Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על לקנות מחשב נייד מחודש מעולם הקולונע? מחשב נייד 14" Lenovo Thinkpad T420 Core i5 120GB SSD-מחודש

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צודקים , t420s הגיע עם מסך 1080 .
הקיטים לשדרוג מסך t420 למסך של t420s נמכרים באיביי (מסך + בקר) אבל זה דורש פירוק קצת מעבר למקובל, סכום לא קטן ומוציא את כל החשק .

קניתי גם את הideapad 3 עם רייזן בלינק של אמזון מעלי. מחיר שלו קצת גבוה עכשיו. תמתין שירד חזרה ל 375$ (לפני מיסים) כפי שהיה בנובמבר. או 416$-421 כפי שהיה בדצמבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שאם הוא מרחיב אחריות זה מביא אותו ל-2000 ש"ח תמורת מחשב בן 9. המחשב מאמזון נראה, במבט ראשון, תמורה הרבה יותר גבוהה (ל-2000 ש"ח) - השאלה היא האם מוכן לתקצב ולקנות מאמאזון.  כנראה שזה כרוך בויתור על האחריות (מצריך בדיקה).

בכל מקרה , ה-T420 הזה נראה עסקה מאוד לא מוצלחת. כנראה שבמחיר שלו הייתי מעדיף איזה סלרון מדגם 2017 מהניילונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, XVSTI כתב:

הוא ישקיע בערך 300-350 שקלים נוספים בעניין ובערך חצי שעה או פחות של פירוק / הרכבה.

האמת?

אולי כדאי ללכת על מחשב כזה מאמזון ולחלק לתשלומים בקרדיט דרך חברת האשראי.

זה יצא יותר זול מכל מחשב אחר בארץ, בטח למפרט הזה.

נראה שלמחשב הזה אין כניסת rj45, כלומר חייב להתחבר לרשת אלחוטית. 

לפחות מבחינתי זה דיל ברייקר. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמן לא טוב לקנות לפטופ עכשיו...
דור 2 זה ענתיקה, עכשיו הם כבר בדור 10...
המחיר גם לא להיט, אצלי בעבודה שיחררו לא מזמן כמה לפטופים ישנים של דל מסידרה גבוהה (פרסישן או לטטיטוד) עם I7 דור 6 אם אינני טועה ב900+מע"מ, 256GB, 16GB RAM+תחנת עגינה.
גם זה לדעתי היה הקצה העליון שצריך לשלם.
המחיר של חומרה אחרי 3 שנים מתרסק אלה אם יש עליה סמל של תפוח. אחרי 10 שנים הייתי מצפה שיתנו לי את המחשב בחינם.

אני חושב שנשאר איזה דל עם I7 מדור 4. אוכל לברר לך אבל יקח שבוע-שבועיים לפי דעתי עד שיורידו ממנו את החומרים שיש עליו ויפרמטו אותו.
אם זה לא דחוף צור קשר בפרטי, ושוב אני לא מבטיח דבר, רק שאשתדל לעזור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

נראה שלמחשב הזה אין כניסת rj45, כלומר חייב להתחבר לרשת אלחוטית. 

לפחות מבחינתי זה דיל ברייקר. 

לא חושב שאפשר לבקש יותר מדי במחיר הזה.

RJ45 זה נדיר היום בלפטופים שלא מסדרה עסקית +.

מעבר לזה, אם זה ממש נחוץ, יש יותר מדי מתאמים מ USB3 / USB C ל RJ45.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתר ksp -->מחשבים ניידים--> מיין מהזול ליקר

בטווח של 1600-2000 ש"ח יהיו לך כמה וכמה דגמים שיעשו עבודה נפלאה לבת-העשרה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה הזו לא כלכלי בשום צורה לקנות שום מחשב בארץ. אני כבר קניתי לעצמי ולמכרים 5 לפטופים באמזון / Newegg בשנה החולפת שם המחירים לא נפגעו מהותית וממילא זולים בפער משמעותי.

אם אתה מחפש משהו זול ובסיסי יש לך באמזון את הדגם הבא שישאיר לך קצת עודף מ1500 שקל (מעבד שווה ערך I3 ממוצע).

https://www.amazon.com/Lenovo-Processor-Graphics-81W10094US-Business/dp/B0872K4XCJ/ref=sr_1_6?crid=39JGJDL9LIASJ&dchild=1&keywords=lenovo+laptop&qid=1610436161&sprefix=lenmovo%2Caps%2C297&sr=8-6

או את זה שהוא עדיף וישאיר עודף קל מ2000 ש"ח (מעבד שווה ערך I5).

https://www.amazon.com/Lenovo-IdeaPad-Processor-Graphics-81W0003QUS/dp/B0862269YP/ref=sr_1_4?crid=39JGJDL9LIASJ&dchild=1&keywords=lenovo+laptop&qid=1610436161&sprefix=lenmovo%2Caps%2C297&sr=8-4

את הדגם הזה אישית ראיתי והוא פנטסטי למחיר שלו. לא חושב שיש משהו בשוק שמתחרה בו - כל שבוע שבועיים המחיר צונח לאיזה יומיים ב50-60 דולר אם אין לחץ שווה לעקוב כמה ימים ולתפוס.

