Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש נכון בדרמל (ליצירת חריץ בראש הבורג)

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כלי שדי בטוח שיצליח לפתוח את זה, משהו שקניתי פעם ברגע של חולשה מערוץ הקניות, ומאז הפתיע אותי בהרבה מצבים, עשה עבודה ששום ג'בקה לא הצליחה לעשות.

הקטע שלו זה שהוא נתפס עם השיניים על כל דבר עגול ועצם הפעלת הלחץ עליו סוגרת את השיניים יותר ויותר חזק. זה תופס מצויין גם צינור חלק לצורך העניין.

זה הכלי, אבל אין לי מושג איך הוא נקרא בארץ ואיפה אפשר לקנות אותו. אני בחיפה אם רלוונטי אין בעיה לבוא לקחת.

IQ9bn_PtZlhGJvF-Yzn3woYBhfidCsaLCAN9FZNy17luTeCOBLdq_xg2SlbKqp2RRlAYhLRBaZ9EL02p7Yr-KCImBW2_9IY4J8Slox2nx3qpxuMs2MDAjCdBaHufhrwHGToFzVinY8ogE4MoWUqQ3NT8S1fg_EC_LlFk-A67AaepSngVNtM4g9yGchhX9pysB7CnhwY_i1qhkdCn2qM7uHxc5Gge_IWF4zMpYy9frZAyQhpyy-o0qXZO-bIXpwi-8Xtwsp_hb_BUmEYwZtgiiynn2ZF4CP31SMHhaoXR-oS_glNeO-FKr93j6eEi_rKIKTP7GcfgWqtgeCtsuidZIIFQDbiqtvasFB79ZBpOaHoTqa2f0xw9ShwFxz4RHqBehyyFjdyofY7ANzew4flco9ql3VJVHfMXd0MTEjlwqpBAr8m6M1EM8i0pt4D4k3jHUY-gnDovkJ_AhLsYFXzPMv9OBJf1yGof6PRstCbq_D-gEy7_i0c40xbG2GwHpo5bDVrhfvYkKFDeNMoyhvlOWT4fPkQorfBXhJYiU95MYA3coVYDed95JWeF-KF2DPo93vxYFt7wEKlEi9aGClPEJG6Atg_e4DM8Uusc3wTnUYQekZjk2t5MUCRTbrEHhOcSqxqM8qBy0nxxq66acw0MN8XofdSEjyq3EskC49fpzsJzZ_iPe0x5y4X98B6gKlbzFfAlBSTjJ5mm45ZKBpaEGboXaA=w1463-h1097-no?authuser=0

מצאתי וידאו ישן של זה :

עריכה אחרונה על ידי misterb

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Liviur כתב:

לפי הכמות כח שהופעלה כבר על הבורג - קשה לי להאמין.

גם בטריק הזה השתמשתי בעבר - הוא תופס בעיקר לגבי ברגים בעץ.

הניחוש שלי אגב עדיין עם הלוקטייט

@Or05230 אני חוזר על שאלה קודמת - בדקת אם מאזדה השתמשו במקור בלוקטייט אדום על הבורג הזה?

אם כן - אתה חייב חום.

זה בורג שאמור לצאת בקלות ולהיות maintenance item או לא ? כי לאופציה ב יש למאזדה נטייה להשתמש בלוקטייט אדום (ממליץ לחפש מפרט ולקרא על לוקטייט אדום)

המיאטה שנת 06 ובוודאות עברה בחייה החלפה של אטם מכסה שסתומים...

לפני כשעה, misterb כתב:

יש לי כלי שדי בטוח שיצליח לפתוח את זה, משהו שקניתי פעם ברגע של חולשה מערוץ הקניות, ומאז הפתיע אותי בהרבה מצבים, עשה עבודה ששום ג'בקה לא הצליחה לעשות.

הקטע שלו זה שהוא נתפס עם השיניים על כל דבר עגול ועצם הפעלת הלחץ עליו סוגרת את השיניים יותר ויותר חזק. זה תופס מצויין גם צינור חלק לצורך העניין.

זה הכלי, אבל אין לי מושג איך הוא נקרא בארץ ואיפה אפשר לקנות אותו. אני בחיפה אם רלוונטי אין בעיה לבוא לקחת.

