Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פקחי עריית רמת גן how low can you go?

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, Be roo כתב:

יש הבדל בין אכיפה של מהירות שניתן בהסח דעת לחרוג ממנה לרגע,

חמש דקות זה להגדרתי היסך דעת באותה המידה!

לפני 13 שעות, ניקו פ. כתב:

לפני כמה שבועות עצרתי באדום לבן. יצאתי לקנות בקבוק מים וסנדוויץ לאשתי ההריונית אחרי יום מאוד ארוך בדרכים. 

אדום לבן היא עבירת תנועה, היא לפעמים קיפוח זכות של כלי רכב אחרים או הולכי רגל, אין דינה כדין עבירת חניה מוסדרת שהיא "עבירה" כלכלית בלבד!
לכן ההתייחסות צריכה להיות שונה.

לפני 12 שעות, fatboy1340 כתב:

לפני כמה שנים הייתי במינכן עם רכב שכור, 

אני לא מתווכח עם היעילות הגרמנית ויש לזה הוכחות
בלבנט חוקי הז'אנר שונים. (לטוב ולרע)

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש מה לערער, ובכל מקרה אין לך מה להפסיד.

קיבלתי דו”ח נת”צ בז’בוטינסקי בבני ברק, בשעה 21.58 (משעה 22.00 אין נת”צ). שלחתי בקשה לביטול, כתבתי שיתכן ולא שמתי לב בדיוק לשעה, בוטל.

עריכה אחרונה על ידי - XM -
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, סולל הדרך כתב:

חמש דקות זה להגדרתי היסך דעת באותה המידה!

1. אדם שיודע שהתשלום עד שעה מסויימת וקבע למסעדה בשעה הזו, אמור לתכנן את הזמן כך שיחנה מעט לפני אותה שעה. הם ידעו שהשעה קרובה, והמרו שלא יקבלו דו״ח על כמה דקות.

2. כתבת שעצמך שהיתה החלטה מודעת בדיוק כמו שתארתי, הגיעו כמה דקות לפני והמרו לא לשלם:

לפני 20 שעות, סולל הדרך כתב:

מחליטים שאין צורך להפעיל עכשיו פנגו לשמונה דקות.

זה לא הסח דעת, זו קבלת החלטה, הימור שלא הצליח. 

לפני 38 דקות, סולל הדרך כתב:

"עבירה" כלכלית בלבד!

אז זה בסדר מבחינתך לגנוב? הגבול שלך באכיפת חניה הוא רבע שעה, מה הגבול בגניבה? כמה שקלים? או שאולי מה שקובע זה ממי, מרשות ציבורית מותר ומאדם פרטי אסור?

כן, המון עושים זאת, זה מעין נורמה לנסות לדפוק את המערכת ולא לשלם על חניה, אבל תכלס, אתה יכול לסובב את זה עד מחר. המרתם, הפסדתם. אף אחד לא אשם חוץ מכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכחיש שעשינו את זה במודעות מלאה
אבל מה אם המקרה היה שבנאדם באמת מתבלבל ולא שם לב... זה קורה
גם אז היית כל כך נחרץ על 5 דקות?

בוא לא ניקח את המונח "לגנוב" ונצמיד אותו לחניה 5 דקות ללא תשלום... העלות של החניה הזאת היא לא יותר מכמה עשרות אגורות
ואם בשבילך זה "לגנוב" אז כן ...אני בסדר עם זה
וגם לקבוע שזו נורמה לדפוק את המערכת, אני חושב שאתה קצת קופץ מוקדם מידי למסקנות, בטח בלי הכרות אישית ובטח שחמש דקות חניה חינם הם לא "לדפוק את המערכת"

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, סולל הדרך כתב:

אבל מה אם המקרה היה שבנאדם באמת מתבלבל ולא שם לב... זה קורה
גם אז היית כל כך נחרץ על 5 דקות?

כן. חלק ענק של עבירות התנועה נעשה בהסח דעת. אפשר גם בהסח דעת לא לשלם על שעתיים של חניה.

ואיך הפקח אמור לדעת אם חנית שם שעה או רק הגעת? שיתחיל לבדוק חום מנוע? זו העבודה שלו, הוגדרו לו שעות העבודה, משלמים לו עליהן.

