Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

בתאריך 9.11.2022 בשעה 23:34, קורן בן אשר כתב:

אני חושב שיהודים ניהלו יפה מאוד את המדינה (שבדרך וזו שבאה) בשנות ה-40 עד ה-60, בהתחשב בנסיבות ובתנאי הפתיחה. מה לעשות שהם התחלפו.

ניהלו יפה? ימי הפנקס האדום? אפליית המזרחים? שליחת המזרחים לעיירות פיתוח? וואללה..

גם בדרום אפריקה ניהלו יפה את המדינה בימי האפרטהייד (אני בכוונה מקצין).

בתאריך 10.11.2022 בשעה 12:19, zaf כתב:

אתה לא היחיד, אני פיספסתי טיסה כי לא הערכתי נכון כמה זמן יקח מקלבסס ל LAX ( 28 מייל) חשבתי ש 3 שעות יספיקו 🙄

כמה שנאתי את LA. כל מה שאני לא רוצה בעיר שאני גר בה.

בתאריך 18.11.2022 בשעה 08:06, renault5 כתב:

ראיתי את המודעה שלהם לגיוס לפורטוגל היה כתוב שזה כולל מימון מגורים זה נכון?

כן אבל זה לא סטנדרט מגורים כמו שאתה רגיל אליו בארץ. זה דירות שותפים ישנות שגם מזגן אין בהן. ואתה עובד מהבית עם מחשב גדול וכמה מסכים.

עריכה אחרונה על ידי wa11a
  • אהבתי 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Fazer כתב:

ליסבון?

מחירים זולים?

מאוד תלוי - מחירי נדל"ן בליסבון עלו בשנים האחרונות בצורה בלתי נתפסת, הרבה בגלל משקיעים מבחוץ שבאו עם כסף מערבי למדינה. לפורטוגלי הממוצע שכירות בליסבון היא שערורייתית כמו שכירות בת"א. גם על רכבים יש שם מיסוי גבוה מאוד, והם מאוד לא זולים מה שגורם לפורטוגלים להחזיק רכבים מאוד ישנים.

ההוצאות היומיומיות, סופור, תחבורה, מסעדות ופאבים, תרבות. ושכירות? יכול להיות שלפורטוגלי יקרה מן התם שאני מסתכל על זה מעיניים של מישהו שבא מתל אביב.

גם רוב מי שחושב להגר פה זה לא מעניין איך מרגיש האזרח הממוצע, זה משנה איך אני ארגיש כשאהיה שם לפי התנאים הכלכליים שלי.

• אהבתי 1

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לאשתי יש קרוב משפחה שגר בשוויץ. כל פעם שהוא בא לפה הוא מבסוט כמה הכל זול וכמה כיף לשבת במסעדות ולקנות בגדים וכזה.

כשהייתי בפראג ובסלוניקי הרגשתי דומה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, wa11a כתב:

גם בהייטק בישראל כבר יש איזון בית עבודה. לא עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה כבר ממזמן.

ועדיין זה לגמרי מאחורי ארהב.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, wa11a כתב:

ההוצאות היומיומיות, סופור, תחבורה, מסעדות ופאבים, תרבות. ושכירות? יכול להיות שלפורטוגלי יקרה מן התם שאני מסתכל על זה מעיניים של מישהו שבא מתל אביב.

גם רוב מי שחושב להגר פה זה לא מעניין איך מרגיש האזרח הממוצע, זה משנה איך אני ארגיש כשאהיה שם לפי התנאים הכלכליים שלי.

למה אתה חושב שבתור מהגר ישראלי התנאים הכלכליים שלך יהיו טובים יותר מהפורטוגלי הממוצע? למה לא פחות? למה בכלל יהיו לך תנאים כלכליים? מישהו מבטיח לך עבודה שם בתור מהגר ישראלי? מישהו מבטיח לך שפורטוגל תאשר לך בכלל לגור אצלה? (למי שלא יכול להוציא דרכון פורטוגלי עקב שורשיו).

