Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שודר באל-ג'זירה. מדהים

gibsonlp
שימו לב! השרשור הזה בן 6667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

...הם בדיוק לא. החלק שעליו אני מדבר, לא מנסה לפעול לטובת המדינה, אלא מנסה להכשיל פעולותיה באופן שעלול לגרום להפסקת קיומה. צר לי, אבל לא תתכן מדינת כל אזרחיה בישראל, משום שאם נקבל אזרחים מכל מדינה, לא יהיה רוב יהודי בארץ, ולא תהיה מדינה יהודית. דוגמא ספציפית? מחסום-watch. אין ספק שהמחסומים מקשים על המעבר. אין ספק שעמידה במחסום היא חוויה לא נעימה. אין ספק שאילו היה ניתן לוותר על התענוג, היינו מוותרים. נשות מחסום-watch מסרבות להבין שהאלטרנטיבה למחסומים היא פיגועים. כלומר אנשים מתים. הן מוכנות לסכן את עצמן, מוכנות לקלל ולגדף חיילים ישראלים בעת מילוי תפקידם, חיילים שנשלחו לשם בכדי להגן עליהן, בגלל המשבר ההומניטרי במחסומים. עניין של הגיון פשוט: עיכוב במחסום - לעומת - אזרחים ישראלים מתים. אם זו איננה שנאה עצמית אני לא יודע מה כן. חבל שהרבה אנשים (כמוך) לא מנסים אפילו להקשיב להם. מאיפה לך למי אני מקשיב ולמי לא..
כרגע הוכחת שאתה לא מקשיב להם.

אם היית טיפה חוקר לעומק ולא אוכל בתאבון את כל מה שמאכילים אותך בתקשורת, היית מתחיל להבין כי לא מדובר כל וכלל ב"עניין של היגיון פשוט". כאשר מחסומים מוצבים בין כפר ערבי אחד לבין כפר ערבי אחר, אי שם בעומק הגדה, וכשניתן לראות בבירור כי עקיפת המחסומים היא עניין פשוט בצורה מגוחכת, מתחילים לחשוב לרגע האם באמת זה נועד למה שהצבא שלנו אומר שזה נועד? מה המטרה בלעצור מחבלים מלהיכנס לכפר פלסטיני אחר?

זאת רק דוגמא אחת, אבל השורה התחתונה היא שאיך שלא מסתכלים על זה, כל העדויות מוכיחות כמעט מעבר לכל ספק שתפקידם של המחסומים הוא למרר את החיים של הפלסטינים.

מצ"ב לינק לסרט שמעביר את הרעיון בצורה שאי אפשר לתאר במילים. רק תזכור שמדובר ב-9 דקות מתוך שעות ארוכות, יום אחרי יום.

המחסום הזה הוא בין שני כפרים ערבים בגדה.

אני יודע שאני עומד לחטוף על הראש על זה, אבל שזה יהיה ברור, מדינה שבה המוסריות היא בביוב, היא מדינה חולה. היא מדינה שעתידה נראה רע מאוד. מהבחינה הזאת האירגון הזה ואירגונים דומים עושים עבודה שאחת ממטרותיה (כמובן מלבד עזרה מיידית לערבים) היא עזרה למדינה.

ואת זה רק הזמן יוכיח.

עמוס

It's time to kick ass and chew bubble gum, and I'm all outta gum..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ומה זה משנה? אחזור על מה שאמרתי לעופר. מה שחשוב זה מה עושים עם כל החוקים המפגרים האלה, הרי אף יהודי דתי לא יגיד לך שהוא נוהג על פי עין תחת עין, כי זה חוק מיושן שהתאים לתקופה מיושנת. זה מה שמשנה. היהדות מתאימה את עצמה למציאות, ותוך כדי שומרת על עדכניות. האם שאר הדתות נוהגות באותו אופן?

.

קודם כל , היהדות לא מתאימה את עצמה לעולם המודרני.

את היהדות לא משנים , היהדות הרפורמית שניסתה להתאים את עצמה לעולם המודרני היא מוקצה אחד גדול מבחינת היהדות האורתודוקסית.בעצם, עדיף כבר שתהיה חילוני ולא תהיה רפורמי.

עם שאר דבריך אני פשוט לא מסכים מאותם טעמים.

אתה יכול לומר שדת זה חרא. אתה יכול לומר שדת זו הסיבה המרכזית למלחמה וסבל בעולם. אבל לטעון שהיהדות היא הגרועה ביותר, בהקשר הזה? אנחנו השמדנו פעם עם? שלחנו פעם מתאבד? ניהלנו מלחמה מטעמים אימפרייליסטים?

אלה הדברים החשובים. שכח ממה שכתוב בספר.

זה כבר עניין של פירושים .

