Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם בלאנטיס מודל 2000 מנוע 1.8 יש שסתומים הדראולים?

katlani
שימו לב! השרשור הזה בן 6820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שואל השאלה הבאה כי לאחר חיפוש וקריאה מעמיקה לא ראיתי שלעולם דובר פה על מערכת השסתומים של הלאנטיס BJ (ומעלה 99) .

אז ככה יש לי כמה שאלות בנושא:

א. האם ניתן לעשות פלאשינג במנוע הנ"ל? אני שואל לא כי יש דפיקות בשסתומים ולא כי שמתי לב לפיח רב במנוע. מה שכן ראיתי את היסטוריית הטיפולים של הרכב וכתוב שם שבין טיפול לטיפול חיכו 20K!!!

ועל טיפול 60K למשל ויתרו והיה מצב שבין 50K ל 80K בערך לא עשו לאוטו טיפול והחלפת שמנים!

ככה שאני רוצה לעשות פלאשינג למנוע. קראתי הודעה של בני הצדיק שאומר שיש בלאנטיס (הדור הקודם) שסתומים הדראולים ושאסור לעשות במנועים האלה ובמאזדה בכלל פלאשינג למנוע!

ב. זוהי בעצם השאלה המרכזית... איזה מערכת שסתומים יש ברכב? בעלת נדנדים ושיש צורך בכיוון שסתומים או שמדובר בשסתומים הדראולים ואין צורך בכיוון שלהם מכיוון שהם כל הזמן על 0 מ"מ?

אני ישמח לקבל סכמה על המערכת אם למישהו יש להשיג

ג. בספר רכב כתוב שב75K צריך לכוון שסתומים ובסוגרים כתוב (לוחית שימס) אבקש הסבר בבקשה

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטלני שלום!

במאזדה 1800 מודל 2000,אין שסתומים הידרוליים.

יש שני קמשפטים,והפיקה שלהם לוחצת על כוסית שבתוכה יש שימסים.

שימסים הם פחיות בעוביים שונים.ע"י החלפתם מכונים את השסתומים.

המוסכים מתקשים לכוון,בזמן שיפוץ ראש החרט מכוון,והמכונאי מקבל מוכן.

בברכה

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני קמשפטים=שני גלי זיזים כן?

מזה הכוסית הזאת?

כמה עולים שימסים חדשים?

אם בעצם כתוב שכל 75K צריך לכוון שימסים ובעצם אתה אומר שקשה מאוד לכוון אז מחליפים? או שפשוט המוסכים בארץ לא נוגעים?

מה בקשר לפלאשינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן שני גלי זיזים.

מה זה יתן לך מה המחיר של השימסים.את השימסים קונים בסט,שמספיק להרבה מכוניות.

זה דבר יקר,ואף מוסך לא קונה את זה,רק מי שמשפץ ראשים.

הכוסיות(לא מה שאתה מתכוון)הם כוסות פלדה שמונחות על מנעול השסתומים,ומכסות מעט את

קפיצי השסתומים.

דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה דוד

הבנתי אותך

אז למה בעצם כתוב בספר לכוון כל 75K

למה הם מתכוונים בעצם?

ומה דעתך בקשר לפלאשינג לאחר מה כתבתי בסעיף א'? ובקשר למה שבני שאסור לעשות במאזדה פלאשינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מתכוונים למה שהם כותבים,נזכרתי לפני כמה שנים שלחתי מישהוא למשפץ ראשים

ביפו (המשפץ אחד מבני דודינו)הוא כיוון בלי לפרק ראש. לצערי לא זוכר את שמו

תברר במוסכים ביפו.

דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הטיפולים הם עוקבים

טיפול ראשון 18K

שני 35K

שלישי 54K

רביעי 75K

אלה הטיפולים שעשו במוסך מורשה בהרצליה

ואז הם מכרו הרכב לבעל הרכב הקודם והוא עשה ב 93K במרכזי

שם דרך אגב רק החליפו רצועות אביזרים אבל טיימינג לא עשו

עכשיו אתה מבין למה אין מצב שעשו בין לבין במוסכים רגילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשאל אותי לי זה נראה כמו - טיפול אחד במוסך מורשה, טיפול שני במוסך לא מורשה - טיפול מורשה - טיפול לא מורשה...

