Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא אישי צמיגים

amosbmw
שימו לב! השרשור הזה בן 708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר ורבים נתקלים כאן בקושי להשיג צמיגים, אשתף את הניסיון שלי.

הרבה יצרני צמיגים מפסיקים לייצר במידות שנדרשות ברכבי אספנות, או שמייצרים רק בסידרות הנמוכות שלהם.

לדוגמה, הצמיג החביב עלי  Continental PremiumContact2 הופסק ייצורו במידה שאני צריך ובמקומו המידה הוכנסה לEcoContact 6, צמיג שמקבל ביקורות גרועות.

יצרנים אחרים בכלל לא מציעים שום מוצר במידה - מישלן ופירלי לדוגמה.

אני בודק באתרים המקוריים של היצרנים בשווקים שונים.

לאחר בדיקת כל האפשרויות וקריאת מבחני צמיגים בחרתי בHankook Ventus Prime 3.

עכשיו גם אם הצמיג בו מעוניינים קיים בחו"ל, היבואן הישראלי לא תמיד מביא אותו. לרכבים ישנים יש כנראה ביקוש לתוצרת סין בלבד, שמספקים כמעט כל מידה. לי זה לא עוזר.

ובעוד שיבואן קונטיננטל מוכן להביא לך בהזמנה מיוחדת צמיג שלא מביאים למלאי, באמצעות פנצ'רמאכר שפונה לסוכן שפונה ליבואן - אצל יבואנים אחרים זה בכלל לא אפשרי.

ובכן החלטתי להביא לבד. מעיון באתר משרד התחבורה כתוב שלרכב אספנות זה לא אמור להיות מסובך במיוחד (לא הבנתי אם לרכב רגיל / מיושן אפשרי, אנסה פעם אחרת) אבל יש תנאים: תאריך הייצור אסור שיהיה גדול מ18 חודשים. וצריך תווי תקן אירופאים או אמריקאים, שכמובן יש לכל יצרן צמיגים נורמלי.

הספק בגרמניה לא הסכים להתחייב על תאריך ייצור. רק אמר שיהיה טרי.

ניסיתי לבקש אישור במשרד התחבורה מראש, לא ניתן בלי חשבונית רכישה. ממש הגיוני שקודם תקנה ואחר כך לא תקבל אישור..

ובכן הזמנתי ושלחתי את החשבונית למשרד התחבורה, קיבלתי אישור. עדיין חששתי כי לא ידעתי מה תאריך הייצור של הצמיגים, וגם לא את ארץ הייצור. כתבתי קוריאה הדרומית.

לא מצאתי דרך נורמלית להעביר לדואר את האישור מראש.

בנתיים שמעתי מחבר, שלמרות שיש לך אישור אתה נדרש להביא פקח משרד התחבורה ולשלם על בדיקה שהצמיג תואם לאישור. נו שיין.. 

שאלתי גם את הפקידה שהנפיקה את האישור, והיא אמרה שנדרש מפקח או מעבדה מוסמכת.

עדיין חששתי שיפסלו אותי בגלל ארץ הייצור או התאריך.

אחרי שבועיים הגיעו לארץ 2 חבילות עם 2 צמיגים כ"א.

ואז היה הסיפור עם פקחי משרד התחבורה שלא היו זמינים, כי אחד פרש ואחד שבר את הרגל בתאונת דרכים. וכמובן אין עם מי לדבר, לשאול מה קורה, האם האישור נקלט וכדומה.

חיכיתי ל"אחרי החגים". אחרי כמה ימים ראיתי שלא קרה כלום ופניתי למעבדה פרטית שישחררו את הצמיגים בעלות 500 ש"ח+מע"מ לבדיקה. אבל הם אמרו שייקח להם עוד שבוע עד שיתפנו להגיע לדואר, אז זה לא יצא לפועל, למזלי.

ואז, אחרי יום באורח פלא חבילה ראשונה שוחררה ונדרש תשלום 96 ש"ח מיסים. שילמתי ואחרי יומיים הגיעה אלי למרכז חלוקה. הסתבר שהצמיגים טריים ממש (ייצור שבוע חמישי 2022) ומיוצרים בהונגריה.

אחרי עוד שבוע, מקבל SMS עם מכתב "המוצר אינו מאושר על ידי משרד התחבורה". לפחות הפעם הייתה כתובת מייל איך לפנות. שלחתי לשם את האישור שהיה לי והתקשרתי, אמרו לי "עוד 7 ימי עסקים". ואז אחרי יומיים קיבלתי מייל, המוצר שוחרר, יש אסמכתא לתשלום מיסים באתר רשות המיסים 156 ש"ח. אין פירוט אז לא היה לי כוח להתווכח. שילמתי ואחרי עוד שבוע הגיע גם החבילה השנייה. עד עכשיו לא הבנתי אם החבילה/ות נבדקו על ידי מפקח או לא.

סה"כ עבר חודש ושלושה ימים מרגע ההגעה לארץ עד שיכולתי להרכיב את הצמיגים, כולל חגים, והתקלה במשרד התחבורה. יעיל מאוד.

