Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על לקנות מחשב נייד מחודש מעולם הקולונע? מחשב נייד 14" Lenovo Thinkpad T420 Core i5 120GB SSD-מחודש

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מבין שהדעה שלי פחות פופולארית כאן. אבל אתם טועים לדעתי, וגרוע מכך, משדלים אנשים לקנות חומרה שתאלץ את אותם אנשים להחליף (במחשב חדש), מהר מאוד.

כשקונים מחשב צריך לחושב גם קצת קדימה, ולא רק "מה אני צריך עכשיו". אם ב1700 ש"ח אפשר לקנות מחשב עם 4GB ראם, מעבד סלרון משני דורות אחורה עם בקושי 2 ליבות ומסך TN מעפן, אז בתוספת של 300-400 ש"ח אפשר כבר לקנות מחשב שיתן תמורה הרבה יותר גבוהה למחיר. וזה לא שאלה של "האם אני צריך את זה או לא", אלא האם זה נכון כלכלית. והתשובה היא לרוב כן, מהסיבה הפשוטה שמחשב כזה יחזיק מעמד ויהיה שמיש ורלוונטי הרבה יותר זמן מאשר מחשב ב- 300 ש"ח פחות עם הנתונים שציינתי.

ספציפית בטווח המחירים הזה, מדובר בקפיצת מדרגה מאוד גבוהה ורווחית לעומת התוספת המינורית בעלות.

@yohai71 עכשיו אענה לך:

א. 2018 זה לא 2021. תוכנות ומערכות הפעלה עם הזמן הולכות ונהפכות לדורשניות יותר, במיוחד מבחינת זיכרון.

ב. יש הבדל בין האם 4GB מספיק היום לבין האם כדאי ומשתלם לקנות היום מחשב עם 4GB בלבד, שכנראה שמהר מאוד יתחיל להיות איטי.

ג. אם משתמשים במע' הפעלה 32 ביט אז 4GB זה מספיק (שווה ערך ל8GB על מערכת 64 ביט). לא יודע על אילו מחשבים דיברת.

ד. קבל תצלום מסך מהמחשב שלי כרגע (מע' הפעלה וינדוס עשר 64 ביט, מעודכנת בעדכון האחרון). סגרתי את כל התוכנות שעובדות ברקע, למעט windows defender, דרייברים של כ. מסך וכ. קול, ופתחתי 4 טאבים בכרום. בבקשה:

0005.thumb.jpg.37ac7db476140ab083e4e6e67551bacd.jpg

למתקשים להבין: 6.4 ג'יגה ראם בשימוש.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

א. נו, אבל אותם המחשבים ממשיכים להתעדכן וכיום הם כבר רצים עם הגרסאות האחרונות של Win10 והאופיסים המקבילים.

ב. כתבתי שלא משתלם היום, כי הסיבה הפשוטה היא שמציעים את ה-8 במחיר של 4. אבל דיברנו על ביצועים ולא על מחירים.

ג. מה 32 ביט עכשיו? 64 עד מימי ה-Win7.

ד. לא יודע איזה פרוססים רצים אצלך ברקע, ומי ומה מותקן אצלך. למשל, כשאני מתקין מחשב, אני סוגר את כל האופציות המופיעות בחלון בסטייל הזה:

https://core0.staticworld.net/images/article/2017/04/windows10privacy-2-100716753-orig.jpg

מספיק שהשארת משהו ב-On, ואתה תשלם על זה במשאבי מערכת אח"כ (גם בפרטיות אבל זה כבר עניין אחר). וזו רק דוגמא אחת- כל התקנה (ותוכנות) לגופה.

שמע, אין לי עניין להתווכח איתך- אני מדבר מפוזיציה של אחד שזו עבודתו, שאין לו סבלנות ל"המחשב לא זז לי", ושמטפל במחשבים שעובדים יותר משעות עבודה הרגילות (כי הרי אנשים עובדים עכשיו גם מהבית ומתחברים בשעות לא-שעות). זה אינטרס שלי שלכולם העבודה תרוץ חלק ואני חוזר על עצמי; כבר כמה שנים טובות- אין, פשוט אין לי סיבה להצדיק יותר מ-4GB במחשבים הנ"ל, ששוב- לפי תיאור פות"ש וצרכיו- מאד מזכירים את השימוש שהוא יצטרך.