אם חשוב אחריות בישראל, אסוס מגיע עם אחריות בין לאומית שתקפה פה ב100% (מנסיון אישי) - הדגם הבא גם ישאיר קצת עודף מ2000 ש"ח.

https://www.amazon.com/ASUS-F512JA-AS34-VivoBook-i3-1005G1-Fingerprint/dp/B0869L1326/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=asus+laptop&qid=1610436559&refinements=p_36%3A2421886011&rnid=2421885011&s=pc&sr=1-1

המטענים של כולם מתאימים לשקע ישראלי, רק צריך להחליף ראש/כבל מהמטען לשקע - כמה שקלים בודדים.

אם עברית במקשים חשובה - אפשר לצרוב בלייזר בארץ ב150-200 ש"ח או סט מדבקות בכמה שקלים.

• רעיון טוב! 1

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוריד מהרשימה את האסוס.

אסוס בדגמים הזולים לא נוגעים.

לפני 4 דקות, dalet11 כתב:

אם אתה מחפש משהו זול ובסיסי יש לך באמזון את הדגם הבא שישאיר לך קצת עודף מ1500 שקל (מעבד שווה ערך I3 ממוצע).

https://www.amazon.com/Lenovo-Processor-Graphics-81W10094US-Business/dp/B0872K4XCJ/ref=sr_1_6?crid=39JGJDL9LIASJ&dchild=1&keywords=lenovo+laptop&qid=1610436161&sprefix=lenmovo%2Caps%2C297&sr=8-6

זה מסך ברזולוציה זוועתית, ופאנל TN.

הפער בינו לבין השני שהצעת עם הפאנל הנורמלי, לא גדול מספיק בשביל להתפשר על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, XVSTI כתב:

אסוס בדגמים הזולים לא נוגעים.

דווקא הסדרה בדור הנוכחי לא רעה כלכך, קניתי דגם זהה עם מעבד I5 לקרוב משפחה, איכות בניה סבירה בהחלט ועובד מצויין לא הייתי ממהר לשלול בתקציב הזה.

לפני 5 דקות, XVSTI כתב:

זה מסך ברזולוציה זוועתית, ופאנל TN.

נכון, ושוב אם הבנאדם מחפש משהו בסיסי ובתקציב נמוך זה עשוי להתאים. כמובן שעדיף מבין השלושה את הלנובו 3500U.

אין לשכוח שהיעוד של המחשב הוא לילדה בת 11 ללימודים בZOOM וכדומה, גם הזול ביותר מבין השלושה יהיה מעל ומעבר לשימוש בישומי אופיס, זום וקצת גלישה.

עריכה אחרונה על ידי dalet11

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dalet11 כתב:

דווקא הסדרה בדור הנוכחי לא רעה כלכך, קניתי דגם זהה עם מעבד I5 לקרוב משפחה, איכות בניה סבירה בהחלט ועובד מצויין לא הייתי ממהר לשלול בתקציב הזה.

לפני כמה זמן?

לפני 1 דקה, dalet11 כתב:

אין לשכוח שהיעוד של המחשב הוא לילדה בת 11 ללימודים בZOOM וכדומה, גם הזול ביותר מבין השלושה יהיה מעל ומעבר לשימוש בישומי אופיס, זום וקצת גלישה.

לא שוכח, ודווקא בגלל זה.

איכות המסך לדעתי נמצאת במקום הרבה הרבה יותר גבוה בסדר העדיפויות משאר המפרט.  (או לפחות צריכה להיות).

במיוחד כשמדובר במחשב נייד שבו כמעט אף פעם המסך לא יהיה בזווית הצפיה שנדרשת כדי לראות "טוב" עם פאנל TN.

שלא לדבר על היתרון הבלתי מבוטל של לעבוד ב 1080P.

בעיקר עם טקסט, או כמה חלונות פתוחים יחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני קרוב לחצי שנה.

לגבי המסך, שלושת הלפטופים עם מסך TN - זווית הצפיה בכולם לא תיהיה טובה במיוחד, אם כי ברור שהרזולוציה הגבוהה עדיפה באסוס או בלנובו החזק יותר.