IQ9bn_PtZlhGJvF-Yzn3woYBhfidCsaLCAN9FZNy17luTeCOBLdq_xg2SlbKqp2RRlAYhLRBaZ9EL02p7Yr-KCImBW2_9IY4J8Slox2nx3qpxuMs2MDAjCdBaHufhrwHGToFzVinY8ogE4MoWUqQ3NT8S1fg_EC_LlFk-A67AaepSngVNtM4g9yGchhX9pysB7CnhwY_i1qhkdCn2qM7uHxc5Gge_IWF4zMpYy9frZAyQhpyy-o0qXZO-bIXpwi-8Xtwsp_hb_BUmEYwZtgiiynn2ZF4CP31SMHhaoXR-oS_glNeO-FKr93j6eEi_rKIKTP7GcfgWqtgeCtsuidZIIFQDbiqtvasFB79ZBpOaHoTqa2f0xw9ShwFxz4RHqBehyyFjdyofY7ANzew4flco9ql3VJVHfMXd0MTEjlwqpBAr8m6M1EM8i0pt4D4k3jHUY-gnDovkJ_AhLsYFXzPMv9OBJf1yGof6PRstCbq_D-gEy7_i0c40xbG2GwHpo5bDVrhfvYkKFDeNMoyhvlOWT4fPkQorfBXhJYiU95MYA3coVYDed95JWeF-KF2DPo93vxYFt7wEKlEi9aGClPEJG6Atg_e4DM8Uusc3wTnUYQekZjk2t5MUCRTbrEHhOcSqxqM8qBy0nxxq66acw0MN8XofdSEjyq3EskC49fpzsJzZ_iPe0x5y4X98B6gKlbzFfAlBSTjJ5mm45ZKBpaEGboXaA=w1463-h1097-no?authuser=0

מצאתי וידאו ישן של זה :

האמת שקניתי כזה סיני ממקס סטוק, הוא לא מצא אחיזה על הבורג.

שלך בטח המקורי כביכול, לא בטוח אם יעזור.

אם יצא לי להיות בחיפה (אני מהמרכז) אז אצור קשר, תודה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח חבר, דורן, פטיש, מפתח רינג וסמרטוט.

תלביש את הרינג, תפוס את המפתח עם הסמרטוט (זה לספיגת חלק מהזעזוע) ובזמן שאתה מפעיל לחץ שהחבר עם הדורן יתן מכה חזקה עם הפטיש. רוב הסיכויים שישתחרר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Night Driver כתב:

קח חבר, דורן, פטיש, מפתח רינג וסמרטוט.

תלביש את הרינג, תפוס את המפתח עם הסמרטוט (זה לספיגת חלק מהזעזוע) ובזמן שאתה מפעיל לחץ שהחבר עם הדורן יתן מכה חזקה עם הפטיש. רוב הסיכויים שישתחרר.

לא הבנתי מה תפקיד מפתח הרינג? אף אחד מהם לא יושב כמו שצריך על הבורג. על מה הדורן נותן את המכה?

תודה 

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחימום בורג בגודל כזה בלי להבעיר את הרכב ועם זאת מכת חום חזקה מאוד. תשתמש במצית טורבו (מוכרים בכל פיצוציה בערך בכמה שקלים) היתרון שהלהבה ניתנת לכיוון ולאו דווקא עולה למעלה (כמו ברנר קטן) לבורג כזה לחימום זה יספיק.

מה החום עושה אין לי מושג אבל הבנתי שזה עוזר כאן :)

וזה גם פתרון זול להתחלה.

אגב עבודה נכונה עם מפתח צינורות זה לא יצירת מומנט על ידי הידוק הגלגלת . צריך לתת חצי סיבוב שהשיניים ננעלות (קשה לי להסביר תנסה להבין) לא נראה לי שזה כלי יעיל במקום כזה צפוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yd b-4 כתב:

לחימום בורג בגודל כזה בלי להבעיר את הרכב ועם זאת מכת חום חזקה מאוד. תשתמש במצית טורבו (מוכרים בכל פיצוציה בערך בכמה שקלים) היתרון שהלהבה ניתנת לכיוון ולאו דווקא עולה למעלה (כמו ברנר קטן) לבורג כזה לחימום זה יספיק.