יש יהודים שבשם היהדות רוצחים ראש ממשלה.

יש כאלה שבשם היהדות מרביצים לנערות שלובשות חצאיות קצרות מדי.

יש כאלה שבשם היהדות נכנסים למקום דתי ורוצחים 32 מתפללים.

נכון להיום , השבח לאל, אין ממשלה דתית בארץ , אבל אני מבטיח לך שאם חלק מהאנשים שקוראים לעצמם הימין הקיצוני בארץ היו בשילטון , הם ועוד איך היו יוצאים למלחמה בשם הדת.

הם ועוד איך היו מגרשים מפה אזרחים למדינות זרות ועוד כל מני דברים שאני אפילו לא רוצה לחשוב עליהם.

כמו שאתה אומר , זה הכול עניין של פרשנות .

כמו שיש כאלה שמפרשים את האיסלם בצורה לא נכונה , יש כאלה שמפרשים את היהדות בצורה לא נכונה .

מה שאני אומר, למה בכלל צריכה להיות תורה שלפיה מחלקים את העולם לדתות שונות בקבוצות איכות שונות ולמה בכלל צריך שמישהו יפרש את זה ?

עכשיו הבנת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים,הייתי רוצה ללחוץ את ידה של האישה האמיצה הזאת,כל הכבוד.

לא היה לי כח ליקרא את כל הבלבלת, אבל בימקום ללחוץ לה את היד הייתי תולש לה את הלשון.

ראבק, מי זו אומכלתום ? , רבע שעה אני מחכה שמשהו יעלה באש או מישהו יתרסק ובסך הכל אני שומע את זעקותיו של גרגמל.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הוכחת שאתה לא מקשיב להם. וואלה. איך? פעם הבאה עבור על הדברים לפני שאתה שולח, את המשפט הזה (ואחרים בהמשך) אמרת סתם.

אם היית טיפה חוקר לעומק ולא אוכל בתאבון את כל מה שמאכילים אותך בתקשורת, היית מתחיל להבין כי לא מדובר כל וכלל ב"עניין של היגיון פשוט". דוקטור אני את הצבא שלי עשיתי, את המחבלים הרגתי, במחסומים אמנם לא עמדתי, אבל נסה להבין ששום סרט מקלנדיה לא יעזור לך להבהיר נקודה, לא כשאתה מדבר איתי על הנושא הזה. אם מישהו פה אוכל דברים בתאבון זה לא אני. אני מציע שתפנים - אתה מדבר עם אדם בקיא. קלנדיה זה מחסום ליד ירושלים שדרכו נכנסים לישראל. כאשר מחסומים מוצבים בין כפר ערבי אחד לבין כפר ערבי אחר, אי שם בעומק הגדה, וכשניתן לראות בבירור כי עקיפת המחסומים היא עניין פשוט בצורה מגוחכת, מתחילים לחשוב לרגע האם באמת זה נועד למה שהצבא שלנו אומר שזה נועד? מה המטרה בלעצור מחבלים מלהיכנס לכפר פלסטיני אחר? אני אתן לך את הכבוד לענות על זה. עוד סיבה מאוד טובה לבצע הגהה.

זאת רק דוגמא אחת, אבל השורה התחתונה היא שאיך שלא מסתכלים על זה, כל העדויות מוכיחות כמעט מעבר לכל ספק שתפקידם של המחסומים הוא למרר את החיים של הפלסטינים. האמת, שכרגע הסגרת את עצמך. אתה לוקה במחלה שעליה דיברנו לפני כן. אתה באמת חושב שהצבא מתכנן פעולותיו במטרה להציק לאזרחים פלשתינאים? אתה חושב שהחיילים בסרט נהנים לשמור 8-8 עם וסט וקסדה? אתה צוחק? החיילים האלה שאתה רואה בסרט הם אנשים כמוני וכמוך, אל תעז להתנשא עליהם עם העליונות המוסרית שלך.

כל העדויות מוכיחות, עם כבר, שפעילות צה"ל בשטחים מונעת פיגועים. אתה יכול לאכול כמה סרטים שאתה רוצה, מתאבדים יש בשפע, מחבלים יש בשפע, נשק יש בכמויות אסטרונומיות, והם לא בוחלים באמצעים. הילדים האומללים שראית בסרט, ילדים בדיוק כמוהם כבר עברו במחסומים עם חומר נפץ עליהם. עמוס - במידה ואתה עדיין לא מחובר לקרקע - הם בחרו חמאס. הם בחרו בחמאס אחרי מהלך חד צדדי היסטורי מצידנו, מהלך שפורש בצד שלהם בתור ניצחון, בתור תבוסה של האויב הציוני. הם מחנכים את ילדיהם לשנאה וקיצוניות ולא פסקו גם בשנים שבהם היה אפיק מדיני. שלום, לצערי הרב, לא יהיה פה בזמן הקרוב. צא מהסרט.