אז העיריה צריכה להנחות אחרת? לגלח רבע שעה מהסוף? ומה עם ההתחלה? ולמה רק רבע שעה?

ונניח שסגרו רבע שעה, יגיע סולל הדרך 20 דקות ויגיד לעצמו שעל 5 דקות לא שווה להפעיל פנגו, ויתלונן שדפקו אותו... אתה מבין שאין לזה סוף ומדובר בסופו של דבר בהרגשה המבאסת שניסית לעגל פינות, וב-9 מתוך 10 מקרים זה עבד לך ועכשיו נתפסת? מבאס. נכון. לא סיבה לבוא בטענות לאף אחד חוץ מעצמך.

לפני 7 דקות, סולל הדרך כתב:

בוא לא ניקח את המונח "לגנוב" ונצמיד אותו לחניה 5 דקות ללא תשלום... העלות של החניה הזאת היא לא יותר מכמה עשרות אגורות
ואם בשבילך זה "לגנוב" אז כן ...אני בסדר עם זה
וגם לקבוע שזו נורמה לדפוק את המערכת, אני חושב שאתה קצת קופץ מוקדם מידי למסקנות, בטח בלי הכרות אישית ובטח שחמש דקות חניה חינם הם לא "לדפוק את המערכת"

בסופו של דבר זה לגנוב. אתה מקבל ״שירות״ ולא משלם עליו, ובמקרה הזה אפילו בידיעה. כמה עשרות אגורות? אתה יודע כמה כסף בנקים עושים מעיגול של שברי אגורות? או נניח שאתה אצל פקידת עיריה ועל הדלפק כמה עשרות אגורות מתושב ששילם קודם. הרי לרגע לא תחשוב לקחת אותן לעצמך כשהיא לא מסתכלת.

אין פה שיפוט, והכרות אישית אינה רלוונטית בדיוק בגלל שזו אכן הנורמה, 99.99% עושים זאת לפעמים. כי זה סכום פעוט, כי זה רשות ציבורית, כי ממהרים, כי סתם מתעצלים, כי פעם נתנו לנו דוח לא מוצדק ולא ביטלו... המון סיבות שאנחנו נותנים לעצמנו. אבל בסופו של דבר זו גניבה, גם אם אנחנו חיים איתה בשלום ועדיין מחשיבים את עצמנו כאנשים מוסריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, סולל הדרך כתב:

אין מה להתווכח עם עובדות... השעה היתה 19:25
אבל בחיאת ראבק, למה להיות בן/בת של עובד בתעשיית הדפוס?

כי ככה הם פקחי/יות חנייה. כמו בכביש, אל תהיה צודק איתם, תהיה חכם ותפעיל פנגו ותשלם שקל וחצי ל- 8 דקות האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, בסינגפור היית מעז להעמיד רכב לדקה במקום אסור? היית מעז לא לשלם על חניה שהיא בתשלום?

אם התשובה חיובית, שלם ושכח. הפקח במקרה זה עשה את עבודתו. מעצבן - נכון, אבל כם אתה למדת מזה משהו. להבא אם תרצה "לחסוך", תשלח את זוגתך לשבת במסעדה ואתה תשב ברכב את השעה בה לדעתך כבר לא צריך לשלם. מסכים איתך שזה מעצבן, אבל אותי עיצבן בשישי כשנכנסתי לשופרסל הקרוב לביתי ב 13:50 למרות שהסניף נסגר ב 14:00 והבחור בגבינות אמר לי שהוא כבר ניקה את המכונות וסיים לפרוס גבינה, למרות שעדיין לא נסגר הסופר. מעצבן, אבל מצד שני אם הוא היה פקח אולי היינו שמחים 😎

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, תציג את הסיפור כפי שהוא, רק ציין שהחנית שם בחמישה ל... וחשבת שהחניה כמו ברוב המקומות, בתשלום עד השעה 7. יתכן שיבטלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Michazzz כתב:

שאלה לי אליך, בסינגפור היית מעז להעמיד רכב לדקה במקום אסור? היית מעז לא לשלם על חניה שהיא בתשלום?

