Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיכוב רציני בייבוא צמיגים לארץ, היבואן מושך אותי כבר יותר מחצי שנה ובינתיים הרכב מושבת בחנייה, איך להתנהל מולו?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפניי קצת יותר מחצי שנה עשיתי הזמנת ייבוא צמיגים לרכבי במידה מיוחדת מארה״ב ע״י צמיגאי ישר ובעל שם וותק רב בתחומו בארץ, זמן האספקה של הצמיגים שהובטח לי כ 50 יום מרגע קליטת ההזמנה ומאז ועד היום עברו כבר כמעט שבעה חודשים ועדיין הם לא הגיעו לארץ, והוא מצידו מתנער וכל פעם נותן לי תירוץ אחר(תקופת קורונה/עיכוב במישלוחים/חוסרי צמיגים בעולם/בתהליך שחרור בנמל) ובינתיים הרכב כבר מושבת בחנייה מתחת לבית יותר משמונה חודשים, איך עליי להתנהל מולו מעכשיו ואילך? יש לי עוד מה לעשות בנידון חוץ מלהמשיך ולחכות בסבלנות?

יש לציין ששילמתי לו כבר כשליש מהסכום מקדמה מראש וזמן האספקה שהובטח לי (50 יום)במועד ההזמנה מצוין במפורש בחשבונית שהוציא לי.

תודה רבה מראש וסופ״ש נעים לכל חברי הפורום הנכבד.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? הסאגה הזאת לא נגמרה? היה עוד דיון ארוך על איך להגיע לפנצ'ריה שרחוקה ממך.

יש לי הרגשה שהוא שכח להזמין לך את הצמיגים בהזמנה שעשה. תבקש לדעת סטטוס מדוייק. 

תבדוק מהתקופה הזאת כמה ימי עסקים יש. ( אני יודע שזה פחות רלוונטי למשלוח, אבל זה יהיה רלוונטי בעת הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות).

אני הייתי מחפש ספק אחר ותובע את הספק הזה בבית משפט לתביעות קטנות. ששם יוכיח איפה הצמיגים בכל הסיפורים שלו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, asix כתב:

מה? הסאגה הזאת לא נגמרה? היה עוד דיון ארוך על איך להגיע לפנצ'ריה שרחוקה ממך.

יש לי הרגשה שהוא שכח להזמין לך את הצמיגים בהזמנה שעשה. תבקש לדעת סטטוס מדוייק. 

תבדוק מהתקופה הזאת כמה ימי עסקים יש. ( אני יודע שזה פחות רלוונטי למשלוח, אבל זה יהיה רלוונטי בעת הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות).

אני הייתי מחפש ספק אחר ותובע את הספק הזה בבית משפט לתביעות קטנות. ששם יוכיח איפה הצמיגים בכל הסיפורים שלו.

אכן הסאגה הזאת עדיין לא נגמרה ואני עדיין(כמעט שבעה חודשים) ממתין לצמיגים, הבחור טוען שאין לו מספר מעקב ואינו יודע ויכול לעקוב אחר סטטוס/מיקום האונייה בזמן אמת.

אני לא מאשים באופן אישי את הבחור שבסה״כ מהתרשמותי אדם הגון ובעל עסק משפחתי מאוד וותיק שמנסה לעזור לי ולייבא עבורי, אני פשוט כבר לא יודע מה לעשות, הרכב מושבת כבר כמעט שנה. 

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא בעל צמיגיה מאוד וותיקה דור שלישי במשפחה וזו לא הפעם הראשונה שהוא מייבא צמיגים במידות מיוחדות עבור לקוחות פרטיים.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, much כתב:

הבחור טוען שאין לו מספר מעקב ואינו יודע ויכול לעקוב אחר סטטוס/מיקום האונייה בזמן אמת.

נשמע לי מוזר מאוד. היום בשביל כיסוי לטלפון ב 5 דולר יש לך מעקב ועל הזמנה של מאות דולרים לא?

אם רוצים - משיגים. אם לא רוצים - מספרים סיפורים.

כמה כסף שילמת לו? אולי שווה לשים את זה בצד ולעשות את זה לבד. בהמשך תתבע אותו על הסכום בבית משפט לתביעות קטנות וכל ההוצאות הנלוות לתהליך היבוא הפרטי.

1) תתחיל בזה ( יבוא צמיגים לפי משרד הכלכלה)

https://apps.economy.gov.il/Apps/PersonalImport/Product/Index/346

2) תמשיך בלקרוא את המסמך הנ"ל ( יבוא אישי של כלי רכב וחלפים)

https://www.gov.il/he/Departments/General/personal_import_vehicles

3) תקרא את זה ( מדיניות משרד התחבורה ליצור ליבוא ולסחר של מוצרי תעבורה)

https://www.gov.il/he/Departments/policies/import-policy

וכשתבין שהשד לא כזה נורא זה, תמצא ספק צמיגים שמתאים לך מבחינת הרכב ותיצור עימו קשר.

תבדוק איתו שהצמיגים שהוא מספק עומדים בתקינה לפי הקובץ שצירפתי.

אחרי שעשית ובדקת הכל אתה ממלא את הטופס המקוון הנ"ל לצורך ייבוא הצמיגים

https://forms.gov.il/globaldata/getsequence/[email protected]

אני לא חושב שזה כזה מסובך. אנשים מייבאים היום דברים הרבה יותר מסובכים לייבוא.

