Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על לקנות מחשב נייד מחודש מעולם הקולונע? מחשב נייד 14" Lenovo Thinkpad T420 Core i5 120GB SSD-מחודש

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המפרט שצירפו פה לא הגיוני בעליל, והוא נראה אופטימי מדי.

אני לא חושב שזה צג IPS ברזולוציה הנמוכה, אלא רק ה 1080P.

זה נראה כמו מפרט עם כמה "טעויות סופר".

אם אתה כבר מוכן להוציא סכום כזה, אני באמת הייתי הולך על המחשב מאמזון וזהו.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
כתבתי קצת שטויות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה בנייד הזה?
זיכרון 8GB ואחסון 256GB SSD:

https://ksp.co.il/mob/item/111884

לגבי המחיר- מעצבן שחזרו לקטע של "הנחה בסניף", צריל לבדוק מה המחיר הסופי עם ההנחה הזו+ יש עוד 5% הנחה באפליקציה.
מעניין אם המחיר הסופי יהיה כ1400 שקל- כי במחיר הזה לשימוש פשוט לביצפר יספיק בכיף.

אכן מבאס שהמסך לא IPS אבל לפחות במחיר הזה זה 1080P, מה גם שמדובר במעבד ZEN לעומת הדורות הקודמים.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למחשב ב ksp יש מעבד חלש אבל יספיק לשימוש ביתי לא כבד.

שים לב שמגיע ללא מערכת הפעלה, לא לכולם מתאים להתעסק בהורדות והתקנות. 

אם כבר ללכת על מחשב זול הייתי מתפשר על ה ram ועל הגודל של ה ssd. 

את שני אלה אפשר להוסיף בהמשך. 

מעבד אי אפשר להחליף. 

במקומך הייתי מחפש I3 או את המקביל שלו ryzen 3, עם 4 ג'יגה  זכרון ו 128 ג' יגה אחסון. 

תנסה לחפש קצת באמזון, שם כמעט תמיד זה נמכר עם מערכת הפעלה. 

קח בחשבון 150 ש"ח לחרוט עברית על המקלדת. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, SurfHigh כתב:

אם כבר ללכת על מחשב זול הייתי מתפשר על ה ram ועל הגודל של ה ssd.

במקומך הייתי מחפש I3 או את המקביל שלו ryzen 3, עם 4 ג'יגה  זכרון

עם פחות מ- 8GB ראם היום, לא תוכל אפילו להריץ windows 10 בצורה חלקה, שלא נדבר על איזה כמה טאבים בודדים בכרום. 8GB צריך להיות המינימום לדעתי וגם זה לוקה בחסר.

לפני 20 דקות, SurfHigh כתב:

מעבד אי אפשר להחליף. 

למה לא? אפשר להחליף הכל.

אני חושב שכדאי להשקיע לפחות 2000~ ש"ח במחשב כדי לקבל תמורה סבירה למחיר. מתחת לזה, רוב הסיכוים שתקבל מחשב שיתחיל להתיישן די מהר במקרה הטוב. במקרה הרע כבר יהיה איטי מהרגע הראשון.

מה ש"חייב" לדעתי, זה מעבד מודרני, עם לפחות 2 ליבות ו-4 threads (רצוי מאוד מדור 10 או 11 של אינטל), זיכרון ראם 8GB, מסך FHD ומעלה עם פאנל IPS, זיכרון SSD לפחות למערכת ההפעלה ולתוכנות בסיסיות, אפשר גם שיהיה בנפח קטן אם יש עוד HDD בנוסף. כל השאר זה בהתאם לצרכים, כמו חיבורים ספציפיים למסך (HDMI, DP . .), חיבור כבל רשת וכו'.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך בעניין ה RAM. לפני שנה וקצת קניתי כזה - 
https://www.amazon.com/gp/product/B07RF1XD36/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

רק אחרי חודשיים הוספתי לו עוד סטיק זיכרון. 

עד אז הוא גם עבד בלי שום גמגום. 

בכלל, אנשים לרוב מגזימים וקונים מחשבים שהם אוברקיל לצרכים שלהם.

משתמש ביתי בכלל לא ירגיש הבדל בין דור 8 לדור 10. 