לא שכנעת אותי בטיעון שלך.... והגיוני שעשו טיימינג במוסך לא מורשה....

גם אם בני למד אמר שלא עשו מעולם.

אבל יכול להיות שאתה צודק, זאת רק דעתי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז ידידי אתה נורא אופטימי. הייתי רוצה להיות אופטימי כמוך אבל עובדות מדברות בעד עצמן. אפשר לראות שלעולם לא פתחו טיימינג. תכלס מה שחשוב זה שהאוטו באמת נוסע ומרגיש מצויין כמו חדש ומסתבר שלא ממש השפיע עליו שלא עשו לו טיפולים ממש בזמן וסחבו גם 20K בין כל החלפת שמנים. מעכשיו הרכב אצלי והוא כן יקבל טיפול נאות וראוי! מה דעתך על פלאשינג? שווה לעשות? תכלס שלא צריך אבל סתם פסיכולוגי בא לי לעשות לדעת שכל הג'יפה שהצברהבמשך ה 120K בראש תרד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מזדה גם, ולפני שבוע עשיתי לה פלאשינג, וגם טיימינג וגם טיפול, יודע אחרי כמה קילומטר הטיפול בא? 30 אלף... 30 אלף עם המנוע החדש, לא יודע כמה קילומטר לפני לא עשו טיפול למנוע החדש, ולא עשו טיפול בהחלפה...)

אבל אני לא דוגמא, את האוטו שלי אי אפשר למכור הלאה, וגם ככה הזמן שלו קצוב, אז לא כל כך אכפת... (אי אפשר למכור כי הוא מעוקל... ולעולם לא ישוחרר)

מכאן הוא ילך רק לחלקי חילוף או לשטחים. המנוע שלו חדש דרך אגב והוא ב300 אלף... המנוע הקודם הלך כי הבעלים הקודם בישל אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר מנוע חדש התכוונת לראש מנוע כן? שךל עם 1.6 או 1.8?

התחילו לך נזילות אחרי הפלאשינג או שזה רק תרם? אני קצת מפחד מפלאשינג אבל מת לעשות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מזדה גם, ולפני שבוע עשיתי לה פלאשינג, וגם טיימינג וגם טיפול, יודע אחרי כמה קילומטר הטיפול בא? 30 אלף... 30 אלף עם המנוע החדש, לא יודע כמה קילומטר לפני לא עשו טיפול למנוע החדש, ולא עשו טיפול בהחלפה...)
מה ???

המנוע שלו חדש דרך אגב והוא ב300 אלף... המנוע הקודם הלך כי הבעלים הקודם בישל אותו

מה ???

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז ידידי אתה נורא אופטימי. הייתי רוצה להיות אופטימי כמוך אבל עובדות מדברות בעד עצמן. אפשר לראות שלעולם לא פתחו טיימינג. תכלס מה שחשוב זה שהאוטו באמת נוסע ומרגיש מצויין כמו חדש ומסתבר שלא ממש השפיע עליו שלא עשו לו טיפולים ממש בזמן וסחבו גם 20K בין כל החלפת שמנים. מעכשיו הרכב אצלי והוא כן יקבל טיפול נאות וראוי! מה דעתך על פלאשינג? שווה לעשות? תכלס שלא צריך אבל סתם פסיכולוגי בא לי לעשות לדעת שכל הג'יפה שהצברהבמשך ה 120K בראש תרד

אם אתה מפחד מפלאשינג, תקנה כמה גלונים של שמן 10W40 זול - ותחליף שמן כל חודש.

תוך חודשיים שלושה מובטח לך שהמנוע יתנקה מבפנים כמו שצריך מבלי שתפחד על נזקים מפלאשינג.

במנועים כאלו שהוזנחו יש סיכון מסויים בלעשות פלאשינג.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובין החלפה להחלפה להחליף פילטר? כי פילטר זו הוצאה לא קטנה כל פילטר 50 שקל...

הקטע הוא גם שאני רוצה לעבור לסינטטי מלא אז בכל מקרה רצוי לעשות פלאשינג... אולי לא עשו כמו שעון כל 15K (למרות שלפי דעתי גם כל 15K זה לא טוב) אבל באמת שהמנוע במצב חדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...