Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת דוד שמש וקולטים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, Michazzz כתב:

ליפול מקומה 8 ואז להבין את הטעות

בד"כ זה לא יכול לקרות, אתה יודע.

אולי רק בדרך, לפני שאתה מגיע...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, להתקין לבד.
ואז במהלך ההתקנה משתחרר לו משהו מהמעקה/נופל שוודי למטה/הכל יכול לקרות - ופוגע שמישהו שעובר שם.
מה אז?
חס וחלילה תתחשמל, מה אז?
יש עוד אלף ואחד אספקטים. שוב אומר: הוא מבוטח מכל הכייונים ויש לו גם הידע והניסיון.
פות"ש - לא.
אני ממליץ את חשק ה- DIY לשמור למיקרים בהם לא יכול להיגרם נזק לגוף שלישי, על לא עוול בחפו.
אני מכיר מישהו שנפל לו פטיש על הכתף מקומה 4 ע"י מישהו שביצע התקנת מזגן לבד. מיותר לציין שעד היום הוא נכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חצי שנה התפגר לי הדוד.
הזמנתי ממתקין והסתכלתי איך הוא עובד. עסק משפחתי. אבא ובן עם הרבה סבלנות לחפירות שלי.

אז כמה הערות:
לגבי אחריות עי מתקין מורשה - נאמר.
לגבי הרמה, הרבה טכניקה. קצת כמו להחליף גלגל ברכב. יש מי ששובר את הגב ויש מי שרק מלכלך את הידיים.
לגבי משגיחום, אם הדוד מכוסה ע"י ביטוח הדירה, ואין משגיחום, הביטוח יתנער ממך. לכן, אם אתה לא מתכוון להתקין, ויש ביטוח, בטל את הסעיף הרלוונטי בפוליסה. תחסוך לדייר 80-100 שח בשנה.
לגבי החלפת צינור נחושת, אצלי הוא החליף וגם שם בידוד. בחורף יש איבוד החום ועלות הבידוד זניחה.

ממליץ לך להתקין בכניסה לדוד פילטר גינה 3/4 (עם ברז לפני ברז אחרי) ולמלא אותו בכדוריות סיליפוס. זה יאריך את חיי גוף החימום ויחסוך חשמל.
הברזים כדי שתוכל לבדוק ולמלא בלי לרוקן את הדוד/לסגור מים לכל הדירה.

לגבי עבודה עצמית, תהנה. אני, לא הייתי נכנס לזה.

בהצלחה.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sorvall כתב:

לגבי החלפת צינור נחושת, אצלי הוא החליף וגם שם בידוד. בחורף יש איבוד החום ועלות הבידוד זניחה.

היכן הוחלף? בין הקולטים לדוד, או עד הדירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לגבי בטיחות וזה...

לפני 20 שנה בערך בגיל 12 צפיתי בבית פרטי שמחליפים בו דוד. על גג הרעפים ישב נער, החכמולוגים שפירקו את הדוד רצו שהוא לא יצנח בבום למטה. ולכן קשרו לו חבל ונתנו לנער להחזיק אותו . 

למזלו הוא לא כרך את החבל סביב היד כמו שאני הצעתי מלמטה. אם הוא היה עושה את זה הוא/היד שלו היה/תה עף/ה כמו טיל . אחרי הדוד.

עד היום אני זוכר את ההלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן הוחלף? בין הקולטים לדוד, או עד הדירה?
קולטים לדוד.
עד לדירה יש צינור פקס

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.
צינור נחושת שמושחל בתוך בידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...