התשובה המפתיעה היא... שכן.
היות וברוב השנים שלי שם עוד לא היתה אפליקציה לתשלום והתשלום בוצע עם תווי חניה כמו פעם, אז ברבע שעה האחרונות תמיד חיפפתי ואף פעם לא קיבלתי דו"ח

הסיבה אגב לא היתה קמצנות, אלא הזמן שלקח לנקב את הכרטיס הארור והצורך ללכת ולהתחמש בכרטיסים. בלי קשר שעם תו אתה משלם את ערכו המלא גם אם ניצלת חלק מהזמן בלבד. ותכלס המעסיק שילם את החניות ועדיין לא שמתי תו
הכוונה כמובן למקום מוסדר בתשלום! לחנות על אדום לבן (שם זה דאבל זיגזג) יאכלו אותך בלי מלחThis parking coupon isn't what it seems... - Online Car Marketplace for  Used & New Cars

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Michazzzאני לא יודע האם היית רציני לדבי המעדניה. אבל האם ניסית להכנס,לסופרמרקט אירופי 20 דקות לפני הסגירה? כימזה בערך השלב,בו כורזים ללקוחות לגשת מיד לקופות, 10-15 דקות לפני הסגערה התריסים כבר מורדיםמחצי הדרך, השעה המוכרזת הם ננעלים. בישראל תרבות שונה ונותנים ללקוחות עוד איזו גמישות. אבל מוגבלת. אבל זו ההחלטה של כל סוחר.

@סולל הדרךואו, לקח להם הרבה שנים להפעיל אפליקציה. לפני איזה 5 שנים השלכתי לפח את אחרוני תווי החניה ששכבו אצלי ברכב, שכבר איבדו את תוקפם לפחות 7 שנים קודם. נרכשו כנראה לפני 18-20 שנה, הוחלפו על ידי האיזיפארק, שגם הוא כבר בגסיסה ולא ניתן לטעינה מספר שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד רציני לגבי המעדנייה. וגם עוד לקוחות שעמדו לידי. שעת סגירה היא שעת סגירה, סיום יום עבודה הוא לא באותו הרגע

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט פשוט הזוי.

לא עושים את העבודה ומחפפים - מתלוננים.

עושים את העבודה ולא מחפפים - מתלוננים.

איי, ישראלים. כשזה נוגע בנו, אפשר לעשות הנחות בחוק.  כשזה מישהו אחר - מה פתאום יש חוקים...

כל הכבוד לפקח שעושה את עבודתו נאמנה, ומספיק עם ה״איפה ואיפה״ במדינת ישראל. יש חוק, אין ימינה ושמאלה. כן ירבו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ויכוח שהפקח עשה את עבודתו נאמנה
השאלה היא שאלה של מדיניות אכיפה, ולא... לא, כל החוקים והתקנות נאכפים ברמת הדיוק הגרמנית על קצה קצהו של י' (וכולנו זוכרים לאן זה הוביל אותנו)
גם פה, צריך שיהיה לפקח מעט שיקול דעת.
כשפקח מתפרנס ממכסות, אז ברור שלא יהיה שיקול דעת. (אימוגי שוק)

ע"פ החוק היבש, היה צורך בתשלום - ללא ספק, לא מתווכח על זה
אני מתווכח רק על מרווחי החופש באכיפה של החוקים, וזה בדיוק כמו אכיפת המהירות, רק שם נוח לכם להיתפס להיסח דעת.
אז אם יש חוק ואוכפים אותו בקפידה, אהלן וסהלן, אבל אז נימנע איפה ואיפה בין החוקים, כולל מהירות!
זה לא העולם שאנחנו רוצים לחיות בו, לפחות לא אני.

ה-100 שקל האלו של הקנס בטלים בשישים, הם באמת לא מזיזים לאף אחד.
בעיני (ואני מגדיר את עצמי כשומר חוק), היה מקום במקרה הזה (כן... הבנתי שאתם חולקים על דעתי) במעט גמישות.
אבל כשהשופט הוא גם התליין, כנראה שהצפיה לכך היא לא ריאלית והזויי ככל שיהיה השרשור, יהיה זה תמרור אזהרה לאחרים, שגם דקה לפני פקיעת האולטימטום, התותחים רועמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...