מצ"ב לינק לסרט שמעביר את הרעיון בצורה שאי אפשר לתאר במילים. רק תזכור שמדובר ב-9 דקות מתוך שעות ארוכות, יום אחרי יום.

אני יודע שאני עומד לחטוף על הראש על זה, אבל שזה יהיה ברור, מדינה שבה המוסריות היא בביוב, היא מדינה חולה. היא מדינה שעתידה נראה רע מאוד. מהבחינה הזאת האירגון הזה ואירגונים דומים עושים עבודה שאחת ממטרותיה (כמובן מלבד עזרה מיידית לערבים) היא עזרה למדינה. כאמור זהו נזק בלתי הפיך. זה בדיוק כמו שאני מתאר את זה. או פלשתינאים במחסום, או אוטובוסים מפוייחים בירושלים. אלה הברירות שלך, אלה הברירות שלי.

בנוגע למוסר, אין צבא מוסרי מצה"ל בכל העולם. אגיד שוב - צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם כולו. מי שלא מסכים איתי שיתן דוגמאות כי כבר היו מספיק אמירות סרק בשרשור הזה.

אתה כנראה לא בקיא במהלך העניינים בשאר האיזורים הכבושים בעולם. אתה כנראה לא מודע להתנהלות "האירופאית" הכה נאורה באלג'יריה, בצ'צ'ניה, בבלקן. לא נורא, היהודים אשמים. מוסריות בביוב, כמו שאמרת.

קודם כל , היהדות לא מתאימה את עצמה לעולם המודרני.

את היהדות לא משנים , היהדות הרפורמית שניסתה להתאים את עצמה לעולם המודרני היא מוקצה אחד גדול מבחינת היהדות האורתודוקסית.בעצם, עדיף כבר שתהיה חילוני ולא תהיה רפורמי.

אתה מחדש לי בכל הודעה. אם היהדות לא מתאימה את עצמה לעולם המודרני, מדוע בשום חברה יהודית לא מקיימים את עשרת הדיברות ככתובם? מדוע בדתות אחרות אין בכלל זרם שנקרא 'רפורמים'? להזכירך, יהודים אדוקים לועגים לרפורמים בגלל קרבתם לנצרות, ולא בגלל התאמת הדת להווה. אחזור לנקודה העקרית: אין יהודים מתאבדים, אין יהודים שיוזמים מלחמות (אלו עובדות הסטוריות, לא "מה שכתוב"). האם עדיין היהדות היא הדת הגזענית ביותר בעינך?

זה כבר עניין של פירושים .

יש יהודים שבשם היהדות רוצחים ראש ממשלה. עיוות חמור של ההסטוריה. יגאל עמיר לא רצח ראש ממשלה כי הוא יהודי, הוא עשה זאת כי הוא פושע מסוכן והוא אינו מבחין בין מותר לאסור.

יש כאלה שבשם היהדות מרביצים לנערות שלובשות חצאיות קצרות מדי. וואלה לא ראיתי. אבקשך להתיחס לתופעות שכיחות, לא לאנשים מטורפים שמקומם בכלא.

יש כאלה שבשם היהדות נכנסים למקום דתי ורוצחים 32 מתפללים. אולי תאשים גם שודדים בכך שהם שודדים בשם היהדות? אלה שלושת הדוגמאות התמהוניות ביותר שיכולת להציג.

נכון להיום , השבח לאל, אין ממשלה דתית בארץ , אבל אני מבטיח לך שאם חלק מהאנשים שקוראים לעצמם הימין הקיצוני בארץ היו בשילטון , הם ועוד איך היו יוצאים למלחמה בשם הדת. כלומר, לדעתך כל סוג של שאיפה פוליטית שלא תואמת את שאיפותך שלך זה X למען היהדות? האם עלה בדעתך שאולי יש גם ימנים קיצוניים שהם לא דתיים? האם עלה בדעתך שאולי יש דתיים, ימנים קיצוניים, שיצאו למלחמה מטעמים אחרים? האם עלה בדעתך שישנם ימנים קיצוניים שלא היו יוצאים למלחמה? מה תגיד לכל אלה?

הם ועוד איך היו מגרשים מפה אזרחים למדינות זרות ועוד כל מני דברים שאני אפילו לא רוצה לחשוב עליהם.

אני מתרשם שאתה לוקה בשנאה עצמית, שאתה מתעב כל דבר שרק מריח מיהדות, שאתה משייך כל דבר דתי או יהודי לימין קיצוני באופן אוטומטי. לפתע היהדות היא כבר לא הגזענית שבדתות, לפתע "כפי שיש כאלו שמפרשים את האיסלאם, יש כאלה שמפרשים את היהדות"?