שואל ברצינות בתור אחד שלא התעניין בנושא, עדיין לא ראיתי כאן מידע איך בתור מהגרים ישראלים (ועם אישה וילדים) שלא עובדים כאמור בהייטק ולא מחכה להם מראש מקום עבודה מסודר באחת ממדינות החלומות עם שטיח אדום בכניסה, אין להם אשרת שהייה, לא יודעים אפילו את השפה, אין להם כלום במדינת החלומות, יכולים פשוט לסמן על גבי הגלובוס את מדינת חלומות אליה הם רוצים להגר (כמובן לאחר מחקר מקיף בשרשור כאן :-)) לארוז את המזוודות ולטוס אל מדינת החלומות וכמובן תוך זמן קצר להתקבל למשרה נחשקת כי הם כמובן יותר מוכשרים מכל המקומיים, לקבל אשרת שהייה ולחיות שם בעושר ובאושר וביי ביי לישראל?

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, evc כתב:

למה אתה חושב שבתור מהגר ישראלי התנאים הכלכליים שלך יהיו טובים יותר מהפורטוגלי הממוצע? למה לא פחות? למה בכלל יהיו לך תנאים כלכליים? מישהו מבטיח לך עבודה שם בתור מהגר ישראלי? מישהו מבטיח לך שפורטוגל תאשר לך בכלל לגור אצלה? (למי שלא יכול להוציא דרכון פורטוגלי עקב שורשיו).

כי מי שעובר בלי תוכנית פשוט חסר אחריות. אין לי חבר אחד אפילו שעבר בלי שיש עבודה שמחכה לו.

אישית התנאים שלי שונים, אני עובר בין מקומות אבל עדיין מועסק בישראל אז אני פשוט עובר בין מקומות שבהם עלויות המחיה נמוכות יותר.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, evc כתב:

ואיך יש לו עבודה שמחכה שם?

חלקם עברו באמצעות החברה שהם עובדים בה. חלקם התראיינו מראש מהארץ (בזום) וסגרו הכל מראש לפני ההגעה. לדוגמא חבר אחד שעבר לפני שנתיים להולנד ועובד כמתכנת.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרמניה, קונסטאנץ היא האפשרות הראשונה, על גבול שוויץ, אזור מהמם, לא עמוס בדרמה כמו עיר ראשית, נופים מטורפים, בגלל שמדובר בדרום גרמניה ממש בגבול אז מזג האוויר קביל ולא קפוא כמו חלק מהערים הגדולות בחורף לדוגמא המבורג וברמן.

אני מכיר מישהו שעשה רילוקיישן לקונסטאנץ ולא מתחרט לרגע, כמובן כל אדם והחוויה שלו אבל יש appeal במקומות המיוחדים האלה שאין סיבה לא להתאהב בהם, הנופים, רמת החיים, השלווה.

הבחור מחליף אחת לכמה שנים מרצדס מהחברה, לפי מה שהוא אומר לא מדובר במחיר שיקר יותר ממשפחתית של יונדאי בארץ...

המקום השני עשוי להיות קליפורניה, סן דייגו או סן פרנסיסקו, בוודאות לא לוס אנג'לס לפי מה שקראתי... 

ערים גדולות אך ממה שקראתי שומרות על רמת חיים כללית מעולה, ולא יקרות כמו לוס אנג'לס, שזה סוג של התל אביב של קליפורניה.

מזג אוויר מעולה, שפע תרבות ותעסוקה, פנאי ללא סוף, והחלום האמריקאי!

לעומת זאת לוס אנג'לס עם הפקקים בין המטורפים בעולם, יצורים מכאן ועד אילת, והומלסים מטיילים ברחובות שזה נחשב שם למכה אמיתית, כמעט 100 אלף הומלסים נרקומנים שמשוטטים גם בשכונות האיכותיות ופוגעים ברמת החיים.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, wa11a כתב:

חלקם עברו באמצעות החברה שהם עובדים בה. חלקם התראיינו מראש מהארץ (בזום) וסגרו הכל מראש לפני ההגעה. לדוגמא חבר אחד שעבר לפני שנתיים להולנד ועובד כמתכנת.

טוב אתה מדבר שוב על עובדי הייטק.

אז צריך לשנות את כותרת השרשור לכותרת: " לאיזו מדינה כדאי לעובדי הייטק לעבור"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, wa11a כתב:

הולנד יקרה להחריד!

ממה שקראתי המיסוי שם מזעזע כמו בארץ והיוקר גבוה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, שליקו99 כתב:

הולנד יקרה להחריד!

