Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעת ולא הצלחת - אל תתיאש

MatchBox
שימו לב! השרשור הזה בן 607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, BEEKER כתב:

אז סביר להניח שגם אתה מאמין ביכולתם של אנשים לכוון לבד.

נכון?

לחלוטין - של אלו שרוצים ומוכנים ללמוד. 

בין זה לבין המציאות יש פערים. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש פערים זה מובן,

אבל לדעתי לא צריך לנרמל מצב שכל מערכת עם DSP צריכה "מכוון" בתשלום.

מהסיבה הפשוטה שאין תחליף לאוזן ולטעם של בעל הרכב

.

לפני שעתיים, 98civic כתב:

. כיוון מערכת נמשך לעד , בערך. אז גם מכוון הכי טוב בעולם לא יכוון מערכת סופית בפעם אחת. אני 15 שנה בתחום הזה, אומנם חובבן, אבל עד היום כל הזמן מכוון את המערכת כי בכל טרק או שיר נשמע אחרת. 

1+

אין אפשרות לכוון מערכת במפגש בודד,

גם אם זה נעשה בתשלום

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין אותך מסכים איתך - רק תיקח בחשבון שאפשר לכוון למישהו את הDSP - לטעמו האישי. 

זה שרוב המכוונים עושים כוון "מאסטר" לפי TARGET COURVE שהם רואים כמתאים לשימוש - זה גם לא הכרח המציאות - זה פשוט הופך את הכוון לתהליך מהיר.

שנים ארוכות שאני כיוונתי לאנשים את הDSP - ללא מטרות רווח ולחלוטין מהלב - ומעולם זה לא היה - אוקיי ככה זה נשמע טוב תהנה - תמיד אני מושיב את בעל הרכב בכסא הנהג ודואג שמבחינתו המערכת ממורכזת ושימין זה ימין ושמאל זה שמאל, שהגובה תקין ובסופו של דבר שהאיזון והגוון לטעמו. 

אבל אני לא מכוון מקצועי ואני לא ממהר לעשות את שעת העבודה שלי ולקבל עליה תמורה מהירה ואני לא עושה את זה (עשיתי - בלשון עבר) במאסות שיגרמו לי לקחת שבלונה ולצייר דרכה. 

כל אחד ושיטותיו. וזה גם הקטע שלמדע ולמוסכמות יש גבול שברגע שעוברים אותו - זה כבר נטו אומנות לשמה. 

• אהבתי 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, lanosforce כתב:

שנים ארוכות שאני כיוונתי לאנשים את הDSP - ללא מטרות רווח ולחלוטין מהלב - ומעולם זה לא היה - אוקיי ככה זה נשמע טוב תהנה - תמיד אני מושיב את בעל הרכב בכסא הנהג ודואג שמבחינתו המערכת ממורכזת ושימין זה ימין ושמאל זה שמאל, שהגובה תקין ובסופו של דבר שהאיזון והגוון לטעמו. 

אבל אני לא מכוון מקצועי ואני לא ממהר לעשות את שעת העבודה שלי ולקבל עליה תמורה מהירה ואני לא עושה את זה (עשיתי - בלשון עבר) במאסות שיגרמו לי לקחת שבלונה ולצייר דרכה. 

זה כיוון אידאלי ואני מאמין שכך אפשר להגיע לתוצאות טובות.

מהתרשמותי, דווקא מערכות של "חובבים" היו מכוונות בצורה נכונה יותר

מאשר מערכות שעברו כיוון בתשלום.

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחת מדריך נהדר לכיוון מערכת שגם אני עם ותק לא קטן למדתי ממנו. זה רק מראה שמדריך כזה יכול להועיל למישהו שבאמת רוצה ללמוד ולהבין. אף אחד לא יבין את זה בפעם אחת וצריך חודשים של התנסות כדי להבין מה נעים לאוזן של המשתמש. הפכתי פאזות טריליון פעם ושיחקתי עם כל אפשרות שיש ועדיין תמיד מגיע לאיזשהו כיוון שהוא פשוט נעים לי לאוזן. יכול להיות שתגיע עם rta והמכשיר ישתגע מהמדידות אבל שוב , אני אוהב. ועכשיו עברתי לdsp ויושב מול מסך מחשב ומשחק אין סוף. אז איך בדיוק בפעם אחד מתקין פותר את זה במפגש אחד ? ואיפה פות"ש?

עריכה אחרונה על ידי 98civic
  • רעיון טוב! 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמם! טעיתי בכתובת.

לא חשבתי שאחזור ואדרש להגיב. לא הייתי עושה זאת אלמלא גיליתי שחרגתי ממנהגי המקום ובמקום לברך יצאתי מקלל.

מציע להציב בכניסה שלט שיבהיר לכמוני שהמקום אינו מיועד למי שאינו יודע מה זה DSP או איך לתפעל אותו.