אני מציע שתבדוק את עצמך היטב. אתה מכליל ציבור שלם של מאמינים, חלקם מהמובחרים והמוצלחים בעם שלנו, בגלל השנאה שלך לכל דבר שמריח מדת. זה לא ליברליזם, זה חולניות. אני אומר - שכל אחד יעשה מה שטוב בשבילו. אתה אומר - שכל אחד יעשה מה שטוב בשבילי, ואם לא, אז שיעשה את זה רחוק ממני.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noble , אני לא יודע מי אתה , אבל אתה מתבטא בצורה הגיונית ושקולה

בכלל ,הדיון הזה מאוד פורה ומעמיק

אני חושב שלדת היהודית יש רובדים רבים , וחקר היהדות הוא נושא רחב יריעה

ושוב אין צורך להביא את הקיצוניים כדוגמא

קחו את התנ"ך as is , ותגלו עולם ומלואו

אני הייתי איציק :-)

RS2000

ו- 2000 הודעות :-D

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou - אכן, אני גזען, ממש היטלר צעיר...

שים לב שיש הבדל גדול בין אדם שחושב שיש הבדל בין הגזעים לבין גזען היטלראי.

אני לא חושב ששאר העמים "לא טובים" אני פשוט לא מוצא הסבר אחר לעובדה שציינתי.

מכוון שציינתי עובדה. אשמח אם תסתור אותי עם עובדות ולא עם האשמות פופוליסטיות.

0.25 אחוז מתושבי העולם מוגדרים כיהודים.

קצת יותר מ22% מסך פרסי הנובל ניתנו לאנשים אשר לפחות אחד ההורים שלהם יהודי.

יש לך הסבר טוב יותר?

אגב - אכן ישנה קרבה גנטית בין יהודים למוצאם, אבל עדיין - עקב שנים של שמירה ומניעת התבוללות יש הבדלים גנטיים בין יהודים שמוצעם בעיראק לעיראקים.

יעידו על כך מחלות שרלוונטיות רק ליהודים.

1. קודם כל אני לא סתם קראתי לך גזען, אני נימקתי יפה מאוד בהודעה המקורית. אם משהו בה לא מובן, תשאל ואני אסביר.

2. אני לא השתמשתי בביטוי "היטלראי" ולא עסקתי בשום השוואה בין סוגי הגזענים השונים וההבדלים המוסריים ביניהם, אז אל תכניס מילים לפי.

3. יש מספר מחקרים והסברים לשיעור הגבוה של אינטלקטאולים בקרב היהודים. למשל, במשך ימי הביניים היהודים היו התרבות המערבית היחידה בה כו-לם ידעו קרוא וכתוב. בנוסף, בתרבות היהודית תמיד טיפחו ודאגו לתלמידים החכמים. הם זכו לשידוכים טובים ולהערכה בחברה, כלומר, התרבות היהודית טיפחה יכולת אינטלקטואלית כערך. דרך אגב, ספר לי מה אחוז היהודים יוצאי עדות המזרח שזכו בנובל?

לא משו, אה?!

ולא, אני לא טוען שהם מטומטמים, חס וחלילה. יש לזה הסבר אחר לגמרי, אבל בו נשמע את שלך או שמא רק האשכנזים הם "עליונים".

4. אין שום זהות גנטית בין יהודים מארצות מרוחקות, אלא אם מקורם היה מאותה ארץ (ספרד, לדוגמא). המחלות הגנטיות של היהודים הן ספיציפיות לקבוצה זו או אחרת לפי מוצאה והיא תוצאה של ריבוי נישואי קרובים, כמו הרד-נקס באלבמה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדתות חרא נקודה.

כל האנשים הם בני אדם שווים לכל דבר, לא הבדל צבע גובה עדה ושטויות

אתם יכולים לתווכח מפה עד מחר, מה זה יהדות ומזה איסלאם או נוצרות,

זה לא משנה, אתה לא צריך לעשות מה שאנשים אומרים לך שהיה לפני 2000+- שנה

אתה צריך לעשות מה שאתה רואה לנכון, מי הם בכלל שיכתיבו עלי מה אני צריך לעשות

לצום ולהתפלל וכולה, אני מכבד את אמא ואבא שלי, ואני מכבד כל בנאדם שפוגש ברחוב כאילו שהוא אח שלי, הגיע הזמן להרים את הכפפה נגד הכפייה הדתית בכל הדתות, ולנסות להיות עם ישראלי מאוחד ולהצליח בחיים, כי במסלול הנוכחי אנחנו הולכים רק לכיוון אחד תנחשו איזה.....

אין דת אין עדה אין גזע יש בני אדם זהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מכיוון אחר אבל קשור...