שוב מסכים אם הכל, אך כל עוד מדובר במחשב שמיועד לעבודה בסיסית שכזו, כל אחד מהם יספיק - הכל עניין של תקציב, אם מחפשים את הזול ביותר גם הלנובו ב1500 יעשה את העבודה. אם אפשר לשים עוד קצת כסף ולקחת את האסוס / הלנובו השני חד משמעי עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, בלנובו השני המסך IPS.

זה עולם אחר.

גם אם מדובר בילדה בת 11.

כמובן שמי שיחליט בסופו של דבר זה פות"ש, אבל לדעתי, בלפטופ זה קודם כל מסך.

אחרי זה כל השאר.

לפני 4 דקות, dalet11 כתב:

לפני קרוב לחצי שנה.

אני באמת, בלי ציניות מקווה שזה יפסח עלייך, אבל עוד חצי שנה +-, אתה תבין למה כתבתי מה שכתבתי על האסוס.

ראיתי אישית לא אחד ולא 2 שמתו יותר מדי מוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

אצלי בעבודה שיחררו לא מזמן כמה לפטופים ישנים של דל מסידרה גבוהה (פרסישן או לטטיטוד) עם I7 דור 6 אם אינני טועה ב900+מע"מ, 256GB, 16GB RAM+תחנת עגינה.

אתה אמיתי? 

הייתי משלם היום פי2 על מחשב כמו שתיארת כאן כולל תחנת עגינה.

אשמח לקבל ה"פ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

זמן לא טוב לקנות לפטופ עכשיו...
דור 2 זה ענתיקה, עכשיו הם כבר בדור 10...
המחיר גם לא להיט, אצלי בעבודה שיחררו לא מזמן כמה לפטופים ישנים של דל מסידרה גבוהה (פרסישן או לטטיטוד) עם I7 דור 6 אם אינני טועה ב900+מע"מ, 256GB, 16GB RAM+תחנת עגינה.
המחיר של חומרה אחרי 3 שנים מתרסק אלה אם יש עליה סמל של תפוח. אחרי 10 שנים הייתי מצפה שיתנו לי את המחשב בחינם.

אני חושב שנשאר איזה דל עם I7 מדור 4. אוכל לברר לך אבל יקח שבוע-שבועיים לפי דעתי עד שיורידו ממנו את החומרים שיש עליו ויפרמטו אותו.
אם זה לא דחוף צור קשר בפרטי, ושוב אני לא מבטיח דבר, רק שאשתדל לעזור.

תתכונן להצפה בפרטי...

גם אני מעוניין לרכוש 1 כזה.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, XVSTI כתב:

אם אני לא טועה, בלנובו השני המסך IPS.

זה עולם אחר.

אני באמת, בלי ציניות מקווה שזה יפסח עלייך, אבל עוד חצי שנה +-, אתה תבין למה כתבתי מה שכתבתי על האסוס.

ראיתי אישית לא אחד ולא 2 שמתו יותר מדי מוקדם.

המסך TN בוודאות, לנובו באופן כללי בכמעט כל הסדרה הזו גם כאלו שמגיעים עם I7 וכרטיסי NVIDIA MX350 לרוב מגיעים עם פאנל TN. כמובן אחד איכותי יחסית, אבל לא משתווה לIPS.

לי באופן אישי יש נסיון מצויין עם אסוס, כנל גם במשפחה. יש לי בבית 3 לפטופים שלהם בגילאים שונים וכולם עובדים נפלא. אני כן מסכים איתך ושמעתי לא מעט תלונות, אך בשנתיים האחרונות הם פחתו משמעותית ואני דווקא שומע מהרבה אנשים על שביעות רצון גבוהה.

דווקא מלנובו שהמלצתי עליהם לא מעט בשנים האחרונות אכלתי קש - המלצתי לשלושה עמיתים בעבודה לרכוש + לאחותי ללימודים וכולם מקללים לי את החיים. כל אחד ואחד מהם נדרש לתיקוני חומרה - 3 מהם הוחלפו לוחות אם מסיבות שונות בחצי שנה הראשונה לחייהם (דגמים שונים, נקנו במועדים שונים), של אחותי סוללה התפגרה אחרי שלושה חודשים ועכשיו בדיוק חודש אחרי תום אחריות המסך החל לרצד (תקלה שהיתה גם לאחד העמיתים לעבודה ובגינה הוחלף לוח).

זה סטטיסטיקה איומה אבל אני מקווה שזה סתם שרשרת של מזל מנחוס. לכן אני עדיין ממליץ עליהם פה ושם אבל הרבה יותר בזהירות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...