ממה שקראתי המיסוי שם מזעזע כמו בארץ והיוקר גבוה

לא נכנסתי לפרטים, אישית גם לא הייתי עובר להולנד לא הייתי מסתדר עם התרבות. אבל הוא נראה מרוצה וכבר קנה דירה שם. ורק תיקון זה 3 שנים הוא עבר לפני הקורונה ואני לא שמתי לב כמה אני מתבגר כבר.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, שליקו99 כתב:

המקום השני עשוי להיות קליפורניה, סן דייגו או סן פרנסיסקו, בוודאות לא לוס אנג'לס לפי מה שקראתי... 

ערים גדולות אך ממה שקראתי שומרות על רמת חיים כללית מעולה, ולא יקרות כמו לוס אנג'לס, שזה סוג של התל אביב של קליפורניה.

דוגמא נהדרת לאיך קריאה אינה תחליף לידע...

סן פרנסיסקו לא פחות יקרה מLA (להוציא שכונות-על, אבל יש כאלו גם בsf), ובכלליות מקום בו עלות המחיה היא מהגבוהות בארה״ב (ובעולם).

וכן, LA קשוחה - מכל הבחינות. אחד המקומות הפחות חביבים עלי. ברגע שאני רואה כבישים שמונה-נתיביים מפוצצים עד אפס מקום ברור לי ש it wasn't meant to be, אפילו בתור תייר לא נהניתי מהעיר יותר מדי. 

• רעיון טוב! 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזג אוויר מעולה, שפע תרבות ותעסוקה, פנאי ללא סוף, והחלום האמריקאי!

והומלסים מטיילים ברחובות שזה נחשב שם למכה אמיתית, כמעט 100 אלף הומלסים נרקומנים שמשוטטים גם בשכונות האיכותיות ופוגעים ברמת החיים.

בדיוק מה ש @oryo כתב ... דוגמא מעולה לזה שקריאה (ואפילו ביקור קצר) לא מחליף הכירות יותר עמוקה.

במיוחד עם השינויים מאז תחילת הקורונה - סן פרנסיסקו בלילה אפילו לא רבע ממה שהיא היתה ולא מתקרבת לLA בעניין של פנאי ללא סוף.

בנוסף - אכן כמותית האוכלוסית הומלסים בסן פרנסיסקו נמוכה יותר (בטח ממה שהיתה , אני זוכר את 2012-3 לעומת היום - זה מורגש) - אבל המרכז (2 רחובות מיוניון סקוור) דיי נורא וליד זה יש את טנדרלוין - שהייתי עובר שם רק עם רכב עם דלתות נעולות.

בLA יש ללא ספק איזורים גרועים - אבל האיזורים הטובים מרגישים הרבה יותר רחוקים.

(that said - לא הייתי גר באף אחת מהן - במיוחד בSF ב״איזורים טובים״).

כמעט כל החברים שלי יצאו מdowntown sf בשנים האחרונות - וזו הפכה להיות עיר הרבה פחות טובה מאז קוביד ועדיין לא חזרה לעצמה (אם כבר הפוך בגלל התנהלות מקומית - ורואים את זה גם עם המון חנויות ורשתות שיצאו מSF ולא חזרו. במיוחד כשאני משווה לניו יורק לידי לדוגמא - שאנשים עזבו וחזרו כבר)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, evc כתב:

למה אתה חושב שבתור מהגר ישראלי התנאים הכלכליים שלך יהיו טובים יותר מהפורטוגלי הממוצע? למה לא פחות?

...

שואל ברצינות בתור אחד שלא התעניין בנושא, עדיין לא ראיתי כאן מידע איך בתור מהגרים ישראלים (ועם אישה וילדים) שלא עובדים כאמור בהייטק ולא מחכה להם מראש מקום עבודה מסודר באחת ממדינות החלומות עם שטיח אדום בכניסה, אין להם אשרת שהייה, לא יודעים אפילו את השפה, אין להם כלום במדינת החלומות, יכולים פשוט לסמן על גבי הגלובוס את מדינת חלומות אליה הם רוצים להגר (כמובן לאחר מחקר מקיף בשרשור כאן :-)) לארוז את המזוודות ולטוס אל מדינת החלומות וכמובן תוך זמן קצר להתקבל למשרה נחשקת כי הם כמובן יותר מוכשרים מכל המקומיים, לקבל אשרת שהייה ולחיות שם בעושר ובאושר וביי ביי לישראל?