אם לא תפתח עשרות טאבים בכרום, תשאיר תוכנות פתוחות ללא שימוש, וידאו, מוזיקה ואחרים, תסתדר יפה גם עם 4 ג'יגה RAM. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקטע של מעבד זה קונספט של פעם. באמת.

אני מסכים ש-8 ג'יגה זיכרון זה המינימום, אבל גם לא צריך יותר מזה!

דל xps מ-2017 שרץ בלי למצמץ עם כמה טאבים שבא לך ורזולוציה של 3200 על 1800 (מופרך בעליל ל-13 אינץ' אבל יש לי פטיש לגופנים...)

אני אפילו לא זוכר איזה מעבד יש לו. כנראה i5 דור 7.

עוד קונספט שצריך לצאת לפנסיה - אחסון.

SSD יחיד וזהו, בימינו אפילו 128 יספיק למרבה האירוניה. הכול מוזרם ונעלם.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, SurfHigh כתב:

https://www.amazon.com/gp/product/B07RF1XD36/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

המחשב הזה מגיע עם Windows 10 in S Mode, שזו גרסאת ווינדוס 10 מצומצמת,  שניתן להתקין בה רק תוכנות מה windows store. לא דבר שהייתי ממליץ לאף אחד.

אגב, אתה קנית אותו לפניי יותר משנה ושידרגת (כנראה כי היה לך איטי מדיי), אז היום לקנות 4GB זה עוד יותר מיושן. תוכנות הופכות ליותר ויותר דורשניות עם הזמן, ולכן כדאי להצטייד מראש עם 8GB. אגב, שדרוג גם פוגע באחריות (בגלל שיש צורך בפתיחת המחשב).

מי שקונה היום דור 8 הוא פרייאר, אלא אם הוא מוצא אותו במחיר ממש טוב. ההפרש במחירים בין דור 8 לדור 10 (אם תשווה מעבדים מקבילים), הוא כמעט זהה אם לא זהה לגמרי. בדור 10 תקבל יותר מהירות שעון (GHz), יותר ליבות ו/או threads, וחשוב מכך, אופטימיזציות טובות יותר לתוכנות ומערכות הפעלה.

אז נכון, המשתמש הביתי לא ירגיש הבדל בביצועים, בשנה הראשונה, אולי שנתיים. אבל בשנה השלישית, או אם תרצה, העשירית, מוכן להתערב איתך שיהיה הבדל משמעותי. ושוב, באותו מחיר.

אם לא תפתח עשרות טאבים בכרום, תשאיר תוכנות פתוחות ללא שימוש, וידאו, מוזיקה ואחרים, תסתדר יפה גם עם 4 ג'יגה RAM. 

א. לא נכון, בטח לא בגרסא הרגילה של וינדוס 10.

ב. גם אם כן תשרוד ככה (ותסבול מזה), זה זמני, ובעוד שנה/שנתיים כבר תהיה חייב להשתדרג.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

בכלל, אנשים לרוב מגזימים וקונים מחשבים שהם אוברקיל לצרכים שלהם.

מה דעתך על המחשב הזה?

https://www.amazon.com/Acer-A515-55-56VK-i5-1035G1-Fingerprint-Keyboard/dp/B087RTV311/ref=zg_bs_13896615011_11?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=7TVZTER7SHKMK5VYZFA9

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, motek כתב:

המחשב הזה מגיע עם Windows 10 in S Mode, שזו גרסאת ווינדוס 10 מצומצמת,  שניתן להתקין בה רק תוכנות מה windows store. לא דבר שהייתי ממליץ לאף אחד.

אגב, אתה קנית אותו לפניי יותר משנה ושידרגת (כנראה כי היה לך איטי מדיי), אז היום לקנות 4GB זה עוד יותר מיושן. תוכנות הופכות ליותר ויותר דורשניות עם הזמן, ולכן כדאי להצטייד מראש עם 8GB. אגב, שדרוג גם פוגע באחריות (בגלל שיש צורך בפתיחת המחשב).

מי שקונה היום דור 8 הוא פרייאר, אלא אם הוא מוצא אותו במחיר ממש טוב. ההפרש במחירים בין דור 8 לדור 10 (אם תשווה מעבדים מקבילים), הוא כמעט זהה אם לא זהה לגמרי. בדור 10 תקבל יותר מהירות שעון (GHz), יותר ליבות ו/או threads, וחשוב מכך, אופטימיזציות טובות יותר לתוכנות ומערכות הפעלה.

