Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חריטת מנוע- איפה?,כמה?,למה?

V8_וחצי
שימו לב! השרשור הזה בן 6826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לעשות חריטה למנוע של הקליאו שלי להגדלת נפח ל1600 (המנוע הוא 1400)

עכשיו השאלה שלי היא האם זה אפשרי? אם כן מה המחיר המשוער לעבודה כזאת? איפה כדאי לעשות את זה? מהו התהליך? מה ההשלכות של זה? ומה הסכנות של זה?

הרכב הוא קליאו 92 1400.

אבקש בלי הערות ושאלות מיותרות,

תודה,

דימה.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עזרת לי...
דווקא כן, הוא מנסה להגיד לך שאתה פשוט עושה משהו לא הגיוני במקום ללכת על משהו שהוא כן הגיוני... מילא היית מבקש לדעת על חריטה של מנוע לנפח שלא קיים, זה עוד אפשר להבין... אבל אתה מבקש לדעת לגבי חריטה של מנוע לנפח שלא רק שהוא קיים אלא שיש גם יותר גדולים ממנו בקליאו.

השאלה המתבקשת היא - למה לטרוח?!

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המתבקשת היא - למה לטרוח?!

מוטי.

כי יש משועממים שאין להם מה לעשות והם שואלים שטויות ומטריחים אותנו - חברי הפורום

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל סיבה פשוטה- להשתיל מנוע 1800 בקליאו שברישיונות 1400 זה הגיוני אבל לא חוקי וזה יותר מדי בירוקרטיה.

הקליאו שלי במצב שמור מכל בחינה מכאנית וקוסמטית ובנוסף לזה שהיא יד ראשונה, לכן אני לא מתכוון להחליף אותה.

על הגדלת נפח של 200 סמ"ק לא יגידו מילה.

ואגב בחיפושים שערכתי עבור מנוע 1600 לאוטו שלי לא נימצא מנוע מתאים, וגם להחליף מנוע זה טונות של בירוקרטיה, עברתי את זה פעם, אני לא מתקוון לחזור על זה עוד פעם, תודה...

yonatanl- אם היית טורח לברר עליי לפני שהיית מדבר היית מבין ששטויות זה בקטע שלך ולא שלי...

עכשיו אפשר לקבל תשובה לשאלה שלי?

תודה,

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר אבל זה עדיין לא הגיוני.

אנשים משתילים מנועים ומאשרים אותם כל הזמן, אתה לא הראשון ולא האחרון, וזה גם לא כזה בלגן גדול, זה קצת כאב ראש.

לעומת זאת, אתה לוקח פה מנוע שעובד מצוין (לפי דבריך), מפרק אותו לגורמים ומבצע בו חריטה ש-

1. לא בטוח שבכלל ניתן להגיע לנפח שאתה מחפש, צריך לבדוק מה המקסימום Overbore שניתן לחרוט אליו, יש מנועים שבקושי אפשר לגרד מהם עוד 100 סמ"ק...

2. אתה נכנס לסט אחר לגמרי של בעיות - קומפרסיה, בוכנות אחרות, רינגים אחרים, בעיות פוטנציאליות אחרי החריטה.

3. לחרוט מנוע זה לא עבודה זולה או מהירה, המנוע מפורק לגורמים ומורכב בחזרה... ברור לך שזה סיפור לא קטן?

ואחרי שלוקחים בחשבון את הנקודות הנ"ל מגיעים למסקנה המתבקשת מאליה - זה לא שווה!

עדיף לעבוד את טיולי הניירת של משרד הרישוי ופשוט לשתול מנוע של RSI ואפילו עוד יותר פשוט - למכור את האוטו ולקנות RSI!

בין היתרונות -

1. לקנות RSI זה חוקי לגמרי.

2. אין כאב ראש במשרד הרישוי.

3. בסוף התהליך אתה נשאר עם קליאו RSI שיש לה גם את שאר המכלולים המתאימים יותר למנוע.

