Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבועיים בתמצית עם טסלה- חוות דעת

SeazeR
שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה רציני? אתה משווה לי מודל 3 לסופר מיני? אני מופתע כל פעם מחדש מהתגובות ה-nonsense האלה שלך.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, eitanuch כתב:

אתה רציני? אתה משווה לי מודל 3 לסופר מיני?

עזוב את הסופר מיני המחורבנת הזאת. אני מדבר איתך שירידת ערך זו ההוצאה באחזקת רכב, לא הדלתא המסכנה שלך בעלות לקילומטר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם זה לא נכון כי אמרת שהרכב שלך העיף 40000 ש״ח לאוויר בגלל ירידת הערך ואני הראיתי לך בחישוב מאוד אופטימי שב-4 שנים ההוצאות על דלק עוברות את ה-20000 ש״ח בקלות. אתה מזניח כאלה מספרים? תחזיק עוד כמה שנים את הרכב ותגיע למצב שההוצאות על דלק יהיו גבוהות מהאחזקה של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, eitanuch כתב:

אבל גם זה לא נכון כי אמרת שהרכב שלך העיף 40000 ש״ח לאוויר בגלל ירידת הערך ואני הראיתי לך בחישוב מאוד אפוטימי שב-4 שנים ההוצאות על דלק עוברות את ה-20000 ש״ח בקלות. אתה מזניח כאלה מספרים?

ברור שלא, אבל גם טסלה לא נוסעת על אוויר. טסלה חוסכת לך 5,000 שקל בשנה בתנאי שאתה מטעין אותה אך ורק משקע ביתי וזה נהדר, אבל אתה שוכח שהרכב גם עולה יותר ממשפחתית מאובזרת ובטוחה כמו יונדאי איוניק או ג'יפון דיזל כלשהו. כלומר הטסלה תהיה משתלמת כאשר היא תעלה בדיוק רכב מקביל באותו גודל ורמת אבזור. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אפילו לא דיברתי על טסלה. דיברתי על זה שאתה מזניח הוצאות על דלק.

וחלאס, עזוב את השטויות, אף אחד לא צריך מודל s כדי לנסוע באיילון כמו שאף אחד לא צריך פורש פנמרה כדי לנסוע באיילון. מודל 3 פרקטי למי שצריך רכב בסגנון. אם מישהו קונה רכב שהוא מעבר לצרכים, ברור שההוצאות גדולות יותר אבל החישוב לא רלוונטי מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ביחס לפחת ההפרש בחסכון בדלק הוא זניח. רוצה לחסוך באמת? תעבור לתחבורה ציבורית או קורקינט חשמלי. אבל לקנות אוטו ב-185,000 שקל כדי "לחסוך" בעלויות? ועוד להעדיף את הרכב הזה על פני משפחתית סופר מאובזרות ובטוחה שעולה 20-30-40 אלף שקל פחות? Seriously dude?   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, TheAvatar כתב:

כי ביחס לפחת ההפרש בחסכון בדלק הוא זניח. רוצה לחסוך באמת? תעבור לתחבורה ציבורית או קורקינט חשמלי. אבל לקנות אוטו ב-185,000 שקל כדי "לחסוך" בעלויות? ועוד להעדיף את הרכב הזה על פני משפחתית סופר מאובזרות ובטוחה שעולה 20-30-40 אלף שקל פחות? Seriously dude?   

תלוי למי, מעבר לדלק יש גם טיפולים שנתיים ברכב דלק. אני נוסע בממוצע 30K בשנה, לפי חישוב שעשיתי רכב חשמלי יחסוך לי כ- 13,000 שקל בשנה (הוצאות טעינה מול הוצאות דלק ו2 טיפולים בשנה) בהשוואה לרכב שעושה 1:15-1:16

אם תוך 3 שנים מתאזן הפרש של 40,000 שקל מול רכב בנזין, בלי מוסכים, בלי תחנות דלק, מה רע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, eitanuch כתב:

וחלאס, עזוב את השטויות, אף אחד לא צריך מודל s כדי לנסוע באיילון כמו שאף אחד לא צריך פורש פנמרה כדי לנסוע באיילון. מודל 3 פרקטי למי שצריך רכב בסגנון. אם מישהו קונה רכב שהוא מעבר לצרכים, ברור שההוצאות גדולות יותר אבל החישוב לא רלוונטי מלכתחילה.

כל הדיון הזה דיברתי רק על מודל 3 ברמת הגימור הבסיסית ביותר. (185 אלף שקל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, TheAvatar כתב:

הדיון הזה מתדרדר לרגע לרגע. קורקינט? אני צריך להגיע למשרד בצורה נוחה, לא נוטף זיעה.

כנראה ששכחת נוחות נסיעה שזה דווקא יתרון ענק לחשמליות (לא רק טסלה. רואה? לא רק טסלה! אמרתי את זה!)