ובכן - היה שווה? אני נוסע עכשיו כשבוע על הצמיגים, הם מצויינים, מבחיני היה ממש שווה. עוד נשאר לבחון אותם ברטוב.

נ.ב. עוד דבר שחשבתי, בפעם הקודמת החלפתי מידת צמיגים.

על מנת לרשום את המידה החדשה ברישיון רכב, הבאתי למכון הרישוי אישור יבואן רכב, ואתה נדרש להביא את הרכב כשמותקנים עליו הצמיגים החדשים. 

כדי להנפיק את אישור היבוא, מציגים רישיון רכב ואתה יכול לייבא רק את המידה שרשומה.

כלומר אם אתה רוצה לייבא ולשנות מידה, תקנה קודם צמיגים ממה שיש בארץ, תרשום את המידה ברישיון, ואז תנפיק אישור ייבוא לצמיגים טובים.. פלונטר.

PXL_20220428_101937067.jpg

PXL_20220428_102038162.jpg

PXL_20220511_082731095.jpg

PXL_20220511_090118265.jpg

PXL_20220511_090125063.jpg

• אהבתי 5
  • מעניין 3

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה עמוס!

בדיוק לי יש בעיה למצוא סט צמיגים טרי לפונטיאק שתעלה בקרוב לכביש.

195 על 70 14R

כולם סינים ומצאתי בקושי מישלין וזה בספק אם יהיה במלאי עד שאוציא את הרכב מהמוסך.

מאיזה אתר הזמנת את הצמיגים?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, renault5 כתב:

תודה רבה עמוס!

בדיוק לי יש בעיה למצוא סט צמיגים טרי לפונטיאק שתעלה בקרוב לכביש.

195 על 70 14R

כולם סינים ומצאתי בקושי מישלין וזה בספק אם יהיה במלאי עד שאוציא את הרכב מהמוסך.

לדעתי זו מידה שבהחלט ניתן להשיג בארץ בצמיגיות הגדולות או לחילופין באתרי צמיגים ברשת, יש לא מעט אופציות לצמיגים טובים מלבד הסינים, חבל סתם לשבור את הראש עם ייבוא מחו״ל במקרה שלך.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, much כתב:

לדעתי זו מידה שבהחלט ניתן להשיג בארץ בצמיגיות הגדולות או לחילופין באתרי צמיגים ברשת, יש לא מעט אופציות לצמיגים טובים מלבד הסינים, חבל סתם לשבור את הראש עם ייבוא מחו״ל במקרה שלך.

תתפלא לשמוע אבל שהתקשרתי וחסר בהרבה מקומות את המידה הזאת. 

חלק אמרו לי שכבר מפסיקים להביא את המידה הזאת הרבה יבואנים היה רק של מישלין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס בוקר טוב,
ראשית, אני מאוד מודה לך על הזמן שלך, התמונות ועל הפירוט של מה שעברת, אכן סיפור מענין.
ואפילו מדהים: מדוע? אני מכיר פה ושם חבר'ה עם סיפורי צמיגים (בעיקר של אופנועי אספנות, אבל גם של מכוניות). הם לא נוטים לדבר על זה. כולם ללא יוצא מן הכלל עברו 7 מדורי גיהינום שכללו כמובן גם מאות ש"ח בדיקת המעבדה המוסמכת (לדעתי הם כולם פנו לאנשים באריאל).
אני מסיק מהסיפור שלך שבצמיג הראשון היית פשוט בר מזל (ושימשיך כך): עקב המחסור באנשי ה"בשורות הרעות" (פקחים, מפקחים ושאר אנשי פיקוח...) הוא "חמק מתחת לרדאר" והגיע אליך כאמור עם דרישת תשלום מע"מ בלבד. אף אחד כניראה לא בדק אותו.
גם עם השני היית בר מזל מאד. תשלום מע"מ ומס כלשהו (מס קניה?) דרך אתר gov.il מבלי לקום מהכיסא.
שמח שזה נגמר כך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, renault5 כתב:

autodoc

לצערי הרב לא מצאתי אתר שמוכן לשלוח ישירות לארץ. אם זה היה אפשרי, זה היה חוסך את תשלום המע"מ המקומי בגרמניה. מאחר ושלחתי לכתובת מקומית של חברת שילוח בגרמניה, נאלצתי לשלם את המע"מ.

לפני 8 שעות, much כתב:

לדעתי זו מידה שבהחלט ניתן להשיג בארץ בצמיגיות הגדולות או לחילופין באתרי צמיגים ברשת

חצי ממה שכתוב באתרים הישראליים לא קיים במציאות או שמדובר בתאריך ייצור ישן שנמכר במחיר מלא.

לפני שעה, ירחמיאל כתב:

הם לא נוטים לדבר על זה

גם אני שמעתי רק סיפורים ושמועות, לא מצאתי אף תיעוד ברשת של הצלחה בייבוא אישי של צמיגים.