4. האוטו שלך לא שוכב במוסך בכלל.

5. כשתמכור אותה בסוף תקבל כסף על קליאו RSI, לא על קליאו קומבינה.

חומר למחשבה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קארבורטור...

מוטי, אתה אומר שיש אפשרות חוקית לאשר מנוע 1800 ברישיונות? אני בודק אם זה אפשרי מבחינה חוקית במשרד הרישויי?

בינתיים כמו שאמרתי המנוע עובד פיקס, כמו שעון שוויצרי... אבל הוא כבר מתקרב לק"מ שהוא יצטרך אוברול בקרוב, ועקב בעיות התחממות שקרו לאחרונה שנבעו מטרמוסטט תפוס,

וגם התחזוקה הלקויה של המנוע כאשר הרכב היה בשימוש דוד שלי... כאמור, הוא טופל במוסך מורשה, מה שאומר- במנוע היה שמן מינרלי זול, מי ברז במערכת קירור, וכו... כמובן שכל הליקויים תוקנו, אבל זה עדיין לא משנה את מצבו של המנוע.

RSI? לא תודה...

אני מעדיף את שלי ממספר סיבות:

הרכב מטופל

הרכב היה יד ראשונה במשפחה (כרגע הוא עדיין יד ראשונה ברישונות)

אחרי כל הזמן שהשקעתי בה אני לא מוותר עליה

אני רוצה רכב שיהיה משפחתי, אבל קומפקטי. ז"א 5 דלתות.

למה RSI לא בא בחשבון:

אין אחת כזאת שלא שחטו לה את האימא,

אין אחת כזאת שלא שחטו לה את הצורה,

אין אחת כזאת שלא שחטו לה את התחת,

קיצר, בגלל מחסור תרבות מוטורית בארץ, הרכבים משלמים את המחיר, ואין רכב "ספורטיבי" שלא עבר התעללויות בדרך קבע..

תודה,

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח המנוע נקבע לפי מהלך הבוכנה והקדח, כלומר לא בטוח שהעלת נפח משמעותה חריטה, לפעמים יש צורך להחליף את גל הארכובה והטלטלים (שינוי מהלך ולא קדח).

בקיצור אין כל סיבה הגיונית להעלות נפח בצורה לא חוקית, כיום מרבית יבואני הרכב נותנים את האישור להעלות נפח, צריך פשוט לבקש.

בהצלחה

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך שום בעיה להשתיל מנוע של 1.8 בקליאו, אבל.. בשביל זה תצטרך להגיע לקובה(עם האוטו).

מה שכן..אפשרי למצוא מערכת הזרקה של קליאו/אקספרס, השיפור משמעותי(יחסית).

אנו הולכים בדרך, כדי להבין את הדרך שבה אנו הולכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח המנוע נקבע לפי מהלך הבוכנה והקדח, כלומר לא בטוח שהעלת נפח משמעותה חריטה, לפעמים יש צורך להחליף את גל הארכובה והטלטלים (שינוי מהלך ולא קדח).

בקיצור אין כל סיבה הגיונית להעלות נפח בצורה לא חוקית, כיום מרבית יבואני הרכב נותנים את האישור להעלות נפח, צריך פשוט לבקש.

בהצלחה

אתה טועה ידידי היקר. רוב היבואנים לא נותנים. לובינסקי כבר לא מאשרים להחליף ל 205gti מנוע 1600 ל1900 גם עם אתה משנה את כל החלקים שפעם דרשו להחליף כדי לאשר. ובוא תנסה לבקש מהונדה להגדיל נפח מנוע, במיקרה הטוב יצחקו עליך ובמיקרה הרע יעיפו אותך מכל המדרגות (ויש הרבה מדרגות בדרך למחלקה הטכנית בהונדה.) אף חברה היום לא מאשרת אפילו החלפת מידות צמיגים "מיוחדות" אז בטח ובטח החלפת נפח מנוע. בכל מיקרה הלוואי שהיתה צודק!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...