נתחיל מהסוף - כמובן שאף אחד לא מחכה עם שטיח אדום, גם לא כשאתה מגיע עם מעסיק חזק וגב כלכלי איתן. אחד הדברים הראשונים שאני אומר לאנשים שמתייעצים איתי בנוגע לרילוקיישן זה להפנים את האמת הפשוטה הזו.

לגבי שאר התהיות שלך, שקצת קשה לי להבין האם אתה שואל ברצינות (כי אמרת, ואני מאמין) או לא (כי אתה כותב בהגזמות והגחכה), אם נותן לך את הנחת הספק ומתייחס ברצינות -

בממוצע, ישראלים מהגרים יותר מצליחים מתושבי המדינות אליהם הם מהגרים - שזה בסך הכל סאבסט של אמת אחרת: בממוצע, מהגרים יותר מצליחים מתושבי המדינות אליהם הם מהגרים. כשאני אומר הצלחה אני מדבר על יכולת השתכרות לא על תחושות סובייקטיביות.

מבלי להכנס יותר מדי למאורת הארנב של ״אבל למה״, נאמר בקצרה: אדם שיש לו את היכולת והתעוזה לשעתק את עצמו ומשפחתו לארץ חדשה ולהתחיל מאפס, הוא, בממוצע, אדם עם יכולות/פוטנציאל מעל הממוצע. לא כי הוא וואו מדהים נעלה מן הבריות אלא כי ברירת המחדל היא אחרת והתהליך עצמו אינו פשוט או טריוויאלי.

(ובגלל שהדיונים האלו תמיד טעונים אז חשוב לזכור שמדובר בגרירה חד כיוונית, או בעברית: אין מהנ״ל טענה לגבי מי שלא עושה הגירה, אז באמא שלכם אל תגידו לי שמי שלא מהגר יכול להיות הרבה יותר מוצלח כי זה ברור מאליו).

על זה אני משווה ומעלה וטוען: ישראל זו מדינה לא קלה. שילוב בין יוקר מחיה גבוה ופריון נמוך, יחד עם אתגרים בטחוניים שוטפים ומנטליות מאוד אגרסיבית כן/לא בעקבות הנ״ל, גורם לכך שהישראלי הממוצע גדל בסביבה לא פשוטה. אני אוהב להקביל את זה לאימוני כדורסל - דמיין שאתה כל החיים מתאמן עם משקולות על הרגליים, ואז שלושים שנים לתוך העתיד מישהו מוריד לך אותם ושולח אותך לשחק - כמובן שאתה תזוז מוזר בהתחלה כי כל התנאים השתנו, אבל ברגע שתתרגל אתה תקפוץ גבוה יותר. אי אפשר שלא, זה די קל כשאין לך פאקינג משקולות על הרגליים(!!)

אבל מעבר למשקולות, יש יתרונות יחסיים לישראלים בדמות השכלה, יצירתיות ובטחון מופרז - שגורם לנו להאמין שאנחנו יכולים לבצע יותר ממה שאחרים חושבים שהם יכולים לבצע (ואז להצליח בזה מדי פעם:).

אני אמנם עברתי לארה״ב דרך מעסיק (הייטקס וכו׳), אבל כיום מתעסק בתחום אחר לחלוטין בו מי שגדל בארה״ב ויש לו קשרים/שפת אם/נראות אמריקאית מגיע עם יתרונות מובהקים, ולמרות כל זאת אני ״די חזק״ במה שאני עושה, ואובייקטיבית אני בחוד החנית של העוסקים בתחום שלי. אף אחד לא עזר לי לפתוח את העסק, ואף אחד לא המתין עם שטיח אדום, אבל עם עבודה קשה ויצירתיות אפשר להגיע למקומות. אני לא אומר את זה בשביל ״לעוף על עצמי״ ואני גם לא בהכרח מקרה מייצג, אבל זו כן דוגמא לכך שליתרונות יחסיים יש משקל גם בארץ שלא גדלת בה (יתרה מזאת: לעתים יש להם משקל-יתר).

אני רואה מה קורה כאן מסביב, ויש כ״כ הרבה פוטנציאל לעוד עסקים מצליחים עקב חוסר יעילות ושאר מרעין בישין. הייתי פותח אותם אם הייתי מסוגל לשכפל את עצמי, אבל אני (עדיין) לא שם. הפואנטה היא - יש כאן את הפוטנציאל וזה מה שחשוב.

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...