מכבד לחלוטין את דרישות האיכות האלו, רק לקיתי בעיוורון או שתמימותי הכשילה אותי.

מר סיביק 98 היקר - אילו פנית אלי בצורה מכבדת, גם בערוץ ההודעות הפרטיות, הייתי מזמין אותך להתרשם מההרכבה ומכל מה שהיית מבקש לחוות ולהתרשם.

אבל הבנתי שבגלל סיבה כלשהי הפכת אותי לחשוד או חייב לך אישית משהו...אז זה לא יקרה - לא אוהב את האנרגיות השליליות שאתה מפזר לקילומטרים.

רק למען יישור ההדורים- למרות שסברתי שהתאור בהודעתי המקורית סיפק מה שנדרש, אשלים פרטים.

אני אדם עסוק מאוד. יש לי תחביבים שבהם אני משקיע. בדברים הללו פיתחתי מומחיות ותשוקה שמלווה אותי שנים לא עוצרת אותי מלהמשיך ללמוד ולהתמחות.

אני אוהב מוסיקה מאוד, היא מנעימה את חיי. בנסיעות או במקרים מאוד נדירים שאינם נסיעות.

כשאני רוכש רכב, עד היום מאפייני מערכת השמע הם בעדיפות מאוד משנית. מערכת לא השפיעה כלל על הבחירה.

כסף עבורי קונה נוחות. 

החלטתי לשפר את מערכת השמע. כי זה לא היה זה. מעולם לא השקעתי בלימוד התחום. האם זה פוסל אותי מלשאוף להנות מאיכות שמע משודרגת?

מבחינתי מתקינים מערכת. שומעים טובים יותר וממשיכים הלאה. זה קורה פעם ב3-6 שנים. תלוי מתי הרכב מוחלף.

לא רוצה להתעסק בזה יותר מדי. ובגלל שאינטרוול ההחלפה הוא כה ארוך, אז השקעה של עוד קצת כסף היא לא אסון. לעומת זאת התקנה גרועה תשבש לי את החיים. שונא חובבנות. ולכן גם נמנע מלגעת ב DSP - פתחתי את התוכנה פעמיים, ישבתי כמה שעות והבנתי שאני לא מבין כלום. שעות מיותרות שאני יודע להשקיע בדברים אחרים שיקרים לי יותר ולכן לא המשכתי.

בחרתי מקצוען שעשה עבודה נפלאה בהרכבה. אבל איכשהו לא שמעו וואוו. ואני צרכן גרוע שגם כנראה לא מצא זמן לעמוד על שלו. והזמן חולף, והחיים חיים ומתקדמים.

החלטתי לרדת מהעניין. במקרה, הבנתי שזה לא מחוייב המציאות ושבהשקעה מינימלית כספית וזמן אולי יש סיכוי לעשות שינוי ע"י מומחה לכיוונים - וזה מה שקרה. הרגשתי חובה לחבר שהמליץ לבוא ולהודות כאן.

טעיתי כמו בהרבה דברים. לא בדקתי לפני - מה מקובל פה. ובמקום לתת המלצה על משהו שחשבתי שיכול לעזור הפכתי לחשוד באינטרס. הזיה.

תמשיכו להנות ממוסיקה איכותית ומהתעסקות בכיוונונים. אני שייך למקום אחר. תודה בכל זאת.

עריכה אחרונה על ידי MatchBox
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב כלום לאף אחד וזה פורום כללי ולא לפניות אישיות ויפה היה אם היית מעלה תמונות של התקנה .לא הייתה כוונתי לפגוע בך בשום דרך, תהנה במקום בו אתה מרגיש שייך.

עריכה אחרונה על ידי 98civic

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, MatchBox כתב:

מהמם! טעיתי בכתובת.

לא חשבתי שאחזור ואדרש להגיב. לא הייתי עושה זאת אלמלא גיליתי שחרגתי ממנהגי המקום ובמקום לברך יצאתי מקלל.

מציע להציב בכניסה שלט שיבהיר לכמוני שהמקום אינו מיועד למי שאינו יודע מה זה DSP או איך לתפעל אותו.

מר סיביק 98 היקר - אילו פנית אלי בצורה מכבדת, גם בערוץ ההודעות הפרטיות, הייתי מזמין אותך להתרשם מההרכבה ומכל מה שהיית מבקש לחוות ולהתרשם.

אבל הבנתי שבגלל סיבה כלשהי הפכת אותי לחשוד או חייב לך אישית משהו...אז זה לא יקרה - לא אוהב את האנרגיות השליליות שאתה מפזר לקילומטרים.

רק למען יישור ההדורים- למרות שסברתי שהתאור בהודעתי המקורית סיפק מה שנדרש, אשלים פרטים.