בעקבות שיחות ממושכות שניהלתי במהלך שירותי הצבאי עם חברי לצוות וליחידה הדתיים הגעתי לשיחה אשר נערכה עם רב, שאלתי בסופו של דבר היתה : מדוע התקיימה השואה? וכיצד יכל אלוהים הגדול והכל יכול לאפשר אירוע מסוג זה?

הדת היהודית טוענת כי כל בכל דבר רע אשר קורה ישנה תמיד הנקודה הטובה - חשיבה המקבילה בצורה מסוימת לסמל היין ויאנג הסיני - בכל רע יש טוב ובכל טוב יש רע...

הרע בשואה הוא ברור וידוע - 6 מיליון יהודים הושמדו ועוד כמעט 50 מיליון אזרחים ברחבי אירופה (לא חיילים, אזרחים) שמתוכם כ 20 מיליון אזרחים רוסים.

הטוב לעומת זאת הוא החלק המעניין והיותר חמקמק. חוקי הטבע עובדים בעולם החי - החזק שורד בעוד החלש מפנה את מקומו והגזע משתבח עם הזמן - כאשר צדים הזאבים את הבאפלו הם תופסים את החלשים והמפגרים - אלו שנשרכים בסוף ולא מוגנים על ידי העדר. כך נגרעים הגנים הפחות מוצלחים מהעדר והעדר מתחזק.

החברה האנושית עובדת בצורה הפוכה - החזקים והצעירים נשלחים למלחמה בעוד ה:איטים" נשארים מאחור - הגנים החזקים נגרעים מהמאגר ואילו החלשים שורדים ומתרבים וכך נחלש הגזע (האנושי בשלב זה).

השואה והרדיפות מסביב לעולם ביצעו בעם היהודי תהליך עמוק וכואב עשרות מונים משעושים הזאבים בבאפלו - הרדיפה היתה חסרת פשרות וההרג היה רב, אך כאן שוב שרדו החזקים, המהירים והחכמים (וכעדות לכך ניתן לשים לב בקלות לכך שלכל יהודי שניצל יש סיפור מדהים ויחודי אשר משולבים בו הרבה ערמה ומזל - אין כמעט אף אחד שפשוט לע עשה כלום והמלחמה לא נגעה בו). בריכת הגנים היהודית התחזקה מאוד בזמן קצר וכך למרות העובדה שרוב העם היהודי הושמד הצלייח העם היהודי להשתקם במהרה ולבנות מדינה מפותחת (כמעט :) בתוך זמן קצר במיוחד.

זוהי תרומת השואה לעם היהודי, לזוכי פרס נובל ולכל אחד מאיתנו אשר נהנה מפירות עבודתם ומאמציהם של אבותינו.

הדת היהודית בבסיסה היא מוצלחת מאוד (ככל דת כמעט) אך פירושיה המודרנים אשר מקצינים את החוקים ומעוותים אותם לטובת רווחים פוליטים או חומרים ממאיסים את הדת על האנשים אשר בתורם צפים לקיצוניות השניה ושונאים את הדת מתוך אינסטיקנט כמעט ולא מתוך ניתוח מחושב של העובדות.

ישנם כמובן עוד חתיכות חסרות רבות בפאזל אך זוהי תרומתי לדיון

אדם.

נ.ב

האיסור לאכול בשר חזיר מקורו בעולם העתיק כנראה - שם היה קשה לשמר את החזיר היטב מכיוון ששיטות השימור היו פרימיטיביות וכתוצאה מכך בשר חזיר התקלקל מהר. הדת היהודית כצורת הגנה אסרה על אכילת חזיר כוללת.

...Spead is nothing without Control

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי,אתה טועה,אנחנו לא "גזע עליון" אנחנו "העם הנבחר",פיזית אנחנו כמו כולם,אין לנו גנים חזקים משאר הגויים.

נבחרנו לקיים את החוקים הללו,זה מה שמבדיל אותנו מאחרים,אם לא היו שמים לנו חוקים מסויימים שימנעו מאיתנו להתבולל העם שלנו פשוט יכחד,כי אנחנו טיפה בים.

אני מזמין אותכם לקרוא בנביאים,ששם ניבאו כבר שיהיו טילים מונחים, ומפציצים מהאויר שיכולים לטוס טווחים ארוכים ולהטיל פצצות גדולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הוכחת שאתה לא מקשיב להם. וואלה. איך? פעם הבאה עבור על הדברים לפני שאתה שולח, את המשפט הזה (ואחרים בהמשך) אמרת סתם.

אוקיי עברתי. החלטתי להשאיר אותו כמו שהוא.

