Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טרקטורון חשמלי 60V. חוק? איפה אפשר לרכב? האם נדרש רישוי/רישון?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, Ooga כתב:

זה בדיוק כמו אופניים חשמליים.

זהו שלא. 

לאופניים חשמליים מותר לנסוע בכביש, טרקטורון חשמלי נוסע בכביש גם במהירות מותרת בטוח יעלה כמה סימני שאלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הכי מצחיק (או תמוה) בכל העניין הזה, זה שלא ניתן למצוא ברשת שום תשובות חד משמעיות.

יש כמה סיבות, להערכתי:

א. יש מספיק גורמים שלהם אינטרסים להסתיר את המידע בדבר אי חוקיות הדבר. עם זאת, אני לא מבין איך זה מונע מבעלי עניין שונה לפרסם דבריהם ברבים.

ב. אני לא יודע לחפש כמו שצריך, על אף מאמציי הרבים- אפשרות סבירה.

ג. העניין כ"כ אפור שאף אחד לא רוצה לקחת על עצמו לפרסם הסבר מפורט כי יש מלא פרצות ולכן העניין מסובך מאוד.

ד. עוד אפשרות סבירה- זה פשוט לא חוקי, נקודה.

אבל לאף אחד לא מעניין ת'תחת.

אישית, אני אשמח אם מישהו בעל יכולות חיפוש לא מוגבלות כשלי יוכל למצוא חומר שמסביר ומסדיר את הסוגייה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, אורח לרגע כתב:

יוכל למצוא חומר שמסביר ומסדיר את הסוגייה הזאת.

לפני שפתחתי את השירשור השקעתי לא מעט זמן בחיפוש חומר ברשת. 

לא מצאתי שום דבר רשמי ששווה התייחסות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.gov.il/he/departments/general/safety_rules_escooter

אתה באת לכאן לשאול מאחר ובתקנות עצמן רשום דו גלגלי\תלת גלגלי?

ראה כאן:

https://www.gov.il/he/departments/legalInfo/regulations_scooter

במדינת ישראל צריך ללכת על ההחמרה ולא הקלה כשזה נוגע למגע עם שוטרים חסרי מוח שלא מכירים כל כך את החוק ותקנותיו.

המלצתי לא לרכוש כזה כלי. כי זה תחום אפור לחלוטין. ואם כן אתה רוכש כזה כלי אז לדאוג לביטוח חובה\מקיף וצד ג'

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

זהו שלא. 

לאופניים חשמליים מותר לנסוע בכביש, טרקטורון חשמלי נוסע בכביש גם במהירות מותרת בטוח יעלה כמה סימני שאלה. 

תיסע על טרקטורון כזה מוגבל וזה שקול למישהו שנוסע עם קלנועית על הכביש. 

תיסע על אחד לא מוגבל.. ואז אתה כבר תלוי בשוטרים.

זה לא ממש תחום אפור (אם הכלי שלך פתוח, אתה בפירוש צריך רשיון רישוי וביטוח) כמו שפשוט אין הוראות אכיפה ברורות לזה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות ממה שאני ראיתי אין בכלים האלו שום "מוגבל או פתוח". 

יש סוויץ' 3 מצבים עם מפתח שנמסר לך יחד עם הכלי. מצב ראשון 8 קמ"ש, מצב שני 20 או 25, מצב שלישי ללא הגבלה. 

אין שום הגבלה שאפשר לבדוק או לאכוף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיה שהדבר נמכר בלי רישוי
זה כמו שימכרו אופנוע חשמלי או רכב חשמלי בסופר...

מילא לילדים אבל גדולים ?

גישה ישראלית למדי.

בקליפורניה קניתי לפני חודשיים אופנוע טריאל חשמלי, בלי רישוי, מגיע ל50 קמש בקלות, די מפחיד למען האמת, הסוללה מחזיקה כ8 שעות רכיבה.

אבל היי, יש לי גם פיאג'ו פדלים 50 סמ"ק, לא צריך לוחיות רישוי ויש עליו מדבקה של משרד הרישוי מתחילת שנות ה80 עם הכיתוב motorized bicycle.

הטרקטורון נראה סבבה לאללה, איך המשווק הישראלי מבחינת אחריות וחלפים?

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלי הזה לא שקול לשום דבר, הוא לא אופניים, ולא קלנועית ולא קורקינט. 
הוא חדש ויצטרכו להמציא לו ״מגירה״ משלו, וזה יקרה אם וכשיהיו יותר כלים כאלה בציבור.
בדיוק כמו שהקורקינטים החלו טיפין טיפין כבר לפני למעלה מעשור ורק באיחור המחוקק התחיל לתפקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני. 

אגב יש לא מעט כלים כאלו בציבור, פשוט הם לרוב נמצאים במושבים וישובים כפריים "מתחת לפני השטח" ולא במרכזי הערים כמו הקורקינטים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. יצא לי לראות נער (אעלק נער - ז'לוב שעומד לסיים בי"ס כנראה) דוהר על אחד כזה... בהתחלה על הכביש ואז בכיכר עבר למעבר החציה ועלה למדרכה והמשיך שם את נסיעתו.

פתאום אופניים חשמליים נראים כמו בעיה קטנה עבור הולכי הרגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו אתמול יצא לי לפגוש נער שאני מכיר עם צעצוע כזה (לא בגודל מלא) לקחתי עליו סיבובון הדבר הזה ממש חזק.

מצערת פתוחה ובמיידי הרמת גלגל (ואני שוקל 90 קילו כן?)

באמת מסכן גדול מי שמתנגש בו כלי כזה . זה חזק! (ואגב לא אינטואיטיבי בשליטה מסוכן מאוד לילדים. יש שם מערכת הגנה שההגה לא ישר, הכח מתנתק. בלי זה במקום מתהפכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

מצוין. אני בעד תחבורה חשמלית בכל צורה אפשרית, אבל הטרקטורונים האלו הם ממש לא תחבורה חשמלית אלא בעיקר משמשים היום לגרום התקפי לב גם להולכי רגל וגם לנהגים בכביש.

אני שמח לראות מצד שני שבמזכר הזה מפורט "הנע בכביש", אין סיבה שמי שנוסע בשבילים, שדות ושאר מקומות תקפים יענש סתם. אז שהמטיילים יהנו, ושכל העארסים שזורקים את בן ה 7 שלהם לכביש עם דבר כזה יחטפו על הראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...