Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עייפות בנהיגה

ירון דורפמן
שימו לב! השרשור הזה בן 878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שכולם מכירים את זה, (אולי יש לי רכב משעמם) אבל נהיגה קצת ארוכה בדרך בינעירונית ונופלת עייפות כזאת שזה מתחיל להפחיד,

אם יש למישהו טיפים מה לעשות (פחות בקטע של להתחיל תחרויות עם נהגים תמימים שלא יודעים מאיפה זה נפל עליהם😉).

שמעתי המלצה לא יודע אם זה עוזר, לאכול תפוח שהחמיצות מעוררת, המלצה למי שאוהב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יורד מדרך ראשית אם יש אופציה

אפילו "חותך" דרך עיר כלשהיא בשביל שיהיה יותר עניין בדרך

כל זה כמובן בתנאי שאתה לא עייף מידי

והמידי משתנה בן אדם לאדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שtinoki אמר, אין תחליף לשינה וכל ההצעות שיהיה פה רק דוחה את הקץ

לא מכיר את הקטע עם התפוח

אם אני מתחיל להתעפץ ואני "חייב" להמשיך לנהוג אני עוצר בצד, שוטף פנים ומעלה את הלחץ דם(ואני משער שגם רמות אדרנלין וכ'ו) שלי עם קצת פעילות גופנית (כמה שכיבות שמיכה, אולי ריצה קלה וכ'ו)

זה עוזר לי להתעורר הכי טוב להכי הרבה זמן, מחזיק לפחות 10-15 דקות תלוי כמה אני עייף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה מגיע למצב שנעצמות לך העיניים, תעצור בתחנת דלק, קנה לך קפה שחור ומים קרים, שתה, תנוח ותמשיך.
אם אתה ממש גמור, לך לישון ל20 דקות. בעצירה מלאה כמובן, לא תוך כדי נהיגה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף לשאלה, שלא תמיד העייפות נובעת ממחסור בשינה לפעמים מדובר בשעת לילה ובכבישים ריקים, והנהיגה פשוט משעממת, (אולי הרכב שלי משעמם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה כמה זמן נסעתי, לא משנה מה הכיוון. אני עוצר בצד ונשכב לישון.

רבע שעה, אפילו 5 דקות של שינה. עוזר יותר מאשר כל דבר אחר שניסיתי. 

גם אם יש לי יותר מדי הפרעות, גם אם אני ער אבל הנחתי את הראש.

מעדיף "לבזבז" את 10 הדקות מאשר להרוס לעצמי את החיים או למישהו אחר.

• רעיון טוב! 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

אם אתה מגיע למצב שנעצמות לך העיניים, תעצור בתחנת דלק, קנה לך קפה שחור ומים קרים, שתה, תנוח ותמשיך.

יש לציין שלישון תוך כדי נסיעה עוזר דווקא להגיע מהר יותר. בכל זאת אמבולנס נוסע גם ברמזור אדום.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוצר בצד, משטח גב מושב, מנמנם 10-15 דקות (לא צריך יותר), ממשיך בנסיעה. בימי הזוהר שלי הייתי מחזיק כרית בתא המטען לנסיעות ארוכות במיוחד ; כיום אין לי עצבים אפילו לנסוע מחוץ לחדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, ירון דורפמן כתב:

יש לציין שלישון תוך כדי נסיעה עוזר דווקא להגיע מהר יותר. בכל זאת אמבולנס נוסע גם ברמזור אדום.

"אני רוצה למות כמו סבא שלי- בשלווה בשנתו, לא בצרחות כמו הנוסעים שהיו איתו ברכב."*

*בדיחה😁

• מצחיק 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לטיפים הנכונים והחשובים שקיבלת של קפה, עצירה, נמנום, מתיחות וכו' שהם כנראה הפתרון הכי טוב אני אוסיף.

אני נמצא המון בכביש טיפ ממני - מסטיקים או גרעינים (וכמובן לא לזרוק מהחלון).

כשאתה לועס הקטע הזה של העיניים שנעצמות פשוט לא קורה.

שים חבילת מסטיקים גדולה ברכב עדיף אפילו אלה שיש בהם קצת סוכר ולא הנטולים וזה מאוד עוזר מניסיון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, SlowRide כתב:

נושא הקפה והנהיגה זה דיי misconception, באופן כללי קפה נותן לך המרצה בטווח הקצר, ואז דאון בטווח היותר רחוק- אתה ממש לא רוצה להיות בשלב הדאון בזמן הנהיגה.

אם נשאר לך עוד איזה רבע שעה נסיעה אז זה אחלה של אופציה, אחרת עדיף משקה אחר- למשל תה(למרות שבארץ זה ממש לא נפוץ כמו קפה)

הפתרון האופטימלי לדעתי לעייפות זה באמת כמו שצויין כאן- עצירה באיזה תחנת דלק ל20 דק ולעשות נמנום קצר

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה נסיעות ארוכות בלילה והשיטות שלי הם:

1. לגוון בכבישים ככל האפשר.

2. מוזיקה/רדיו/פודקאסט טובים ומעניינים   בווליום גבוה.

3. חלון פתוח עד הסוף, בחורף עם חימום מקסימלי וחלון פתוח..4. קצת יותר מורכב: מאיץ מהמהירות המותרת למהירות שמתאימה ליכולות הנהג הרכב ולתנאי הדרך. יש לי רכב חלש כך שלא מדובר במהירויות גבוהות במיוחד ועדיין עוזר מאוד לשמור על ריכוז אך כרוך כמובן בסיכון..

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ik3 כתב:

נושא הקפה והנהיגה זה דיי misconception, באופן כללי קפה נותן לך המרצה בטווח הקצר, ואז דאון בטווח היותר רחוק- אתה ממש לא רוצה להיות בשלב הדאון בזמן הנהיגה.

אם נשאר לך עוד איזה רבע שעה נסיעה אז זה אחלה של אופציה, אחרת עדיף משקה אחר- למשל תה(למרות שבארץ זה ממש לא נפוץ כמו קפה)

הפתרון האופטימלי לדעתי לעייפות זה באמת כמו שצויין כאן- עצירה באיזה תחנת דלק ל20 דק ולעשות נמנום קצר

קפאין הוא סם (חוקי) מעורר.

הוא מצוי קפה, בתה שציינת (שחור וירוק) ובקקאו (שוקו).

יש הרבה מחקרים בתחום, ובגדול התשובה הממוצעת זה "זה משפיע על כל אחד באופן שונה".

יש לי חברים שאם שותים כוס שחור לפני השינה, וחברים שאם ישתו קפה נמס ב16:00 הם לא ישנו בלילה בכלל. 

פות"ש , מצטרף למיטב ההמלצות, עצור במקום שלא מסכן את יושבי הדרך ולך לישון.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שעוצרים כדי לישון - אני מקווה שזה מבוצע במקום מסודר (כלומר בחניון מסודר כלשהו או במפרץ עצירה גדול) ולא על השוליים.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...