אם היית טיפה חוקר לעומק ולא אוכל בתאבון את כל מה שמאכילים אותך בתקשורת, היית מתחיל להבין כי לא מדובר כל וכלל ב"עניין של היגיון פשוט". דוקטור אני את הצבא שלי עשיתי, את המחבלים הרגתי, במחסומים אמנם לא עמדתי, אבל נסה להבין ששום סרט מקלנדיה לא יעזור לך להבהיר נקודה, לא כשאתה מדבר איתי על הנושא הזה. אם מישהו פה אוכל דברים בתאבון זה לא אני. אני מציע שתפנים - אתה מדבר עם אדם בקיא. קלנדיה זה מחסום ליד ירושלים שדרכו נכנסים לישראל.

http://img132.imageshack.us/my.php?image=kalandia9uy.png

כאשר מחסומים מוצבים בין כפר ערבי אחד לבין כפר ערבי אחר, אי שם בעומק הגדה, וכשניתן לראות בבירור כי עקיפת המחסומים היא עניין פשוט בצורה מגוחכת, מתחילים לחשוב לרגע האם באמת זה נועד למה שהצבא שלנו אומר שזה נועד? מה המטרה בלעצור מחבלים מלהיכנס לכפר פלסטיני אחר? אני אתן לך את הכבוד לענות על זה. עוד סיבה מאוד טובה לבצע הגהה.

טוב לא הבנתי למה אתה מתכוון. אני אבהיר את מה שנסיתי לומר. הצבא טוען שמטרת המחסומים לעצור מחבלים. אז למה שמים מחסומים בין כפר ערבי אחד לשני?

זאת רק דוגמא אחת, אבל השורה התחתונה היא שאיך שלא מסתכלים על זה, כל העדויות מוכיחות כמעט מעבר לכל ספק שתפקידם של המחסומים הוא למרר את החיים של הפלסטינים. האמת, שכרגע הסגרת את עצמך. אתה לוקה במחלה שעליה דיברנו לפני כן.

אולי די עם זה? זה שאני נגד פגיעה בזכויות בני אדם שאינם יהודים לא הופך אותי לאנטישמי. אז אפשר לעזוב את זה כבר?

אתה באמת חושב שהצבא מתכנן פעולותיו במטרה להציק לאזרחים פלשתינאים? אתה חושב שהחיילים בסרט נהנים לשמור 8-8 עם וסט וקסדה? אתה צוחק? החיילים האלה שאתה רואה בסרט הם אנשים כמוני וכמוך, אל תעז להתנשא עליהם עם העליונות המוסרית שלך.

אני לא מאשים את החיילים שעומדים שם. הם גם סוג של קורבן. אני מאשים את מי שהחליט להעמיד אותם שם.

כל העדויות מוכיחות, עם כבר, שפעילות צה"ל בשטחים מונעת פיגועים. אתה יכול לאכול כמה סרטים שאתה רוצה, מתאבדים יש בשפע, מחבלים יש בשפע, נשק יש בכמויות אסטרונומיות, והם לא בוחלים באמצעים. הילדים האומללים שראית בסרט, ילדים בדיוק כמוהם כבר עברו במחסומים עם חומר נפץ עליהם. עמוס - במידה ואתה עדיין לא מחובר לקרקע - הם בחרו חמאס.

הם בחרו חמאס כי החמאס הבטיח לשפר את תנאי המחייה העלובים שלהם. האם הוא יקיים את הבטחתו או לא, או מה כוונתו האמיתית, זה בוודאי נגלה בקרוב.

הם בחרו בחמאס אחרי מהלך חד צדדי היסטורי מצידנו, מהלך שפורש בצד שלהם בתור ניצחון, בתור תבוסה של האויב הציוני. הם מחנכים את ילדיהם לשנאה וקיצוניות ולא פסקו גם בשנים שבהם היה אפיק מדיני.

לפי מה אתה קובע את זה?

שלום, לצערי הרב, לא יהיה פה בזמן הקרוב.

מסכים.

צא מהסרט.

צא אתה מהסרט :roll:

אני יודע שאני עומד לחטוף על הראש על זה, אבל שזה יהיה ברור, מדינה שבה המוסריות היא בביוב, היא מדינה חולה. היא מדינה שעתידה נראה רע מאוד. מהבחינה הזאת האירגון הזה ואירגונים דומים עושים עבודה שאחת ממטרותיה (כמובן מלבד עזרה מיידית לערבים) היא עזרה למדינה. כאמור זהו נזק בלתי הפיך. זה בדיוק כמו שאני מתאר את זה. או פלשתינאים במחסום, או אוטובוסים מפוייחים בירושלים. אלה הברירות שלך, אלה הברירות שלי.