מה החום עושה אין לי מושג אבל הבנתי שזה עוזר כאן :)

וזה גם פתרון זול להתחלה.

אגב עבודה נכונה עם מפתח צינורות זה לא יצירת מומנט על ידי הידוק הגלגלת . צריך לתת חצי סיבוב שהשיניים ננעלות (קשה לי להסביר תנסה להבין) לא נראה לי שזה כלי יעיל במקום כזה צפוף.

הבעיה הגדולה היא שאין מספיק טווח סיבוב לא עם מפתח צינורות ולא עם שום דבר אחר, כלומר החצי סיבוב הזה זה סוף מהלך הסיבוב ואי אפשר להמשיך, לכן כל כלי חייב להתפס במאה אחוז על הבורג ובתזוזה הראשונה לשחרר גם אותו.

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

על הרינג.

ברגע שתפעיל מומנט על הבורג ותיתן מכה חזקה הזעזוע ישחרר אותו.

אם ככה גם הניסיון עם האזמל והפטיש היה אמור לסייע, הצלחתי לתפוס את האזמל בצורה טובה על הבורג ונתתי מכות דיי חזקות...

אבל אנסה...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין איך מפתח צינורות לא פתר לך את הבעיה, זה הכי מתבקש....

מהיכן אתה בארץ \איפה האוטו ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, איציק נ. כתב:

אני עדיין לא מבין איך מפתח צינורות לא פתר לך את הבעיה, זה הכי מתבקש....

איציק

חולון

הבעיה עם שוודי כמו שאמרו שהוא מתהדק תוך כדי סיבוב, ולי אין את הסיבוב הזה לתת עד שהוא יתהדק. הסיבוב חייב להתבצע כשהוא כבר מהודק לחלוטין

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

איציק - תציל אותו לזכר הימים הטובים - תדמיין שזו פיזו :)

• מצחיק 3

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Liviur כתב:

איציק - תציל אותו לזכר הימים הטובים - תדמיין שזו פיזו :)

רק שפות"ש לא ידמיין שזו פז'ו. חבל לזרוק את האוטו בגלל בורג תקוע אחד 

• מצחיק 4

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה לתרום, אבל פתאום תא המנוע שלי לא מרגיש כל כך צפוף. תודה!

• מצחיק 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נדבר רגע על שילוב של כמה מהרעיונות העיקריים שניתנו פה. 

האם שקלת לקחת בוקסה זולה שלא אכפת לך להקריב, לשים בתוכה קצת פרופוקסי (או כל מותג אחר של מסטיק אפוקסי שמתקשה למצב 'ברזל') כדי למלא את החללים השחוקים, ואז לחזור כעבור 24 שעות עם ידית כוח ולנסות להבריג את זה החוצה? הדורן שנהג לילה הציע עשוי לעזור פה.

בכל אופן, ככה ישאר לך בורג עם בוקסה שדבוקה אליו לנצח. כמו שהוצאת את זה החוצה, ככה גם תבריג בחזרה כשתסיים. לא אמור להפריע... או שתקנה בורג חדש אם זה מציק בעין. 

אופציה נוספת זה לקחת את אותו פרופוקסי ולהצמיד באמצעותו את האום שהמליצו לך לרתך פה. אבל הייתי הולך על הבוקסה קודם, מהתמונה נראה שיש לך מספיק מקום. 

המהדרין גם היו משייפים שני משטחים על הבוקסה העגולה כדי שיהיה מה לתפוס עם ג'בקה.

נסה את זה וספר לנו מה בדיוק לא עבד. עד הנובי גוד נמצא לך פתרון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Derish כתב:

בכל אופן, ככה ישאר לך בורג עם בוקסה שדבוקה אליו לנצח. כמו שהוצאת את זה החוצה, ככה גם תבריג בחזרה כשתסיים. לא אמור להפריע...

נסה את זה וספר לנו מה בדיוק לא עבד. עד הנובי גוד נמצא לך פתרון. 

ההצעה להשאיר את הבורג עם הבוקסה עליו כל כך סובייטית שאכן נובי גוד רלוונטי פה.

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • מצחיק 3

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...