האם משתלם או לא? פות"ש צריך להחליט, הוא רוצה מחשב בזול ועכשיו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, motek כתב:

קבל תצלום מסך מהמחשב שלי כרגע (מע' הפעלה וינדוס עשר 64 ביט, מעודכנת בעדכון האחרון). סגרתי את כל התוכנות שעובדות ברקע, למעט windows defender, דרייברים של כ. מסך וכ. קול, ופתחתי 4 טאבים בכרום

לא בדיקה נכונה בגלל כל מני אופטימיזציות

כבה את המחשב

תדליק מחדש , תפתח 4 טאבים ואז תבדוק

אחרת אתה כולל קאש וכל מני אופטימיזציות של המערכת הפעלה שהיא משתמשת כי היא יכולה.

גם במק שלי עם 32 ג’יגה אני יכול להראות לך שאני משתמש ב20 ומשהו או ב4

המחשב מעלה ומשאיר דברים בזיכרון כדי שיעלו יותר מהר אם הם בשימוש קבוע

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה סתם משהו לסיכום הדיון (למי שרוצה סיכום); הוחלף היום מחשב בעבודה, מהסוג הזה:

20210117_093638.thumb.jpg.99fe99c43768d15257ab0ef391c8d35c.jpg

והנה ה"ביצועים":

20210117_093722.thumb.jpg.73fc7a4a74fb920a1fd68d4b22ae1699.jpg

אני מת על הלוחות האלו של Intel, מסוג DH61HO, אפילו שיש להם חיבור VGA בודד ותו לא, שני חיבורי SATA בלבד ומבוססי DDR3. אבל מה, הם יכולים להמשיך לחיות עוד עשר שנים קדימה. מעולם לא נאלצתי להפריש אחד כזה בגלל שקרס, אלא רק בגלל שהזדמן לי מחשב חדש יותר. ובאמת, כל אותם לוחות ממשיכים לחיות בבתים אחרים ולתת עבודה, אפילו אם היא בסיסית. כאמור, מה שמרים את העסק כיום זה SSD, ולוחות שפעם היית נאלץ לזרוק, ממשיכים בעזרתו לעבוד בכיף, שוב- לצרכים ספציפיים. זה לעולם לא יהיה מחשב גרפיקאים (אבל גם כחדש הוא לא היה).

אגב, גם את המחשב הספציפי הזה לא הייתי צריך להחליף- בגלל טפשותי לא שמתי לב לכשל חשמלי בקוביה הספציפית של העובדים (כי הם הרי לא נמצאים ומתחברים מהבית), וכך יצא שהחלפתי סתם. לא נורא, הוא ימשיך לחיות כמחשב חלופי ויאללה, אם כבר מצאתי סטיק זכרון במגירה, נוסיף לו עוד שני GB...:

20210117_093943.thumb.jpg.2c7458f62df38a3c22b299a34f8c252e.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק

המהפכה המשמעותית ביותר זאת הופעת הSSD

התנעה מהירה, אפליקציות עולות מהר, לא מורגשות האטות בעקבות ניצול הRAM במלואו. 

צוואר הבקבוק הבא זה אכן הRAM

והמעבד (לענ"ד) הוא האחרון בתור לשדרוג

* הנ"ל למשתמש הביתי / משרדי הממוצע. לא מדבר על אדריכלית שעובדת עם אוטוקאד או מפתח AI שצריך להריץ אימון על 2 כרטיסים גרפיים בטור

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, save כתב:

זו אחת הסיבות שאינטל מחפשת את עצמה. סוף מירוץ החימוש הביתי.
מעבד שמסרב למות זו בעיה.
זמן החלפה שמכפיל את עצמו .

אינטל מחפשת את עצמה כי היא לא מצליחה לקדם את שאר הדברים שamd ועוד יותר אפל הצליחו

ביצועים פר וואט (שמובילים לניידים מדהימים) ותהליך יצור קטן שמאפשר system in a chip מדהימים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.1.2021 בשעה 21:02, avargel כתב:

ללא ספק

המהפכה המשמעותית ביותר זאת הופעת הSSD

התנעה מהירה, אפליקציות עולות מהר, לא מורגשות האטות בעקבות ניצול הRAM במלואו. 

סה-טו.

אני עובד עם 3 ענתיקות בבית:
i3 דור 5 (שלי) עם 8GB (לפטופ של ASUS מדגם X540L שקניתי ב 10/2016).
i3 נוסף (לא בדקתי איזה דור, אבל ישן) ואפילו לא זוכר כמה זיכרון יש לו (זה הלפטופ של הילד) - קיבלתי את הלפטופ הזה חינם (תבינו כמה הוא ישן)
ומחשב נייח בן 11 עם מעבד Intel Core2 Quad Q8300 2.5GHZ ו-4GB זיכרון (עם איזה כרטיס GEFORCE 210 עתיק) - שאותו קיבלתי מלקוח לפני 4-5 שנים (רצה לזרוק אותו לפח).

