Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגדלה של עובי הצמיג

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי פולו GTI, המידה של הצמיג במקור היא 215/40 R17

בעיניי זו מידה בעייתית מעט כי העובי של הצמיג הוא דק ממש, מאחר ואני גר באיזור הקריות, והכבישים כאן(כמו ברוב הארץ) הם לא וואו בלשון המעטה חשבתי לתת לעצמי קצת יותר מרווח בטחון בנוגע לצמיגים.

מה שהייתי רוצה הוא להגדיל מעט את העובי של הצמיג.

הדרכים לגשת לכך הם שניים כמו שאני רואה את זה:

1.להגדיל חתך ל 45, כלומר להגדיל את המידה ל215/45 R17 העובי יוצא 97MM

2. להגדיל עובי ל225 כלומר להגדיל את המידה ל225/40 R17, העובי יוצא 90MM

אם אני מגדיל חתך אני מקבל שיפור יחסית ניכר בעובי הצמיג(מ86MM ל97MM), ושיפור משמעותי נוסף הוא מידה יותר סטנדרטית לצמיגים- PS5 קיים במידה הזו, בשלי לא.

אם אני מגדיל עובי יש כאן פרמטר נוסף של שיפור אחיזה על חשבון צריכת דלק(שגם ככה לא וואו), אממה עושה רושם שגם במידה הזאת לא קיים PS5 אז צריך יהיה בכלל להגדיל ל225/45 R17 שזה יוצר 101MM.

השאלה שלי האם יש נסיון למישהו עם רכב כמו שלי או מהקבוצה(כנראה שזה יתן אינדיקציה הכי טובה להבדל הצפוי) לגבי איך זה ישפיע על הרכב, בנהיגה רגילה ההנחה היא שיהיה שיפור, ומרווח ביטחון גדול יותר ממפגעים בכביש, אך עד כמה תהיה השפעה של נהיגה חזקה, וכניסות חזקות בפניות.

סיבה נוספת למה יש לי נטיה ללכת דווקא על הכיון של 215/45 R17 היא שלחבר בעל מגאן RS יש את המידה הזו בדיוק, מאחר וזה רכב קיצוני משלי התחושה שלי היא שזה לא אמור להיות נורא מדי מבחינת השפעה על התנהגות.

אשמח לתובנות.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מלברר:

1. מה אתה יכול לשנות חוקית מבחינת רישוי והמידות שמגיעות מקוריות ברכב.

2. עושה קצת שיעורי בית (פורומים בארץ ובחו״ל) מבחינת clearance. להגביהה את הצמיג ולהרחיב אותו באים במחיר של צמצום מרווחים סביב הגלגל. אתה. לא רוצה למצוא את עצמך במצב שבו אתה נוגע אחרי השינוי בביטנה (במקרה הטוב) או בחלקי מתלה וכנף.

אחרי מה שציינתי - הייתי לוקח בחשבון שגם עם רכב כזה - אין מה לעשות וצריך לנהוג יותר בזהירות במקומות עם כבישים בעייתיים (ולפעמים ממש משמעותית יותר לאט).

יחד עם זאת - זו לא מידה סופר קיצונית בתכלס. זה עדיין לא מעט צמיג על הכביש מבחינת גובה. (אם אתה חושב שהמצב הרבה יותר טוב בארה״ב … הוא לא. בדיוק היום נסעתי לדעתי באחד בקטעי כביש הכי מחרידים בתוך מנהטן - הירידה של Harlem river drive מההמשך של ג׳ורג׳ וושינגטון. תאמין לי - כל יום נוסעים שם רכבים עם צמיגים הרבה יותר דקים.

מזמין אותך להעיף מבט: https://www.google.com/maps/@40.8444433,-73.931314,3a,75y,171.65h,66.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHPsejM2Fvvrq0RD14lyPdA!2e0!7i16384!8i8192

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מה זה עובי? לא מכיר דבר כזה,יש חתך ,רוחב,וקוטר.

כמו שאמרו מעליי לבדוק מה האפשרויות מבחינת רישוי וזהו,פשוט שהחתך יהיה יותר גבוה.

זה באמת מידה בעייתית כי היא לא נפוצה אבל החתך הזה דיי רגיל, לא אמורה להיות בעיה עם כבידים מצולקים.

אני לא הייתי מנסה לשנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.8.2022 בשעה 22:32, ik3 כתב:

להגדיל רוחב לא יעזור לך נגד כבישים משובשים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, miatanc כתב:

קודם כל מה זה עובי? לא מכיר דבר כזה,יש חתך ,רוחב,וקוטר.

