Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, Liviur כתב:

בקצרה פייסבוק סוג של מסוכסכת (או היתה לפחות) תקופה ארוכה בהקשר של גרין קארדים בכלליות עם הממשל - וזה השפיע ישירות על עובדים על היכולת להוציא גרין קארדים.

מעניין מאוד- ממה שאני מבין פייסבוק בעצם הפלתה עובדים מקומיים?

מה היה האינטרס שלה? אובר-פרוגרסיביות או שהיא העדיפה מהגרים דווקא בגלל שהם יותר ממושמעים כי חרב הגירוש מונפת מעל ראשם במידה והם מתפטרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר ממושמעים , יותר קל לשלם פחות בשנים הראשונות (פחות הגישה של פייסבוק , אבל בהחלט קורה עם מעסיקי H1B אחרים) והעובדים פחות פורטאבילים (כלומר יכולים להחליט להחליף עבודה)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, flytomars כתב:

מה היה האינטרס שלה? אובר-פרוגרסיביות או שהיא העדיפה מהגרים דווקא בגלל שהם יותר ממושמעים כי חרב הגירוש מונפת מעל ראשם במידה והם מתפטרים?

אופציה ב'.

את עובדי H1B יותר קל להחזיק בביצים.

בעיקרון אם עובד H1B מועזב/עוזב יש לו 60 יום למצוא עבודה אחרת או לעזוב את המדינה.

או שגם בגלל שיותר קל נפשית לפטר מקומי מאשר עכשיו לפטר מישהו שבדיוק עבר מהקצה השני של העולם עם המשפחה שלו, ועכשיו צריך לזרוק הכל ולחזור לישראל/הודו/סין.

אבל זה פייסבוק, אז לא נראה לי שיש להם בעיה למצוא עובדים.

מעניין שדווקא בחברה שאני עובד בה, נוטים לסייע לעובדי H1B לקבל גרין קארד. מעניין אם זה כדי לשמר עובדים או כי יותר זול להם בטווח ארוך להעסיק מישהו ששווה ערך לאזרח אמריקאי. או אולי כי בתור מעסיק יש להם אחריות נוספת עליו.

יש גם נוהל דומה של העסקת עובדי קבלן בישראל - אם הוא טוב, יעדיפו להפוך אותו לעובד חברה בהקדם כי העסקה ישירה יוצאת לחברה יותר זול גם אם אותו עובד בסוף מקבל יותר כסף בתלוש. מסתבר שקבלני משנה זה לא עסק זול.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אפ זו שאלה מפגרת, אבל אפרופו פטור מויזות שעלה בעיתונים בימים האחרונים, אם מישהו עם L1 ומפוטר, הוא לא יכול להשתמש בחצי שנה של הויזה שלו בתור אזרח אירופאי / שלושה חודשים בתור אזרח ישראלי לחפש עבודה אחרי הפיטורים? זה קשה מידי?

בעצם אם חייב וותק של שנה בשביל L1 אין לו סיכוי גם ככה.. טוב עניתי לעצמי 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, MZN כתב:

חצי שנה של הויזה שלו בתור אזרח אירופאי

זה לא ויזה של חצי שנה אלא ויזה אלקטרונית מהירה. יענו בלי ראיונות ומסמכים מרובים.

כמדומני מדובר על תקופה זהה של 3 חודשים. ומדובר בויזת תייר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

מעניין שדווקא בחברה שאני עובד בה, נוטים לסייע לעובדי H1B לקבל גרין קארד. מעניין אם זה כדי לשמר עובדים או כי יותר זול להם בטווח ארוך להעסיק מישהו ששווה ערך לאזרח אמריקאי.

ברוב החברות עושים את זה.

כי h1b עדיין פורטאבילי - אם הם לא ימשיכו לגלגל את הכדור - אפשר לעזוב אותם.

לפני 38 דקות, MZN כתב:

סליחה אפ זו שאלה מפגרת, אבל אפרופו פטור מויזות שעלה בעיתונים בימים האחרונים, אם מישהו עם L1 ומפוטר, הוא לא יכול להשתמש בחצי שנה של הויזה שלו בתור אזרח אירופאי / שלושה חודשים בתור אזרח ישראלי לחפש עבודה אחרי הפיטורים? זה קשה מידי?

לא שאלה מפגרת פשוט לא קשורה. הויזת l1 שלו פגה תוקף תוך שבועיים לזכרוני מסיום ההעסקה.