לכולם היה דיסק קשיח "רגיל" שלא זז. טעינת WIN10 וכד' - היתה לוקחת זמן. בנייח - הרבה זמן.
עם המעבר ל SSD, כולם טסים. השינוי הוא פשוט מטורף (כולם עם WIN10).

לראשון החלפתי כונן SSD לפני 10 חודשים בדיוק (ADATA 480GB)
ללפטופ השני החלפתי כמה חודשים לאחר מכן (באוגוסט 2020).
לנייח החלפתי אתמול (וגם ניצלתי את ההזדמנות לשאוב אבק ולחדש את כל המשחות הטרמיות בכל הפינות [מעבד, צ'יפסט, כרטיס מסך] ).

בנייח ובלפטופ של הילד שמתי את הכונן הכי זול שהיה ב KSP: כונן של 120GB (של TARNSCEND) ב 87 ש"ח (הראשון עלה 94 ש"ח, היתה ירידת מחיר).
המחשבים עובדים בשימוש ביתי נורמלי (אופיס, גלישה ברשת, זום....).
כונני SSD הם השידרוג הכי טוב EVER שהיה לי במחשבים.

• אהבתי 3

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
קניתי את זה מחבר הפורום הנכבד
זה ממש מגניב!
הילדה ממש שמחה. והמחשב ממש חדש
תודה לך 
@Or05230
אני שמח.
האמת שהמחשב הפתיע לטובה והסיבה היחידה שהוא נמכר זה כי יש מחשב מהעבודה והוא נותר ללא שימוש.
שמח שהילדה מרוצה.

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.1.2021 בשעה 18:11, yohai71 כתב:

אני מת על הלוחות האלו של Intel, מסוג DH61HO, אפילו שיש להם חיבור VGA בודד ותו לא, שני חיבורי SATA בלבד ומבוססי DDR3. אבל מה, הם יכולים להמשיך לחיות עוד עשר שנים קדימה. מעולם לא נאלצתי להפריש אחד כזה בגלל שקרס

אצלי אחד בדיוק כזה (או קצת יותר משוכלל, לא זוכר כבר, אבל היה אינטל ועל H61) מת לפני איזה 4 שנים, גרם לי לחטוף קריזה, נצל את הפעמים הבודדות שהמחשב הזה עוד נדלק (היה פעם כן פעם לא), להזמין נייד דל ווסטרו חדש (שעד היום אצלי), ולהעיף לפח את כל מה שהיה לי בבית וקשור למחשבים נייחים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ.

השימושים הרגילים - אופיס, זום וכו'.

מתכוון לקנות באילת.

יש את המחשב הזה: https://ksp.co.il/web/item/131521

המחיר טוב, אפילו טוב מדי.

יש פה איזה קאץ' שלא שמתי לב אליו? 

איך המעבד בהשוואה למקביל שלו באינטל? 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבד 4 ליבות, יהיה בערך כמו מחשבי i5 של אינטל שהם גם 4C/8T.
מעבדי i3  בניידים של אינטל מסידרה U הם בעצם כפולי ליבה.

נ.ב: אתמול נמאס לי סופית מהמחשב הענק שישב לי מעל הראש, הרעש והזמזומים והHDD המכני וכל המאוררים שיגעו אותי אז העפתי אותו וקפצתי ליקנות NUC עם i5 מסידרה 8 שמגיע עם כרטיס מסך טוב יותר וזיכרון 128MB מובנה, שווה כל שקל לדעתי, פצפון ושקט וממש לא חלש.
1569 שקל יחד עם 16GB זכרון.
מגניב שאפשרויות מגבלות הוואט בטורבו פתוח בביוס, אפשר לעלות גם ל40W ולקבל ביצועים מצויינים למחשב שימוש ביתי, המאורר גם מתחיל לעבוד כמו בניידים בעת מאמץ, אבל בשימוש רגיל ללימודים הוא חרישי :-).

unknown.thumb.png.e0a098e5686e79cbafca752ffaecf6ec.png4992f5c2-c4ef-4607-b5b6-bda5a759a3a9.thumb.png.a25efb74ba096c533d5b21c3003bcf74.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...