לפני 3 דקות, TheAvatar כתב:

כל הדיון הזה דיברתי רק על מודל 3 ברמת הגימור הבסיסית ביותר. (185 אלף שקל)

המודל 3 הבסיסית כוללת אבזור ברמה שנחשבת די גבוהה כסטנדרט. ההבדלים ברמות הגימור של טסלה הם טווח/קישוריות/מערכת סאונד (שברכב רגיל מדובר בהשקעה לא מבוטלת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Amired כתב:

תלוי למי, מעבר לדלק יש גם טיפולים שנתיים ברכב דלק. אני נוסע בממוצע 30K בשנה, לפי חישוב שעשיתי רכב חשמלי יחסוך לי כ- 13,000 שקל בשנה (הוצאות טעינה מול הוצאות דלק ו2 טיפולים בשנה) בהשוואה לרכב שעושה 1:15-1:16

אם תוך 3 שנים מתאזן הפרש של 40,000 שקל מול רכב בנזין, בלי מוסכים, בלי תחנות דלק, מה רע?

הרצתי חישוב מהיר. 

יקח לך קרוב ל-4 שנים להגיע לנקודת איזון גם כאשר משקללים פנימה את הטיפולים. מצד שני אם במקום טסלה תקנה רכב היברידי או פלאג-אין יקח 5-6 שנים להגיע לנקודת איזון. 

לפני 4 דקות, eitanuch כתב:

הדיון הזה מתדרדר לרגע לרגע. קורקינט? אני צריך להגיע למשרד בצורה נוחה, לא נוטף זיעה.

כנראה ששכחת נוחות נסיעה שזה דווקא יתרון ענק לחשמליות (לא רק טסלה. רואה? לא רק טסלה! אמרתי את זה!)

עזוב, נו. מבחינה חשבונאית אין לך קייס. מבחינה רגשית בהחלט כן. לא הכל נמדד בטבלת אקסל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, TheAvatar כתב:

עזוב את הסופר מיני המחורבנת הזאת. אני מדבר איתך שירידת ערך זו ההוצאה באחזקת רכב, לא הדלתא המסכנה שלך בעלות לקילומטר. 

מה בקשר בין איוניק למודל 3?

תשווה את המודל 3 למתחרות שזה מכוניות משפחתיות גדולות. אז יש כאלה שיגידו סידרה 3 של BMW, אבל נזרום איתך ונגיד שהם מגזימים, אז מינימום מאזדה 6/פאסאט/סופרב וכדומה.

יופי עכשיו שאנחנו מחוברים למציאות מה ההפרש במחיר וירידת הערך? אין הפרש הטסלה אפילו זולה יותר אם נתייחס לאבזור שמגיע איתה ולכך שהעליה בשיעור המס תשחק עד תאפס את ירידת הערך שלה.

מה לגבי הוצאות הדלק והאחזקה? חסכון מהרגע הראשון.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, TheAvatar כתב:

עזוב, נו. מבחינה חשבונאית אין לך קייס. מבחינה רגשית בהחלט כן. לא הכל נמדד בטבלת אקסל. 

חשבונאית? אתה משווה מודל 3 עם רכב סטייל קיה פיקנטו 😂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

מה בקשר בין איוניק למודל 3?

תשווה את המודל 3 למתחרות שזה מכוניות מנהלים גדולות. אז יש כאלה שיגידו סירה 3 של BMW, אבל נזרום איתך והגיד שהם מגזימים, אבל מינימום מאזדה 6/פאסאט/סופרב וכדומה.

יופי עכשיו שאנחנו מחוברים למציאות מה ההפרש במחיר וירידת הערך? אין הפרש הטסלה אפילו זולה יותר אם נתייחס לאבזור שמגיע איתה.

מה לגבי הוצאות הדלק והאחזקה? חסכון מהרגע הראשון.

טסלה זו מכונית מנהלים גדולה? יש לך בקושי מקום ל-2 אנשים במושב האחורי ורמת איכות הרכבה נמוכה משמעותית. 

הנתון היחיד שמקרב את מודל 3 למכונית מנהלים (ומתעלה עליהן) זו תאוצה מ-0 ל-100 וכולנו יודעים שזה הנתון הכי חסר משמעות בשימוש יומיומי. 

לפני 1 דקה, eitanuch כתב:

חשבונאית? אתה משווה מודל 3 עם קיה פיקנטו 😂

תחזור אלי אחרי שתתבגר. ופיקנטו היא מיני, לא סופר מיני. 

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את הנתון הזה על המרווח והגודל.

היא גדולה יותר מסידרה 3 של bmw למשל במימדים ומבחינת מרווח היא מרווחת מאוד מאחור הודות לריצפה שטוחה.

לך תצפה קצת בביקורות יש אפילו בעברית ותראה שאתה פשוט טועה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...