אלה לא הברירות. יש עוד ברירה אחת. והיא לעוף משם כמה שיותר מהר. (בלבנון זה כבר הוכיח את עצמו)

בנוגע למוסר, אין צבא מוסרי מצה"ל בכל העולם. אגיד שוב - צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם כולו. מי שלא מסכים איתי שיתן דוגמאות כי כבר היו מספיק אמירות סרק בשרשור הזה.

knock yourself out

אתה כנראה לא בקיא במהלך העניינים בשאר האיזורים הכבושים

בעולם. אתה כנראה לא מודע להתנהלות "האירופאית" הכה נאורה באלג'יריה, בצ'צ'ניה, בבלקן.

ייתכן. אני רק לא רואה איך זה נותן לגיטימציה למעשים לא מוסריים (עזוב פגיעה באזרחים חפים מפשע בשוגג, אבל מעשים אחרים שמפורטים בלינק שצירפתי)

לא נורא, היהודים אשמים. מוסריות בביוב, כמו שאמרת.

yep.

לילה טוב,

מי ייתן ונתראה רק בשמחות.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסות שלי לקובץ התגובות שנגעו ביחס החיילים במחסומים לאוכלוסיה הפלסטינית:

לפני כמה ימים יצא לי לבלות כמה שעות עם אדם בגילי. מפה לשם השיחה התגלגלה לשירות הצבאי (אין שיחה בין שני ישראלים שלא מגיעה בשלב כלשהו לדיבורים על הצבא...) והתברר שאותו אדם שירת במג"ב.

לאחר מכן הוא סיפר לי שישב בכלא כ-40 ימים. כששאלתי למה, הוא סיפר לי את הסיפור הבא:

באחד הימים הוא ושוטר כחול עמדו במחסום ובדקו את העוברים בו. לפתע הם תפסו שב"ח שהיו ברשותו כ-10,000 ש"ח. מבדיקה במסוף עולה שאין כל רישום לגבי אותו שב"ח וכי הוא אינו מבוקש כלל, אלא רק שהה ועבד בישראל ללא כל אישור. אותו שב"ח בסה"כ ביקש לחזור לביתו כאשר סכום הכסף שנשא על עצמו היה שכר עבודתו אותו הוא חסך במשך כשנה וחצי. אותו אדם והשוטר הכחול החליטו לעשות איתו עיסקה.

הם שאלו את השב"ח: "רוצה לחזור הביתה בלי בעיה? אין בעיה, תשאיר פה את כל הכסף".

השב"ח, שלא רצה להסתבך עם החוק, נאלץ לוותר על כל הכסף ועבר לגדה. המג"בניק והכחול התחלקו בסכום, אבל לא לקחו בחשבון שרגע לאחר שהוא עבר, הדבר הראשון שהוא עשה זה ללכת להתלונן.

את הכסף הצליחו המג"בניק והכחול (שהתחלקו בו חצי-חצי) להלבין בדרכים שונות, וכך, כשלא נמצאה כל ראיה נגדם, נגזרו עליהם רק 40 ימי מחבוש.

סיפור נוסף של אותו מג"בניק לשעבר הוא איך פעם הוא מרח גבינה לבנה על ערבי שעמד במחסום, סתם ככה כי התחשק לו.

וכן, אותו מג"בניק לשעבר היה מאוד גאה בעצמו כשסיפר לי את הסיפורים האלה.

אני, לעומת זאת, התפללתי כבר שיגיע הרגע שבו אוכל לפנות לדרכי ולא לשהות עוד במחיצתו.

היה כאן מי שאמר שהם מחנכים את הילדים שלהם לשנוא אותנו. ולמה אנחנו (לפחות חלקנו) מחנכים את הילדים שלנו? אני אגיד לכם למה: אנחנו מחנכים אותם שערבים אלה חיות, שאנחנו צריכים לשלוט בהם ושהם העבדים שלנו.

אנחנו מחנכים את הילדים שלנו שאנחנו היינו פה קודם ושצריך לזרוק אותם לים.

מה אנחנו יותר טובים מהם? מה הם יותר טובים מאיתנו?

אני מציע לכל מי שעוד לא השתכנע ללכת לראות את סידרת התעודה של חיים יבין "ארץ המתנחלים" ולאחר מכן שיחזור לכאן ויכתוב את דעתו המלאה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0.25 אחוז מתושבי העולם מוגדרים כיהודים.

קצת יותר מ22% מסך פרסי הנובל ניתנו לאנשים אשר לפחות אחד ההורים שלהם יהודי.

אז בו אני אגלה לך משהו, אם אחד ההורים יהודי זה לא מספיק תמיד.

רק אם האמא יהודי אז זוכה פרס הנובל הוא גם יהודי.

