Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עיכוב רציני בייבוא צמיגים לארץ, היבואן מושך אותי כבר יותר מחצי שנה ובינתיים הרכב מושבת בחנייה, איך להתנהל מולו?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 21 דקות, much כתב:

נכון בדר״כ חייב להיות מס מעקב לכל הזמנה ואפילו דרשתי לקבל אותו מספר פעמים ע״מ לברר באופן אישי את סטטוס האונייה/מכולה בזמן אמת  אבל משום מה הוא מתחמק ממני בכל פעם שאני מבקש ממנו לדעת/לקבל פרטים על ההזמנה.

נו וזה לא חשוד בעיניך? תעקוף אותו. דבר בעצמך עם היבואן. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, much כתב:

נכון בדר״כ חייב להיות מס מעקב לכל הזמנה ואפילו דרשתי לקבל אותו מספר פעמים ע״מ לברר באופן אישי את סטטוס האונייה/מכולה בזמן אמת  אבל משום מה הוא מתחמק ממני בכל פעם שאני מבקש ממנו לדעת/לקבל פרטים על ההזמנה.

אז תרים אליו טלפון ותדרוש ממנו את המקדמה ושלום על ישראל.לא מוכן? בית משפט. תחפש מישהו אחר שיכול לייבא לך .

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, avilior כתב:

נו וזה לא חשוד בעיניך? תעקוף אותו. דבר בעצמך עם היבואן. 

זה לא כל כך פשוט אין לי שום מושג מי היבואן ודרך מי הוא הזמין אותם(לדבריו ביצע את ההזמנה דרך אתר צמיגים ולא קיבל שום מס מעקב), מה גם שאין לי שום אינפורמציה/פרטים מזהים על ההזמנה עצמה.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינו פה הרבה פעמים.

היה לו דד ליין, והארכה מעל לזמן סביר. החוזה הופר על ידו. דרוש את המקדמה וסע לשלום.

הבחור לא מוכן? תפגשו בבית משפט ושלום על ישראל. הרי ברור לך שהבנאדם מורח אותך כן? נשמע לי תמוה מאד שעל פי טענתו יבואן צמיגים רציני לא מצרף מספר מעקב לסחורה שלו.

• אהבתי 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, much כתב:

זה לא כל כך פשוט אין לי שום מושג מי היבואן ודרך מי הוא הזמין אותם(לדבריו ביצע את ההזמנה דרך אתר צמיגים ולא קיבל שום מס מעקב), מה גם שאין לי שום אינפורמציה/פרטים מזהים על ההזמנה עצמה.

אתה מכיר יבואן של צמיגים בארץ שמזמינים ישירות מהאתר שלו? זה נשמע כמו ספק מקומי מחו״ל. עט בדולר שמזמינים מעלי אקספרס מגיע עם מספר מעקב, אז צמיגים?

מקווה בשבילך שהכל ייפתר מהר ולשביעות רצונך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.10.2021 בשעה 11:18, netanel1014 כתב:

אז תרים אליו טלפון ותדרוש ממנו את המקדמה ושלום על ישראל.לא מוכן? בית משפט. תחפש מישהו אחר שיכול לייבא לך .

זה לא שהוא מסרב בתוקף ולא מוכן להחזיר את המקדמה ששילמתי אלה שבכל פעם שהנושא עולה ואני דורש לסיים עם זה הוא טוען שהצמיגים כבר כאן בארץ/בנמל וכבר אוטוטו משוחררים מהמכס ומועברים אליו לעסק אבל בתכלס שום דבר לא באמת מתקדם ובינתיים הזמן חולף ועובר עוד שבוע ועוד שבוע.