כמו שאמרו מעליי לבדוק מה האפשרויות מבחינת רישוי וזהו,פשוט שהחתך יהיה יותר גבוה.

זה באמת מידה בעייתית כי היא לא נפוצה אבל החתך הזה דיי רגיל, לא אמורה להיות בעיה עם כבידים מצולקים.

אני לא הייתי מנסה לשנות

עובי הכוונה הייתה לגובה הקיר(sidewall height), כלומר המרחק מהגאנט לקצה הצמיג.

החתך הוא יחס מסויים, בעצם יש לנו את הרוחב של הצמיג, אז החתך מייצג את האורך העובי(sidewall) ביחס לרוחב הצמיג.

לפני שעתיים, Sparrow420 כתב:

להגדיל רוחב לא יעזור לך נגד כבישים משובשים

להגדיל רוחב לבד כמו שאתה רואה יגדיל את העובי אך ממש מעט- 4 מילימטרים בלבד.

בתאריך 14.8.2022 בשעה 09:00, Liviur כתב:

הייתי מתחיל מלברר:

1. מה אתה יכול לשנות חוקית מבחינת רישוי והמידות שמגיעות מקוריות ברכב.

2. עושה קצת שיעורי בית (פורומים בארץ ובחו״ל) מבחינת clearance. להגביהה את הצמיג ולהרחיב אותו באים במחיר של צמצום מרווחים סביב הגלגל. אתה. לא רוצה למצוא את עצמך במצב שבו אתה נוגע אחרי השינוי בביטנה (במקרה הטוב) או בחלקי מתלה וכנף.

לגבי בדיקה בפורומים עדין לא מצאתי הרבה מידע בנושא, אך אמשיך לחפש.

מבחינת המרווח שיש לגלג בבית הגלגל- יש לי בערך 5 אצבעות בין הגלגל לפח, הרכב לא מונמך, כך שנראה שיש לא מעט מקום לעוד בערך סנימטר של אקסטרא ברדיוס הכולל של הגלגל.

מבחינת חלקי מתלה- זה באמת נקודה שצריך לבדוק, לא סגור האמת איך אני יכול בכלל לדעת, אבל אם השיפור הוא ברדיוס הכולל של הגלגל בלי גידול ברוחב- זה עלול גם לגרום לבעיה עם התאמה לחלקי מתלה?

לגבי בדיקה של חוקיות- נראה שזו המידה היחידה שהם מאפשרים לדגם, יש לציין אבל שהדור הבא הגיע אחריו, זו מידה שהיא מתאימה

בתאריך 14.8.2022 בשעה 09:00, Liviur כתב:

אחרי מה שציינתי - הייתי לוקח בחשבון שגם עם רכב כזה - אין מה לעשות וצריך לנהוג יותר בזהירות במקומות עם כבישים בעייתיים (ולפעמים ממש משמעותית יותר לאט).

יחד עם זאת - זו לא מידה סופר קיצונית בתכלס. זה עדיין לא מעט צמיג על הכביש מבחינת גובה. (אם אתה חושב שהמצב הרבה יותר טוב בארה״ב … הוא לא. בדיוק היום נסעתי לדעתי באחד בקטעי כביש הכי מחרידים בתוך מנהטן - הירידה של Harlem river drive מההמשך של ג׳ורג׳ וושינגטון. תאמין לי - כל יום נוסעים שם רכבים עם צמיגים הרבה יותר דקים.

מזמין אותך להעיף מבט: https://www.google.com/maps/@40.8444433,-73.931314,3a,75y,171.65h,66.86t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHPsejM2Fvvrq0RD14lyPdA!2e0!7i16384!8i8192

אכן היא לא סופר מידה קיצונית, ויש יותר דק מזה- ברור לי,

אני גם לא קיבלתי פנצר בגלל עובי, אך זה יותר בשביל לצמצם סיכוי לנזק.

לגבי הכביש ששלחת- נראה בערך כמו שדרות ההסתדרות בחיפה, וזה כביש שאני נוסע בו מספר פעמים בשבוע, כל פעם אומר תפילת הדרך שם😂

עריכה אחרונה על ידי ik3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.8.2022 בשעה 22:32, ik3 כתב:

הדרכים לגשת לכך הם שניים כמו שאני רואה את זה:

1.להגדיל חתך ל 45, כלומר להגדיל את המידה ל215/45 R17 העובי יוצא 97MM

סתם מסקרנות, איך מחשבים את העובי כפי שכתבת? רוצה לחשב את זה גם אצלי. לי יש מידה 195/55/16 והייתי רוצה לשנות את החתך ל- 50 בשביל אופציה לצמיג ממש ספורטיבי אבל אין לי מושג מה תהיה ההשלכה של זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Itzik-b כתב:

לא מכיר מושג של "עובי צמיג". "גובה הדופן" תהיה הגדרה יותר מדויקת ונכונה.