אז נכון, המשתמש הביתי לא ירגיש הבדל בביצועים, בשנה הראשונה, אולי שנתיים. אבל בשנה השלישית, או אם תרצה, העשירית, מוכן להתערב איתך שיהיה הבדל משמעותי. ושוב, באותו מחיר.

א. לא נכון, בטח לא בגרסא הרגילה של וינדוס 10.

ב. גם אם כן תשרוד ככה (ותסבול מזה), זה זמני, ובעוד שנה/שנתיים כבר תהיה חייב להשתדרג.

הדבר הראשון שעשיתי היה להוציא את הווינדוז מ S MODE. 

את הזיכרון הנוסף הזמנתי עוד לפני שהמחשב הגיע, בדיעבד לא בטוח שהייתי מזמין. 

בכל מקרה, פות"ש מחפש מחשב בתקציב מוגבל ולכן חשוב לשים את הכסף במה שמביא תמורה מיידית עכשיו, לא בעוד 10 שנים.

המירוץ אחרי הקצת יותר הוא בלתי נגמר, אם 8 ג'יגה, למה לא 16, ואם i3 אז למה לא i5, ותכלס אין לזה סוף. 

קח השוואה בין דור 8 ל דור 10 של i3, של מעבדים שנמכרים המון בניידים:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=137977,196588

ההבדלים זניחים. מספר ליבות ו threads  זהה. 

הרבה פעמים כל עניין הדורות הוא בעיקר שיווקי ואין בו הרבה חידושים.

את הניד שלי קניתי עם AMD ולא אינטל כי היה הפרש של 30$ לטובתו. 

לפני 45 דקות, BEEKER כתב:

נראה אחלה מחשב, בוודאות מספיק לשימוש ביתי ויותר. 

המארז קצת פלסטיקי ולא משדר קשיחות למרות שהמכסה ממתכת כלשהיא.

אם אני זוכר נכון אין איזה נורית אינדיקציה לכך שהקאפס לוק לחוץ, וגם לא ל NUM LOCK.

אם הוא יושב בעיקר על שולחן בבית זאת לא בעיה.

הוא יוצא כרגע 700$ ועל זה צריך להוסיף 150 ש"ח לחריטת המקלדת בעברית. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, SurfHigh כתב:

בכל מקרה, פות"ש מחפש מחשב בתקציב מוגבל ולכן חשוב לשים את הכסף במה שמביא תמורה מיידית עכשיו, לא בעוד 10 שנים.

המירוץ אחרי הקצת יותר הוא בלתי נגמר, אם 8 ג'יגה, למה לא 16, ואם i3 אז למה לא i5, ותכלס אין לזה סוף. 

שום מירוץ. לא i5 כי הוא לא צריך i5 וגם לא 16GB ראם. אני מדבר על תמורה למחיר. בעוד 300 ש"ח הוא יקבל מחשב שישרת אותו 10 שנים ולא אחרי שנה וחצי יהיה איטי ובלתי נסבל. שלא נדבר על מסך מעפן שיסבול ממנו בכל רגע.

לפני 24 דקות, SurfHigh כתב:

קח השוואה בין דור 8 ל דור 10 של i3, של מעבדים שנמכרים המון בניידים:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=137977,196588

ההבדלים זניחים. מספר ליבות ו threads  זהה. 

אתה נותן לי השוואה של מפרט טכני.. נו באמת. קח, תהנה:

https://youtu.be/nOiqsPZNGsE?t=136

לפני 23 דקות, SurfHigh כתב:

הרבה פעמים כל עניין הדורות הוא בעיקר שיווקי ואין בו הרבה חידושים.

אתה כלכך טועה שאין לך מושג עד כמה. האם קראת את המשפט הזה שכתבתי:

לפני שעתיים, motek כתב:

וחשוב מכך, אופטימיזציות טובות יותר לתוכנות ומערכות הפעלה.

