Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרקטורון חשמלי 60V. חוק? איפה אפשר לרכב? האם נדרש רישוי/רישון?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

היום בחנויות צעצועים אפשר לקנות טרקטורונים כאלה שמתאימים בהחלט לאנשים מבוגרים ולמשקל  רוכב 100 קילו או יותר וגם מבחינת גודל דומים לטרקטורוני בנזין. מחירים  10.000-20.000 ש"ח. 

הם נמכרים ללא שום רישוי או רישיון. 

נגיד אני מעניין לקנות  כזה. האם אני יכול לרכב עליו (לא על כביש ציבורי כמובן) ואני לא עובר בזה על שום חוק?

מה הסטטוס של הכלים האלו? 

תודה.

עלון פרסום לדוגמה, יש מגוון כלים כאלה בשוק, כולם של יצרנים סיניים.

1994721305_ElectricQuad.thumb.jpg.72f1d639431cbd0d98f4ed429b79bc6f.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיה שהדבר נמכר בלי רישוי

זה כמו שימכרו אופנוע חשמלי או רכב חשמלי בסופר...

מילא לילדים אבל גדולים ?

עריכה אחרונה על ידי vogel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מיועד לילדים של ערסים ועושה רעש חזק בטונים גבוהים, מעצבן את כל הסביבה. אל תהיה "כזה".

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מיועד לילדים. יש כמה מידות והגדולים ביותר כמו בעלון פרסום שצירפתי הם בגדול של טרקטורון בנזין פולריס רגיל. 

ולא עושים כמעט רעש, כמו כל כלי חשמלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מניח שיש ויש. אלו שאני מכיר (וסובל מהם באופן אישי באזור שלי) מרעישים עם שריקה של מנוע סילון מיניאטורי בתאוצה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לפי התמונה, לוחית רישוי יש לו.

ומצאתי גם דף עם הסברים

https://electric-cars.co.il/טרקטורון-שטח-חשמלי-וגם-טרקטורונים-למכ/

עריכה:

חיפשתי עוד קצת. כנראה שכדי לעקוף את המגבלות הכלים נמכרים עם הגבלת מהירות כך שאינם דורשים רשיון או רישוי, וכמובן שמיד אחכ פותחים את המגבלה..

http://motokid.co.il/Catalog.asp?Page=NewShowProd.asp&PRodID=1298983

ציטוט

מהירות מקסימלית 50 קמ"ש (במישור, לרוכב במשקל עד 50 ק"ג עם סוללה חדשה טעונה במלואה)
(הכלי מגיע מוגבל ל 8 קמ"ש לפי הוראות מכון התקנים)

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו במושב מסתובבים ילדים על טרקטורונים דומים (רק טיפה יותר קטנים), ונראה שאכן אם הם מוגבלים אין צורך ברשיון (רק קסדה),

זה סכנה של ממש הם רוכבים בכביש במהירות לא מבוטלת, מבלי שהם מכירים ויודעים את חוקי התנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Ooga כתב:

כנראה שכדי לעקוף את המגבלות הכלים נמכרים עם הגבלת מהירות כך שאינם דורשים רשיון או רישוי, וכמובן שמיד אחכ פותחים את המגבלה..

אין שום הגבלה. 

יש סוויץ' עם מפתח 3 מצבים. 

מצב ראשון 8 קמ"ש. 

מצב שני 20-25 קמ"ש

מצב שלישי המהירות המקסימלית שהכלי יכול להגיע אליה, 40-50 קמ"ש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סוויץ, מובנה מקורי, נכון.

אבל כיוון שהטרקטורון יכול להיות מוגבל ל25 קמ"ש הוא מיובא ככזה ולכן יכול להמכר בתור מוגבל שלא דורש רשיון.

בדיוק כמו אותם כלים שמגיעים ללא סוויץ אך עם הגבלה ובמעמד המכירה המוכר כבר יציע לך תמורת שקל עשרים קיט שמבטל את ההגבלה.

לגבי "כולם של יצרנים סיניים" לא נכון. חפש עוד ותוכל למצוא גם של ימאהה, קוואסקי ושות'.

התחום הזה אפור. מאוד. בדיוק כמו כל הקורקינטים והאופניים החשמליים שננמכרים כמוגבלים אבל ביטול ההגבלה לוקח דקה וחצי לאדם גידם.

אז מותר לך לרכוש, ומותר לך לנסוע על הכלי המוגבל הזה במסגרת החוק. אסור לך לנסוע על כלי של 60v לא מוגבל, אבל בתוך עמנו אנו חיים.

בקצרה. טל"ח :)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, אורח לרגע כתב:

לגבי "כולם של יצרנים סיניים" לא נכון. חפש עוד ותוכל למצוא גם של ימאהה, קוואסקי ושות'.

הכוונה הייתה שמה שנמכר בחנויות צעצועים כולם של יצרנים סיניים. 

תארתי לעצמי שיש גם של יצרנים רציניים כמו הנ"ל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף, איני יודע תחת איזו הגדרה נופל 'טרקטורון חשמלי' אבל לטרקטורון בכללי, מותר להמצא על הכביש לשם חצייתו בלבד או לנסיעה בשטח חקלאי.

לצורך העניין רוב (אם לא כולם, גם את זה אני לא יודע במדויק) המושבים והקיבוצים הם שטחים חקלאיים לעניין זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הקטן הוא שלטרקטורן חשמלי אין מספר רישוי. באיזה מקום או מסמך הוא מוגדר טרקטורון אם אין רישיון רכב? 

לא יודע מה המשמעות של זה והאם ההגבלות הרגילות שחלות על טרקטורון רגיל חלות גם עליו או שיש הגבלות אחרות. 

זה מה שאני מנסה להבין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Buki כתב:

ההבדל הקטן הוא שלטרקטורן חשמלי אין מספר רישוי. באיזה מקום או מסמך הוא מוגדר טרקטורון אם אין רישיון רכב? 

לא יודע מה המשמעות של זה והאם ההגבלות הרגילות שחלות על טרקטורון רגיל חלות גם עליו או שיש הגבלות אחרות. 

זה מה שאני מנסה להבין. 

זה בדיוק כמו אופניים חשמליים. בעקרון, אם הם לא מוגבלים הם רכב מנועי והם צריכים רשיון של דו גלגלי. ואם הם מוגבלים - הם פשוט לא מוגדרים בכלל.

בפועל אנשים קונים אופניים חשמליים ומבטלים את המגבלה, אבל זה לא שיש להם רשיון או משהו שבודקים כדי לדעת האם היא בוטלה או לא.

פה אותו דבר, זה צעצוע כשזה מוגבל. כשזה לא מוגבל זה לא, אבל מי יפקח על זה אם קנית את זה בתור צעצוע?

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...