מה שהוא יכול לעשות זה לצאת ולהיכנס תחת קלאסיפיקציה אחרת (אזרח ישראלי עם ויזת תייר , esta אירופאית) - אבל אין לו שום דרך לעבוד או לחפש להעביר את הויזה הקודמת שלו. הוא תייר לכל דבר.

האדם יצטרך להוציא ויזה חדשה מול מעסיק חדש.

עכשיו השנה רצף הזו בעבודה אצל המעסיק של הL1 זה פרט מעניין.

יש סעיף קטן שמסתתר לו שם:
been employed (continuously) for at least 12 months within the last three years for a location of the group of companies (outside the United States). 

וזה סעיף דיי מעניין - אם הוא הועסק שנה על ידי חברה אחרת ב3 שנים האחרונות שגם יכולה להוציא l1 זו בתיאוריה דלת להוציא מהר l1 חדשה (כמה מהר? תלוי במעסיק אבל בין שבועיים לחודשיים זה חלון לגמרי אפשרי. תלוי בכמה פרטים טכניים)

כמובן שבפועל זה לא פשוט - זה מעסיק שעזבת ולא היית אצלו כבר מעל שנה שממצב שעזבת אותו מגיע למצב שהוא מוכן לממן ויזת עבודה במשרד בארה״ב. אז זה בעיקר הופך להיות דיון תיאורטי.

לפני 20 דקות, DareDevil כתב:

זה לא ויזה של חצי שנה אלא ויזה אלקטרונית מהירה. יענו בלי ראיונות ומסמכים מרובים.

כמדומני מדובר על תקופה זהה של 3 חודשים. ומדובר בויזת תייר.

נראה לי התאריכים שם התבלבלו.

עם b1/b2 (מה שישראלים מוציאים) נהוג לקבל חצי שנה (עם אופציות הארכה אגב... לא טריוויאליות בכלל).

עם esta מקבלים 3 חודשים בלי שום אופציה להאריך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל האמפתיה לבחורה, היא הייתה אמורה לדעת שפיטורים הם אופציה קיימת (גם אם לא סבירה) ולא להשקיע יותר מדי ברכוש שאי אפשר להיפטר ממנו מהר עד שתגיע לוויזה יציבה יותר. כנ"ל לגבי ניתוק הזיקה לישראל. 

מפתיע לשמוע שזה קורה לעובדת הייטק, אלו בד"כ מקבלים יעוץ מס והגירה איכותיים במעבר, שמזהירים אותם מפורשות מפני סכנות דומות. אבל גם אם לא, רבאק - זה לא שנות השמונים, תעשי שיעורי בית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, בנצי כתב:

כוסאומו הגירה.

:shock2:

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, בנצי כתב:

כוסאומו הגירה.

אני מבין שחזרת לפה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, vadim6385 כתב:

אני מבין שחזרת לפה

"חזרתי", אתה יודע, כל ההגירה הזאת לא משאירה לי הרבה זמן פנוי למרשתת. 

• אהבתי 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, בנצי כתב:

"חזרתי", אתה יודע, כל ההגירה הזאת לא משאירה לי הרבה זמן פנוי למרשתת. 

מוכן להיות "לא פנוי לשטויות" בשביל להגר למדינה יותר נורמלית..

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, בנצי כתב:

כוסאומו הגירה.

איפה נעלמת?

חיפשנו אותך, ואתה לא עונה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, בנצי כתב:

כוסאומו הגירה.

בנציייייייי

Welcome Back! We missed you! - Happy Squirrel | Make a Meme

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התזמון שלי מושלם, אני מתלבט לאיזו מדינה להגר כי נמאס לי מהחיים בקליפורניה. 

אני בדיוק בסיום תהליך המכירה של הבית שלי וקיבלתי את ההחלטה לעבור, לצערי אני מחוייב לעבודה באיזור עד לאמצע 2024, אבל אני רואה את זה כהזדמנות לפתוח עסק במדינה שונה ולהעביר את המסה של העבודה לאט, העסק החדש יתייצב ואני אעבור בצורה חלקה, תיאורטית. 

כמה שאני אוהב את קליפורניה, השמש, חוסר הלחות וחוסר המונוטוניות מבחינת המרחב, אני מוקף בהרים ויערות, קרוב לאוקיינוס, שעתיים מההרים המושלגים ובו בעת שעתיים מהמדבר, זה יהיה מעבר כואב. 

כרגע האופציות הן טקסס ופלורידה, למרות שיש לי נכסים בניו יורק, אני לא מסוגל לחיות שם בנוחות, צריך להיות מזוכיסט בשביל לפלס שלג. 

• אהבתי 4

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...