ראה את הסרטון שצירפתי.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.1.2021 בשעה 19:02, eladns כתב:

יד 2 בעייתי לי

צריך תשלומים

שלם בביט ותפרוס דרך חברת האשראי. הריבית לא נמוכה אבל על 1500 מדובר בכסף קטן לעומת ההפרש מול חדש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, motek כתב:

שום מירוץ. לא i5 כי הוא לא צריך i5 וגם לא 16GB ראם. אני מדבר על תמורה למחיר. בעוד 300 ש"ח הוא יקבל מחשב שישרת אותו 10 שנים ולא אחרי שנה וחצי יהיה איטי ובלתי נסבל. שלא נדבר על מסך מעפן שיסבול ממנו בכל רגע.

אם אתה חושב שב X+300 ש"ח אתה משיג מחשב שמשרת אותך ל 9 שנים יותר מאשר מחשב ב X ש"ח, לך על זה. 

חצי מהסרטון שהבאת זה השוואות של משחקים, בכלל לא קשור לשרשור הזה.

לגבי אופטימיזציות, הגרפים תמיד נראים נהדר, בפועל היוזר לא שם לב עם האקסל נפתח אחרי 2 שניות או 3.5

בכל מקרה, לא באתי להתווכח, רק לתת את הדעה שלי.

שכל אחד יעשה עם הכסף שלו מה שטוב לו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@motek, אני כותב לך את זה כאחד שזו העבודה שלו;

בשנת 2018 החלטתי לשדרג את כל המחשבים במקום העבודה שלי מ-WIN7 ל-WIN10. כל הגרסאות הן פרו, דרך אגב ועל רשיונות VOL, אם זה מעניין. אתה מבין שאף מקום עבודה סטנדרטי לא ילך עכשיו לקנות כמאה מחשבים חדשים (זו כמות התחנות בארגון, + -), מה שאומר שהייתי צריך להסתפק ברוב המחשבים הקיימים ולהוסיף עוד כמה חדשים ותוספות ללוחות שונים. היה לי כל מה שתרצה בין i3 דור 3 או 4 לבין פנטיום 4 (שבמקור בעצמו תמך ב-WINXP). אז את הפנטיומים השתדלתי להעיף, אבל נשארתי עם כמות יפה של לוחות ישנים, מבוססי DDR3.

הדבר העיקרי שהיה ניתן לעשות- ונעשה- היה להחליף את כולם למבוססי SSD, שזו המהפכה האמיתית בכל מה שקשור לחומרת מחשבים, לפחות מהניסיון שלי (מעל עשרים שנה). ותזכור, שאמנם מדובר במחשבי עבודה, אבל השימוש מאד מזכיר משתמש ביתי- יש אופיס פתוח בנוסף לתוכנת ניהול ייעודית של המקום, וכמובן דפדפן שתמיד יהיה פתוח על כמה טאבים. לא רק ש-4 GB הספיק די והותר לשימושים הללו במחשבים המשודרגים, זה כמובן הספיק לכל מה שבא אחריהם (כי כמובן מאז המשכתי לשדרג- בטפטופים- את כל מה שאני יכול). אז היום, רוב המחשבים כבר מבוססי DDR4, אבל i3 היה ונשאר הסטנדרט, כמו גם 4 GB. כן, יש מחשבים בעלי זכרון רב יותר, אבל זה כבר עניין של מחיר, כי בחבילות שאני (יותר נכון, הבוס שלי) רוכש, מה שמוצע היום הוא 8 GB. המשתמשים לא מגיעים לפסיק של זה, ותהיה בטוח שאני יודע- הרי התלונות מגיעות אלי, ואני שואף שלא יהיו תלונות (האמת, אני שואף שלא יהיו משתמשים, אבל זה כבר עניין אחר...).

מכל הטקסט הזה, צריך שיהיה ברור דבר אחד- למשתמש ביתי, גם 4 GB מספיק, בתנאי שהוא לא מעמיס שטויות וקשקושים על מערכת ההפעלה.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שכתב יוחאי נכון, הייתי עצלן לכתוב בעצמי. 

אם שום בעיה עם 4gb, גם לאחר ניצול מלא של כל הזיכרון, המערכת תתחיל לכתוב לדיסק, אם יש ssd הביצועים יהיו מהירים מספיק כך שהמשתמש בקושי ירגיש. 

אני הייתי שנים עםi5 דור ראשון 3gb ו ssd ולא הרגשתי צורך לשדרג (החלפתי לפני שנתיים כדי להתחדש) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...