את האמת, במצבך, הייתי עושה זאת ולא מחכה לו.

import_demands_7-21.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקה קלילה שעשיתי - ליצרנים הגדולים של הצמיגים אין את המידה הזאת.

את המידה הזאת יש לצמיגי KUMHO דגם SOLUS TA31.

היבואן של KUMHO בישראל הוא צמיגי נאמן. שווה לבדוק מולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקשר לבחור בשם רביב חיאק 054-6111592

הוא מייבא לאנשים חלקי חילוף למכוניות אספנות ואחרות, תוך עבודה מסודרת מול משרד התחבורה וכל האישורים המתאימים.

שאל אותו אם יכול לייבא לך צמיגים. 

מהצמיגייה שהבטיחה לך צמיגים - בקש את הכסף חזרה, ותיפרד מהם לשלום. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שתתחיל מזה שתנתק מגע, תבקש את המקדמה חזרה ותגיד לו שאם הצמיגים יגיעו לפני שאתה תמצא פתרון אחר, אתה תבוא ותרכוש אותם ממנו במחיר שהוסכם, ככה אתה תכניס אותו ללחץ כי הכסף כבר לא אצלו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, asix כתב:

בבדיקה קלילה שעשיתי - ליצרנים הגדולים של הצמיגים אין את המידה הזאת.

את המידה הזאת יש לצמיגי KUMHO דגם SOLUS TA31.

היבואן של KUMHO בישראל הוא צמיגי נאמן. שווה לבדוק מולו.

אסי, גם אני בדקתי את העניין לעומק אצל כל יצרני הצמיגים הגדולים בעולם לפני שהחלטתי לייבא ואכן זה הצמיג והדגם היחיד שמצאתי שזמין לייבוא בכל העולם וזה גם בדיוק הצמיגים שהזמנתי בסוף, לפני ההזמנה גם פניתי ישירות לנאמן היבואן הרשמי של קומהו בארץ והוא סירב בתוקף להביא לי את הצמיגים הנ״ל אצלו בקונטיינר בטענה שאין למידה הזאת  תקינה בארץ ולכן אי אפשר להכניס אותם בנמל.

לפני 5 שעות, discoTD5 כתב:

תתקשר לבחור בשם רביב חיאק 054-6111592

הוא מייבא לאנשים חלקי חילוף למכוניות אספנות ואחרות, תוך עבודה מסודרת מול משרד התחבורה וכל האישורים המתאימים.

שאל אותו אם יכול לייבא לך צמיגים. 

מהצמיגייה שהבטיחה לך צמיגים - בקש את הכסף חזרה, ותיפרד מהם לשלום. 

פניתי כבר גם לרביב אך לצערי גם הוא סירב לעזור לי ואמר שהוא לא מתעסק עם ייבוא צמיגים מכיוון שלזה צריך רישיון מיוחד.

לפני 3 שעות, shellcase כתב:

אני חושב שתתחיל מזה שתנתק מגע, תבקש את המקדמה חזרה ותגיד לו שאם הצמיגים יגיעו לפני שאתה תמצא פתרון אחר, אתה תבוא ותרכוש אותם ממנו במחיר שהוסכם, ככה אתה תכניס אותו ללחץ כי הכסף כבר לא אצלו.

זה גם לא כל כך פשוט לקבל ממנו את המקדמה ששילמתי בחזרה כי לטענתו הצמיגים כבר בדרך ומכיוון שהם במידה ממש מיוחדת הוא לא יוכל למכור אותם לשום לקוח אחר בארץ וייתקע איתם. 

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, much כתב:

בטענה שאין למידה הזאת  תקינה בארץ ולכן אי אפשר להכניס אותם בנמל.

ייתכן שזה ה"עיכוב". יש לי הרגשה, מקווה שזאת רק הרגשה, שהוא לא הצליח להכניס אותם וכרגע מספר סיפורים בשביל לא להחזיר את המקדמה.

יש לי נטיה לתת אמונה באנשים אבל רמת השירות והמקצועיות של בעלי מקצוע רבים נושקת לרצפה ששום דבר לא יפתיע אותי.

אחרי זה מתפלאים שיש קומבינות. כשהמערכת אטומה זאת התוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יכול להיות אבל זו לא הפעם הראשונה שאני מייבא את המידה הזאת לארץ, הרכב בבעלותי כבר כמעט 20שנה ומעולם לא היו בעיות בעבר להכניס אותם לארץ.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלו זו הטענה שלו. תגיד לו שהוא התחייב לספק לך מוצר ב50 יום, הוא לא עומד בזה, אפילו לא קרוב.
אז או שהוא יחזיר לך כסף עכשיו או שתגרור אותו לבית משפט ואז הוא ישלם לך גם אבדן ימי עבודה והוצאות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בעיה, הוא מצידו התחייב לספק לי את הסחורה תוך 50 יום ואני מצידי התחייבתי בפניו לא לבטל את ההזמנה מכל סיבה שהיא(הרכב נגנב/נמכר) לאחר שכבר יצא המישלוח/האונייה, והוא כל הזמן טוען שהם אוטוטו בארץ וצריך לחכות בסבלנות.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...