כתבתי בהמשך המונח נקרא SIDEWALL HEIGHT בעברית אני לא סגור על איך קוראים לזה- אבל הכוונה היא לעובי שיש בין הגאנט לכביש.

לפני שעתיים, BRAVO30 כתב:

סתם מסקרנות, איך מחשבים את העובי כפי שכתבת? רוצה לחשב את זה גם אצלי. לי יש מידה 195/55/16 והייתי רוצה לשנות את החתך ל- 50 בשביל אופציה לצמיג ממש ספורטיבי אבל אין לי מושג מה תהיה ההשלכה של זה. 

יש לך מחשבונים שיתנו לך את כל הפרמטרים האלו, חפש בגוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ik3 כתב:

כתבתי בהמשך המונח נקרא SIDEWALL HEIGHT בעברית אני לא סגור על איך קוראים לזה- אבל הכוונה היא לעובי שיש בין הגאנט לכביש.

לפני שעתיים, BRAVO30 כתב:

אכן הכוונה היא "גובה הדופן"(SIDEWALL HEIGHT)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חתך הצמיג". אתה רוצה חתך יותר גבוה לטובת הנוחות. 

משמעות המספר השני זה האחוז מהמספר הראשון.

למשל, 195/55/16

55% מתוך 195 זה 107.25 מילינטרים. 

215/45 - 45% מתוך 215 זה 96.75 מילימטרים. 

אני מזכיר לכולכם,  אי אפשר חוקית להרכיב כל מידה שרוצים, רק מה שמותר לדגם מסויים.

אפשר לבדוק מידות מותרות במחלקת שירות של יבואן וכנראה במכוני טסטים ( אם יהיו נחמדים).

אם מגביהים  את חתך הצמיג, צריך חישוק יותר קטן, נגיד, 16 במקום 17. אחרת הגלגל יהיה גדול מדי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתכוון להקטין את גודל הגאנט, וברור לי שהגדלה של החתך ללא שינוי הרדיוס שך הגאנט יגדיל את רדיוס הגלגל הכולל.

עם זאת ההשפעה על הרכב סביר להניח ותהיה זניחה,הדגם המחליף הגיע עם בדיוק אותה המידה שאני רוצה להחליף אליה, ורוב הרכבים בקלאס מעל(גולף\לאון) מגיעים עם רדיוס כללי דומה

ההשפעה המרכזית שאני רואה שעלולה לקרות היא זיוף של מד המהירות ביחס למהירות האמיתית- אבל לזה יש פתרונות, אז לא דיל בריקר.

ברור לי שהם קלאס מעל, אך ההבדלים בין הרכבים לא משמעותיים במיוחד, ולא סביר שתהיה השפעה רצינית לרעה.

לגבי חוקיות פחות רלונטי כי בארץ הכל לא חוקי, יותר רלוונטי עניין ההתאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, ik3 כתב:

עם זאת ההשפעה על הרכב סביר להניח ותהיה זניחה,

ולא סביר שתהיה השפעה רצינית לרעה.

אתה כותב את הדברים האלה על סמך מה?

שינוי קוטר הגלגל משנה את הדינאמיקה של הרכב, את גאומטרית המתלים ובהתאם לכך את ההתנהגות. אתה גם מעלה את מרכז הכובד, מגדיל מומנטים שפועלים על כל מכלולי הגלגל.

לא בהכרח שהכל ברמה שהיא מעבר ל'בקטנה' - אבל להמר שהכל יעבוד טוב זה..להמר.
תמצא מישהו שכבר עשה את זה באיזה פורום בחו"ל, תבדוק אם היה צריך לשנות אופסט.

לגבי חוקיות - אם הרכב גם ככה לא עובר טסט זה סיפור אחד, אם הוא כן - אתה מוסיף הרפתקה לחיים, עדיף לרדת בקוטר הג'אנט ולשמור על קוטר הצמיג, זה הכי יעיל והכי פשוט.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, shellcase כתב:

אתה גם מעלה את מרכז הכובד, מגדיל מומנטים שפועלים על כל מכלולי הגלגל.

מה שרשמת פה זו תוצאה של עלייה בגודל הג'אנט? אם אני עולה במידה של הג'אנט שכוללת גם צמיג עם סוליה רחבה יותר, אני מקבל בעצם את מה שרשמת פה? כי אם כן, נתת לי סיבה נוספת לא לרצות לעלות מידה אצלי ברכב. מידה חוקית אגב שקיימת ברמת גימור אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...