אני כבר ממש לא יודע מה לעשות, מצד אחד אני כבר רוצה לסיים עם זה ולקחת את המקדמה ״ולחשב מסלול מחדש״ ולפנות למישהו שכן מסוגל לעמוד בהתחייבות לייבא עבורי אבל מצד שני חבל לי עכשיו לוותר אם כבר חיכיתי כל כך הרבה זמן ובסוף התברר שבאמת הצמיגים נמצאים ממש בתהליך שחרור מהנמל.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, much כתב:

זה לא שהוא מסרב בתוקף ולא מוכן להחזיר את המקדמה ששילמתי אלה שבכל פעם שהנושא עולה ואני דורש לסיים עם זה הוא טוען שהצמיגים כבר כאן בארץ/בנמל וכבר אוטוטו משוחררים מהמכס ומועברים אליו לעסק אבל בתכלס שום דבר לא באמת מתקדם ובינתיים הזמן חולף ועובר עוד שבוע ועוד שבוע.

כמו שנרשם מעלה, צריך להיות אסרטיבי. זה לא מעניין אותך שהצמיגים הגיעו לארץ (לכאורה), אתה מעוניין בכספך חזרה. אם הוא מסרב או מנסה דוב למשוך אותך, שלח לו מכתב התראה לפני תביעה. לא חייב להיות מנוסח ע'י עו'ד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עיכובים גדולים בנמלים, ספינות מחכות שובועת לפריקה.

אבל עדיין העיכוב מצידו אסטרונומי, אז לדעתי עליך לדרוש אחד מהשניים, או את החזר המקדמה, או הוכחה כלשהי שהספינה עם המשלוח שלך אכן בנמל, שהוא ירדוף אחרי היצרן וישיג מספר מעקב, מספר ספינה, שם הקברניט וכמה שבלולים יש על המנוע...). שיוכיח שהמשלוח שלך כאן בארץ ומתעכב בנמל או שיחזיר את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, much כתב:

אני כבר ממש לא יודע מה לעשות

אתה יודע מה לעשות, אתה פשוט מאוד לא רוצה לעשות את זה.

צריך להתגבר על הFOMO ועל האי-נעימות וללכת לבחור, להגיד לו תודה רבה על הניסיון ולהמשיך הלאה.

לפני 54 דקות, much כתב:

חבל לי עכשיו לוותר אם כבר חיכיתי כל כך הרבה זמן ובסוף התברר שבאמת הצמיגים נמצאים ממש בתהליך שחרור מהנמל.

הטייה פסיכולוגית , קצת דומה למהמר שזרק 10K דולר ברולטה ולא רוצה לקום כי אם הוא הפסיד כל כך הרבה פעמים הוא בוודאי ירוויח בקרוב.

כל עוד הוא לא מסוגל להוכיח אחרת, ההסתברות שהאונייה בפקק בנמל היום שקולה להסתברות שהאונייה בפקק בנמל שעה לפני שדיברת איתו לראשונה.

המוכר יכול לעשות כל כך הרבה כדי להוכיח לך שהצמיגים איפה שהוא טוען שהם, אם זה להתקשר לנמל ולהפוך שולחנות כדי לברר איפה הם בדיוק, או לדבר עם האתר כדי לקבל מס' מעכב, ניחוש שלי שהוא לא עשה כלום כדי לברר על איזה אוניה הצמיגים האלה משתזפים (וזה אפשרי)

נראה שזה לא גורם לו להזיע, אולי כי כמוך, הוא יודע שאין סיכוי שתתעקש לקבל את הכסף ותפנה לעו"ד ולכן מבחינתו זו מלחמת התשה שהתוצאה ידועה רק האורך שלה הוא נעלם.

בינתיים כל דקה שהכסף שלך בכיס שלו אתה מפסיד ריאלית.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר לפניי כמה ימים הודיע לי שעדכנו אותו שהצמיגים שוחררו מהמכס(אני לא מאמין לו) ומאז כל יום מושך ואומר לי מחר הם אצלי בעסק ובינתיים שום דבר, כמה זמן בערך ימים/שבועות לוקח לשנע את הסחורה אל בית/עסק הלקוח מרגע ששוחררה מהנמל/מכס?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לו שאתה נוסע להביא אותם רק שיגיד לך מאיזה מחסן. אם לא יסכים תבקש את הכסף בחזרה ותגיד לו שאם יגיעו תהיה מוכן לקנות אותם כלקוח בשוק החופשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב שזאת רמת השירות בארץ. זה נכון בכל תחום. הוא לא יוצא דופן בנוף.