אני אדם עסוק מאוד. יש לי תחביבים שבהם אני משקיע. בדברים הללו פיתחתי מומחיות ותשוקה שמלווה אותי שנים לא עוצרת אותי מלהמשיך ללמוד ולהתמחות.

אני אוהב מוסיקה מאוד, היא מנעימה את חיי. בנסיעות או במקרים מאוד נדירים שאינם נסיעות.

כשאני רוכש רכב, עד היום מאפייני מערכת השמע הם בעדיפות מאוד משנית. מערכת לא השפיעה כלל על הבחירה.

כסף עבורי קונה נוחות. 

החלטתי לשפר את מערכת השמע. כי זה לא היה זה. מעולם לא השקעתי בלימוד התחום. האם זה פוסל אותי מלשאוף להנות מאיכות שמע משודרגת?

מבחינתי מתקינים מערכת. שומעים טובים יותר וממשיכים הלאה. זה קורה פעם ב3-6 שנים. תלוי מתי הרכב מוחלף.

לא רוצה להתעסק בזה יותר מדי. ובגלל שאינטרוול ההחלפה הוא כה ארוך, אז השקעה של עוד קצת כסף היא לא אסון. לעומת זאת התקנה גרועה תשבש לי את החיים. שונא חובבנות. ולכן גם נמנע מלגעת ב DSP - פתחתי את התוכנה פעמיים, ישבתי כמה שעות והבנתי שאני לא מבין כלום. שעות מיותרות שאני יודע להשקיע בדברים אחרים שיקרים לי יותר ולכן לא המשכתי.

בחרתי מקצוען שעשה עבודה נפלאה בהרכבה. אבל איכשהו לא שמעו וואוו. ואני צרכן גרוע שגם כנראה לא מצא זמן לעמוד על שלו. והזמן חולף, והחיים חיים ומתקדמים.

החלטתי לרדת מהעניין. במקרה, הבנתי שזה לא מחוייב המציאות ושבהשקעה מינימלית כספית וזמן אולי יש סיכוי לעשות שינוי ע"י מומחה לכיוונים - וזה מה שקרה. הרגשתי חובה לחבר שהמליץ לבוא ולהודות כאן.

טעיתי כמו בהרבה דברים. לא בדקתי לפני - מה מקובל פה. ובמקום לתת המלצה על משהו שחשבתי שיכול לעזור הפכתי לחשוד באינטרס. הזיה.

תמשיכו להנות ממוסיקה איכותית ומהתעסקות בכיוונונים. אני שייך למקום אחר. תודה בכל זאת.

ברוך הבא לפורום!

אתה שייך לכאן גם אם אין לך רכב ואתה סתם אוהב לשמוע מוזיקה טובה באזניות.

מקודם נאמר כאן עי ביקר שאי אפשר לכוון מערכת בפעם אחת.

מקצועית, טכנית, אפשר. במידה וזה כיוון שנועד להכנס לטארגט.

מעשית, זה נכון ב1000 אחוזים. אי אפשר לכוון מערכת בפעם אחת! זה מסע! זאת דרך, לא מטרה!

כיוון מערכת לפחות אצלי, זה מינימום שלושה ארבעה סשנים.

הכוון הראשון זה הלו מה בדיוק קרה פה... רכב חדש, סטאפ חדש. בסהכ איזונים ראשוניים וגסים שנכנסים לטארגט מסויים אבל זו נקודת ההתחלה ואז עוצר כי... עייפות שמיעתית אני בן אדם לא מיקרופון.

סשן שני כניסה לאיזון עדין, תיקונים... ואז הסשן הזה חוזר על עצמו כמה שנדרש. מציאת שירים עם תדרים או מקטעים בעייתיים וטיפול בהם עד שאני אומר לעצמי הופה! זה טוב, עכשיו לעשות את הליטושים האחרונים לאיקולציה לכל רמקול בנפרד וזהו. סטאפ בוגר

זה לוקח לפחות לפחות חודש חודשיים ובדכ מערכת אצלי במשך חצי שנה עוד תעבור שינויים קטנים.

פגישה עם חבר שזרק הערה...

שמיעה של מערכת אחרת שגירתה אותי לשנות כוון או פשוט גרמה לי להוריד את הכובע וכך הלאה.

יש מקום לכוווווולם! והכי חשוב, להנות! להשאר חברים. לא לריב על טעם וריח.

מוזיקה זה אוכל לנשמה, כל אחד אוכל אחרת אפילו את אותה מנה אז בבקשה, שלא תאבד דרכנו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, MatchBox כתב:

מהמם! טעיתי בכתובת.

כסף עבורי קונה נוחות. 

צר לי מאוד על האכזבה שלך מחלק מהתגובות.  אתה צודק עשתה במעשה טוב ויפה, לצערי יש חלק מהחברים שאוהבים רק להתווכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...