Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SUV או סטיישן עם תא מטען גדול

mikyl
שימו לב! השרשור הזה בן 1144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 29 דקות, dorsht כתב:

שאלת מישהו שבאמת החזיק רכב כזה או רכב עם מכלולים דומים\זהים של קונצרן PSA? יש הבדל.

עצה מצוינת, זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות כאן לגבי כל הדגמים הנזכרים. ורצוי שזה יהיו אנשים עם בעלות על הרכב יותר משנה/שנתיים.  שים לב, אני אף פעם לא אמרתי ש-3008 הוא לא אמין. אם היתי בטוח שזה כך, לא היתי מבזבז את זמני ללכת לראות אותו ובטח לא היתי מתכנן נסיעת מבחן. 

לפני 19 דקות, ronrcz כתב:

לפי ההמלצות שלהם אתה צריך לקנות לנטיס כי "מאזדה לנטיס הוא רכב אמין מאד" ,אז לך חפש לנטיס.

כבר הדגשתי, הם מדברים על אמינות בלבד וזה רק שיקול אחד ממכלול שלם כאשר קונים רכב. חוץ מזה לנטיס בזמנו (ומדובר על רכבי 2012) לא היה רכב רע. באופן כללי ברכבים יותר פשוטים יש פחות בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאח שלי יש 3008 פרימיום 1.6 טורבו בנזין הדגם עם ה180 כ"ס תיבת 8 הילוכים, בן בשנה וחודשיים, 13000 ק"מ,

עד כה, 0 קלות משמעותיות , עדיין נוסע ומרגיש כמו חדש, הוא מרוצה מאוד.

היתה תקלה אחת ברמקולים של הרכב שהפסיקו לעבוד, במוסך עשו לו עדכון תוכנה למולטימדיה שפתר את הנושא, מעבר לזה כלום, וברור שזו תקלה שולית ברמות.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, mikyl כתב:

מרוב הזעם לא הבנת על מה מדובר 😄 השאלה שחזרה על עצמה פעם אחר פעם היא איזה רכב/יצרן יותר אמין. יותר אמין ולא יותר טוב. אתה מבין את ההבדל? רכב יכול להיות נוח, מעולה בנהיגה, אבל כל שני וחמישי לבקר במוסך. למישהו זה לא אכפת וזה לגיטימי. אבל זה לא רכב אמין. הכתבה היא על אמינות ולא איזה רכב יותר טוב.

בקשר לאתר- זה לא אתר רכב. הוא נותן המלצות על בעלי מיקצוע שונים. השתמשתי בו מספר פעמים ותמיד נשארתי מרוצה. במקרה הזה מדובר על משאל של 100 מוסכים עם הרבה המלצות חיוביות ודירוג גבוה. ומאיפה לקחתה שכתבה מ2012? פשות השתמשו במכוניות שנמצאות מספיק זמן על הכביש.

נדמה לי בכל הכבוד שהוא דווקא כן התייחס להבדלי אמינות ואם לא מספיק לטעמך, אז מציג כאן את הסחורה שלי, זכותך לא לקנות. אין הבדלי אמינות שהם תולדת ארץ מוצא, אין הבדלי אמינות שהם הגדרה גורפת פר יצרן, יש דגמים מסוימים שסובלים מתקלות סידרתיות, לרוב תולדה של תכנון לקוי, שמביאים להוצאת הודעת תיקון, "ריקול". כאלו יש גם אצל טויוטה גם אצל פז'ו או רנו. ישנו הבדל אחד בסיסי שלהערכתי נובע מהלקח של טויוטה מתקלת דוושת הגז המפורסמת והקנס הגבוה ששילמה בעקבות ההתכחשות לה, מכאן הריקולים שאצלם תכופים וסדירים יותר מאשר אצל PSA שנשאר עדיין דביל שקודם מחכה להידרדרות המוניטין שלו ורק כשזה כבר מאוחר מדי מוציא ריקול ( ראה חגורת הטיימינג הדפוקה ). ובשביל להניח את דעתך, גם אין היום לדעתי הבדלים יוצאי דופן הנוגעים לנוחות, ביצועים או איכות שמקורם במוצא אתני שונה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שאצל כולם יש דגמים יותר מוצלכים ויש פחות. אבל יש גם סטטיסטיקה. למשל משאל של whatcar שבו השתתפו 13K איש.קודם כל נלקחו בחשבון עלות של תיקונים וזמן שאוטו נשאר במוסך. בקטגוריה SUV משפחתי 3008 הגיע ל-מקום 16 מתוך 25. מתחת לקרוק, ספורטז', טיגואן ואטקה https://www.whatcar.com/news/2020-what-car-reliability-survey-family-suvs/n20064. ואני לא הולך לנהל כן מלחמות יפנים/קוריאנים נגד צרפתים/אירופאים. אותי מעניינים דגמים ספציפים שלקחתי בחשבון. ובינתיים לא נכנס לכאן אף אחד ואמר: "יש לי 5/6 שנים 3008/טיגואן עם 0 תקלות או עם תקלות מינוריות.