בגלל שאנו מדינה קטנה עם בירוקרטיה גדולה, עסקים מנצלים את זה.

אם השוק היה חופשי יותר, כמו באירופה ( ואני לא מדבר על ארה"ב), אני מאמין שעסקים לא היו מחזיקים את הלקוחות שלהם כלקוחות שבויים.

לא אשכח איך בזמן הקורונה בעלי עסקים התחננו שלא נקנה באתרים הסיניים אלא נקנה אצלהם. איך שהעסקים חזרו לשגרה, הופ, כל העסקים הקפיצו מחירים כדי להחזיר את כל מה שהפסידו.

עסק צריך להרוויח. לא צריך לעשוק את הלקוח שלו. וזה מה שבעלי עסקים מסויימים לא מבינים. וככה גם נראה השירות שלהם.

הפנצ'ריה הזאת יודעת שאתה לקוח שבוי. אין לך לאן לברוח. תוותר על הצמיגים ומה? יש לך רכב ואין לך צמיגים. חתיכת פח שיושבת בחניה. והוא יודע שאם עשית יבוא אישי זה נובע מכך שאין לאף אחד את המידה הזאת. אתה חושב שהוא לא יודע?

ולכן הוא לא מתרגש ממך. כי הוא יודע שהוא היה האלטרנטיבה האחרונה שלך.

אם היתה לך אלטרנטיבה היה לך כוח מולו. כרגע, לצערי, האפשרויות שלך - 1) לייבא בעצמך ואז לתבוע בבית משפט את המקדמה.

2) להמתין בצד ( ותוך כדי לשגע אותו) עד שיגיעו.

ממליץ להכין תוכנית ב' לפעם הבאה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסי, כמה שאתה צודק, בוודאי שהוא יודע שהוא היה האלטרנטיבה האחרונה שלי אחרי שהפכתי את כל העולם ולא מצאתי את המידה הזאת לפניי שפניתי אליו, גם דיברנו על זה וסיפרתי לו את כל הסיפור ובאיזה מצב אני בכל פעם שאני צריך לייבא צמיגים.עכשיו בדיעבד אני מצטער שלא שמעתי להצעות שקיבלתי מחברי הפורום ולא ייבאתי את הצמיגים בעצמי.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, much כתב:

כבר לפניי כמה ימים הודיע לי שעדכנו אותו שהצמיגים שוחררו מהמכס(אני לא מאמין לו) ומאז כל יום מושך ואומר לי מחר הם אצלי בעסק ובינתיים שום דבר, כמה זמן בערך ימים/שבועות לוקח לשנע את הסחורה אל בית/עסק הלקוח מרגע ששוחררה מהנמל/מכס?

כרגע המון. יש עיכובים של שבועות בנמלים, ולעיתים הם לא מוצאים בכלל סחורה ישנה יותר שהגיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, much כתב:

אני עובד בחברת ספנות. ברגע שהמכולה נפרקה על הקרקע של הנמל היבואן מודע. יש כאלו שמוציאים אותה באותו היום ומרוקנים אותה וגם מחזירים אותה ריקה! יש חברות רציניות שהעסק הזה לוקח להן 3-4 שעות בלבד.כנ"ל אם היא שוחררה מהמכס , היבואן באותו הרגע שולח מוביל.

אולי הצמיגים נוספו לאיזו מכולה שיש בה עוד סחורה. שינסה לברר מי היבואן של המכולה. או שיתן לך מספר מכולה ותדבר עם הנמל . (אני יכול לעזור לך).

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...