Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת לאלפא 75

2000i
שימו לב! השרשור הזה בן 6414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתה לי 75 עם מנוע 2.0 קרבורטור...

רכב נחמד.

מתאים אך ורק למורעלי אלפות שמבינים לאן הם נכנסים.

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קורה ליותר מאלפי ק"מ ספורים ברצף וגם אז זה לא מאמאמייה ולא בטיח, אתה מוזמן לראות ב- CARFOLIO, אילו ביצועים היו ל- 75 ותגלה שבקנה מידה של היום הם אפילו לא פושרים.

הדגם היחידי שהיה שווה בסידרה היה ה- 1.8 טורבו שניחשת נכון......לא הגיע לארץ הקודש.

אני מציע לך לפגוש כמה בעלי 75 ממועדון IAROC שיוכיחו לך שהיא איננה כזאת קטסטרופלית מכנית כמו שאתה מתאר אותה, ויש אפילו כאלה שיציינו את ה-75 באותו משפט עם המילה אמינה.

למרות שלא נהגתי ב-1.6, אני מסכים איתך לגבי הביצועים הפושרים.

ב-1.8 נסעתי (לא נהגתי) ואני יכול להגיד לך שאתה טועה.

חוץ מזה, אם אתה מחפש רק ביצועים - קנה אימפרזה טורבו. לדעתי, אלפא זה הרבה מעבר לזה.

הראל.

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע ה-1.8 ביצועים לא רעים בכלל, על אחת כמה וכמה מנוע ה-2.0 קרבורטורים שנהנה מרצועת כוח רחבה יחסית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לבריסקה הייתה הנעה אחורית, אז מה ?? הבחור רוצה חוות דעת, לפי דעתי זה פרט די חשוב.

הבן אדם רוצה להנות מהרכב או לשכב מתחתיו ולשפוך כספים בלי סוף ??

יש בפורום דוגמא עם איזה בחור שקנה ספרינט, תערוך חיפוש ותחליט בעצמך אם טוב לו או טוב לרכב.

על כל רכב אפשר להביא דוגמא של מישהו שאוהב ומישהו ששונא.

לגבי הספרינט - הייתה לנו במשך 6 שנים ספרינט (וב6 השנים שלפניה סוד) ככה שיש לי קצת מושג לגבי הרכב ומה הוא כולל, ותן לי להפתיע אותך - הוא היה די אמין, וגם לא יקר במיוחד לתחזוקה (אבל בהחלט לא ג'אסטי).

בגלל המצב הרעוע (בלשון המעטה) של רוב האלפות הישנות על הכבישים הן באמת מהוות השקעה כדאית רק לחולי המותג, ואת זה חשוב שפותח השרשור יידע.

בשביל חלק מהאנשים שיפוץ הרכב, וכל הדם יזע ודמעות הכלולות, זו ההנאה הגדולה.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים הייתה לי סוד בין השנים 86 ל- 91 ומעל 100K ק"מ, אני יודע מה זה אלפא, אני יודע עד כמה הן עדינות ובמה כרוכה התחזוקה.

כמו כן הכרתי מקרוב מס' לא מבוטל של בעלי אלפא, סוד ספרינט 33 גוניור GTV אלפתא ואפילו גוליה.

רובם ככולם ידעו מה הם מחזיקים לטוב ולרע, לא היו הפתעות :-(

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובם ככולם ידעו מה הם מחזיקים לטוב ולרע, לא היו הפתעות :-(
ממש כמו בעלי הקליאו ספורט שיודעים שעליהם לשלם עבור תושבת מנוע סכום מופקע...

אין מה לעשות, לכל רכב המגרעות שלו. בעיניך זה הגיוני לשים סכום מופקע עבור חלפים לקליאו שלך, עבור אנשים אחרים זה נורמלי לחלוטין לשלם מחיר מופקע עבור חלפים לרכב שלהם - יהיה אשר יהיה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראל, מה קרה לך? אני זוכר את היום ההוא שהכל אצלי היה תקין... בעצם לא :???:

טוב, אני לא מומחה ל 75 ואני רוצה להעלות פה נק' מסויימת לגבי משהו אחר.

מה זה האמירה הנפוצה הזאת ''רק אם היא מתאימה לך?'',''רק אם אתה חולה אלפות'', איך הוא ידע אם היא מתאימה לו אם לא ינסה אותה?

קניתי את הרכב שלי בלי שהיה לי משיכה לרכב, רציתי סה''כ קופה, ספורטיבי עם נטייה יותר להתנהגות ופחות לכוח מנוע!

כן היה יאוש אבל בסופו של דבר האוטו שווה את זה, ושום רכב שנהגתי בו לא משתווה לכיף שהאלפא מספקת לי!

ה 75 כפי שהבנתי היא דווקא היותר מאובזרת לשנים שבהם היא יוצרה!

בעזרת ה' בקרוב תראו התקדמות עם הרכב (מי אמר דשבורד בלי סדקים?)

הבחור שקנה ספרינט? טוב לו אל דאגה... לי יש סיבות מיוחדות, מה לעשות אני מיוחד...

כל סיבוב ברכב גורם לי לזרוק עוד אלפים ועוד על הרכב... ואני לא איזה ילד מפונק, אני קורע ת'תחת בשביל האוטו בעבודה תוך כדי שאני לומד.

מי שמכיר אותי אישית יודע מה השיקולים שלי... ואני עדיין טוען שהייתי מעדיף AX מהדגמים הספורטיביים מאשר את הספרינט... גם יש סיבות, במקרה של הספרינט זה באמת רק אם אתה מתאים לה... ואני כרגע בשלבי הסתגלות.