בחבילה הראשונה אכן שילמתי רק מע"מ וככה צריך להיות. על צמיגים (סעיף מכס 4011) לא חלים שום מיסים. אולם בכל זאת, מתנוססת עליה החותמת של "משרד התחבורה והבטיחות בדרכים".

החבילה השנייה הועברה למחסן מעוכבים, אבל אין לי מושג האם נבדקה פיזית ועל מה החיוב הנוסף. לא קיבלתי פירוט.

עד כמה שאני מבין את חוקי הסחר, אם שילמתי מע"מ בגרמניה אני לא אמור אפילו לשלם מע"מ בארץ כי זה כפל מס. אבל אין דרך לממש את זה.

מה שהזוי בכל הסיפור הוא שלמרות שאתה מנפיק אישור מראש על פי חשבונית שכתובים בה הדגם והמידות של הצמיג, בכל זאת נדרשת בדיקה פיזית בתשלום.

אגב, המעבדה באריאל אמרו לי שהם לא מקבלים יותר הזמנות מלקוחות פרטיים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, renault5 כתב:

מישלין זה צמיג מצוין אין טעם לחפש משהו אחר וגם יחסית לא יקר במידה שלך, אם מצאת את המידה במלאי באחת הצמיגיות תרכוש אותם כבר עכשיו וכשהרכב ייצא מהמוסך תיגש להרכיב אותם.

אגב, זאת המידה היחידה שמאושרת לרכב? תבדוק אולי יש אפשרות לשנות מידה ברשיון לאחת יותר נפוצה וקלה להשגה בארץ.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה פשוטה באתרים בחו"ל רואים שמישלן כבר לא מייצרים במידה הזאת. לכן מה שרשום באתר הישראלי, אם קיים בכלל, יהיה סחורה ישנה.

מעבר לכך, לומר "מישלין זה צמיג מצוין" זאת אמירה שטחית. לכל יצרן יש דגמים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות, וצריך לקרוא על הדגם הספציפי ולראות אם הוא מתאים לשימוש המיועד.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, renault5 כתב:

מבדיקה נוספת שעשיתי אכן מסתבר שזו מידה בעייתית שכבר לא מבוקשת ולא נפוצה בארץ, בדקתי עבורך אצל חבר בעל צמיגייה מאוד וותיקה ומיקצועית שאמר שיש לו צמיגים סינים טובים 280₪ לצמיג כולל מע״מ, הרכבה ואיזון עם אחריות 4 שנים .אפשרי גם לייבא צמיגים יונירויאל איכותיים מאירופה לא סינים דרכו, אם אתה מעוניין אני יכול לקשר בניכם.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, much כתב:

מבדיקה נוספת שעשיתי אכן מסתבר שזו מידה בעייתית שכבר לא מבוקשת ולא נפוצה בארץ, בדקתי עבורך אצל חבר בעל צמיגייה מאוד וותיקה ומיקצועית שאמר שיש לו צמיגים סינים טובים 280₪ לצמיג כולל מע״מ, הרכבה ואיזון עם אחריות 4 שנים .אפשרי גם לייבא צמיגים יונירויאל איכותיים מאירופה לא סינים דרכו, אם אתה מעוניין אני יכול לקשר בניכם.

סינים אני פחות מעדיף אלא אירופאים

מהיכן הוא? כי אני גר במרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאשדוד אבל תמיד אפשר כשיגיעו לארץ לשלוח אותם לצמיגייה קרובה אליך להרכבה.

אגב לפעמים גם בייבוא אין הרבה אופציות לבחירה, הוא מזמין לך צמיג שיש לו זמינות כרגע בחול אצל הספק שהוא עובד איתו.כך בחשבון שייבוא דרכו מין הסתם יהיה קצת יקר יותר מייבוא עצמאי שלך אבל בלי שום טירחה וכאב ראש עבורך.

עריכה אחרונה על ידי much
  • אהבתי 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, much כתב:

מאשדוד אבל תמיד אפשר כשיגיעו לארץ לשלוח אותם לצמיגייה קרובה אליך להרכבה.

אגב לפעמים גם בייבוא אין הרבה אופציות לבחירה, הוא מזמין לך צמיג שיש לו זמינות כרגע בחול אצל הספק שהוא עובד איתו.כך בחשבון שייבוא דרכו מין הסתם יהיה קצת יקר יותר מייבוא עצמאי שלך אבל בלי שום טירחה וכאב ראש עבורך.

תודה much אני אהיה אתך בקשר שאסיים את העניין עם התיקון רכב ונעבור לצמיגים לפני הטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ברור עמוס, אבל לפחות לא הייתי צריך לעבור את כל הבירוקרטיה בעצמי, הוא כבר דאג להכל כולל השיחרור מהמכס/נמל ועד ההובלה אליו לצמיגייה.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.5.2022 בשעה 01:03, much כתב:

בדקת אצל סולו מיי קאר? עד כמה שאני יודע יש להם מבחר ממש גדול של צמיגים...
https://www.solomycar.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...