Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת סט צמיגים

tinoki
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Tom_22,

פוסטים מומלצים

היי חברים.

חלפו שנתיים מרכישת הרכב והצמיגים יבשים. הגשם לא עזר והגיע הזמן להחליף.

נתונים:

פולקסוואגן קראוול 2021

215/65 r16 T104. מורכב עליו ברידג’סטון duravis R660

נסועה של כ 15-20 אלף בשנה, בד”כ במהירויות גבוהות 120-150 קמ”ש.

הצמיגים התייבשו מהר ממש (כבר לפני חצי שנה היו יבשים) ככה”נ בגלל חנייה מרובה בשמש שלנו. לכן לא מעוניין להשקיע במשהו יקר בהנחה שגם החדש יחזיק תקופה דומה. לא רוצה סיני פשוט אלא מותג אמצע כזה, סגנון של טויו הנקוק וכאלו. חשוב לי אחיזה טובה יותר (הרבה מעגלי תנועה מחליקים) ומרחק בלימה קצר יותר. פחות חשוב רעש או צריכת דלק.

צריך להחליף את 4 הצמיגים והרזרבי נראה חדש, לכן אני שוקל גם רכישה של 3 צמיגים זהים לברידג’סטון המורכב היום, אך לא מצאתי במרשתת את הדגם הזה במדויק.

המלצותיכם?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, tinoki כתב:

215/65 r16 T104. מורכב עליו ברידג’סטון duravis R660

זה צמיג מסחרי (סימון C במידה). האם כך גם נדרש במפורש ברשיון הרכב (כולל לענין קוד העומס והמהירות הנלווים)?

אם כן, נראה לי שיהיה יותר קל לבדוק מה זמין בפועל בצמיגיות באזורך ואז לחזור להתייעצות אם יש ספק.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

לעניין קוד עומס ומהירות, אני מבין כי אם רשום לי ברשיון הרכב T104 אזי צמיגים קוד עומס 98 לא חוקיים לרכב? אמור להיות 104 ומעלה?

כנ”ל לעניין קוד המהירות?

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוד עומס - אתה צריך את המספר הרשום ברשיון (104 =900 ק"ג לצמיג) או יותר, לא פחות

קוד מהירות - גם צריך את הערך הרשום ברשיון (T= מאה תשעים קמ"ש, מספיק לך, נכון?) ולא פחות, אלא שזה לא הולך לפי סדר האותיות, אז אתה צריך לפתוח טבלת קודי עומס (חיפוש גוגל מעלה כמה תוצאות מתאימות) ולוודא שאתה מקבל ערך שייתן לך לא פחות ממה שאתה צריך.

אם רשום ברשיון גם את האות C = צמיג מסחרי (מחוזק עם יותר שכבות), לוודא שיופיע הסימון על הצמיג.

בצמיג מסחרי מצוי שיש קוד עומס כפול (אצלי למשל יש 102/104) הגבוה מביניהם הוא הרלוונטי במקרה של צמיג בודד, הנמוך מיועד לצמיגים כפולים מאחורה.

לגבי ברידגסטון - לא מתמצא בדגמים השונים, אבל כנראה שיש להם גם דגמי זבל שלא שווים אפילו כמו סיניים, אז אין לך מה להסיק מזה שגם אחרים יחזיקו שנתיים בלבד.

התקנתי לפני פחות שנה וחצי רביעייה של ברידגסטון, וכבר בחורף שנה שעברה הרגשתי המון איבודי אחיזה בכביש רטוב, ועכשיו כבר יש סימני יובש בדפנות, בביקור בפנצרייה שמכרו לי אותם ראיתי שכל הברידגסטונים שלהם עם דירוג אחיזה בינוני, לשאלתי האם זה האיכות של המותג - ענו לי שאפשר להזמין כל דירוג שאבקש, אבל המחיר בהתאם, כמובן לשם אני לא חוזר.

ברכב אחר שמתי עכשיו זוג הנקוק אחרי שקניתי את האוטו עם זוג סיניים בני חצי שנה שלא אחזו כמו שצריך, האחיזה עכשיו מדהימה בלי שום השוואה למה שהיה קודם.