ואגב העקיצה לגבי האם טוב לרכב? חבל שאני עוד איכשהו מתורבת ולא אפתח את הפה, כל גרוש הלך לרכב, הושקעו בו שעות עבודה וכמה אלפי שקלים, אתה מוזמן לדבר עם מי שטיפל ברכב! אתה לא מכיר אותי אישית, לא מכיר את הרכב ולא מכיר את ההשקעה הדרושה, במקרה כזה לא פותחים את הפה! נראה אותך מתמודד עם זה בקלות! תשים 7 אלף ש''ח ממשכורת של נער... העיקר לכתוב בפורום ולעקוץ אתה יודע...

תגיד מה שבא לך אבל לא על הרכב שלי! אני קורע את התחת בשבילו, אני חוטף עצבים בגללו ואני משקיע בו מכל הלב והרצון כמה שאני יכול!

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהבהרת את הנקודה :shock:

דרך אגב הספרינט לא פורסם על ידך לאחרונה למכירה ??

ללא קשר, השרשור התחיל מזה שפלוני ביקש עיצה בקשר לרכישה אפשרית של אלפא 75 ואני חושב שעל הפלוסים והמינוסים של הרכב הזה הוא למד כאן על קצה המזלג.

בהצלחה לכל חובבי האלפות, בכנות !

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו מפורסם... תמיד מפורסם...

אבל מי ששומע איך אני מנסה למכור את הרכב בשיחה בטלפון יבין עד כמה אכפת לי למכור אותה או לא...

בכל מקרה תמורת הסכום שהרכב פורסם כבר + עוד אלפיים ש''ח (+-) הקונה יקבל את הרכב עם דשבורד חדש ועוד כמה חלקים מקוריים פשוט חדשים (כמו פנסים, ולכו תמצאו לא סדוקים, או דש, שוב לכו חפשו שלם) וטסט לשנה... מי שרוצה שיבוא יראה ואם רוצה שיקנה... בלי לחרטט לי ובלי כלום... רוצה קח, ל רוצה על תחרטט זאת הגישה שלי...

ולמה הבהרתי את הנק' כ''כ בהרחבה? כי מעצבן אותי שפותחים את הפה בלי לדעת... נגיד ככה הבחור הקודם שהחזיק אותה, חולה אלפות, הייתה לו ספרינט לפניה... הוא התיאש מהרכב אחרי חצי שנה. אני עדיין מחזיק מעמד, זה שהאוטו יד 10 משפיע בכמה דברים מציקים במיוחד. קיצר מי שרוצה לשמוע מה זה אחזקה של אלפא ועצבים ממנה מוזמן לדבר איתי...

75 הבנתי הרבה יותר אמינה ועדיין יש להשיג לה חלקים בקלות רבה יותר מאשר לספרינט!

מי שרוצה את החיים הפשוטים יותר וכיף מאלפא שיקנה 33.

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה תקופה לפני כמה חודשים שהתעיינתי באלפא 75, בין השאר בקרב חברי מועדון IAROC וקיבלתי עצות שונות ומשונות. ראיתי מספר אקזמפלרים ובאמת רציתי לקנות בתור פרוייקט. בסופו של דבר ירדתי מהנושא בשל חוסר זמן ומחויבות תקציבית.

אני לא זוכר את הכל במדויק, קח את מה שאני רושם בעירבון מוגבל.

בעיקרון, דגם ה 1.6 הוא חלש למדי ולא סיפק תאוצות מדהימות, הפואנטה העיקרית היא בסיבובים בעקבות חלוקת משקל טובה והמתלים.

מנוע ה 1.8 חזק יותר, יש קרבורטורים ויש הזרקה (יותר נדיר). מנועי ה 1.8 ו 1.6 פשוטים יותר לתחזוקה, ישנם בעלים שמטפלים ברכב בעצמם ומספרים שזה יחסית פשוט.

טיפולים במוסכים מתמחים די יקרים, וכדאי לעשות אותם אצל מומחים - שוב, כדאי לראות בפורום אלפא, אני אישית שמעתי המלצות על מישהו מבית דגן (איציק?) ופליקס ממושב מעברות.

מנוע 2 ליטר T SPARK מספק ביצועים טובים יותר, אך יותר מסובך לטיפול.

הילוך שני נוטה לחרוק, אני באופן אישי ממש נבהלתי אבל זה פשוט ככה. מה לא שמעתי - לשים שמנים מטפסים, לעשות דאבל קלאץ', אבל זו מחלה בדגם ובאלפות בכלל. ראיתי רק אקזמפלר אחד שבו התופעה לא קרתה.

אין למצוא בארץ 1.8 טורבו מקורית, ויש רק אקזמפלר יחיד של מילאנו. ידוע שיש השתלות של טורבו ב 1.8, השתלות של 1.8 ב 1.6, ואפילו השתלה של 3 ליטר מ 164.

מחירי החלפים הקוסמטיים פשוט שערורייתיים, למשל הפס האדום מאחורה שעולה מאות שקלים, אין להשיג בארץ אלא להזמין מחו"ל. מבחינה מכנית, כדאי שיהיה רכב נוסף לשחיטה למען חלפים.

תא הנוסעים מוזר למדי - ישיבה מאוד נמוכה, אתה מרגיש שאתה יושב על הכביש, הגה מתכוונן לכל הכיוונים, פתיחת דלתות מבפנים במקום מוזר, מרימי חלונות ליד המראה (!), מחשב דרך להודעה על תקלות שנוטה לזייף במרוצת השנים על תקלות שווא...

כמו שציינו זאת לפני, מציע לך בחום ללכת למפגש המועדון ולהתרשם ממגוון ה 75 ששם, חברי המועדון מסבירי פנים, מאוד אדיבים ויעזרו לך לעשות החלטה שקולה, לדעתי יש גם כמה חברים שמוכרים את ה 75 שלהם.

בהצלחה.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...