אגב, אנחנו 0.25% מהאוכלוסיה, אבל יש לנו רק 0.00012134 מדליות באולימפיאדה

מה שאומר שכנראה יהודים הם חננות שממציאים כל היום המצאות, וזוכים בפרסי נובל, במקום ללכת לשחק בשמש, להשתזף קצת

אגב, פרס ורבין קיבלו פרס נובל לשלום, בלי קשר לחוכמה שלהם, אלה בגלל עשייה פוליטית, בלי קשר אם אני שמאלני או ימני, פרס כזה לא מוכיח כלום.

נגיד ובאמת כולם היו מסכימים שמגיע להם, גם הימניים, מה עם יאסר עראפת? מגיע לו פרס נובל?

כנראה שאחוז זוכי פרס נובל זאת לא כזאת אינדיקציה :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שכל החבר'ה פה שירדו על הדת היהודית פשוט לא בקיאים בה וניזונים מהמדיה ומהשקרים של נבחרי הציבור שלהם,אותה מדיה שגם מציגה אותנו כרוצחים מתנשאים וצמאי דם.

לפני שאתם באים לתקוף את הדת היהודית,תלמדו אותה מהמקורות הנכונים.

פחות שנאה עצמית לא תזיק לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסות שלי לקובץ התגובות שנגעו ביחס החיילים במחסומים לאוכלוסיה הפלסטינית:

לפני כמה ימים יצא לי לבלות כמה שעות עם אדם בגילי. מפה לשם השיחה התגלגלה לשירות הצבאי (אין שיחה בין שני ישראלים שלא מגיעה בשלב כלשהו לדיבורים על הצבא...) והתברר שאותו אדם שירת במג"ב.

לאחר מכן הוא סיפר לי שישב בכלא כ-40 ימים. כששאלתי למה, הוא סיפר לי את הסיפור הבא:

באחד הימים הוא ושוטר כחול עמדו במחסום ובדקו את העוברים בו. לפתע הם תפסו שב"ח שהיו ברשותו כ-10,000 ש"ח. מבדיקה במסוף עולה שאין כל רישום לגבי אותו שב"ח וכי הוא אינו מבוקש כלל, אלא רק שהה ועבד בישראל ללא כל אישור. אותו שב"ח בסה"כ ביקש לחזור לביתו כאשר סכום הכסף שנשא על עצמו היה שכר עבודתו אותו הוא חסך במשך כשנה וחצי. אותו אדם והשוטר הכחול החליטו לעשות איתו עיסקה.

הם שאלו את השב"ח: "רוצה לחזור הביתה בלי בעיה? אין בעיה, תשאיר פה את כל הכסף".

השב"ח, שלא רצה להסתבך עם החוק, נאלץ לוותר על כל הכסף ועבר לגדה. המג"בניק והכחול התחלקו בסכום, אבל לא לקחו בחשבון שרגע לאחר שהוא עבר, הדבר הראשון שהוא עשה זה ללכת להתלונן.

את הכסף הצליחו המג"בניק והכחול (שהתחלקו בו חצי-חצי) להלבין בדרכים שונות, וכך, כשלא נמצאה כל ראיה נגדם, נגזרו עליהם רק 40 ימי מחבוש.

מה שעצוב זה שיש כל כך הרבה דוגמאות כאלה. והרבה מהן אפילו יותר גרועות (אם מישהו מעוניין מחר אני מביא רשימה)

סיפור נוסף של אותו מג"בניק לשעבר הוא איך פעם הוא מרח גבינה לבנה על ערבי שעמד במחסום, סתם ככה כי התחשק לו.

וכן, אותו מג"בניק לשעבר היה מאוד גאה בעצמו כשסיפר לי את הסיפורים האלה.

אני, לעומת זאת, התפללתי כבר שיגיע הרגע שבו אוכל לפנות לדרכי ולא לשהות עוד במחיצתו.

יש את אותם חיילים שאין מילה אחרת לתאר אותם מלבד רשעים. וזו דוגמא אחת.

מה שכל כך חבל זה שגם מהנערים הכי טובים המצב הזה יוציא את הצד הרע ביותר שלהם.

היה כאן מי שאמר שהם מחנכים את הילדים שלהם לשנוא אותנו. ולמה אנחנו (לפחות חלקנו) מחנכים את הילדים שלנו? אני אגיד לכם למה: אנחנו מחנכים אותם שערבים אלה חיות, שאנחנו צריכים לשלוט בהם ושהם העבדים שלנו.

אנחנו מחנכים את הילדים שלנו שאנחנו היינו פה קודם ושצריך לזרוק אותם לים.

מה אנחנו יותר טובים מהם? מה הם יותר טובים מאיתנו?

אני מציע לכל מי שעוד לא השתכנע ללכת לראות את סידרת התעודה של חיים יבין "ארץ המתנחלים" ולאחר מכן שיחזור לכאן ויכתוב את דעתו המלאה.

עמוס תו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...