בעבר היה לי סט גודייר שהייתי מרוצה גם מהאחיזה וגם מהאורך חיים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הדגם הזה של ברדיג'סטון בעל דירוגי תיוג EU לא רעים (חוץ מרעש). יש לו גם גרסאת ECO עם דירוגי בלימה ברטוב A וחסכון בדלק A במידה המדוברת.

מצד שני, באחד המבחנים שמצאתי, הוא ממש לא מזהיר, בעיקר על רטוב:

https://alltyretests.com/bridgestone-duravis-r660-test-review/

מה שמחזיר אותי לאמירה שלי מדי פעם, שאי אפשר לסמוך גם על התווית הזו בעיניים עצומות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Tom_22 כתב:

זה צמיג מסחרי (סימון C במידה). האם כך גם נדרש במפורש ברשיון הרכב (כולל לענין קוד העומס והמהירות הנלווים)?

לפני שעתיים, chezik כתב:

אם רשום ברשיון גם את האות C = צמיג מסחרי (מחוזק עם יותר שכבות), לוודא שיופיע הסימון על הצמיג

הרכב הוא (באופיו) מסחרי.

ברשיון הרכב כתוב R16 104 T 215/65 ולא רשום C

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה צמיגים עם קוד משקל 104 ומעלה הם גם C, אז זה כבר לא משנה ממש. 

אם ללכת בלעדית על המבחן שצירפתי קודם, עושה רושם שהפירלי או הגודייר יענו על צרכיך. 

את הפירלי ראיתי כאן, אבל הוא הכי יקר ועם קוד עומס גבוה יותר מה שעשוי להקשיח עוד יותר את הנסיעה (שאר הצמיגים, סנן לפי קוד עומס 104 ומעלה - והשאלה אם אכן יש מלאי כי הם רק מתווכים). 

את הגודייר ראיתי כאן. גם עם קוד גבוה ומחיר לא נמוך במיוחד.

ושוב,שווה לבדוק מה צמיגיה באזור יודעת להציע, כולל מחיר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

היי חברים.

אנא עזרו לי להחליט בין החלופות הללו - כולן סביבות 500 שח לצמיג:

Toyo neva

riken cargo

Goodyear cargo re

Kleber transpro - מעט יותר יקר. רק אם שווה יותר.

לא מצאתי אתר המציג את תוויות הצמיגים. אשמח אם תסייעו לי בהשוואה

תודה

עריכה אחרונה על ידי tinoki

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

לתחושתי, הייתי כנראה הולך עם הגודייר. ע"ב הלינק הקודם שנתתי וגם הבא (וזהו בגדול):

https://www.tyrereviews.com/Article/2019-ADAC-Van-215-65-R16-C-Tyre-Test.htm

לגבי תווית EU, אפשר למצוא באתרים שונים (אם לסמוך על האתרים, ואם לקחת את הנתונים האלו בצורה יבשה כפי שרמזתי קודם).

הבעיה שיכולות להיות רוויזיות מסויימות (או תוצרת מפעל אחר) עם נתונים שונים ממה שתקבל בצמיגיה (וזה נכון גם לגבי המצב היום בהשוואה למבחנים שצירפתי שהצעיר מבינהם בן 5). אולי אפשר לבקש מהצמיגיה שישלחו תמונה בווטסאפ (ואם כבר, גם של תאריך היצור)?

באתר טיירדיל אפשר למצוא את ה-3 חוץ מהגודייר - טויו, ריקן, קלבר. באתר של גודייר ישראל את הגודייר :) .

שים לב שכולם כנראה לא מזהירים על רטוב (לפי , זה די מאפיין את הקטגוריה כנראה.

וגם נראה שכולם עם קוד עומס גבוה מהנדרש, אז עשוי להיות קצת פחות נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעד מה. 😉

מקווה שהם באמת יתאימו לצרכיך. 

קח בחשבון שצריך לעבור עם צמיגים כמה מאות ק"מ בודדים לפני שהם "מתיישבים" (ושוחקים מעליהם שכבת הגנה מתהליך הייצור) ועד אז האחיזה וההתנהגות שלהם תהיה קצת פחותה, בעיקר ברטוב.

סע בדרכים טובות וחזור לעדכן בעוד מספר חודשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...