בדיפון הפנים ובחלקים נוספים). על ה- 216 נהגתי ועל ה- 214 לא.

ולגבי הפרטים (כל הנתונים במקור): 306 1.4 ידנית הינה בעלת 74 כ"ס ומאיצה ב- 12.9 שניות. לעומתה, לרובר 214 102 כ"ס והיא מאיצה ב- ב- 10 שניות. מבחינת זריזות וכוח ההבדל מאוד ברור. כך שבעצם, היכרותי הפחותה עם ה- 214 לא רלבנטית לנתון זה.

לגבי כוונון המושב והסאן-רוף, אני מודה שאינני בקיא בדגמי האבזור השונים של רובר בשנות ה- 90 שהגיעו לארץ, אבל את זה קל לפותח השרשור לבדוק ברכב שמעניין אותו. לפחות הוא יודע כעת שאלו אופציות שקיימות בחלק מהדגמים.

לגבי המזגן המקומי שהותקן לפיג'ו - אני מניח שאין צורך להכביר את הדיבור. מניסיוני עימו בדגמי ה- 306 וה- 205 הוא נחות מבחינת יכולת הקירור שלו, צורך הרבה מכוח המנוע ולטעמי גם מעמיס על חום עבודת המנוע יותר מאשר מזגנים מקוריים (למשל, אלה שהותקנו במקור ב- 309 1.6).

בנוסף, אם לא היה ברור, אדגיש כי ה- 306 נוחה יותר.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב תודה לכל מי שענה, באמת ענו פה דברים נכונים,

ה306 שלי (1.4) עם מזגן (לא יודע אם זה מזגן מקורי\לא מקורי), תאכלס, המזגן מקרר , לא יותר מידי אבל מוציא אבל קר שלפעמים הקור נהיה בלתי נסבל, אמנם לוקח למזגן זמן עד שהוא מגיע לקור מקסימלי בערך 10 דקות אבל בכל זאת, וגם כן לוקח המון כח מהאוטו והאוטו הופך לעגלה שנוסעת שלישי בעיר.

בקשר לרובר , מה שאני מחפש מהאוטו זה כח, פשוט שייתן את המקסימום ולמחרת לא צריך ללכת למוסך או משהו כזה, לא קשור מהירות כי כל אוטו יכול להגיע ל100-120 ויותר, העניין זה כח שסוחב בעליות בלי מאמץ מיותר ופשוט טחינת דלק מקסימלית בסל"ד גבוה כי לאוטו אין כח.

בכל מקרה החלטתי להישאר בנתיים עם הפיג'ו (האוטו אצלי סך הכל מאוגוסט אבל לא עשה את העבודה ולא מה שרציתי, עשיתי סקר פה ובפורום פיג'ו, ומהתקציב שהיה לי -15,000 אף אחד לא הציע רובר אלא רק פיג'ו 306 ואין לי מושג למה).

עד שאני יחליט להחליף אוטו שלפי דעתי זה יהיה עד הקיץ אני כבר ייקח רובר, שוב תודה לכל מי שענה ועדיין אשמח לשמוע עוד חוות דעת בנושא,

אוהד אוחנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...