עריכה אחרונה על ידי mikyl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, mikyl כתב:

אני מסכים שאצל כולם יש דגמים יותר מוצלכים ויש פחות. אבל יש גם סטטיסטיקה. למשל משאל של whatcar שבו השתתפו 13K איש.קודם כל נלקחו בחשבון עלות של תיקונים וזמן שאוטו נשאר במוסך. בקטגוריה SUV משפחתי 3008 הגיע ל-מקום 16 מתוך 25. מתחת לקרוק, ספורטז', טיגואן ואטקה https://www.whatcar.com/news/2020-what-car-reliability-survey-family-suvs/n20064. ואני לא הולך לנהל כן מלחמות יפנים/קוריאנים נגד צרפתים/אירופאים. אותי מעניינים דגמים ספציפים שלקחתי בחשבון. ובינתיים לא נכנס לכאן אף אחד ואמר: "יש לי 5/6 שנים 3008/טיגואן עם 0 תקלות או עם תקלות מינוריות.

אתה יודע בדיוק למה הסקרים האלה שווים,

ופורד קוגה מקום ראשון באמינות?! טוב בסדר...

https://www.whatcar.com/news/2020-what-car-reliability-survey-large-suvs/n20066

בינתיים במציאות אני רואה בדיוק את ההפך.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי אתר אנגלי reliabilityindex. הם נותנים דירוג מבוסס על תביעיות ביתוח עם פירוט תקלות. אינדקס הכי נמוך (טוב) מקבל ראב 4 https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/280 , אחריו 3008 https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/207 ואחרון בהפרש רציני טיגואן https://www.reliabilityindex.com/reliability/search/319

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסעתי בקארוק. אוטו נחמד מבפנים, אבל מנוע אכזבה. יש לאג בין לחיצה לתגובת רכב. אני רגיל לתגובה מתמדת ולינארית של מנוע אתמוספרי (סיוויק 1.8) שמגיב לכל לחיצה קלה. כאן אתה צריך להדביק דוושה לריצפה. ככה זה היום מנועי טורבו קטנים? זה אותו 1.5 של טיגואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע זהה בקארוק, אטקה, טיגואן. 

בחלק מהמגיבים כאן טוען שהגיר בטיגואן שונה. אז אולי שם הפעולה שונה. 

ההשהיה בד"כ לא מורגשת ובסופה מתקבל כח חזק יותר בהשוואה לאטמוספרי מקביל. 

מאמין שמתרגלים לזה. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע כבר על האוקטביה השלישית ברצף ( שנה שביעית ) עם שילוב מנוע גיר הזה, ענין של הגיר להבנה המצומצמת שלי. הגיר גורם לתחושה לא ליניארית בין הרגל, הדוושה והקצב. אני עוד לא התרגלתי.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להתפשר על צריכת דלק, מה אתם אומרים על פורסטר? אין צורך אמיתי ב4X4. אמנם אני בערך פעם בשבוע יורד מהכביש, אבל מדובר בדרכי עפר, שדות ושבילים איפה ברוב עונות השנה אפשר לעבור גם עם פרייבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפורסטר צריכת דלק מאוד, אבל מאוד גבוהה! 

זו כבר סטיה משמעותית מהתכנון המקורי. 

אני מכיר את הדגם (יש לחבר קרוב פורסטר חדשה מהדגם היקר) והיא מאוד מרווחת, נוחה יחסית ובעלת יכולת שטח. 

לשלילה, חוץ מצריכת הדלק המוגזמת, אציין איכות חומרים נמוכה מהמצופה ברכב של 200k ושילוב מנוע גיר (רציף) לא משכנע. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מאוד זה כמה, 10-12? בקשר ל200K, ראיתי הצעות ב0 ק"מ מינוס בסביבות 10%. ואני מתכוון להחזיק רכב 5-7 שנים. גם לא חושב שיש לי צורך בדגם ספורט, ההבדל העיקרי זה גג שמש ודלת חמישית חשמלית, ששתיהם אני לא צריך. פלוס אחריות נדיבה של 5 שנים ומוניטין של אמינות. שאלה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה חושב על הרכב הכי פחות חסכוני בקטגוריה כאשר הגדרת צריכת דלק במקום השני בסדר העדיפויות? 

צריכת דלק של 1/9 בנסיעה שנתית של 25000 ק"מ משמעותה הרבה מאוד כסף על דלק. 

הדגמים בליסינג הם דגמים פשוטים שמחסירים אבזור בסיסי שקיים ברכבים זולים בהרבה. 

אחריות לחמש שנים ניתנת בד"כ ללקוחות פרטיים, לא בטוח שרכב ליסינג נהנה מאותה אחריות. כדאי לבדוק לפני ההחלטה. 

אם כבר הזכרת 0 קילומטר. ישנה הצעה מאוד משתלמת לפיג'ו 5008 דיזל בכ-165000 שקל. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שאצטרך ללכת לפשרות באחד או כמה סעיפים. היום אני רגיל ל1/10-12. שאלה כמה באמת אוכל פורסטר. בערך 70% מנסיעות שלי הן מחוץ לעיר. ואם תיקון רציני אחד לא יגמור את כל החסכון בדלק.

יש גם דגם עם איבזור מקסימלי (ספורט) של פורסטר ב0 ק"מ https://www.carcost.co.il/deals/deal/2475/סובארו-פורסטר-SPORT-2498-4X4-אוטומטי-5-דלתות-2021 . וגם פורסטר X - כמעט אותו דבר בלי גג שמש ודלת חשמלית https://www.carcost.co.il/deals/deal/2474/סובארו-פורסטר-X-2498-4X4-אוטומטי-5-דלתות-2021

בקשר לאחריות באמת צריך לברר אם נגיע לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...